Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Klimbra povsem se strinjam s teboj in dodajam, da je v mojem besedilu mogoče razbrati tako življenje drug OB drugem, kot življenje drug MIMO drugega. Razlog za to pa je, da nismo definirali procent dnevnega časa, preživetega v sobi in v skupni sferi. Prispodoba sobe je tudi iti na pijačo s prijatelji, medtem, ko je partner oz. prijatelj doma. Torej vsak potrebuje svojo sobo, svojo zasebnost. Kdaj je »MIMO« je po moje odvisno od para in njunega dogovora. Če napr. obadva opravljata poklic, ki zahteva le 8ur dneva, potem je »daljše samevanje v sobi« verjetno MIMO. Če pa se morata oba na naslednji dan pripravljati vsaj še po nekaj ur, potem je soba nuja, brez katere kvalitete življenja enostavno ni. Problem so napr. pari z različnimi potrebami po sobi, ker je tisti z manjšo potrebo (po sobi :D) enostavno prisiljen živeti sam in si zapolnjevati čas. Ve se kako je človek lahko nesproščen, če nima časa opraviti kar mora. Zato je po moje bolje, če najprej pri sebi poskuša čimveč opraviti, potem se pa z večjim užitkom in kvliteto posvetiti partnerju. Gotovo imata oba več od tega. Res pa je, da lahko takšnmo življenje postane na nekem področju dolgočasno, ker zmanjka spontanosti, presenečenj,... katerih je vsakdanje »preprosto« življenje polno in zaradi tega pravijo, da je tudi lepše.

Klimbra hvala, ker prebereš in si vzameš čas, da dojameš in oponiraš. :) Tudi sam se moram te lepe navade navzeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ničelna predpostavka: človek, ki ne zna, ne more, ne upa ali noče poskrbeti zase je invalid - v nekem smislu. Obremenjen s svojo pomanjkljivostjo si nagonsko išče partnerja z napako. Sicer lahko v vseh ozirih popolnega, toda nujno vsaj z drobno napakico, kajti šele ta ga naredi zares popolnega po njegovi meri. In proces gre seveda tudi v obratni smeri, dokler se dva komplementarna invalida ne zaznata in se sprimeta kot magnet. Lahko celo do konca življenja, praviloma pa dokler se okoliščine ne spremenijo v tolikšni meri, da se razblinijo iluzije o neki veliki ljubezni in izpod njih vedno bolj proseva slika dveh medsebojnih odvisnežev. Eden nima nog, da bi kam odšel, drugi nima možganov, da bi se odločil, kam naj sploh gre. Vsak zase je nemočen, oba skupaj sta nekakšna celota z nogami in možgani. Stvor, ki lahko gre kamor hoče, čeprav pri tem tovori s seboj še kup balasta. Potem pa lepega dne potujoč krošnjar proda siromakoma čudežni tonikum, ki zdravi vse. Pridno se mažeta, vneto masirata in glej ga zlomka: prvemu zrastejo krepke noge, drugemu pa lepo nakodrani možgani. Srečna sta da je kaj, toda stvor je sedaj odveč. Nogatemu se ne da več riniti tja, kamor si je zamislil Glavati, temu pa se tudi ne ljubi več tuhtati, kam naj napoti svojega kompanjona. Konec koncev to niti ni več potrebno. Zdaj sta oba kompletna, neodvisna, sposobna zgraditi nov, drugačen odnos. Če vodita njuni poti vsaj približno v isto smer, gresta lahko skupaj in se grede prijetno pomenkujeta. Toda če se eden nameni denimo v Južno Ameriko, drugi pa na Brezovico pri Ljubljani, potem si bosta v najboljšem primeru le še dopisovala.

Zgodba je sicer karikirana, vendar videna, doživeta, nenazadnje na lastni koži preizkušena. Torej, Gregs, samo človek, ki zna, upa in hoče kvalitetno poskrbeti zase je lahko dostojen, ljubeč partner drugemu celovitemu človeku. Vse ostalo so surogati, simbioze............

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje dvojice z popolnoma drugačnimi načeli ali cilji po zadovoljevanju lastnih ciljev ali potreb je nesmisel ... pravzaprav je kvaliteta takšnega življenja gledanega kot celota pravi fijasko.

Skoraj težko verjamem, da lahko takšen par v resnici obstaja in živi skupno življenje ... če pa že, pa jih veže nekaj kar verjetno ne bom nikoli razumel. Najbolj nesmiselno se mi zdi, da za dokazovanje in doseganje lastnega ega, postane nekdo tako sebičen, da mu negodovanje partnerja ne pomeni ničesar.

Splošno pravijo : ko smo mladi smo nori in resnično zaljubljeni, čez čas ta ljubezen preide v imamo se radi, z leti postanemo prijatelji. Mogoče se sliši res malo kruto, a vse skupaj se da povezati s kvaliteto življenja, ki je v mladosti podrejena ljubezni, ki jo najraje uživamo, kot je napisal Leon v skupni sobi.

Ko osvojimo en cilj si zadamo drugega. Se pravi, partnerja smo osvojili in ga pridobili zase, sedaj pa so na vrsti novi cilji ... pa ne mislim na osebe. Saj je prav, da se ne zapustimo, da iščemo nekaj novega in upajmo boljšega, pa ne samo zase ... tu se zalomi. Velikokrat se sliši : pa kako je to mogoče, ko sta pa tako lepo živela in se imela rada !!!

Tisto nekaj, kar je zakurilo ogenj in pripeljalo oba v predsobo je treba znati negovati, pravzaprav kljub svojim ciljem in posedanju v svoji sobi nikoli zanemariti, saj prav ta mala iskrica vzdržuje kvaliteto skupnega življenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, kaj pa ko RAN pravi, da ne po nepotrebnem komplicirat? Ali ni iskanje ravno neke vrste kompliciranje? Če ne bi kompliciral, bi rekel: OK se imava rada, sva srečna, sreda je najin dan, kaj bo zajest, šparava za nov avto, greva poleti na morje,... Če pa kompliciram (v razumnih mejah), pa želim spoznavati zakaj se ali so se dogodki razvijali v takšni smeri in ne v drugačni, ki bi mi bila bolj všeč. Naslednjič bom poskusil drugače, pa čeprav to zahteva dodatno energijo in riziko, da gredo stvari tudi na slabše. Ampak življenje so vzponi in padci. Dejansko z iskanjem rastemo. Iskanje popolnosti, samega sebe, je zdravilo potujočega krošnjarja. Z iskanjem in bezanjem stvari bolje spoznavamo, da nam potem niso več tuje in se jih več ne bojimo, imamo večjo možnost izbire. In to je zagotovo kvaliteta.

Problem je v besedi »nepotrebnem«. Nepotrebno je po moje, ko vidiš, da dolgoročno delaš večjo škodo kot korist. V želji po spoznavanju celotne slike zastavljenega cilja, pa se je nujno spustiti preko čimveč dolinic in povzpeti preko čimveč hribov, da bo slika ja čim bolj popolna. Torej kratkoročna škoda je lahko dopustna, mislim da..............................ne gre več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leon ne me jemati dobesedno. Sem tudi pristaš teorije relativnosti in kar je za nekoga slabo je za drugega dobro itd.

Si predstavljaš muho enodnevnico, ki cel dan tuhta za kaj ji je usojen zgolj en dan.

Zaključek je lahko, da je imela slab dan-zafurala je življenje.

Ne imejmo slabih dni. V tem smislu sem menil, da ne komplicirat.

Pepe :

Dobro si to zdefiniral.

Iz lastne izkušnje pa lahko nekaj povem. Človek mora biti egoist, da ve kaj s sabo početi in kako svoj notranji mir vzpostaviti. Od tam naprej se šele začne razdajanje za druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čemu modrovanja, primerjave, tuja življenja?

Če hočeš razumeti, moraš najprej začutiti. In potem tu ni besed, ki opišejo.

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čemu modrovanja, primerjave, tuja življenja?

Če hočeš razumeti, moraš najprej začutiti. In potem tu ni besed, ki opišejo.

VeRonika

Vsekakor, Roni, vendar to ne more biti razlog, da nekomu ne bi posredoval oz. vsaj skušal posredovati svojih izkušenj in spoznanj, če te za to prosi. Vprašanje je seveda, koliko si lahko z njimi pomaga. Zase že lahko rečem, da sem slab učenec iz druge roke. To česar ne okusim na lastni koži, enostavno nima ne prave teže ne pravega okusa.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čemu modrovanja, primerjave, tuja življenja?

Če hočeš razumeti, moraš najprej začutiti. In potem tu ni besed, ki opišejo.

VeRonika

Vsekakor, Roni, vendar to ne more biti razlog, da nekomu ne bi posredoval oz. vsaj skušal posredovati svojih izkušenj in spoznanj, če te za to prosi. Vprašanje je seveda, koliko si lahko z njimi pomaga. Zase že lahko rečem, da sem slab učenec iz druge roke. To česar ne okusim na lastni koži, enostavno nima ne prave teže ne pravega okusa.

PEPE

hm, tuhtam in tuhtam in pri tem pazim, da se mi kej ne užge! sem jaz kaj drugega povedala?!

VeRonika

ps: ...nežno z mano.... tisti dnevi v tednu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: ...nežno z mano.... tisti dnevi v tednu....

Roni........sem začutil.....zato mi ni težko razumeti.......ti popoldne na 3M prinesem Spasmex.........in nekaj toplih besed :oops: :lol: :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vas berem, probam razumeti, dojeti, spoznati......

pa se sprašujem, kaj hočem jaz? Sploh kaj hočem? je tisto, kar hočem dejansko to, ali je to samo želja po nečem, kar mi trenutno manjka? MI dejansko manjka?

Recimo, da vem kaj hočem.... ok.. se bom drugače izrazila: VEM KAJ HOČEM.

Hočem živeti, hočem čutiti, doživeti, spoznati..... mogoče se vam bo zdelo neumno, samo nesreča z Dave-om mi je spremenila življenje. Končno se zavedam, da ŽIVIM.

Dojela sem, kaj mi omogoča občutek življenja. In to sedaj tudi sproščam, da imam vsak dan tak občutek.... to je sicer povezano z nevarnostmi, ki mi grozijo, zaradi stvari, ki jih počnem, pa me ne moti. Dejansko, če je cena tega mojega zavedanja življenja smrt, potem naj bo.... je že tako mogoče bolje... je pa res, da toliko časa, dokler bom živela, bom vedela da živim in se bom tega zavedala 100%. Ne tako kot ljudje, ki jih srečujem vsak dan, ko jim v kravjih zabuljenih očeh vidim, da sploh nimajo občutka, da živijo... se mi smilijo.

Sem samska.... samsko dekle obkroženo z moškim svetom, ki mi toliko pomeni, pa se ga po drugi strani tako branim.... ki ga hočem imeti stran od sebe in pri sebi... kako, zakaj??

Nočem nekoga pustiti za sabo. Nočem, da bi kdo jokal za mano, da bi bila z nekom in bi bila v najinem najboljšem, najlepšem obdobju in bi ga pustila za sabo. Zakaj? Zaradi mojega egoizma. Ker hočem živeti! Ampak koliko je to egoistično, če nočeš nekoga pustiti za sabo, ker ga nočeš prizadeti zaradi svojega egoizma.

Ampak hočem pa ljubiti, hočem čutiti ljubezen, hočem čutiti dražljaje, ki se mi sproščajo ob ljubljeni osebi.....hrepenim po tem.... ampak je to res ljubezen, ali samo velika potreba po seksu.. po združevanju, zopet po zavedanju, da živiš in ob tem še uživaš.

Partnersto: kaj naj z njim in kaj naj brez njega........ kje sem, kam hočem, kam bom prišla, ali mi bo všeč tam, kamor bom prišla.....

ok.. to je bil samo izliv.... ne rabim vodil, ne rabim dobrih, toplih besed...rabila sem teh par minut, da sem ven vrgla... spljuvala... sedaj bom pobirala koščke iz tal, kar mi ne bo všeč, bom pustila za sabo na tleh, vse ostalo probala izkoristiti do maximuma...

pa vseeno.... folk, dajte pogledat okoli sebe..... koliko nas je, koliko se zaveda, da smo.... vsi tisti, ki veste, da smo ŽIVITE in to tudi cenite.. .bravo vam!!!

še ena moja filozofija:

skoraj vsak dan doživiš en lep dogodek, skoraj nemogoče je, da bi se ti vsak dan zgodil kak slab. In če na koncu življenja potegneš črto, ugotoviš, da je bilo več lepih kot slabih..... torej: ŽIVLJENJE JE LEPO!!!!!

Hvala vam,ki ste, ki boste in ste zaradi tega da boste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo malo poskilim... upam, da vrata ne bodo prevec cvilila... ne... dobro je.... aha... aha.... lepo se pogovarjajo... smernic ne rabijo... samo zacetno iniciativo so potrebovali... aha... krasno, zdaj lahko pocasi spet zaprem vrata... da jih ne zmotim.... in se vrnem po potrebi... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo malo poskilim... upam, da vrata ne bodo prevec cvilila... ne... dobro je.... aha... aha.... lepo se pogovarjajo... smernic ne rabijo... samo zacetno iniciativo so potrebovali... aha... krasno, zdaj lahko pocasi spet zaprem vrata... da jih ne zmotim.... in se vrnem po potrebi... :wink:

Kej za pit prnes. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se strinjam s Pupo...

Zivljenje je res lepo in ga izkoristite maksimum!

Sam kaj ko nas nekatere obdaja samo... zalost, trpljenje, smrt...

Nekateri trpimo ze celo zivljenje za preteklostjo in se je ne moremo otresti ceprav bi se je mogli...

Ampak splaca se ziveti... Ze nasmeh na obrazu nekega neznanca me spravi v dobro voljo... In v zivljenju nicesar nisem zahtevala zase vedno sm prej za druge poskrbela in nato sele zase in se zmer se sprasujem zakaj tok trpim...

Tko da ne zahtevite prevec od zivljenja bodite zadovoljno ze z malenkostmi ki vam jih zivljenje nakloni pa ceprav je to samo en majhen nasmeh katerega starejsega cloveka, njihov nasmeh je res nekaj vedo da se jim konec priblizuje pa se vedno so srecni... srecni ker zivijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: ...nežno z mano.... tisti dnevi v tednu....

Roni je spustila jajček....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa vseeno.... folk, dajte pogledat okoli sebe..... koliko nas je, koliko se zaveda, da smo.... vsi tisti, ki veste, da smo ŽIVITE in to tudi cenite.. .bravo vam!!!

Amen!

Sele ko enkrat razcistis stvari o katerih govori nasa Pupa, lahko koncno zacnes dihati na polna pljuca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: ...nežno z mano.... tisti dnevi v tednu....

Roni je spustila jajček....

kekec, hahahahaha.... ne mi tega delat! bom hotla otroke s tabo met!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa zakaj si prepričana, da bo brez tebe svet crknil? Zakaj ne dojemaš, da zrela okolica okoli tebe tudi lahko samostojno odloča kaj se bo z njo zgodilo. Bodi malo bolj egoist. Zame ni kriva ženska, ki zavaja moške, pa čeprav jo ponavadi okolica samo zaradi tega obsoja. Krivi so moški, ki nočejo razumeti pravil, ki jih takšna ženska postavlja in eno od teh prav gotovo je, da ko se stvari več ne bodo dogajale, bo pač šla tja kjer se dogajajo in bo moški ostal sam (zopet je vloga M Ž zamenljiva). Moški pa kar mislijo, da sedaj je pa prišel ON macho in jo osvojil za večno. To je njihova stvar in posledice naj nosijo sami. Torej Pupa ne pripisuj vse krivde sebi kot kakšna nedolžna najstnica. Odrasli smo in vedeti moramo v kaj se podajamo. Če boš oddajala okolici signale, da se ne moreš povsem prepustiti le eni zvezi, potem bo tvoj odnos do partnerja ostal na plitvini in tudi doživela boš le kar je pač s plitvine vidno. Pa to ni nič narobe, je le tvoja odločitev kaj želiš. Partner začuti, kdaj si pripravljena na potop v globino in takrat boš tudi ti v njem začutila in videla, kaj lahko v prostranstvih globin skupaj odkrivata.

Roni, ti bi skozi samo čutila pa čutila in potem razumela. Ali ni prav tako prekrasno, če ti učitelj najprej razloži kaj bomo danes jemali, potem pa v praksi to utrjujemo. To nam, da možnost, da površino spoznamo najprej v večih točkah in jih nato s čutenjem in prakso zvezno povežemo. S samim čutenjem pa začneš v eni točki in se postopoma razlivaš na vso površino. To drugo je zame bolj dolgočasno, ker so dnevi, ko v osnovi želiš začeti z nove točke in ne vedno z iste. Moje mnenje pač.

Vrtnica, a ti boš pa kar umrla ali kaj? Dejmo, pojdi ven, pa prvega ogovori in poskusi v njem najti lepe stvari. Boš presenečena, kaj ljudje vse skrivajo v sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: ...nežno z mano.... tisti dnevi v tednu....

Roni je spustila jajček....

kekec, hahahahaha.... ne mi tega delat! bom hotla otroke s tabo met!

ni šans-do jeseni nimam plodnih dni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, a ti boš pa kar umrla ali kaj? Dejmo, pojdi ven, pa prvega ogovori in poskusi v njem najti lepe stvari. Boš presenečena, kaj ljudje vse skrivajo v sebi.

Se mi zdi da ti nisi ravno zastopil kva sm napisala...

V vsakem cloveku se najdejo lepe stvari!

In iz kje ti razberes da bom umrla?!?!?!?!?!?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In iz kje ti razberes da bom umrla?!?!?!?!?!?!?!?

Rahlo zlobno:

in iz kakšnega testa si, da morebiti ne boš? :wink: :P

Splošna praksa nekako pravi, da vsi prej ali slej podležemo tej razvadi, imenovni smrt. :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!