Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Od 5 folka sm slisu, medtem 2 serviserja da Gixxer ne prebavi full sintetika, ker zacne sklopka drset. Tko da to je tko in ne bom se zajebavu s sklopko...

:eek: to pa prvic slism...ce bi reku to za gs-a al pa er5 bi ti dau prov...no ne vem, pol najbol da das polsintetiko notr ce tko pravs .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi mene poslusal, bi mel olje ze menjano... :P

Sej sm ga že menjal....

Sicer pa bom imel 25KW, tko da nevem če bom rabu neko bajno olje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm bil v LOUISu... PROCYCLE 10w-40 olje vse slo... nc ga vec ni... kar pomeni, da je dovolj kvalitetno... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nc ne bom pametoval, samo za zanimivost bom prpopal dve slikci kaksnega strupenega olja sm dal notr. Prou strupeno zeleno!! :devil: :devil:

[attachmentid=70702]

[attachmentid=70703]

Pise da je "double ester", pa da naj bi boljse primla sklopka. "Bomo vidli!", je reku slep.. ;)

Drgace pa ta sport kosta celih 15k sit na 4 litre.. :doze:

ps: slika je posneta pred prvim vzigom po menjavi olja zato kaze da ga je kao prevec.

post-442-1148482306_thumb.jpg

post-442-1148482355_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sm ga že menjal....

Sicer pa bom imel 25KW, tko da nevem če bom rabu neko bajno olje...

A bo zablokiran na obratih? Če ne bo, se mi zdi, da ga boš večino cajta kr vrtel, da bo vsaj kam šou...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem še zelen kar se izkušenj z servisiranjem motorja tiče, zato mam nekej začetniških vprašanj.. :?

Imam MuZ Mastiff 660ccm, 1 cilinder, 4T, če se ne motm mašine izdeluje Yamaha (XT)..

Zanima me kulk olja gre kej v mašino, na koliko km naj ga menjujem in katerega poročate?

Prejšen lastnik je nalival Motul (katerega, trnutno ne vem..)

Pa še preverjanje nivoja olja- za 30s laufam hladen motor, ugasnem, pokončen položaj, očistim šibko in preverim nivo..Je OK?

Vnaprej hvala za pojasnitve, ki bodo še kako koristile mojemu motorčiču, še bolj pa moji denarnici.. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še zelen kar se izkušenj z servisiranjem motorja tiče, zato mam nekej začetniških vprašanj.. :?

Imam MuZ Mastiff 660ccm, 1 cilinder, 4T, če se ne motm mašine izdeluje Yamaha (XT)..

Zanima me kulk olja gre kej v mašino, na koliko km naj ga menjujem in katerega poročate?

Prejšen lastnik je nalival Motul (katerega, trnutno ne vem..)

Pa še preverjanje nivoja olja- za 30s laufam hladen motor, ugasnem, pokončen položaj, očistim šibko in preverim nivo..Je OK?

Vnaprej hvala za pojasnitve, ki bodo še kako koristile mojemu motorčiču, še bolj pa moji denarnici.. :yea1:

Mislim da ti v papirjih vse piše. Drugače pa piše na pokrovu mašine(tam kjer tudi nivo pregledaš) je napis recimo 2800cm^3.... To je to.

Olje pogledaš kot si napisal, le da mal več časa počakaš da se steče dol v karter. Ker če takoj ko ugasneš je olje še po stenah mašine...

Olje je verjetno stavil 5100(polsintetično), če je priporočena sintetika pa vlij noter 7100(ta je zdej nov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri segretem motorju pogledaš po kakšni minuti ali dveh, ko ga ugasneš. Ker ti pri mrzlem lahko premalo kaže.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse, ne vem zakaj zgublaš cajt s komentiranjem tebi neumnih vprašanj?!Pač sem začetnik! :yes:

Še moj komentar:

1. Kakšen motor imam sem napisal zato, ker se mi zdi da malo folka pozna ta motor in bi

mogoče s tega naslova vseen vedeli mi kej več povedat.

2. Tovarniške knjižice nism dobil, po netu mi pa ni uspelo glih poiskat te reči.. Pač mi je blo lažje prašat na forumu..

3. Ker ravno tako ne vem dost o oljih, sm omenil Motul, ker mi mogoče "forumovci" bi svetovali katero drugo

znamko za ta motor. Katerega je uporabljal (5100, 7100...) ga bom še vprašal

4. Na motorju mi ne piše kok nej preverim nivo, motorne knjižice mi un zaenkrat ni dal...Na internetu nism iskal

tega podatka, nimam nobenega znanca ki bi to vedel..Tako sm prašal tle, in ne vem kaj je s tem narobe?Kot

vidim, so tudi tukaj deljena mnenja.. Mogoče bi ti raje povedal svojega.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

http://www.langus-motocenter.com/trgovina/...sp?idProduct=96

http://www.nitro.si/html/olja.html

http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?...t&Itemid=45

pa če vpišeš v vsak slo iskalnik motul 5100 ti še kaj vrže.

PS pa v štacune pokliči lahk kje pade kakšen popust

Hvala..........nismo se razumeli, iskanje po netu že opravljeno, ampak na uho mi je pred časom prišlo da nekdo prodaja motul 5100 po zelo ugodni ceni,( po ceni 4000 sit za 2 L) ampak se ne morem spomniti kdo, sem mislil da bo kdo navedel tega prodajalca..pa ni med njimi.

čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil 5100 po zelo ugodni ceni, pri treh litrih prišparal 2100 sit :OK: sliši se skoraj neverjetno ampak izgleda da eni-večina dobro služijo na naš račun :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil 5100 po zelo ugodni ceni, pri treh litrih prišparal 2100 sit :OK: sliši se skoraj neverjetno ampak izgleda da eni-večina dobro služijo na naš račun :BUA:

Ali bi mogoče lahko prosim izvedel, kje se da dobiti olje po znižani ceni? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima katero olje naliti v motor ob servisu - ali naj dam not priporočljivega (po servisni knjigi) SAE 15w-50 ali priporočate katerega drugega?

Hvala in lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima katero olje naliti v motor ob servisu - ali naj dam not priporočljivega (po servisni knjigi) SAE 15w-50 ali priporočate katerega drugega?

Hvala in lp,

Z

Če tako piše v servisni ni dileme :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg 10W-50 ali podobnih je važna tudi oznaka olja po API standardu; le te so API (SA,SB, SC...SH,... ).

Imam 1000ccm pa 148KM pa piše v navodilih da mora olje biti 10W-40 API SE ali boljše; se pravi SE,SF,SG ali SH.

SE standardu ustrezajo oz. ga presegajo skoraj vsa olja na tržišču.

Sam se odločam za mineralna olja "nižjega" cenovnega razreda. Navadno Castol. Delno je tu prisotna tudi poraba olja. Le ta je tudi odvisna od tipa olja.

Mineralno ali sintetično se loči samo po svojem izvoru; mineralno iz nafte, sintetično rastlinsko ter kemično.

Kvaliteta olja je odvisna od "aditivov" ali dodatkov ki jih olje vsebuje. To pa je delno pogojeno katerega izvora je olje.

Potenciala kvalitetnega olja kot je npr. 300V večina sploh ne izkoristi. Le ta je mišljen za zelo visoke obremenitve ter temperature motorja, kakršne se navadno pojavljajo na dirkališču.

Za večino nas "aberveznikov" je olje npr. 5100 popolnoma zadovoljivo. Najbrž tudi 3000 če smo pri motul.

Frišno olje ter filter na 10000km ali vsako sezono pa si :OK:

Popravljeno . Popravil no_name
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... sintetično rastlinsko ter kemično.

sinteticno rastlinsko olje ? :?

primer ? nikdar slisal, pa me zanima.

Frišno olje ter filter na 10000km ali vsako sezono pa si :OK:

yep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10w40 ali 15w50 ena in isti k.... za nas navadne smrtnike važno pa je da štimajo API SE (oznake) avi SE,SF,SG ali SH. da ti pol sklopka ne bo kot pr scooterju delala :devil:

Kot je že zgoraj napisano če daš not Motul 5100 naj bo 15w50 ali 10w40 nisi nič falu.

Če pa greš bike gnat na kakšno progo pol pa vzami dražje z primešanimi estri, aditivi in....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predpisane api oznake, ki so napisane v navodilih za motorje presega vsak najcenejši proton, tako da so brezpredmetne.

Bolj važna je redna, pravočasna menjava preverjenega, preizkušenega olja. ;)

Gostejša olja se pa uporablja za zračno hlajene ali starejše motorje.

Vsakršno nadaljne debatiranje je odkrivanje tople vode in vodi v prepir. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sinteticno rastlinsko olje ? :?

primer ? nikdar slisal, pa me zanima.

yep.

Uf malo nerodno sem napisal. Sintetično olje je po izvoru rastlinsko in delno kemično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf malo nerodno sem napisal. Sintetično olje je po izvoru rastlinsko in delno kemično

A ne pomeni sintetično da je 100% narjeno v laboratoriju in ni iz nobenih takšnih ali drugačnih izvorov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf malo nerodno sem napisal. Sintetično olje je po izvoru rastlinsko in delno kemično

eeemmmmmm........ hmmmm....... ne vem no, kolikor meni znano ni nobenih rastlinskih izvorov;

tudi ce je olje na bazi estra, je to kemicni izvor.

izraz dolgolmolekulaste verige se mi v tej vezi nekako mota po glavi. ve kdo vec ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!