Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Pri meni je v posesti že od vsega začetka - caa 6-7 let in je še vedno 100%! Priporočam, tistim, ki pa hočete varčevati pa želim prijetno eksperimentiranje. Mogoče boste profitirali ali pa tudi ne.....

WINTEX = KVALITETA!

Lahko samo potrdim,imam enake izkušnje :worship:

Če kdo potrebuje wnteksa PM,imam dva na zalogi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje...

sem mislila kupiti dežnji kombinezon, samo bom zaenkrat počakala, da vidim, kako je z mojo opremo (koliko časa po dežju ostanem suha) in se potem odločila kako in kaj.

za prvo silo bom imela s sabo nepremočljiv anorak oz. neko palerino za zgoraj (za vsak slučaj)...

sedaj pa me zanima, kako je s hlačami. se da kje dobiti samo hlače? ker mislim, da mi hlače ne bi smele kar tako prepustiti vode, glede na to, da sva se s fantom prala direktno s "šlaufom" in ni nič premočilo. pranje pa je potekalo kar nekaj časa. saj pravim... potrebno je stestirat.

kaj pa priporočate do takrat? sploh kar se hlač tiče, ker za jakno sem že "pogruntala".

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Seos.

Kje v bližini MB prodajajo Wintex dežni komb.in po čem,če kdo ve? :worship:

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos.

Kje v bližini MB prodajajo Wintex dežni komb.in po čem,če kdo ve? :worship:

Vsem priporočam svetle barve, ne si nabavljat temnih dežjakov... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos.

Kje v bližini MB prodajajo Wintex dežni komb.in po čem,če kdo ve? :worship:

V Drešinji vasi so dobili Wintexsove dvodelne komb. po 85e .Komb.so črni z signalno zelenimi všitki ,zelo opazno,roor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spidi mi že 11 let zvesto služi. Po celodnevni vožnji po dežju, par kapljic spredaj pri zadrgi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hain-Gerike ima zelo vredu dežne kombinezone enodelne in dvodelne podložene za ca 67 EUR danes sem se peljal mimo trgovine v Vilachu in imajo nekakšno razprodajo,vse izložbe so bile prelepljene z plakati 50% biliger (znižano). :eek: :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo!

Nekdo je v tej temi že govoril o nekih cestarskih svetlečih dežnih kombinezonih...

Zanima me, če obstaja kakšen dežni kombinezon, ki bi lahko bil hkrati tudi odsevni jopič. V eni drugi temi sem namreč prebral, da ga je recimo na Hrvaškem treba met (za pri nas ne vem).

Vprašanje št.2: A lahko kdo, ki je vidu že velik dežnih kombinezonov pove, kateri je zložen najmanjši... a je recimo ta IXS Orca, ki je drugače prišel nekako v ožji izbor pr men med večjimi al med manjšimi..

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Živjo!

Nekdo je v tej temi že govoril o nekih cestarskih svetlečih dežnih kombinezonih...

Zanima me, če obstaja kakšen dežni kombinezon, ki bi lahko bil hkrati tudi odsevni jopič. V eni drugi temi sem namreč prebral, da ga je recimo na Hrvaškem treba met (za pri nas ne vem).

Vprašanje št.2: A lahko kdo, ki je vidu že velik dežnih kombinezonov pove, kateri je zložen najmanjši... a je recimo ta IXS Orca, ki je drugače prišel nekako v ožji izbor pr men med večjimi al med manjšimi..

Hvala in LP

Halo!

Pri dežnih rečeh iz izkušenj lahko povem, da je malo denarja malo muzike. Saj ga ne rabiš velikokrat, ko pa ga, je vredno, da se voziš tudi po nalivu udobno in zračno.

Sam uporabljam Wintex za cca. 80€ dober pa je tudi Kominejev za cca.59€.

Oba dvodelna podložena zračna z patenti v pasu rokavih, da ne plapotaš kot zastava in vidna z dobrimi odsevniki.Široka odprtina za obuvanje s škornji ...

Zakaj dvodelni?

Res, da vzame malo več prostora, ki mi ga na VFR (edina velika pomankljivost tega mopeda) vedno manjka, vendar velikokrat sva uporabljala samo zgornji del v mrazu ipd.Ga pa pripnem na kufer.

Kot sem omenil :"Za malo dinarcev se malo pleše!" Se je pa lepo vozit v dežju, če si kvalitetno opremljen.

Varčuj raje pri kakšnem piru pa boš kmalu dobil razliko!

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ker sem letos začel motoristično življenje in me je danes ujela manjša ploha, me zanima kaj in kakšno opremo svetujete za deževno vreme.

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem letos začel motoristično življenje in me je danes ujela manjša ploha, me zanima kaj in kakšno opremo svetujete za deževno vreme.

Wintex dvodelni dežni komplet ( preizkušeno ) pa še srat greš lažje :notworthy:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa od Racer-ja :closedeyes: eh ni važno. imel v preteklosti kombinezon pa nisem bil glih zadovoljen.kr nekaj sta med nogami zatekala pa nikjer pretrgano.sedaj imam dvodelnega dežnjaka-jakno in hlače-in sem zadovoljen, tudi lažje ga oblečem.gamaše tudi niso odveč,sploh če nisi siguren v obutev in pa za dolge fure.seveda tudi zaščita za rokavice ni odveč.

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni važna firma, samo obvezno mora biti dvodelni. Zakaj boš kmalu ugotovil, če se boš večkrat vozil po dežju ali slabem vremenu.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENODELNI dezni kombinezon ROX!!

Ce je res hud naliv pa se ti splaca ustavit na kaki bencinski in preko tvojih rokavic navlect se une za tankat (po moznosti se ti itak strgajo v 10m)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ni važna firma, samo obvezno mora biti dvodelni. Zakaj boš kmalu ugotovil, če se boš večkrat vozil po dežju ali slabem vremenu.

Bom še to dodal.

Rokavice gumijaste, noter pa bombažne vse dobiš poceni v kmetijski tehniki.

Čevlje pa waserdiht pa imaš mir, da ni preveč krame za okoli vozit.

Ja hlače, če spustijo, spustijo med nogami, zato dvodelen, kupiš nove pa je zgornji del pa ostane.

Če škornji niso vodotesni pa s sabo vozi močne polivinilaste vrečke in poveži preko čevljev, problem je sam menjalnik, ki trga polivinil. Izolir trak, da poviješ pretrgani ali frfotajoči polivinil. :lol1: :lol1:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dežjak mora biti dvodelni, ja. Bentiš, ko te tišči scat, še nekako gre z enodelnim, na sranje pa skoraj pomisliti ne smeš... Rokavice in gamaše lateks, da lahko nemoteno operiraš s šalterji. In mala tank torba za dokumente. Hudič je, če imaš zeleno karto v denarnici (seveda v zadnjem žepu hlač, čez pa enodelni dežjak), potem ti pa pi..ka na meji hoče na vsak način videti, če jo imaš. Zeleno karto potem razgrne in ''poznavalsko'' pogleda motor in pokima, da zdaj pa štima. Pa opica ziher ne loči med BMW in Harleyem... Kri nebeška, me je pogrela....

Torej bi jaz tudi malo torbico dal med potrebno dežno opremo. Pa kak premaz za vizir čelade, da kapljice lepo odtekajo dol.

Enodelni je bolj za športne motorje, ko si pripognjen dol. Kjer sediš bolj pokonci pa dvodelni.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam komplet opremo iz cordure, škornje in policijske gore-tex rokavice. Vozil v nalivih in ostal suh. Vseeno pa je najboljša oprema predvidevanje, kdaj bo dež :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še to dodal.

Rokavice gumijaste, noter pa bombažne vse dobiš poceni v kmetijski tehniki.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!