Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

No tle si ga pa fejst mim ustrelu!!! Motul je v dirkalnem športu eden najbolj uporabljenih olj širom sveta. Za primer ti bom povedal, da je Motul že mazal tovarniške Yamahe in Suzukije že pred 20 leti in še danes ( Od Wayna Raineya in danes Valentina Rossija in na Suzukiju Kevina Schwantza do Vermeulna in Lorisa Capirossija danes... Hago v superbiku še na Yamahi R7.. itd) Priložene slike z reklamami MOTUL. Zame osebno Motul 300 V najboljše olje, ki ga uporabljam že preko 250 000 kilometrov brez vsakega najmanjšega problema :worship:

Motul je brez dvoma dobro olje s slovesom, ne smeš moje izjave tako dobesedno vzet, ker ni bil point to, da bi bil Motul slab, ampak sem hotel povedat, da ni pa samo Motul na svetu, ampak so tudi druga olja. Če vzamemo na primer Castrol, ki sem ga tudi omenil prej, je v dirkaškem svetu ravno tako prisoten že dolga leta, v vseh panogah dirkalnih športov, tudi MotoGP, ipd in ima ravno tako odličen sloves..

Hotel sem povedat, da je v Evropi in predvsem v Sloveniji Motul zelo forsiran in verjetno več kot polovica, ali pa 2/3 folka v motorjih uporablja Motul. Ker pa sem prisoten tudi na par svetovinih in ameriških forumih, sem pa zasledil ankete, da je recimo uporaba Motula pri ameriških kupcih občutno manjša, če se prav spomnim cca 7% ali nekaj takega. Ga Castrol in še nekaj ostalih gladko poseka. Pa jim motorji vseeno laufajo.

Point je bil to, da ni na svetu samo Motul in da ni povsod tako zelo razširjen in uveljavljen kot pri nas, pa vozijo enake motorje kot mi. Je še en kup ostalih olj in prepričan sem, da niso nič slabša. Zato se mi zdi skrajno neumno, da ne bi veljala garancija, če je nekdo pač vlil noter Castrol namesto Motul, ker je mogoče za isti motor, v eni drugi državi pa Castrol predpisan.

Ampak v izogib kakršnim koli težavam, je tudi moj nasvet, da se pač dokler je motor v garanciji uprablja predpisano olje, kar sem pa že prej napisal.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler je motor v garanciji in imaš željo,da bo veljavna oz.da jo bodo v primeru okvare priznali mora bit noter olje tistega proizvajalca,ki je predpisan.V nasprotnem primeru nisi opravičen do brezplačnega popravila :whistle:

Mislim,da je po celi EU predpisan Motul!Lahko pa je kje drugače!Pomembno je samo z katero firmo je tovarna podpisala!Tako,da čisto možno,da imajo v USA predpisano drugo firmo olja!Specifikacije pa so enake

Ducati recimo ima predpisano znamko olja Shell.

Kar pa se tiče specifikacij, naj bi to pomenilo, da je olje enake viskoznosti. Po testih sodeč, ki so bili opravljeni, pri različnih znamkah olj enakih oznak, pa se pojavijo odstopanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul je brez dvoma dobro olje s slovesom, ne smeš moje izjave tako dobesedno vzet, ker ni bil point to, da bi bil Motul slab, ampak da ni pa samo Motul na svetu, ampak so tudi druga olja. Če vzamemo na primer Castrol, ki sem ga tudi omenil prej, je v dirkaškem svetu ravno tako prisoten že leta, v vseh panogah dirkalnih športov, tudi MotoGP, ipd..

Hotel sem povedat, da je v Evropi in predvsem v Sloveniji motul zelo forsiran in verjetno več kot polovica, ali pa 2/3 folka v motorjih uporablja Motul. Ker pa sem prisoten tudi na par svetovinih in ameriških forumih, sem pa zasledil ankete, da je recimo uporaba Motula pri ameriških kupcih občutno manjša, če se prav spomnim cca 7% ali nekaj takega. Ga Castrol in še nekaj ostalih gladko poseka.

Point je bil to, da ni na svetu samo Motul in da ni povsod tako zelo razširjen in uveljavljen kot pri nas, pa vozijo enake motorje kot mi. Je še en kup ostalih olj in prepričan sem, da niso nič slabša.

Tut jest sm prisoten kar na parih svetovnih forumih in ti lahko povem, da žal te forumi niso glih merodajni za ocenjevanje kvalitet česarkoli. Ker tistih tapravih inžinirjev in mojstrov je le par procentov, ker ostali nimajo ne časa ne interesa se pregovarjat s folkom po forumih.( ne vem če boš ti kje zasledu na kakšnem forumu zasledu Burrgisa, Akrpoviča....) Drgač pa za kvaliteto je žal še vedno merodajen zame vrhunski dirkalni šport. Tut pnevmatik Sava se pr nas proda največ pa niso najboljše :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ocenjujem kvalitete z anketo na forumu, ampak sem želel samo podkrepit mojo izjavo, da ponekod Motul daleč ni tako uveljavljen in poznan kot pri nas, ampak so na njegovem mestu drugi proizvajalci. Pri američanih ga zamenja npr Castrol, ki je pa ravno tako top v vrhunskem dirkalnem motošportu že dolga leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero olje je najbolše za 125ke za 2takte ( cagiva mito)

NAJDRAŽJE je najboljše,to pa zato,ker ima največ in najdražje ADITIVE v olju kar pa marsikdo tu na forumu sploh neve kaj je to in zakaj je kateri aditiv.Ravno tako je pri ostalih oljih.Vedno je dobra roba draga ostalo,pa je ravno tako uporabno ni pa najboljše.Seveda nesmeš,pa pozabit na marže in je včasih dobro probat tudi drugo znamko,seveda dobro je tudi malo prebrat specifikacije in dodatke(aditive) v oljih! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAJDRAŽJE je najboljše,to pa zato,ker ima največ in najdražje ADITIVE v olju kar pa marsikdo tu na forumu sploh neve kaj je to in zakaj je kateri aditiv.Ravno tako je pri ostalih oljih.Vedno je dobra roba draga ostalo,pa je ravno tako uporabno ni pa najboljše.Seveda nesmeš,pa pozabit na marže in je včasih dobro probat tudi drugo znamko,seveda dobro je tudi malo prebrat specifikacije in dodatke(aditive) v oljih! :hmm:

Kšna znamka??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAJDRAŽJE je najboljše,to pa zato,ker ima največ in najdražje ADITIVE v olju kar pa marsikdo tu na forumu sploh neve kaj je to in zakaj je kateri aditiv.Ravno tako je pri ostalih oljih.Vedno je dobra roba draga ostalo,pa je ravno tako uporabno ni pa najboljše.Seveda nesmeš,pa pozabit na marže in je včasih dobro probat tudi drugo znamko,seveda dobro je tudi malo prebrat specifikacije in dodatke(aditive) v oljih! :hmm:

Glavno, da ima 4-T aditiv, a ne? :lol1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem peljal k pooblaščenem serviserju motor,so mi željen 300v odsvetovali,ki je full syntetik,dali pa v motor 5100,ki ni full syntetik.

In če je 5100 uredu za motor,ki se vrti na 10000rpm+,bo tudi HG olje enake gradacije zadovoljilo vse potrebe,sploh če je polnjeno by motul,pa tud če ni,živimo v času,ko so motorna olja že zelo zelo napredovala...

Pa glede garancije preverjeno ne bo nič narobe,servis mora bit na interval narejen in ne neko poden kvaliteno, pa bo vse ok.Pa motul so povedal ni zahtevan,ampak priporočen ,in se lahko uporabi drugo olje,vendar z isto gradacijo.

Itaq pa ne bom dal HG olje,sam vprašal sem če bi kej peli na servisu,če bi dal drugo olje...Pa tudi utečen motor je z motulom in bo še naprej motul notr,se mi pa zdi tud glupo menjat olje,če ni nič narobe,zaradi neki € drazjega olja pa ne bom bankrotiral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si malo površno pogledal.. Tiste prve cene za Motul veljajo za Nemčijo, je Ice potem popravil cene za Avstrijo.. V Nemčiji je 300V res ugoden, ampak je pa malo daleč za it tja gor olje kupit, če nimaš ravno kakšne druge poti gor :)

Ne me jezit, te cene so iz H.G v Gratzu za eno in drugo olje :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med HG 10W-50 synth in Motul V300 je 70 EUR. Tako sem s HG oljem do zdaj prihranil ~950 EUR, kar je glede na trenutno ponudbo na slovenskem trgu približno 30% vrednosti mojega motorja... Ni zanemarljivo. :whistle:

D.

Če si napidal da imaš motor v garanciji! kolk si te že olja zamenjal v tem času da si tolk pršparal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me jezit, te cene so iz H.G v Gratzu za eno in drugo olje :unsure:

Mogoče so bile 1 leto nazaj, zdaj sigurno niso :) Sem preveril v Villachu, Ice pa v Grazu.. Motul ima po Avstriji enotno ceno (menda zahteva uvoznika) in to je 99,95€ za 4l 300V :)

Če si napidal da imaš motor v garanciji! kolk si te že olja zamenjal v tem času da si tolk pršparal?

Ni bil danči ta, ki je napisal, da ima motor v garanciji, si verjetno zamešal s kom drugim. Ima pa nekaj čez 80k km, tako da nekaj olja je pa že šlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z Agip oljem :?

Pa kaj ti ni jasno? Sej maš ja Laverdin agregat če maš Benelija... Kaj češ pa drugega točit notr kot Agip? :naughty:

No tud sam točim Agip, vse ok, na fazerju sem dobil v mašini M 5100, pa sem imel probleme s sklopko. Zlil hudiča ven in natočil Agip Tec 4T 15W-50. Od takrat ne duha ne sluha o lepljenju sklopke, mašina isto delala brez problemov. Če sem čisto pošten je edini brand katerega ne dam v nobeno mašino (niti v kantico za podmazovat tečaje na vratih) Castrol zaradi res slabih izkušenj v preteklosti s Castrol GP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti ni jasno? Sej maš ja Laverdin agregat če maš Benelija... Kaj češ pa drugega točit notr kot Agip? :naughty:

No tud sam točim Agip, vse ok, na fazerju sem dobil v mašini M 5100, pa sem imel probleme s sklopko. Zlil hudiča ven in natočil Agip Tec 4T 15W-50. Od takrat ne duha ne sluha o lepljenju sklopke, mašina isto delala brez problemov. Če sem čisto pošten je edini brand katerega ne dam v nobeno mašino (niti v kantico za podmazovat tečaje na vratih) Castrol zaradi res slabih izkušenj v preteklosti s Castrol GP...

Za moj motor pa je predpisan Castrol GP in sem ze...lo zadovoljen z njim in bo tudi v naprej notri.Tako majhno porabo olja se nisem imel z nobenim drugim oljem na 10K kil. dolijem max.1/2.

Pa ne me zdaj za jezik drzat vsi ostali trije motorji imajo notri Motul V-300-T.Nerazumem pa kako je mogoce,da nekateri toliko na olju prisparajo,jaz menjam na vseh treh motorjih 1X letno se pravi rabim letno Motula V-300 T-4 ca 6l to je letno ca 60EU tudi neko ceneno sintetiöno olje bi stalo VSAJ pol toliko toje ca 30EU se pravi bi v 10-tih letih pri treh motorjih prisparal ca 300 EU. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa vseeno prišparal malo več kot 300€ Liter 300V je 20€, liter HG ful sinteike (by Motul) je 8€. Torej je pri 6 litrih 300V napram HG je razlike 72 €. V desetih letih 720€

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero olje je najbolše za 125ke za 2takte ( cagiva mito)

motul 710 ali 800road

Brumer......motul 300V nikjer ne dobiš za 10€/liter, minimalno 15€ boš dal zanj, in že to ti poveča stroške na 450€/10let, če pa ga kupiš v trgovini z računom pride pa okoli 20€/liter, in si že na 600€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatek k prejšnjem postu..

Poleg tega pa jaz npr menjam olje letno 2x. Motul je v vseh trgovinah in prodajalcih tle okoli 20€ liter ali celo kakšen € čez. Torej treba kupit 7l letno, kjer je razlike 80€. To pa pri mojem študentskem budgetu že nekaj pomeni. Sploh pri stvari, zaradi katere nisem v nobenem pogledu prikrajšan, motor enako dela, menjalnik se enako obnaša, skratka vse isto, samo jaz vem da je notri HG sintetika namesto Motul sintetike pa 80€ imam več v denarnici :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatek k prejšnjem postu..

Poleg tega pa jaz npr menjam olje letno 2x. Motul je v vseh trgovinah in prodajalcih tle okoli 20€ liter ali celo kakšen € čez. Torej treba kupit 7l letno, kjer je razlike 80€. To pa pri mojem študentskem budgetu že nekaj pomeni. Sploh pri stvari, zaradi katere nisem v nobenem pogledu prikrajšan, motor enako dela, menjalnik se enako obnaša, skratka vse isto, samo jaz vem da je notri HG sintetika namesto Motul sintetike pa 80€ imam več v denarnici :)

To je z uradne strani H.G. Gratz....in ne bodo trmast če ne veš...lahko pa sam preveriš na njihovi strani in pika!

MOTUL_300V_4T.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej to so info iz prve roke iz Graza.

frisno s fronte:

draksler je videl pravilno. uvoznik motul olj v aut po "novem" (od letos ali konec lanskega leta) zahteva za vsa olja enako ceno na vseh prodajnih mestih.

ergo cene v gericke-katalogu (in zgoraj v mojem postu) so napacne. 4,0 l 300V 4T res stane € 99,90.

mi je vceraj znanec v gericke potrdil, ko sva gledala cene olj. sem krepko :blink: in :? dokler mi ni razlozil zakaj je temu tako (glej zgoraj).

tudi z davcno stopnjo (19% v D in 20% v AUT) ne bi bilo mozno upraviciti razlike v ceni.

se pardoniram za sirjenje krive vere.

se informativno: liter olja stane v gericke od ca. € 13.- do ca. € 25.-.

Jaz sem bil pa 14 dni nazaj v HG Villach, kjer sem na lastne oči videl ceno 99.90 in tudi sam povprašal prodajalca zakaj je tako in je pač povedal isto, da morajo zaradi uvoznika imeti po celotni Avstriji torej tudi v Grazu, take cene.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW ni samo 300V dražji, tudi nekateri ostali Motul izdelki so dražji.. V HG Avstrija bi dal za flaško Motul zavorne tekočine dot 4.1 10€, oziroma še nekaj čez, par dni kasneje sem pa nabavil v lepo v HG v Nemčiji po kataloški ceni 6€ in še nekaj za flaško.. Torej Motul in Avstrija je NO GO!

Če pa kdo še vedno ne verjame, pa z veseljem naslednič poslikam cene na izdelkih, sem tako in tako skoraj vsak teden gor :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj motor pa je predpisan Castrol GP in sem ze...lo zadovoljen z njim in bo tudi v naprej notri.Tako majhno porabo olja se nisem imel z nobenim drugim oljem na 10K kil. dolijem max.1/2.

1/2 deci? Pa saj to ni tak malo...

Jaz olje sicer menjam na 6000km, v tem času pa ne rabim dolit.

Pa ne me zdaj za jezik drzat vsi ostali trije motorji imajo notri Motul V-300-T.Nerazumem pa kako je mogoce,da nekateri toliko na olju prisparajo,jaz menjam na vseh treh motorjih 1X letno se pravi rabim letno Motula V-300 T-4 ca 6l to je letno ca 60EU tudi neko ceneno sintetiöno olje bi stalo VSAJ pol toliko toje ca 30EU se pravi bi v 10-tih letih pri treh motorjih prisparal ca 300 EU. :whistle:

Eni se z motorji pač več vozimo in manj hvalimo... Sem čisto lepo napisal, kako sem prihranil toliko.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1/2 deci? Pa saj to ni tak malo...

Jaz olje sicer menjam na 6000km, v tem času pa ne rabim dolit.

Eni se z motorji pač več vozimo in manj hvalimo... Sem čisto lepo napisal, kako sem prihranil toliko.

D.

In ti že 10 let uporabljaš olja H.G. da si toliko prišparal :kva2: ---najbrž bi prišparal si hotel povedat :headbang: daj nehajte nakladati :topic: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!