Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

živio

 

Za mojega Triumph tiger 955i iščem primerno olje.Do zdaj sem dejal Mobile racing1 4t 15w-50,vendar ga letos ni za dobit zato razmišljam o motulu ali katerem drugem olju.

Gledeal sem motul 5100 4t 15w-50 technosyntese-ester.

Zanima me kaj to pomeni tehnosyntese

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

a za triumph tiger 1050 l 2007 je motul 5100 10w40 primerno ne, ali izberem raje kaj drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 3. 2016 at 7:20, Wakasaki pravi:

tkonkratno je šlo za 20 tdi motor, v motor vlito olje katerega je stranka nabavil nevem kje...po nekaj kkm je motor pričel zgubljati na moči in ko ga je dec ugasnil ni več vžgal.Motor je verglal kot bi bil prazen akumu. al se je kmalu pokazalo, da to ni to ampak , da se sam motor zelo oteženo vrti.Odviješ čep oljnega korita in namesto, da bi olje skočilo iz karterja nič po nekaj sekundah se le pojavi nekaj črnega po mojem opisu kot ibitol....demotiramo karter in masa za hidroizolacijo je navoljo, olje se je spremenilo v gosto črno čigumjasto maso.-

Bom poskusil dobit slike pa jih napopam.

Skratka vse ostalo smo rešili, le turbo je odžvižgal k rakom..

Od takrat ta oseba kupuje olje le v poznanih trgovinah in mislim, da sta že dva servisa mimo in je vse bp

 

Ni rečeno, da je bilo krivo ravno to olje. Kaj pa, če prej nihče ni menjal olja in dotakal samo najcenejši ponaredek ponaredka brez aditivov, ko pa je možakar končno enkrat natočil olje z detergenti, pa so le ti raztopili tisto črno gmoto? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 16. 3. 2016 at 7:20 AM, Wakasaki said:

ti dam prav ja, normalno da s ceno olja in materiala avtoservis ne more konkurirat recimo eurotonu,ali....ampak tega itak ni možno-smiselno primerjati..

Ja razpisi jasno je že davno odkar sta material in delo deljena s strani rabata in popustov...

 

konkratno je šlo za 20 tdi motor, v motor vlito olje katerega je stranka nabavil nevem kje...po nekaj kkm je motor pričel zgubljati na moči in ko ga je dec ugasnil ni več vžgal.Motor je verglal kot bi bil prazen akumu. al se je kmalu pokazalo, da to ni to ampak , da se sam motor zelo oteženo vrti.Odviješ čep oljnega korita in namesto, da bi olje skočilo iz karterja nič po nekaj sekundah se le pojavi nekaj črnega po mojem opisu kot ibitol....demotiramo karter in masa za hidroizolacijo je navoljo, olje se je spremenilo v gosto črno čigumjasto maso.-

Bom poskusil dobit slike pa jih napopam.

Skratka vse ostalo smo rešili, le turbo je odžvižgal k rakom..

Od takrat ta oseba kupuje olje le v poznanih trgovinah in mislim, da sta že dva servisa mimo in je vse bp

 

@Wakasaki kako pa prepoznaš fake olje? Če gledamo po različnih trgovinah za Motul 5100(10W40) 1L se cene gibajo od dobrih 8€ pa vse do 13€ morda celo več?

No za razmislek, na razpolago imaš poznane trgovine in že med njimi so velika odstopanja v ceni. Katero kupit? Najdražjo, najcenejšo, srednjo? Hmmm katero je že pravo, da nebom imel težav? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, gretzky said:

Jaz sem točno tako olje pred mesecem ali dvema kupil za 25,xx€.

 

15 hours ago, zan0088 said:

Ampak katero od teh je FAKE? :)  Kako to preverit, glede na tisto, kar so se pogovarjali v prejšnjih postih se je dejansko za vprašat...

Sam tudi kupujem tam kjer je v danem trenutku najugodneje. Mimovrste, motorna-olja, itd. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Lukec1 pravi:

 

Ampak katero od teh je FAKE? :)  Kako to preverit, glede na tisto, kar so se pogovarjali v prejšnjih postih se je dejansko za vprašat...

Sam tudi kupujem tam kjer je v danem trenutku najugodneje. Mimovrste, motorna-olja, itd. :yea2:

Ma ne vem, če je fake ali ne. Nekako verjamem, da je najbrž manj možnosti za fake Motul na mimovrste kot pa pri nekem manjšem spletnemu trgovcu, ki ga ne poznam.

Jaz sem s svojim letos kupljenim oljem prevozil okoli 2000 km, pa mi še ni zaribal. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem olje na motorna olja za oba avta (castrol in ford) in za motor (motul) že 3 menjave...do zdaj vse ok. nič ne pije kot tudi pred tem ni.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ga vlijejo na servisu iz soda ni fake. Ker v nasprotnem bi fake imelo še 100drugih mopedov. :P pol pa bi bil halo :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎12‎.‎5‎.‎2016 at 8:06, Lukec1 pravi:

@Wakasaki kako pa prepoznaš fake olje? Če gledamo po različnih trgovinah za Motul 5100(10W40) 1L se cene gibajo od dobrih 8€ pa vse do 13€ morda celo več?

No za razmislek, na razpolago imaš poznane trgovine in že med njimi so velika odstopanja v ceni. Katero kupit? Najdražjo, najcenejšo, srednjo? Hmmm katero je že pravo, da nebom imel težav? :) 

fake sem mislil v smislu, da ne kupiš motul ali kaj podobnega, ampak v XY trgovini kupiš Lutoks olje za 10 eur.

Vsak dan se srečujem z olji, res da v avtoservisu in lahko rečem, da dokler na kanti piše poznano ime olja me ne gane, ko pa desc prnese kanto olja znamke nikadačuodosada pol mi je pa zanimivo, da je dal za avto 20-30k-40k... eur za servis je pa zgleda zmanjkalo.

Da se razumemo, naj stranka prinese s seboj olje, ok raj bi prodal našega s soda, kot je omenil Dami, ma dej vsaj kupi neki kar znamo prebrat

Drgač pa vsak lahko vliva v svoj motor..avto kar mu paše, jaz pač prisegam na priznane/poznane znamke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kaj nardite z zavornim oljem ko pride do min. Ga samo dotočte (je pomembno da je isto kot je že notr?), al je najbolš zamenjat vse skupi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni dolgo kar si ga menjal, ga mirno samo doliješ.Če pa je zadeva že stara se ga splača komplet zamenjat.Poglej na kolko imaš predpisano menjavo.Ko je bolj rumeno kot belo je že skrajni čas,saj imaš noter že nekaj vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi če ne pušča in pride do min,pomeni da so zav ploščice skoraj pri koncu,poglej stanje le teeh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, FLY said:

Če ni dolgo kar si ga menjal, ga mirno samo doliješ.Če pa je zadeva že stara se ga splača komplet zamenjat.Poglej na kolko imaš predpisano menjavo.Ko je bolj rumeno kot belo je že skrajni čas,saj imaš noter že nekaj vode.

Mešaj/dolivaj le isti tip olja

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vama za odgovore. barva zgleda OK, ploščice so še. je pa res da nevem kdaj je bilo olje nazadnje menjano/dotočeno, tko da bom za ziher naredu menjavo pa bo mir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, blazzarss pravi:

hvala vama za odgovore. barva zgleda OK, ploščice so še. je pa res da nevem kdaj je bilo olje nazadnje menjano/dotočeno, tko da bom za ziher naredu menjavo pa bo mir :)

količina olja v lončku : pri novih ploščicah na max .. da ga ne boš pri na polovico obrabljenih ploščicah nalil na max ker ti ga bo preveč hodilo ko boš dal nove noter.. temu se izogneš tako , da potisneš batek do konca v čeljst in ko zamenjaš daš olje na max ... obenem boš videl kakšne so ploščice a jih lahko tudi zamenjaš saj je strošek med 25 in 35 e ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, hajoktejn pravi:

Tole je polsintetika. Motul ma 7100 sintetiko.

pa 300v, ki je najboljše od motula. in najdražje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!