Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

na minimumu še ni neke take panike, vsaj ne dokler ne pade močno pod minimum. Panika je ko začne lučka goret ;)

Sam ne mešam različnih olj, še posebej pa ne vlivam pod nobenim pogojem avtomobilsko olje v motor (sklopka...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na minimumu še ni neke take panike, vsaj ne dokler ne pade močno pod minimum. Panika je ko začne lučka goret ;)

ko zagori lučka je že prepozno oz. velika verjetnost, da bo ležaj ojnice, če ne takoj pa zelo kmalu zaribal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... Pravijo,da razlicnih olj ni dobro mesat med sabo :doze:  Je pa verjetno vseen bolse,kot pa da masina na suho zalaufa :P

V KLRja sem nalil (pri menjavi, ne dolivanje) eno navadno olje, in je po par 100 km začela sklopka drset.

Po menjavi olja je bilo po nekaj km spet vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi sam svojo "oljarsko" zgodbo povedu :wacko: . K sm kupi februarja motor, je blo v motorju bl mal olja, zato sm ga dolil, Motula, dober dl... po nekaj kilometrih mi je začela drset sklopka, zato sem jo nastavu..... pa je spet začela drset in sem jo ponovno nastavu pa spet drselo, dokler je nisem mogu več nastavit.... :BUA: Hotu sm sam povedat, da ne mešajte olj, ne dolivajte če ne veste kaj je notr :nono: (ko kopujete motor seveda, lastniki itak veste-vemo kaj nalivate...),....mene je tist dl olja stal zamenjave sklopke, ker se mi je olje "zgrizlo". Kolk je pa to v primerjavi s 3 litri olja, pa vsi vemo..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A POZNA KDO POLSINTETIČNO( NA SINTETIČNI BAZI) OLJE SHELL VSX4 15-50!?

CENA 1800-1900 SIT/L! NAMESTO MOTULA 5100?? ZA SS ALI ST!?

LP 6 :(

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Torej nabavu sm si olje za menjalnik, zdej pa mi prosim povejte kako nej ga zamenjam, a je bolše če pustim da se scedi čez noč recimo da gre staro gnilo vse ven? Je treba vlit not kej druzga prej kot vlijem motula novga?

Kako je pol ko je novo v mašini, treba kej pazit prvih nekaj km...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je treba vlit not kej druzga prej kot vlijem motula novga?

Kakih 5 litrov vroče vode s prilom verjetno ne bi škodilo, da se menjalnik temeljito spere od znotraj. :devil: :devil: :devil:

Resno: ko neha staro kapljat, vlij novega notri in se pojdi normalno naprej vozit.

Popravljeno . Popravil Barth
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakih 5 litrov vroče vode s prilom verjetno ne bi škodilo, da se menjalnik temeljito spere od znotraj.  :devil:  :devil:  :devil:

:OK: :slap: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Ne piši takih neumnosti k bo še kdo resno mislu ej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:  :slap:  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Ne piši takih neumnosti k bo še kdo resno mislu ej  :D

:D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :hmm: :hmm: :surrender: :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno: ko neha staro kapljat, vlij novega notri in se pojdi normalno naprej vozit.

Pa ne pozab spodaj, šraunfa zategnit, da nau šlo olje kar čez.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakih 5 litrov vroče vode s prilom verjetno ne bi škodilo, da se menjalnik temeljito spere od znotraj.  :devil:  :devil:  :devil:

:lol1: :lol1: :lol1: A pa mora lih pril bit al je lahk kšna druga žajfnca? :lol1: :lol1: :lol1:

Čj Dimmni,kaj pa ti točiš v menjalnik? Ktero ole,mislm :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul Transiol SAE 10/30W okol 1900sitnih za liter

Čak mau... A ni NSR 2-taktn motor :?

Sej pol ti ole maže sam menjalnik,ane?

Je taka viskoznost predpisana? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kakšno mnenje o Procycle oljih, ki se jih da ugodno kupiti v Louisu v Beljaku?

Please! Kdo uporablja? Zapažanja?

Se lahko zanesem, da material v tej za motoriste specializirani trgovini ne more biti slab? Da je to olje v redu za mojo turistično vožnjo? Rdečega polja ZRka še ni videla. Blizu je pa tudi samo nekajkrat na leto za nekaj sekund. Sicer se vrti med 4 - največ 10 K obr/min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prav to olje sem jaz kupil v luisu na začetku sem malo dabelo pogledal ko mi je prinesel to olje neznana firma pa to sedaj ga pa imam v hornetki že 7tisoč km pač olje kot olje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojem primeru (cene iz www.heingericke.de):

_________________

Motoröl > 4Takt synthetisch Gericke

4- Takt- Vollsynthese Motorradöl SAE 10W- 50, API SG.

- 1Liter = 6,5 EUR (1.560 SIT)

- 5Liter = 26,95 EUR (6.468 SIT)

_________________

Motoröl > 4Takt synthetisch Motul

Motul 300 V Competition 4T, Vollsynthetisch SAE 15W-50. API SG

- 1Liter = 12,5 EUR (3.000 SIT) (cena v SLO med 3.600 - 4000 SIT)

- 5Liter = 46,9 EUR (11.256 SIT)

__________________

Koliko je za zaupat, da je to res enako olje?? Je kdo dejansko kupil oba in pogledal, če je vsaj barva enaka, ima isti odtenek (npr. Motul 5100 in Gericke pol-sintetičen)?

Če je temu tako, se dejansko splača naročit olje za celo sezono, oz. gre eden gor pa nabavi za celo Dolenjsko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Jaz ga pa kupujem na MotoSprintu v Kopru za 1.700,00 SIT/l (Bardahl), ima tudi vsa ostala maziva... poskusi se pozanimat, Miro 031/324184 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primerjavi specifikacij, ki so napisane na embalaži olj, sem ugotovil, da ima Procycle-ovo olje novejše kot Motul 5100.

Sedaj bi rad te specifikacije še natančneje spoznal. Ima kdo link na kakšne strani, kjer so te vrednosti iz različnih specifikacij kvalitet olj navedene?

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!