Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

V primerjavi specifikacij, ki so napisane na embalaži olj, sem ugotovil, da ima Procycle-ovo olje novejše kot Motul 5100.

Sedaj bi rad te specifikacije še natančneje spoznal. Ima kdo link na kakšne strani, kjer so te vrednosti iz različnih specifikacij kvalitet olj navedene?

LP HHV

Napiši kratice specifikacij ki te zanimajo,pa ti jaz razložim.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiši kratice specifikacij ki te zanimajo,pa ti jaz razložim.

Lp

JASO T903 MA, API SL-EC/CF, ACEA A3/B3. so oznake na Procycle delno sintetičnem olju.

in API SG, CCMC G-5, JASO MA na Motulovi 5100.

CCMC je menda nadomeščen z novejšim ACEA :hmm:

Vse osnovne kratice npr. JASO, API ipd. imajo poleg še neke dodane oznake, pri katerih ne vem, ali stopnjevanje po abecedi, številih pomeni boljše ali kaj drugega.

V končni fazi pa me zanima, ali je omenjeno Procycleovo olje na ravni Motula 5100 ali boljše, slabše, drugačno ...?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo mogoče izkušnje s tem oljem proizvajalca Q8. Prodajalec pravi, da je olje boljše kot Motul 5100. Cena pa je 2.200 SIT.

Link

Ali mogoče kdo ve za internetno stran, kjer bi delali primerjavo olj?

LP,

Miran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

:eek: Jaz ga pa kupujem na MotoSprintu v Kopru za 1.700,00 SIT/l (Bardahl), ima tudi vsa ostala maziva... poskusi se pozanimat, Miro 031/324184 :OK:

In kakšne izkušnje imaš z Bardahl-om.

Ali pa kdo drug,komentarji zaželeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšne izkušnje imaš z Bardahl-om.

Ali pa kdo drug,komentarji zaželeni

Tud uporabljam bardahl in sm dokaj zadovoljen in sicer XTC syntetic 15W/50 cena 1900 SIT/ liter.

Obstaja še eno dražje RACING varjanta se mi zdi da je okrog 2.500 sit / liter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

No, omenjeno je že bilo... Zanima me, če ima kdo konkretne izkušnje z Motorex-om

Zadeva je narejena v Švici in cena je tud kr vredu(ne vem na pamet ampak vem, da je ugodnejši od Motula)! Zna se zgodit, da tole sploh ni slaba stvar... sploh, če vemo, da ga pri KTMju vlivajo noter!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje vsako po svoje je dobro sam 10-40 je bolj viskozno lepše teče moor boljša je viskoznost lepše gre motor. najbolš bi blo dat 5w-30 to je kr najjače olje.esso al pa motul

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olje vsako po svoje je dobro sam 10-40 je bolj viskozno lepše teče moor boljša je viskoznost lepše gre motor. najbolš bi blo dat 5w-30 to je kr najjače olje.esso al pa motul

Da vas ne bo preveč stalo, ko takole povprek noter vlivate. Dajte noter tisto kar piše, z enakimi specifikacijami. Razen, če ste eksperti, drugače pa predlagam kak drug hobi.

Sploh pa tkole posploševat zadevo... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pravite na olje castrol gps 15w50 synthetic ali je lahko kaj narobe ker je za moj motor predpisano olje 10w 40

ce se z sklopko oz. lamelami "razume" ni panike.

v banditu je bilo enkrat castrolovo delno sinteticno 15W-50 pa sem spet sel nazaj na mineralno 10W-40, ker se mi je zacelo dozdevati, da pri ostrem pospesevanju malce sklopka popusca. poraba olja je pa tako ista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušen pa ne priporočam kakšnga Sintoflona!! Zato, ker boste kuplongo menjal al pa boste 400km šaltali prestave ko traktor in v ler nauste mogl dobit!! :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem uporabil iskalnik, pa mi ni nič vn vrgu... :blush:

V glavnem vprašanje: kaj pravite na dodatke oljem ala. QMI in podobno? Že kdo probal? Rezultati???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti svetujem d nič ne vlivaš noter v olje čene se ti bo lhk zgodilo to kt se je men...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, omenjeno je že bilo... Zanima me, če ima kdo konkretne izkušnje z Motorex-om

Zadeva je narejena v Švici in cena je tud kr vredu(ne vem na pamet ampak vem, da je ugodnejši od Motula)! Zna se zgodit, da tole sploh ni slaba stvar... sploh, če vemo, da ga pri KTMju vlivajo noter!

Jaz sem se tut zanimal za Motorexa ali Silkolene, pa ga je mal problemček dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!