Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Ne kompliciraj in se ne sekitaj z ATF oljem neboš pogrešil, ker ni mineralno je rastlinsko ne spreminja vizkoznosti in ne razjeda tesnil(semeringov,manšet itd.) če je dober za zahtevne avtomatske menjalnike jih dovolj maže tako zobnike kot tudi sklopke v njem bo tudi tvojo bogo kosilnico.

Ps;in še NIKOLI ga ni potrebno menjat po potrebi ga samo dolivaš .

Vem, da lahko nalijem skoraj karkoli, vendar boga kosilnica stane krepko čez 1000€, rabi pa manj kot dva deci olja, torej tu ne morem šparat. Zobniki in skolpka so majhni, torej so obremenitve normalne, morda velike. Napisali so "Hydraulic oil" in tisto kar je bilo do sedaj notri ni ATF. Sprašujem zato, ker imam za popravilo dovolj časa, prav tako za odločitev o olju. Morda bo res ATF.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

 

Stvar je taka rabim agip racing 4t 10w-60 olje za mojo husqvarno smr 450. pr ns je cena za liter tm 15-20e iz nemčije pa je velik cnej: ( http://www.ebay.com/itm/5-90-l-Agip-Racing-10W-60-12-x-1-Ltr-/111014737649?pt=Autopflege_Wartung&hash=item19d8fe76f1 ) ampak ne rabm pa glih 12 litrov zdej me pa zanima če ga še kdo slučajno rab pa da bi si delila poštnino pa olje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malenkost ceneje kot na sm-moto pa je na www.motul-olje.si

 

Naročeno pred parimi dnevi

pri našem "garažnem lokalcu" stane 4L kantica motula 5100, 10W40, 31€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega iz dirkaški voda mi je ponudil putoline olje, pa sem ga vzel.

 

servis narejen danes test...poročam

 

vračam se nazaj na motul.

S prva je bil čudivit občutek, a po 2000km je šlo vse u k....., hrupen hladen zagon, nikakav menjalnik zatikajoč mah ....polom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Stvar je taka rabim agip racing 4t 10w-60 olje za mojo husqvarno smr 450. pr ns je cena za liter tm 15-20e iz nemčije pa je velik cnej: ( http://www.ebay.com/itm/5-90-l-Agip-Racing-10W-60-12-x-1-Ltr-/111014737649?pt=Autopflege_Wartung&hash=item19d8fe76f1 ) ampak ne rabm pa glih 12 litrov zdej me pa zanima če ga še kdo slučajno rab pa da bi si delila poštnino pa olje?

Jaz uporabljam  namesto Agip racing 10w 60  wolf olje. Cena sitnica. Dobiš ga v Adeli v Španu pri Brezovici (Ljubljana).

http://www.wolfoil.com/en_com/products/product_29189.aspx?cat=17148

Vem da bojo vsi govorili čez neznano znamko, ampak po specifikacijah je boljše od Agipa (Wolf: API: SL, JASO: MA, MA2). Uporabljam ga že 40.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej piše:

This is a synthetic based oil for 4-stroke engines for normal to intensive usage. It is designed to be used in heavy duty circumstances like racing or hot climates. This oil is also very suitable for V-twin and big bore engines with capacities above 1200 cc. It is suitable for bikes with integrated gearbox or not, wet or dry clutch.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ija. ampak nisem bil 100% preprican da je na obeh linkih isto olje. zdaj sem na pakungi z mojga linka opazil motor....

raj flancam in sprasujem, kot grem do adel pogledat. je ene 600m stran :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frage

 

večina govorimo in uporabljamo motul 5100 10w 40, če se ne motim je to polsintetično ester olje.

Kaj pa 7100 10w 40 , kateri pa je sintetika, je že kdo uporabljal ?

Je kakšna slaba stran sintetike,?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam  namesto Agip racing 10w 60  wolf olje. Cena sitnica. Dobiš ga v Adeli v Španu pri Brezovici (Ljubljana).

http://www.wolfoil.com/en_com/products/product_29189.aspx?cat=17148

Vem da bojo vsi govorili čez neznano znamko, ampak po specifikacijah je boljše od Agipa (Wolf: API: SL, JASO: MA, MA2). Uporabljam ga že 40.000km.

 

tud jst uporabljam wolf olje, že kar nekaj časa. menjam ga namesto na predpisanih 5000 km na 2 do 3000, odvisno od tega kolk sm zlorabljal agregat v tem času.

po prebranih študijah sm prišel do zaključka, da je na olju najpomembnejša stvar specifikacija olja in tega se držim pri izbiri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

frage

 

večina govorimo in uporabljamo motul 5100 10w 40, če se ne motim je to polsintetično ester olje.

Kaj pa 7100 10w 40 , kateri pa je sintetika, je že kdo uporabljal ?

Je kakšna slaba stran sintetike,?

sem ga uporabljal na v-twin 1000 ccm agregatu, menjalnik je bil dosti bolj mehak,odzivnejši in tišji.tudi agregat je lepo delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kaj pa primerjava olja wolf in motul ? 10w40, ker če se ne motim so mi v adelu rekli ceno 4L za 25€ al nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motul 5100 imam jaz za stran metat v suwath-u...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazadnje sem v mojega Kawasakija dotočil mešanico mineralca od FAM fenix 15W-40, Valvoline 15W-40, neke ostanke sintetike Coma, 10W-40 znamke E-Leclerc za motocikle in in znameniti Lidl 16eur/4 litri... Razlike med uporabo Motula 5100 10W40 in te mešanice še vedno ni zaznati...

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, torej 1/3 shell 1/3 neki pa 1/3 friol pa je ta najboljša mešanca al kaj  :010

Torej tut še stočim motul 5100 do konca in nadaljujem z wolfom se nebi smelo nič zgodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, torej 1/3 shell 1/3 neki pa 1/3 friol pa je ta najboljša mešanca al kaj  :010

Torej tut še stočim motul 5100 do konca in nadaljujem z wolfom se nebi smelo nič zgodit.

te časi, ko se olja niso razumela med seboj so zdavno mimo.

Brez skrbi nimaš kaj falit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imel motul 5100 bilo je ok. Imam bardahl nekaj 10w40 že 3x zapored in je tudi ok morda pljunc bolje od motula ampak nebi dal roke v ogenj (dlje časa traja efekt svežega olja). glede na to koliko vpraša majster za 3,8l + filter se sploh ne grem mazat rok. (no sej bi, ma me srat če posmilim kam z odpadnim oljem...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez odpadno olje nesem na deponijo, in ga dajo med nevarne odpadke. 0€. po navadi menjamo skupej 3 al pa 4 motorje. Ker si moras mal roke umazat, pa pivce spit u garazi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaparkiraš na nad kanal pa je stvar rešena :)...hec...drugače lahko odpadno olje pustiš skoraj na vsaki bencinski črpalki-seveda brezplačno. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, a ostajam na komot varjanti itak ne zmanjka dela okrog motorja in vedno se kaj najde pa četudi je preverjanje podmazanosti zajl, tlaka v gumah ali kaj za očistit. S časom ki ga imam na voljo za ta hobi ga je že težko redno pucat (dež terja svoj davek, druagče še gre).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo vprašal...imam suzuki gsr 600 letnik 07 in imam 18500 km! Naredit bo potrebno servis. Pa me zanima kakšno olje je najbolj priporočeno za ta motor? Pa če je potrebno še kaj drugega menjat kot olje, oljni filter ter zračni filter? Hvala! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi samo vprašal...imam suzuki gsr 600 letnik 07 in imam 18500 km! Naredit bo potrebno servis. Pa me zanima kakšno olje je najbolj priporočeno za ta motor? Pa če je potrebno še kaj drugega menjat kot olje, oljni filter ter zračni filter? Hvala! LP

Motul 5100 10w40 najboljšo olje!

dobro je da se tud pogledna svečke v kakem stanju so ..pa še zobniški set poglej ter vodo oz antifriz..Lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verižni set naj bi se menjal na 24000km-torej pri naslednjem servisu. zdaj pa naj bi se menjalo olje, oljni filter in zračni filter. bom pa še menjal tudi hladilno tekočino(ne stane toliko, je pa fajn). svečke pa sem menjal pri 12000km-tak da bi še morale bit po moje vredi. hvala za nasvet glede olja. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!