Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Kaj pa za 2T mašine za v mašino ne v tank, kukr mešanco? A bo ta motul 5100 tudi dobr al raje kaj drugega, za NSRko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa za 2T mašine za v mašino ne v tank, kukr mešanco? A bo ta motul 5100 tudi dobr al raje kaj drugega, za NSRko?

Za tja bo pa MOTUL TRANSOIL EXPERT 10W40 .Če je sklopka v oljni kopeli,potem pa MOTUL TRANSOIL 10W30.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, kaka pa je razlika?

Kako ma Tomos? :OK:

Mokra je pač v oljni kopeli oz. kopeli od olja :D in ima od 5 pa do ene 9 lamel. Olje v mašini med drugim maže tudi sklopko.

Suhe so pa ločene od olja in imajo ponavadi eno lamelo, pa pri enih dučejih prav nagravžno ružijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sam sej v sklopki se tist vrti kako je lohk pol brez olja?

Kaj pa se pol tudi menjalnik razlikuje in menjavanje al se ne opazi razlike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se vrti? A lamele? ja sej se morajo, ko stisneš sklopko. Je pa vsak tip sklopke tako narejen, da deluje v olju oz brez olja.

Za menjanje ne vem, ker še nisem vozu motorja s suho sklopko, je pa prednost suhe ta, da ni občutljiva na tip olja in ves čas enako deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje se ga da dobit za to ceno ??

Motul 5100 je zakon. Sam sem ga uporabljal vrsto let. POtem zamenjal motor in prešel na polno sintetično.

Jest mam po moje en 2 litra pše original zapakirana. Sem zamenjal motor in prodam olje za 1999 SIT za liter!? Če kdo potrebuje PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupil Shell helix super 15W40

A bo to olje dobro za 125cc 2t mašino, ki ima mokro sklopko?

Shell helix super je olje namenjeno 4t avtomobilskim motorjem.Vsebuje veliko detergentov za čistejši motor.Primeren je za motorje ki delujejo v normalnih pogojih-specifikacija ACEA A2,B2

To olje ni primerno za menjalnike 2t agregatov pri motornih kolesih.

Če prisegaš na Shell-ova olja,potem bi priporočal olje Shell ADVANCE Gear ali Shell ADVANCE Gear EP

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zdele dobil Motula 10/30, tko da gre kar to v mašino :). Pa tud ni tolk dražji 2,2k sem dal zanj .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 300 V 4T Comp. stane v Hein-Gericke 12.5 EUR liter, oil filter za Yamaho FZ6S pa 7 EUR. Zadevo je bistveno cenejša kot npr. v TC-Motoshop. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tle na tem naslovu-stran od motula piše da je olje 10/40W za 2T mašine s mokro sklopko, za 10/30W pa piše za motorje z integrirano :eek: sklopko, kaj naj bi kej pomenlo? Motul Trasnoil EXPERT je samo 10/40W, uno 10/30W je pa navadno motul transoil

Kaj naj torej nabavm?

KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem kontroliral olje in opazil da je na mimimumu ker pač nisem imel olja pri roki sem pač dolil tistega ki mi je ostalo od avtomobila castrol pol sintetični 10 do 40 ali je lahko kaj narobe :grim pomoje ne ali pa tudi nevem povejte vi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... Pravijo,da razlicnih olj ni dobro mesat med sabo :doze: Je pa verjetno vseen bolse,kot pa da masina na suho zalaufa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!