Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

quote:

Aja, RAN, vse vidim, ne ga zdaj tu tle lomit po čakalnici in slikice iz revij trgat in čikgume pod stole lepit

Brrrm

Slabo ti to vidiš....še kaj drugega sva počela!

Mogoče o tem ne upaš govorit na glas? Hvala, pravi kolega si.

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ker (op.:razmišlja moški)- kako lahko ženske razumejo nas, moške, če pa mi njih nikakor ne moremo??

Aja,

pri teh razmišljanjih sem se spomnil na eno resnično zgodbo, ki je malce dolga, a prav zabavna:

____________________

Remember the book "Men are from Mars, Women are from Venus"? Well, here's a prime example offered by an English professor at an American University.

In-class Assignment for Wednesday "Today we will experiment with a new form called the tandem story."

"The process is simple. Each person will pair off with the person sitting to his or her immediate right. One of you will then write the first paragraph of a short story. The partner will read the first paragraph and then add another paragraph to the story. The first person will then add a third paragraph, and so on back and forth. Remember to re-read what has been written each time in order to keep the story coherent. There is to be absolutely NO talking and anything you wish to say must be written on the paper. The story is over when both agree a conclusion has been reached.

"The following was actually turned in by two of my English students: Rebecca - last name deleted, and Gary - last name deleted:"

STORY: (first paragraph by Rebecca)

At first, Laurie couldn't decide which kind of tea she wanted. The chamomile, which used to be her favorite for lazy evenings at home, now reminded her too much of Carl, who once said, in happier times, that he liked chamomile. But she felt she must now, at all costs, keep her mind off Carl. His possessiveness was suffocating, and if she thought about him too much her asthma started acting up again. So chamomile was out of the question.

-------------------------------------------------------

Meanwhile, Advance Sergeant Carl Harris, leader of the attack squadron now in orbit over Skylon 4, had more important things to think about than the neuroses of an air-headed asthmatic bimbo named Laurie with whom he had spent one sweaty night over a year ago. "A.S. Harris to Geostation 17," he said into his transgalactic communicator. "Polar orbit established. No sign of resistance so far..." But before he could sign off a bluish particle beam flashed out of nowhere and blasted a hole through his ship's cargo bay. The jolt from the direct hit sent him flying out of his seat and across the cockpit.

-------------------------------------------------------

He bumped his head and died almost immediately, but not before he felt one last pang of regret for psychically brutalizing the one woman who had ever had feelings for him. Soon afterwards, Earth stopped its pointless hostilities towards the peaceful farmers of Skylon 4. "Congress Passes Law Permanently Abolishing War and Space Travel," Laurie read in her newspaper one morning. The news simultaneously excited her and bored her. She stared out the window, dreaming of her youth - when the days had passed unhurriedly and carefree, with no newspapers to read, no television to distract her from her sense of innocent wonder at all the beautiful things around her. "Why must one lose one's innocence to become a woman?" she wondered wistfully.

-------------------------------------------------------

Little did she know, but she had less than 10 seconds to live. Thousands of miles above the city, the Anu'udrian mothership launched the first of its lithium fusion missiles. The dim-witted wimpy peaceniks who pushed the Unilateral Aerospace Disarmament Treaty through congress had left Earth a defenseless target for the hostile alien empires who were determined to destroy the human race. Within two hours after the passage of the treaty the Anu'udrian ships were on course for Earth, carrying enough firepower to pulverize the entire planet. With no one to stop them, they swiftly initiated their diabolical plan. The lithium fusion missile entered the atmosphere unimpeded. The President, in his top-secret mobile submarine headquarters on the ocean floor off the coast of Guam, felt the inconceivably massive explosion which vaporized poor, stupid, Laurie and 85 million other Americans. The President slammed his fist on the conference table. "We can't allow this! I'm going to veto that treaty! Let's blow 'em out of the sky!"

-------------------------------------------------------

This is absurd. I refuse to continue this mockery of literature. My writing partner is a violent, chauvinistic, semi-literate adolescent.

------------------------------------------------------

Yeah? Well, you're a self-centered tedious neurotic whose attempts at writing are the literary equivalent of Valium. "Oh shall I have camomile tea? Or shall I have some other sort of FUCKING TEA??? Oh no, I'm such a air headed bimbo who reads too many Mills & Boon novels."

-------------------------------------------------------

Asshole.

-------------------------------------------------------

Bitch.

-------------------------------------------------------

Wanker.

-------------------------------------------------------

Slut.

-------------------------------------------------------

Get fucked.

-------------------------------------------------------

Eat shit.

-------------------------------------------------------

FUCK YOU - YOU NEANDERTHAL!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

In tako je ljuba Ajči zadeve malo posplošila, podlegla stereotipom in z zaletom brcnila v meglo. Nimam časa za podrobnejše razlage, pa tudi nima smisla, ker bi tako že zašli na področje razumevanja, poskusi raje začutiti.

LP, PEPE

Posplošila, ker se iz splošnega da sklepati tudi na posamično. Stereotipizirala - ker nas je preveč, da bi lahko pisala o posameznikih.

Sicer pa pravim, da govorim o lastnih izkušnjah, ki se med sabo zelo razlikujejo, vendar vseeno imajo neke skupne imenovalce.

Svojega mnenja ne vsiljujem nikomur, niti tebi.

Mogoče midva pač nisva na istih valovnih dolžinah in se ne moreva 'čutiti'.

Da nisem brcnila kam drugam....?

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Pepeta je bil res zelo kratek, se morda res v kakem kotu drži za mednožje in zvija od bolečin

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo nesporazumov - mi je žal, ker sem tako posplošila zadevo, da se lahko kdo zaradi tega čuti prizadeto. Nisem hotela ustvariti vtisa, da mislim, da je moški samo razumno bitje, ženska pa samo čustveno.

Preveč kompleksne zadeve sem se lotila preveč enostransko. Vsak človek je fenomen zase, zato je nemogoče nepristransko pisat o medosebnih odnosih, pa da bi se vsi strinjali z napisanim.

Izvir mojih besed je bil HHV-jev 'problem'. Razmišljala sem o posamičnem primeru, delovala pa na posplošenem. Tu je moj greh.

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Razmišljala sem o posamičnem primeru, delovala pa na posplošenem. Tu je moj greh.

Aja

Misli globalno - deluj lokalno.

Sploh pa moški bolj obrajtamo lokalno delovanje čuteče ženske.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Svojega mnenja ne vsiljujem nikomur, niti tebi.

Mogoče midva pač nisva na istih valovnih dolžinah in se ne moreva 'čutiti'.

Da nisem brcnila kam drugam....?

Aja

Nisi, Aja, nisi. Poglej si smejkote na koncu mojega posta, pa ti bo jasno, da si mi čisto simpatična duša in, po pravici povedano, tvoje prispevke vedno rad preberem. Nekje je pač prišlo do kurcšlusa, kot se reče lepo po slovensko, pa ni panike, vsaj z moje strani ne. Ti kar mirno razpredaj svoje misli, so zelo zanimive, pa ne jezi se, če se ob branju tudi meni kaka utrne. Deal? Na še enega smejkota, mogoče mi ga ob priložnosti vrneš

PEPE

P.s.: Brrrm, ti pa ne zlobkaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Nisi, Aja, nisi. Poglej si smejkote na koncu mojega posta, pa ti bo jasno, da si mi čisto simpatična duša in, po pravici povedano, tvoje prispevke vedno rad preberem. Nekje je pač prišlo do kurcšlusa, kot se reče lepo po slovensko, pa ni panike, vsaj z moje strani ne. Ti kar mirno razpredaj svoje misli, so zelo zanimive, pa ne jezi se, če se ob branju tudi meni kaka utrne. Deal? Na še enega smejkota, mogoče mi ga ob priložnosti vrneš

PEPE

P.s.: Brrrm, ti pa ne zlobkaj

Kakšna panika? Tako, kot si rekel - utrinjanje misli. Res bi bil dolgčas, če bi vsi enako razmišljali in marsikatera tema s foruma bi ne imela smisla, tudi ta.

Evo, iz srca:

Pa še kdaj v živo, upam.

DR. GREGS - kaj bi pa ti porekel na najin 'dogodek' s Pepetom? 'Problem' sva rešila sama, a zakaj misliš, da se je pojavila takšna reakcija najprej s Pepetove nato pa še z moje strani?

Aja

Popravil/a - aja dne 24/05/2002 ob 13:48:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs sporoca: Trenutno nimam casa, vasim tezavam se bom posvetil zvecer... ko pridem z dodatnega dela... treba fusat se kje drugje... za cekincke...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Evo, iz srca:

Pa še kdaj v živo, upam.

Aja

That's my Aja!!!! Sem že čekiral svoj koledar, če ni slučajno danes petek, 13. . Evo tudi tebi, malo za zalogo, do srečanja v živo, kot praviš , pa še enega . Seveda vsi iz srca, drugačnih itak ne dajem. Če jih pa zmanjka, neutegoma javi. Reakcija z moje strani je zelo enostavno razložljiva: ne maram stereotipov, vse prepogosto jim podlegamo in ob tem celo trpimo, pa sploh ne vemo zakaj. Pa tvoja??? Me zelo zanima.

Lep pozdrav, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

That's my Aja!!!! Sem že čekiral svoj koledar, če ni slučajno danes petek, 13. . Evo tudi tebi, malo za zalogo, do srečanja v živo, kot praviš , pa še enega . Seveda vsi iz srca, drugačnih itak ne dajem. Če jih pa zmanjka, neutegoma javi. Reakcija z moje strani je zelo enostavno razložljiva: ne maram stereotipov, vse prepogosto jim podlegamo in ob tem celo trpimo, pa sploh ne vemo zakaj. Pa tvoja??? Me zelo zanima.

Lep pozdrav, PEPE

Prav tako enostavno - moja reakcija na tvoje 'obtožbe' je bila tako burna, ker tudi jaz ne maram stereotipov!

Ko sem šla še enkrat brat, kaj sem napisala, sem se prepričala, da sem res jasno namigovala na njih. In sem začutila potrebo, da to popravim oz. vsaj opravičim in utemeljim, zakaj me je zaneslo v smer, v katero si res ne želim.

LP Aja

Popravil/a - aja dne 24/05/2002 ob 14:52:04

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No need for doc Gregs to sweat over us!! Hvala lepa, Aja, me veseli, da sva to tako lepo uredila. (če ti pošljem še kakega smejkota, bo že pocukrano zgledal...but WHO GIVES A DUCK )

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce jaz prav razumem, je ta topic, da se spucas.

Evo moja danasnja dizaster iskusnja. Spoznal in navezal stike z dvema (loceno namrec) super puncama, ampak obedve sta TRENUTNO ZASEDENI . Pa zakaj se men to skoz dogaja. Sicer po en stran razumem, da ce taka zenska nebi imela fanta, bi se clovk vprasal, kaj je narobe z njo, ampak vseen...Pa kaj cem nardit pol drudzga, kot da se vrzem na cakalno listo in seveda izmenjam gsm cifre. Se splaca mal pocakat, do takrat bo pa ze kaj vmes padlo .

Ampak ble sta pa res hudi ...

READ MY FACE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

....Željno in v strahu sem pričakoval Vaš odgovor. Z veseljem ugotavljam, da je bil strah odveč.

Hvala, hvala, tisočkrat hvala spoštovani dr. Gregs. Rešili ste me moreče dileme.

.....Toda,...... dr. Gregs, koliko časa pa bo po vašem to trajalo?? No seveda, trudil se bom, da ne bi mislil na to in bom živel življenje v polnem zaletu, toda...

AD1: G. HHV, zadovoljen sem, ce sem vas resim morece dileme. Pa se kdaj.

AD2: Odgovora na to, koliko casa bo trajalo, ni. Vse je odvisno od vas. Zavedajte se samo, da po vsakem vrhuncu sledi padec. Z izkusnjami se boste samo naucili ta padec limitirati. Najprej sledi hud udarec ob tla, ob naslednjem padcu pa ze ni vec tako hudo... in tako naprej... do tega, ko vzdrzujete vrhunec stalno tam, kjer mora biti. Takrat se zacne raj na zemlji... Na zalost so le redki ze tam, vse ostale casa se vec ali manj dolga pot. Zato nikar ne obupajte ob zdrsu, le spravite se cimprej spet tja, kjer ste bili. Osebno vam lahko povem, da se to da.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Gregs ti je na kruheca namazal malo putrčka in marmeladice iz psiho svetovalne shrambe in ti si že srečno umazan okoli ust.

Kaj, če je odgovor na tvoje bojazni in tesnobe bolj ekonomski, kot psihološki?

G. Brrrm, vsekakor nikomur ne mazem razlicnih substanc iz psiho shrambe, temvec se za vsakega potrudim tako, kot zacutim njegovo pisanje. Univerzalnega recepta ni, ker je vsak osebek individuum.

Je pa res, da sem neglede na svojo osnovno ekonomsko "bazo" ta vidik zanemaril. Mogoće, mogoće?! Mogoce ga bo zena presenetila... vendar mislim, da ne.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Jaooo, jaoooo meni, zdej pa res ne vidim več ven iz tega.....

Samo ne vem pa, kaj na to porečejo dr. Gregs.

Ne skrbite, g. HHV! Kot receno, ekonomski vidik ni ravno verjeten. Sem pa ze povedal, kako gledam na to zadevo v prejsnjem odgovoru.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Popravil/a - Gregs dne 25/05/2002 ob 02:08:35

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

.....Ko situacija v medosebnem odnosu moški - ženska pripelje do neovrgljivega dokaza, da je ženska pa zmožna razumeti moškega, se seveda čisto razumljivo in opravičljivo pri moškem pojavi strah, dvom in nezaupanje v samega sebe.

....Drži, da je ženske nemogoče razumeti. A niti nima smisla poskušati. Edino smiselno je - ženske čutiti. Torej, moški - razvijajte raje sposobnost empatije in potem čutenja, ne razumevanja. Ženske pa se bomo potrudile v obratni smeri - empatije in čutenja smo že sposobne, vendar nam pri odnosih z vami to kaj dosti ne pomaga, zato bomo raje razvijale razumevanje.

AD1: Ga. Aja, taki obcutki se pojavijo predvsem pri nesamozavestnih in v preteklost zaverovanih ljudeh. Jasno je, da ste zenske precej bolj sposobne razumevanja. Pika. Moski pa se moraj(m)o s tem sprijazniti. Pika. Potem bo precej lazje ziveti...

AD2: Lepo povedano, tako da nimam kaj dodati.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Popravil/a - Gregs dne 25/05/2002 ob 02:09:00

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem spat in zato me vsa dan pobere nekje med 3-5 zjutraj. Taki bioritem mam 3-5 tednov pol pa se stvar obrne - zaspim med 0.00 in 1.00, tak traja 2-4 tedne in potem opet po starem...no pa da cujem kaj bi lahko bil vzrok temu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Aja, dober si to napisala. A te ima Gregs že kot novo strokovno sodelavko, ali sam na šverc fušaš?

G. RAN, razmisljam o tem, ja. Ga. Aja je pokazala kvalitete za konstruktivno in clovestvu dobro mentalno zdravje, tako da z veseljem sprejmem dodatno delovno silo. Sploh pa, ker ga. Aja crpa iz izkusenj - ker vsekakor ne zelim s svojo ordinacijo pomagati na podlagi knjig brez prakse (pa da bi mi kdo kdaj ocitam mazanje putra in marmelade iz teorije... ).

Torej, ga. Aja, z veseljem vam sporocam, da lahko pomagate s svojimi videnji in izkusnjami. Pozdravljeni!

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

DR. GREGS - kaj bi pa ti porekel na najin 'dogodek' s Pepetom? 'Problem' sva rešila sama, a zakaj misliš, da se je pojavila takšna reakcija najprej s Pepetove nato pa še z moje strani?

Ga. Aja, ti bom konkretno odgovoril z lastno izkusnjo, v kateri se mi je zgodilo tocno to, kar si opisala zgoraj.

Namrec, v izmenjavi mailov z doloceno osebo se mi je zgodilo, da sem bil zaradi dogodkov v celem dnevu nefokusiran (moj prvi prispevek govori o tem). Rekel bi, da se je energija prsila na vse strani brez efekta. Tako se mi je dogodilo, da sem bil nedovzeten za sale in sem na vsako, v sali izreceno provokacijo, odgovoril dobesedno na noz. Ko sem prisel do tocke, da me je skoraj razgnalo od nedojemljivosti, sem se usedel na motor in zbistril mozgaen, fokusiral svoje misli in ko sem prisel zvecer domov, sem svet videl s povsem drugimi ocmi. Vse stvari sploh niso izgledale vec tako slabe... Moj nasvet je, da v takih trenutkih pustite vse stvari pri miru in se posvetite temu, kako pridobiti koncentracijo ter se nato lotiti stari resevati eno za drugo - ce se v tem casu ne bodo resile prakticno same, kar je zelo verjetno.

Torej: v pogovorih s PEPEtom se vama je zgodilo ravno to - nekoncentriranost....

Ker nihce ni zameril nikomur, je problem resen...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

....Pa zakaj se men to skoz dogaja. Sicer po en stran razumem, da ce taka zenska nebi imela fanta, bi se clovk vprasal, kaj je narobe z njo, ampak vseen...

Twix, to se ti bo dogajalo toliko casa, dokler ne bos spremenil vzorca. Recimo, da si vedno zelis punco, ki jo vidis. Naredil bos vse, da bi jo dobil, a ona bo zasedena oz. te recimo ne bo sprejemala. Spet izvis. Poskusi pa recimo enkrat drugace (samo kot primer, nacin bos ze sam poiskal): reci si, da je punca v redu in da si je trenutno niti ne zelis... torej puscas sebi prosto pot. Se zna zgoditi, da ravno v trenutku, ko si to reces, ze prileti mimo ena, ki je prav prijetna... in te obnori...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Ne morem spat in zato me vsa dan pobere nekje med 3-5 zjutraj. Taki bioritem mam 3-5 tednov pol pa se stvar obrne - zaspim med 0.00 in 1.00, tak traja 2-4 tedne in potem opet po starem...no pa da cujem kaj bi lahko bil vzrok temu?

Area_51, sam imam podobno "tezavo". Z njo se ne ukvarjam vec, ker je del mene. Grem spat, ko to zacutim. Mogoce bi bilo boljse spati bolj enakomerno, a kaj, ko tega ne znam. Verjetno se moram tega se nauciti...

Je pa to pogojeno tudi s tem, kaksen clovek si in kaksno delo imas. Ker jaz lahko spim in vstajam bolj poljubno (zaradi moznosti, ki mi jih sluzba dopusca), pac tako delam. Ko pa te obveznosti prisilijo v drugacno obnasanje, se tudi spanje spremeni (v vojski sem recimo lahko sel spat ob 22:00 brez tezav in vstal ob 5:45 brez tezav, kar sedaj niti pod razno ne utegnem narediti). Pac stvar navade, prisile in obcutkov...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Jasno je, da ste zenske precej bolj sposobne razumevanja. Pika. Moski pa se moraj(m)o s tem sprijazniti. Pika.

Popravil/a - Gregs dne 25/05/2002 ob 02:09:00

Vrač Gregs, dovolil si bom (nestrokovno) opazko:

Poskusimo razlikovati med emocionalnim in racionalnim razumevanjem ter ravnanjem. Kvaliteta življenja in predvsem odnosov je v mnogočem odvisna od ravnovesja med razumom in čustvi. Po nekih občih, skozi zgodovino oblikovanih in vsiljenih klišejih naj bi bil ratio predvsem domena moških, emotio pa žensk (znana teorija trdih pesti in nežnih dlani). Žal se premalo zavedamo, kako zelo nas ta stereotip omejuje in siromaši, poraja dvome o nas samih in nezmožnost sprejemanja tistih, ki na nek način ne sodijo v shemo. Stereotipi so po mojem videnju virus, eden najbolj zahrbtnih, ker se zakorenini, razrašča in krepi, ne da bi se napadena populacija tega zavedala. Klinična slika: počutje je slabo, notranjost razžrta, pa sploh ne vemo zakaj.

Zato sem včeraj odreagiral na Ajin post (mislim da ne v napadalni obliki), zato je prišlo do krajše debate, ki pa se je, kot sodim zaključila na zelo dostojen način. Aja je pač kvalitetna sogovornica, ki zna oboje - čutiti in razmišljati.

Čestitam, ker si tankočutno zaznal, da je najini kratki debati botrovala tudi trenutna neosredotočenost. In vsekakor drži tvoja trditev, da se je, kadar pride do kratkega stika, modro za hip umakniti, si problem ogledati z rahle distance, tako s svojega kot s sogovornikovega zornega kota in nato pristopiti k nadaljevanju odprtejšega srca. Marsikatera trmasta buča se po nepotrebnem razbije ob zidovih prepričanja v lastni prav.

No, spet sem malo podolgovezil, pa saj že veste, kako gre to pri meni.

Za konec še ena čisto drobcena osebna: Gregs, občutek imam, da s svojo trditvijo, ki sem jo navedel v citatu, zahajaš v rahlo nasprotje z lastnim čutenjem - opazka izključno za tvojo interno uporabo, brez nuje po odgovoru. Pika.

PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp Aja. V čakalnici pri dr. Gregsu sem nemamerno prisluhnil tvojemu nagovoru. Posebno sem se zapomnil besedila »Torej, moški - razvijajte raje sposobnost empatije in potem čutenja, ne razumevanja. Ženske pa se bomo potrudile v obratni smeri - empatije in čutenja smo že sposobne, vendar nam pri odnosih z vami to kaj dosti ne pomaga, zato bomo raje razvijale razumevanje.« Zdi se mi koristen napotek v mnogih primerih. Sam ga bom poskušal pogosteje uporabljati, ker menim, da bo koristil okolici in meni. Drži pa tudi kar si že sama ugotovila, da nasvet velja le za del ljudi. K sreči smo različni, celo do takšne redke skrajnosti, da je mogoče v tvojem nasvetu zamenjati vlogi M in Ž. Moraš pa priznati, da zanašanje na intuicijo in čustva ob odsotnosti razuma, mnogokrat vodi v napačne odločitve. Mislim, da zahteva reševanje problemov s čustvi in intuicijo od posameznika manj energije, kot reševanje z razumom. Manj energije tudi zato, ker je takrat posameznik bolj motiviran, saj se odloča po želji svojega ega. Na razumske odločitve pa vpliva več argumentov, ki posameznikovem egu niso povšeči, vendar posameznik ve, da jih je za pravilno odločitev potrebno upoštevati. Aja sem te .

Lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!