Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

lep pozdrav

ker na forumu za skuterje ne dobim nobenega pravega odgovora, sem se obrnila k vam :blush: . upam, da ne boste hudi :blush: .

nekaj me zanima... sedaj se odločam za nakup olja za yamaho tzr50 valentino rossi.

zanima me, kaj od naštetega je najbolje...

1. Castrol TTS - okoli 4000 sit/l (dobim trenutno liter za 2400 oz 2000 sit/kom za 10 litrov)

2. Motul 600 - okoli 3800 sit/l

3. Castrol A747 - okoli 6500 sit/l - 7000 sit/l

4. Castrol R2 Racingbike - okoli 5500 sit/l

5. ostalo

a mislite, da je castrol TTS uredu? namreč dobim ga poceni.

kaj mislite?

pa ne me spet okregat trance_13_cry.gif hočem kupit samo nekaj, kar bo dobro za moj motor, sama pa nimam niti primbližno kaj znanja o tem kako in kaj unsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobiš TTS-a tako poceni, je to zelo ugodna varjanta. Eni ga samo šinfajo uv brezveze, čeprav sem sam imel dobre izkušnje z njim.

So pa to vsa zelo kvalitetna olja in z nobenim ne moreš falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 50ccm je TTS še preveč. kak uni X-Bike bi bil pomoje že dober.

Na moji NSR sem sprobal MOTUL 600, TTS, Agip Advance in Motorex Cross, najboljši se mi je zdel Motul, TTS, Agip bolj kadita in mal težje vžge, Motorex je tudi v redu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje BARDAHL dobiš na tej številki 05 730 48 22. Jaz ga imam v CBR-ri. Sintetiko. Eni sicer pravijo, da sintetika ni vredu, eni da je.. Kaj pa vem, zaenkrat sem zadovoljen z njim. Cena pa je tudi vredu. Meni ga je potnik dostavil v LJ, ko se je slučajno peljal mimo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mogoče kdo ve kakšna je razlika med med tema dvema oljema:

-motul transoil 10W30

-motul transoil expert 10W40

mogoče ja razlika sam (kokr se men zdi) da je expert kao racing izvedba :? :? če kdo ve naj prosim napiše

hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Prosim za vaše mnenje ali je Motul 5100 dovolj dober za Kle 500 ali naj se raje posluzim w 300, oz. kakšne druge alternative.

Hvala za odgovore :OK: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Prosim za vaše mnenje ali je Motul 5100 dovolj dober za Kle 500 ali naj se raje posluzim w 300, oz. kakšne druge alternative.

Hvala za odgovore :OK: !

Seveda je dovolj dober,saj je pol sintetični :OK: Zakaj bi zapravljal več kot je potrebno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300v je bolj za 4 valjne masine, ki se vrtijo z visjimi obrati, za KLE in ostale ki ne presegajo 8000 obratov na minuto je 5100 povsem zadosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Včeraj že kupil 5100, prodajalec v Hein Gericke mi je popolnoma odsvetoval kakršnokoli full-sintetiko, ker se baje lahko na takšnem motorju zgodi "Maschine kaputt" :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

IPONE

Olje, ki ga uporabljajo Yamahine ekipe na vseh nivojih dirkanja. (od Moto GP, pa tha do vodnih skuterjev, motornih sani, motocross..... ), vendar ga tam uporabljajo pod imenom Yama-lube.

Za skuteriste posebna ponudba olja, čigar dim iz izpuha diši po jagodah.

Olje se sicer dobi samo v tujini, uradni start prodaje v Sloveniji bo čez nekaj tednov, za povpraševanje pred uradnim začetkom prodaje pa lahko pošljete PM. Pa tudi po uradni prodaji v Sloveniji pri meni za člane Motosveta 10% popust na maloprodajne cene.

Za servisne delavnice in večje količine, posebni popusti.....

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če je blo o tem že govora, ker se mi ne da brat vsega za nazaj.

Tukaj je link v katerem avtor ugotavlja, da je za motor ravno tako dobro dovolj kvalitetno olje (a cenejše), sicer namenjeno avtomobilom. Zanima me če kdo tukaj to prakticira.

http://www.yft.org/tex_vfr/tech/oil.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja večna dilema :devil:

Če imaš eno prdulco, ki se vrti do 7-8k, in se voziš ko po jajcih, pol je vseeno kaj not sipaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja večna dilema :devil:

Če imaš eno prdulco, ki se vrti do 7-8k, in se voziš ko po jajcih, pol je vseeno kaj not sipaš.

to so torej tvoje izkušnje?

v linku, ki sem ga prilepil so uporabili CBR 900, med drugim tudi dirkali.

mislil sem če kdo kaj ve o tem, brez podobnih neslanosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to so moje izkušnje.

V super tenere sem vozil gtx-3 pa je super delalo, v fzr je bil pa castrol RS, pa sedaj s tapravim moto oljem veliko lepše dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če je blo o tem že govora, ker se mi ne da brat vsega za nazaj.

...

Ti kar sprašuj! Tukaj smo itak zato, da 100000x premlevamo in debatiramo že milijonkrat prežvečeno in izvlečemo na dodatnih 500 straneh edino zveličano resnico samo in posebej samo zate.

Da si ne boš slučajno prstke pa učke frderbal, ko boš tipkal v iskalnik in polistal nekaj strani.

In ker je takih imboto celo morje, in se širijo ko kuga, je motosvet, iz zakladnice znanja in izkušenj postal Motoskret! Čestitam!

V motor pa nalij Pril! Menda lepo opere lamele sklopke. Ne drsi več spljoh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:? HMmmmmmm , bil prejšnji teden v Louisu v Graz-u, pa bluzil in iskal dele za mojiga konjiča....

Kupil svečke , filter in vse ostalo, pri olju pa se zataknilo. Iskal prodajalec po katalogu za mojo zzr-ko najbolj primernega, na koncu mi je on sam razložil naj vzamem probiker olje, po prebranih specifikacijah (10-40W) in primerjavah ter zagotovilu trgovca (njemu je po mojem itak vseeno kaj proda, je pa rekel da ga tud sam uporablja :OK: ) sem vzel 4 litre, cena bistveno manjša kot za npr. castrol...

Ta mesec bom vse skupaj zamenjal , potem pa bom videl kako pa kaj bo zapelo, ampak po mojem če ima vse teste in ostalo hmmmmmm.....

ne vem , bomo videli......

bom javil..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je blo že nazaj kaj pisanega o tem pa nisem zaseldil ampak vseeno me zanima če kdo maže svojo mašnico z CASTROL R4 sam ga imam zdaj kot prvo olje po 1000km pa moram rečt da je menjalnik bistveno natančnejši, tišje pretikanje, nasplošno je kar razlika od olja ki je bilo notri kot prva vgradnja. Ima kdo podobne izkušnje....

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram rečt da je menjalnik bistveno natančnejši, tišje pretikanje, nasplošno je kar razlika od olja ki je bilo notri kot prva vgradnja. Ima kdo podobne izkušnje....

Logicno, vsako olje v novem motorju je redkejse zato, da se vse skupaj utece, ko zamenjas olje po 1000km je pa stvar taka kot si jo opisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima katero olje za Wirago XV 750

Katero znamko si do sedaj nalival oziroma jo je nalival serviser?

Od Motula pride v poštev 5100 ester. Za ostale firme pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero olje za Wirago XV 750

v prilozeni servisni knjizici pise tudi viskoznost olja, katerega priporoca yamaha. ne mores veliko faliti.

katera firma dobavi olje je pa relativno vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!