Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Saj je dovolj, da ga nabavljajo naši prodajalci. Pa ti preveri, kaj je res notri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prejšnji postih sm videl da kar dosti uporabljate Motul 4T 5100 Ester 10W.

glede na to, da za moj motor (Suzuki gsr750) v navodilih piše le to kar je pripeto v spodnji sliki, me zanima če je tale motul primeren za moj motor? Ali rabim polsintetičnega ali sintetičnega?

Hvala za odgovore :004

Zajeta slika.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ti piše v navodilih uporabljaj 10W-40, tako da ta motul 5100 je tudi v 10W-40 varjanti in po navodilih ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Torej za večino motorje je avtomobilsko olje neprimerno saj ima aditive peoti zmanjšanju trenja in druge dodatke zaradi katerih pol sklopka spodrsava.

Ali še kakšen drug razlog?

 

Teoretično bi lahko pol v BMW-je, Guzzije, pa še kaj kar ima suho sklopko, dal avto olje in bi  motor čisto lepo laufal?

Saj bi prav tako aditivi za manjšanje trenja učinkovali, sklopki je pa uvseeno ker ne pride v stik z oljem in menjalnik ima prav tako svoje olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

motorno olje.docx

nedeljski studij me je pripeljal, do podatka zgoraj

poskusil sem tudi s starejšimi modeli in vedno je podatek 15w50.

Čisto tako me zanima od kje 20w-50, o katerem je večina govora.?

motorno olje.docx

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar pa je po raznih trditvah, Castrol v "njihovih" flašah. BMW tako ne proizvaja svojega olja.

V času, ko sem imel R1150GS je bil liter "orginal olja" 20W50 prav pri zastopniku (v Celju) najcenejši.... Cena cca 7€ za liter je res ugodna. (da le ni iz Rusije :whistle:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba, da je bil ruski ali poljski ali karkoli drugega. Kupili so 200l sode in še vedno zaslužili par € na litru. 

Original je navadno dvakrat dražji od Castrola, čeprav je notri isto olje. Tisitl ki imajo ali so imeli več BMWjev različnih letnikov lahko povedo, kaj piše kot priporočilo v knjižici. Enkrat Castrol, drugič BMW, tretjič,.. 

Ravno te dni bom naročil zgoraj omenjeni 15w-50 za prijatelja.

 https://www.autoteile-meile.de/Oele/Castrol/POWER-1-4T-15W-50/p-OIL-12

Če kdo hoče, lahko dodam še zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kje kupujete olje za svoj motor??
Uzel bi motula 5100 15W-50. Sem videl,da je na mimovrste dost ugoden? A se ga da dobiti še kje ceneje??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ProdriveR pravi:

Kje kupujete olje za svoj motor??
Uzel bi motula 5100 15W-50. Sem videl,da je na mimovrste dost ugoden? A se ga da dobiti še kje ceneje??

Ja, da se! Na boljšjem sejmu!!!

Če bi potreboval letno 100 litrov bi iskal nek popust na količino in ker se tukaj gre za količino popitega piva na enem obisku vaškega buffeta se mi zdi smešno iskanje cenenih alternativ. Privarčevat 5 ali 6€ pri eni menjavi olja lahko postane pekoča bolečina, ko boš opazil kakšno nenavadno barvo na izpuhu svojega ljubljenčka-ali, pa ga nimaš toliko rad, da bi mu privoščil kvalitetno olje za novo sezono...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še omenim primer, kateri se mi je zgodil pred nekaj leti. Od "zastopnika" sem kupil olje Motul za štirikolesnik in sem ga zamenjal pred zimo. Pade 30 cm snega, zmontiram plug, segrejem motor ter potisnem prvo rundo iz dvorišča. Pri vzvratni vožnji opazim mastne madeže, pogledam agregat in vidim, da je vse v olju. Olje se je spenilo in mi  je pene metalo na oddušek. Pokličem kolega (tudi uporabnik tega foruma) in mu povem zgodbo, ker je imel enako vozilo in tudi on enako olje. Njemu ni metalo pen olja-še ne! Ampak čez nekaj dni se mu je zgodilo enako! Po menjavi olja nikoli več ni bilo teh težav z drugo kvalitetno znamko olja! Fino, da ti pri veliki hitrosti izvrže olje... In nikoli več olja nisem kupil na tak način...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, ProdriveR said:

Kje kupujete olje za svoj motor??
Uzel bi motula 5100 15W-50. Sem videl,da je na mimovrste dost ugoden? A se ga da dobiti še kje ceneje??

Sam kupujem:

http://www.motornaolja.com/

 

Ceneje še nisem zasledil. Mislim ajde, prvič sem kupil od prijateljice prijatelja sam se mi res ne da težit ljudem. Tle naročiš, GLS ti pripelje, nobenega kompliciranja. Do 50€ je poštnina 3€, nad 50 je zastonj :)

Popravljeno . Popravil znj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ravno prejšnji teden kupil tri različna Castrolova olja za tri različne avtomobile in sem sedajle preveril na linku, ki si ga prilepil. Razlike je en cel ojro v prid Mimovrste (kjer sem kupil), ob ceni računa 108 ojrov. Je pa eno olje cca. 10% cenejše pri enem, drugo olje pa cca. 10% cenejše pri drugem. Tretje olje pa je tm-tm. Se splača posebej pogledat, če kupuješ kaka bolj specialna olja, medtem ko za ta moja tri "plebejska" je tako kot sem napisal.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašal si za motul 5100 15W-50.

 

Liter je pri obeh 8.50, za 4 litre pa je na motorna olja 29,90 na mimovrste pa 32,50. Dostava na motornih oljih je 3€, na mimovrste 3,95€.

 

Plus če mi gre kaj na živce na mimovrstah je "na zalogi pri dobavitelju" in "predvidena dostava - datum" . Ali imaš ali nimaš? Velikokrat sem že dobil SMS, da se je zataknilo in da čas dobave ni znan. Hvalabogu ne plačam vnaprej. Sicer pa če dobiš na mimovrste ceneje pa go for it itak :) samo pohvalil bi motorna olja, ki res pošljejo naslednji dan in GLS vsaj v naših krajih je tako, 1000 svetlobnih let pred DPD-jem, ki dostavlja za mimovrste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, znj said:

Vprašal si za motul 5100 15W-50.

Nisem ;)..

Sem "ponesreči" uletel v debato, ker sem ravno kupil 3 različna olja na mimovrste, pa sem na hitro naredil primerjavico. Nič slabega, seveda. Jaz ponavadi dvignem zadevo v Črnučah kar osebno, ker sem itak v LJ v šihtu, pa raje prišparam tisto poštnino za malico :P.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!