Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

imam eno vprašanje. a mogoče kdo ve, kje na širšem celjskem bi dobila original yamaha oljne filtre?

pa prosim, ne napisat, tam bi jih lahko imeli, pokliči. napišite samo, če veste, da jih imajo!

Promotor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam še ene 3 litre Motul 5100 15w50 tko da bom zaenkrat kar tega uporabu, potem bom pa vidu kako naprej...

Hvala za nasvete!

Za stare zračno hlajene motorje pravijo, da ni fajn če daš polsintetiko, sintetiko pa sploh ne priporočajo.

V Louisu imaš 4 litre mineralnega 20W - 40 za 25 ojrov. Hein Gericke ima podobno ponudbo. Jaz sam tole uporabljal pri starem motorju. Naročiš lahko pri Trgu.

http://www.louis.de/_1099d563ba68ded84d22a1f55d62a16d09/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=325&wgr=432&list_total=41&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10038456

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff pa ravno tole olje so mi odsvetovali. po drugi stzrani pa...pred 30 leti pomoje olja niso bla kej posebaj boljša od tegale, tko da bi znalo bit.

Za prvič bo šel noter kar motul 5100 15w50-ga mam že doma, nadalje bom pa vidu, nekak se nagibam k castrol Actevo 10-40 (mineralc) in ga majo kolekr se spomnim celo v bauhausu 40e-4l... sicer skor pol dražji kot procycle ampak vseeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno vprašanje. a mogoče kdo ve, kje na širšem celjskem bi dobila original yamaha oljne filtre?

pa prosim, ne napisat, tam bi jih lahko imeli, pokliči. napišite samo, če veste, da jih imajo!

prejšnji teden sem kupil pri Moto Mario....cena 11.70€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff pa ravno tole olje so mi odsvetovali. po drugi stzrani pa...pred 30 leti pomoje olja niso bla kej posebaj boljša od tegale, tko da bi znalo bit.

Za prvič bo šel noter kar motul 5100 15w50-ga mam že doma, nadalje bom pa vidu, nekak se nagibam k castrol Actevo 10-40 (mineralc) in ga majo kolekr se spomnim celo v bauhausu 40e-4l... sicer skor pol dražji kot procycle ampak vseeno...

Olja iz Louisa in HG so made in Germany, ustrezajo vsem standardom in globoko dvomim, da bi prodajali neki škart.. Ne pozabi na nemško zvezo potrošnikov, ki kontrolira te izdelke...Tukaj sem prebral, da ta olja dela Motul., ampak ok, pustimo zdaj te zgodbice...

Meni se zdi, da je pri oljih tako kot pri pnevmatikah. Nekdo bo rekel, da je Michelin za drek, drug bo to rekel za Metzeler, tretji za Dunlop in tako naprej. Ljudje smo pač (i)racionalna bitja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff pa ravno tole olje so mi odsvetovali. po drugi stzrani pa...pred 30 leti pomoje olja niso bla kej posebaj boljša od tegale, tko da bi znalo bit.

Za prvič bo šel noter kar motul 5100 15w50-ga mam že doma, nadalje bom pa vidu, nekak se nagibam k castrol Actevo 10-40 (mineralc) in ga majo kolekr se spomnim celo v bauhausu 40e-4l... sicer skor pol dražji kot procycle ampak vseeno...

hja, jaz sem tega mineralca, sicer 50w točil v fzr1000 pa dr350 pa še kam, pa je zadovljno mlelo, samo pogosteje ga je treba menjat, ker se hitro iztroši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul...bom potem bi za tole mašino moral biti čist Ok. Mam itak predpisane intervale na 5k Km...kar se mi zdi precej pogosto...

Z olji je pa res nekek tako-bolj premlevaš zadevo slabš je :), Skratka zdej bom ulil Motoula 5100, ki ga mam že doma; potem bom pa sprobal tegale pa poročam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnji teden sem kupil pri Moto Mario....cena 11.70€

jaz sem lani dala v kmc-ju okroglih 13€, pri promotorju pa je letos 14,31€ (lahko, da +/- kakšen cent).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v moj motor gre Bardahl

Vidiš, u mojga pa nikoli več. Kako smo si različni. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... imam liter Motula 5100 15/50 in dva litra HG 10/40... Problem, če ju dam skupaj v motor? Glede na to, da naj bi HG olje bilo nekaj Motulovega...? Oba sta pa polsintetična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vem, da Procycle (ali kakorkoli se že napiše) olje ne dam nikdar več v motor. Pa ga zaradi mene lahko dela kdor ga hoče.

Slabe izkušnje pač - motor (pa ne R6) se ni več lepo prestavljal, čeprav je bila oznaka olja Yamalube ista. Pred P. in po P. pa sem uporabljala Motul in Yamalube in je bilo presvljanje dosti bolj mehko. Z P. pa je bilo prestavljanje trdo in se je zatikalo, včasih ga je bilo potrebno prestavit skoraj na silo.

Jaz dam rajši malo več in dam notri Motul, pa je tako, kot mora bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda se niso lamele sklopke dost razmaknle-lahko da jim je olje to preprečevalo, jih povezavo, se vrtinčilo med njimi,... mal na gals razmišljam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojma nimam, kaj je bilo krivo, vendar pred in po omenjenem olju ni bilo nikdar več težav!

Danes je ta omenjeni FZ6n ravno dobil novo mazilo (Motul 5100 15w-50). Prav istega pa tudi R6 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo... Meni je pa na FZ6 z motulom 5100 15w50sklopka škripala pri hitrem štartu, ko sem motul zamenjal za Agip 15w50, so težave misteriozno poniknile...

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se bo na FZ6n obnesel Motul 5100 15w-50 bom šele lahko povedala. Nikjer nisem napisala, da sem po P. dala notri omenjeni Motul. Tega sva nalila danes.

Sem pa imela omenjeni Motul preteklih 4500 km in je bilo vse ok.

Mislim, da so med P. in zdaj Motulom na servisu nalili notri Yamalube (točno oznako bi morala pogledat na račun), pa je bilo ok. Razlika je bila takoj očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je ta omenjeni FZ6n ravno dobil novo mazilo (Motul 5100 15w-50). Prav istega pa tudi R6 :OK:

v ta dva motorja bi bilo imho primernejše 10w-40, sploh r6 ki je bolj finomehanične sorte.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

simonsi... bom upoštevala za naslednje leto! mislim pa, da glede na to, da se vozim, ko je zunaj 15°C+, da ne bi smel biti problem.

no, za letošnjo sezono bo (lansko narejenih cca. 4500 km s takšnim oljem), za drugo leto pa vzamem na znanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Slišal sem, da obstaja specijalno olje za Bmw boxer motorje. Ali mi kdo ve povedati kaj več o tem?

Dobiš ga na pooblaščenem servisu BMW. Na sliki je cilinder motorja in je kot olje namenjeno zračno hlajenim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.ac-schnit...x-boxer-4t-oil/

Tukaj imaš link pa si preberi.

http://www.motorex.com/index.cfm?oid=1147&lang=de&webtoolDbTemp=eintragDetail&eintragId=160

Pa še en....

Lp

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš ga na pooblaščenem servisu BMW. Na sliki je cilinder motorja in je kot olje namenjeno zračno hlajenim motorjem.

Tega olja o katerem te on sprašuje ne dobiš na pooblaščenem BMW servisu,ker generalni uvoznik ne zagotavlja tovarniške garancije v primeru poškodb agregata......vsaj jaz sem dobil tak odgovor(uraden),drugače je pa olje veliko bolje opravlja svojo funkcijo,kot originalno(preverjeno na testih)!!

Poglej si linke,ki sem jih prilimal Grebi.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem, da obstaja specijalno olje za Bmw boxer motorje. Ali mi kdo ve povedati kaj več o tem?

Če se ne motim, si že začel z eno identično temo... zdaj pa spet in se delaš kot, da si nekaj slišal in nimaš pojma o tem... :ninja:

Ne vem zakaj imam občutek, da je to zgolj poceni reklama... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!