Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Horjo, Aja, Pupa, Roni in ostali...

Ponoci mi mozganske celice bolj produktivno delujejo, pa bom kaj vec povedal se zvecer... Zdaj pa nazaj delat!

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs:

Ponoci mi mozganske celice bolj produktivno delujejo, pa bom kaj vec povedal se zvecer... Zdaj pa nazaj delat!

----------------------------------

A je še kje kakšen tak, ki bi tudi mene zaposlil za takrat, ko sem manj sposoben ali se mi pa manj da.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera Roni pa tole piše na prejšnji strani? Jest pa te ne poznam... Al pa se je samo dobro zakamuflirala?

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE, ko »tebe« berem vedno bolj verjamem v nadljudi.

Aja in Pupa:

»Torej lahko sedaj ločim še eno stopnjo več:

1. zaljubljenost v osebo, ki (lahko) mine, a se nadgradi v ljubezen

2. zaljubljenost v osebo, ki mine, a se NE nadgradi v ljubezen

3. ZALJUBLJENOST V OBČUTKE, KI JIH OSEBA VZBUJA V MENI, ne v osebo samo«

Ali je predalček pod t.č. 3 kaj manj vreden?

Gregs: »Se ena zanimiva stvar: ...« in »Odgovor PUPI:«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ti si vsaj iskala, našla in prizadela!

Ne iščem, najdejo me, hočejo pomagati,(p)ostanejo prizadeti!

Pa čeprav na začetku položim vse svoje karte in jih tudi odprem!

Tudi jaz nisem iskala, nikoli!!.....podobno se mi je dogajalo, kot pri tebi....so me našli, karte sem dala na mizo in so mi hoteli 'stat ob strani'....nekdo ni zmogel moje obremenjenosti, drugi je želel postati kopija mojega 'ideala'.... Skratka - ni šlo! Očitno so prišli v moje življenje v popolnoma napačnem trenutku. Bila sem v absolutnem neravnovesju sama s sabo, kaj šele s kom poleg sebe. Iz ene skrajnosti sem lahko v trenutku prešla v drugo.....

Se je pa vsaj nekaj dogajalo in ogromno sem se naučila!

In za nič mi ni žal.

LP Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ali je predalček pod t.č. 3 kaj manj vreden?

Ne, zakaj? Noben občutek ni zame manj vreden od drugega....ko ga doživljam, ne razmišljam, kam me bo pripeljal in zakaj sploh je....

Te tri vrste zvez, ki sem jih doživela (ponavljam: GOVORIM O SEBI, NE POSPLOŠUJEM NA CELO STVARSTVO; če se pa kdo najde v tem, pa tudi OK), se ločujejo med sabo po odgovoru na vprašanje = ZAKAJ SEM (BILA) Z NEKOM?

Seveda so zaljubljenost, ljubezen in občutki neločljivo povezani med samo zvezo.....a ko je konec, lahko (vsaj jaz) po določenem času, za moje pojme realno vidim, zakaj sem bila s kom.

Zelo težko mi je npr. ločit, ali sem bila zaljubljena v osebo ali v občutke (--) ZALJUBLJENA V ZALJUBLJENOST ! ).....odgovor dobim, ko se vprašam, "ali bi lahko bila s tem človekom dobra prijateljica, ali mi je všeč kot oseba, karakter"? Če je odgovor da, mi je jasno.....s človekom, s katerim pa nimam nič skupnega, mi je bilo z njim pa vseeno lepo - je pa tudi jasno, zakaj mi je bilo lepo.

Ne 'predalčkam' zato, da bi imela vse lepo poštimano, ampak le razmišljam o različnih vrstah bivših zvez....zakaj, s kom, kako dolgo, zakaj konec - poskušam se čimveč naučiti iz preteklih izkušenj in predvsem čimbolj spoznati samo sebe.

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ravno zaradi tega se težko pogovarjam v forumu!

Se strinjam.

Nesporazum: v prvem postu govorim o iskanju mojega IDEALA V MOŠKIH, ki so mi prišli na pot (očitno si moje besede drugače razumela). V drugem postu odgovarjam na tvoj post, kjer govoriš o iskanju MOŠKEGA KOT FIZIČNE OSEBE.

Iskati ne pomeni vedno tudi fizično iti v akcijo iskanja....res se sliši, kot da sem zanikala samo sebe...a besede so samo besede in dobijo pomen v kontekstu z drugimi besedami.....

Ja, sem iskala, a ne oseb - ampak sem pri tistih, ki so našli mene, iskala 'tisto'....saj veš o čem govorim.

ISKALA SEM V ČLOVEKU, NE ČLOVEKA!

Upam, da sem rešila nesporazum....raje se o teh stvareh pogovarjam (dvosmerna komunikacija s takojšnjo možnostjo odziva) v živo, ker je tema tako delikatna, da hitro nastanejo nesporazumi in napačno razumljene stvari.

LP Aja

Popravil/a - aja dne 11/06/2002 ob 14:40:27

Popravil/a - aja dne 11/06/2002 ob 14:42:12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem si kaj - tale je za Roni!

Črepinje

Kakor stekleni predmeti so vse moje sreče šle k vragu,

roka hudobna je segla po krhkem bleščečem se blagu,

ga pograbila in vrga z žvenketom ob tla in ob steno

in med ječanje črepinj se nekdo zasmejal je strupeno.

Pa sem črepinje pometla in stresla vse skup na smetišče.

Naj si, kdor hoče, iz njih še svoj košček prevare poišče!

Jaz pa grem ven in na cesto iz mračne dvorane spomina

in se veselo zavedam svobode in ran in pogina.

(Lili Novy)

Pa čeprav se ne poznava zelo dobro, se mi zdi da je predvsem drugi del kot nalašč zate.

LP Tina

Tina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tina, Lili Novy poznam zelo dobro! Tale mi bolj sede:

"Greš?" se je boječe vanj zazrla.

"Grem!" je rekel. "Tja, kjer tebe ni!"

In bilo je kot, da je umrla,

da je tu, a ne živi.

Dihala je še in še trpela,

tuja sama sebi, tuja vsem,

le eno je v sebi še imela,

tisti zadnji, kruti: "Grem!"

(se opravičujem, če sem kako besedo falila, citiram iz spomina!)

Popravil/a - roni dne 11/06/2002 ob 15:36:25

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

PEPE, ko »tebe« berem vedno bolj verjamem v nadljudi.

Zaboga milega, Leon, nikar me ne obmetavaj s takimi komplimenti. Ne moreš si misliti, kako zaviralno delujejo name, ker potem domnevam, da smem odpreti kljun samo zato, da prijavim kaj nadčloveško tehtnega. In potem se možgani več ne vklopijo, jezika ne spravim več v pogon, iz mene ne pridejo več niti pleve, kaj šele kako zrno...

No, tole že skoraj spada v topic Razgalite se, pa nič ne dé. Vseeno hvala, Leon, prijazen fant si.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roni!

Kot večni optimist in po srcu naivčina ti rečem lahko le - pa pojdi še ti tja kjer njega ni...saj ne da ne znaš ...

...iz mračne dvorane spomina in se veselo zavedam svobode...

Lep dan ti želim, malo pojdi na sončka in se kaj vidimo!

lp

Tina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En od pogledov na problematiko:

PUPA: »...pa spomni se tudi na svoj stavek: hočem verjeti v pravljice...«

RONI: »in ko se tudi po reki že spustim in ugotovim, da mi iskanje ne nudi nobenih užitkov?... se lahko naveličam in opustim misel na iskanje?...«

CHEBI: »Life isn't about holding the good cards - it's about playing well with those you've got."«.

Leon: »It's not having what you want, it's wanting what you have.«

Ponavadi dobijo ženske, ki želijo princa na belem konju, konja. Preprosto a boleče. Jaz bi znižal svoje kriterije in nadaljeval iskanje. Ker se spreminjamo, tako ali tako z leti opazimo, da smo bili zaradi nepoznavanja nekaterih stvari, ki jih je življenje šele kasneje prineslo, v mladosti glede nekaterih svojih predsodkov v zmoti.

PUPA in tebe ne bi Samo na svojem zadnjem sedežu peljal? Svašta.

AJA ima pa itaq svojega.

RONI ima pa tak fin avto na dva auspuha.

Gregs dlje kot do 3.00 se ne trudi. Bom razumel . Jutri je Grobnik in plavanje v Jadranu. Ob čofotanju bom mislil na vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz bi znižal svoje kriterije in nadaljeval iskanje.

Znižati kriterije???? NO WAY Tako umirajo sanje, tako se ne napišejo pesmi, tako dobiva življenje plehki okus po instantni juhi... NE in še enkrat NE , raje crknem od lakote.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Dr. Gregs; ta vprašanja niso zate, ker sem že bila tvoja pacientka in želim še laična mnenja... najraje tistih, ki me ne poznajo... oprosti, ker izkoriščam tvojo ordinacijo...

§

ko doživiš popolno ljubezen... ko se popolnoma predaš... ko samo daješ brez pričakovanja, da dobiš karkoli nazaj... ko ti samo dajanje zadošča za popolno srečo... ko veš, da želiš, da traja do smrti enega ali drugega... ko vso to nirvano doživiš in se zavedaš sreče, da se je to tebi zgodilo vsaj 1x v življenju... ko veš, da je neponovljivo... vse drugo bo samo približek...

in izgubiš!!!

imaš pravico do žalovanja? do nezaupanja? do strahu?

in, če:

kako dolgo? in zakaj ne za vedno? saj sem vendar živela srečo, ki jo mnogi nikoli... imam možnost večkrat zadeti na tej loteriji življenja?

VeRonika

.........uuuuuuuuuuu roni............welcome to the club........

.....zelo dobro poznam zadevo...been there,done that.....

....sprašuješ o pravici do žalovanja,strahu,nezaupanja.......vzemi si čas kolikor hočeš,vendar finale je še vedno isti......ti si sama in čas teče,zato en prijateljski nasvet......UŽIVAJ ŽIVLJENJE in ne pusti se prepričati ostalim , ki trdijo drugače.........obrni nov list življenja in pojdi dalje brez kančka slabe vesti.......čas celi VSE rane,tudi ljubezenske....

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

?... okolica se ne obremenjuje s tem, da ženska išče in ne najde... hude pomisleke in zaključke pa dela, če vidi, da je ženska sama vendar ne osamljena... hočeš močnejšo besedo za tako žensko?

če omenim čustveno frigidnost, me bodo pa linčali!!!

Pravljičarka

......sorry,ampak zakaj se obremenjuješ z okolico?.....

....pa poglejva stvari iz drugega kota...živela boš svoj način življenja kot tebi paše in ki ti bo ustrezal,verjetno dosti bolj polno in zadovoljno kot večina današnjih zakonov...

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne prehitevam! Jaz sem tista, ki si želi za to vzeti čas do konca sveta! Nisem tista, ki išče! Drugi najdejo mene in me želijo "ozdraviti"!

Ti si vsaj iskala, našla in prizadela!

Ne iščem, najdejo me, hočejo pomagati,(p)ostanejo prizadeti!

Pa čeprav na začetku položim vse svoje karte in jih tudi odprem!

....kdorkoli te poizkuša ozdraviti je totalni bebander in ni vreden tvoje pozornosti........

...."ta pravi" ti bo dal časa in prostora kolikor ga rabiš,da se pozdraviš sama,pomagal ti bo samo na tvojo zahtevo in še to samo toliko,kolikor je gentelmansko in nujno potrebno.........

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A je še kje kakšen tak, ki bi tudi mene zaposlil za takrat, ko sem manj sposoben ali se mi pa manj da.

Za svoje delo, ki ga opravljam v uradnem delovnem casu, potrebujem drugacno miselno naravnanost.... in zaradi tega nisem nic manj sposoben delati...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Gregs dlje kot do 3.00 se ne trudi. Bom razumel . Jutri je Grobnik in plavanje v Jadranu. Ob čofotanju bom mislil na vas.

Leon, pa se trudim... In to se po 3:00.... eheheheh.... ker sem se naspal.... pa malo brskam.. ampak zdaj pa pocasi spet grem... spat...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo malo pokukam... odskrtnem vrata.... aha, vsi se lepo pogovarjajo... pomagajo eden drugemu... aha... aha... lepo, lepo... dobro je... zapiram vrata.... nezno... da jih ne prestrasim... pridem se kaj pogledat.... ko bodo potrebovali kaksen nasvet.... trenutno ga od mene ne potrebujejo... OK... grem spat se ta drugi del noci... brez globokoumnih komentarjev...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....kdorkoli te poizkuša ozdraviti je totalni bebander in ni vreden tvoje pozornosti........

...."ta pravi" ti bo dal časa in prostora kolikor ga rabiš,da se pozdraviš sama,pomagal ti bo samo na tvojo zahtevo in še to samo toliko,kolikor je gentelmansko in nujno potrebno.........

Joj, samo se tole moram komentirati... je BMW takooooo lepo napisal... Bravo... pohvalno... kaj pijes?!

Ni druge opcije, ostalo je samo prenos energije s cloveka na cloveka, kar je nekaj najbolj napacnega. Se mi je to zgodilo eno leto nazaj, pa sem si rekel, da nikoli vec. In danes to upostevam, zato pa lahko zivim lepo... in je vsak dan krasen... pa ceprav ne optimalen...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Dr. Gregs; ta vprašanja niso zate, ker sem že bila tvoja pacientka in želim še laična mnenja... najraje tistih, ki me ne poznajo... oprosti, ker izkoriščam tvojo ordinacijo...

§

ko doživiš popolno ljubezen... ko se popolnoma predaš... ko samo daješ brez pričakovanja, da dobiš karkoli nazaj... ko ti samo dajanje zadošča za popolno srečo... ko veš, da želiš, da traja do smrti enega ali drugega... ko vso to nirvano doživiš in se zavedaš sreče, da se je to tebi zgodilo vsaj 1x v življenju... ko veš, da je neponovljivo... vse drugo bo samo približek...

in izgubiš!!!

imaš pravico do žalovanja? do nezaupanja? do strahu?

in, če:

kako dolgo? in zakaj ne za vedno? saj sem vendar živela srečo, ki jo mnogi nikoli... imam možnost večkrat zadeti na tej loteriji življenja?

VeRonika

IMAŠ.....in jaz vem kaj govorim!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

PUPA: »...pa spomni se tudi na svoj stavek: hočem verjeti v pravljice

To je bila Ronina izjava... takrat sem nasprotovala njenemu stavku, vedno bolj imam občutek, da ima prav. Le vprašanje je, če sem jaz tista "Pepelka" za v pravljico.

quote:

PUPA in tebe ne bi Samo na svojem zadnjem sedežu peljal? Svašta.

Leon, ravno o tem sem že tolikokrat govorila. Saj ne gre za to, ali me hoče peljati ali ne.. gledamo metaforično.. noče me peljati zaradi tega, ker me noče spoznati, ker si me ne želi videti v pravi luči. V tisti, v kateri sijem jaz. Ampak bi bila precej nesramna če ne bi pristavila, da so se razmere med nama umirile, bojna sekira je zakopana. Kaj pa veš... življenje je tako razgibano.. mogoče pa bova naredila kar nekaj kilometrov skupaj..... jaz dajem možnost, dajte jo še vi!!

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Za svoje delo, ki ga opravljam v uradnem delovnem casu, potrebujem drugacno miselno naravnanost.... in zaradi tega nisem nic manj sposoben delati...

----------------------------------

Gregs ni bilo tako mišljeno. Ampak je bila prilika, ki se je ponujala pa sem jo zagrabil.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!