Skoči na vsebino

Psiholoska cistilnica II


Priporočene objave

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

Barabe, a rajcate...

Ko bi vedeli, s cim rajcajo/mo, potem bi lahko se kaj odgovoril. Tako pa... cakam vec informacij...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Ko bi vedeli, s cim rajcajo/mo, potem bi lahko se kaj odgovoril. Tako pa... cakam vec informacij...

Ves čas sanjarjenje o enih furcah - jest pa po cel dan v delavnici, pa mulce zrihtat, pa...Skoraj edine fure, ki si jih trenutno lahko privoščim je, v Merkur po kakšne šraube, pa vsak dan k ženi na obisk v bolnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Aja, po tvojih postih sodeč si kar lepo pri sebi. Čestitam, žilava si ravno toliko kot ognjevita, zverinska, angelska itd Oprosti, nič nisem pisaril na temo tvoje dogodivščine, ker nisem imel česa pametnega dodati, da bi se samo zgražal pa nima smisla. GO, AJA, GO

PEPE

Spet dokaz, da - 'što ne ubija, jača'!

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tri dni čakat, da se lahko končno danes popoldne zavihtiš na motor pa odpeleš, ko je tako skoraj idealno vreme,pred desetimi minutami pa nenadoma pa kot strela z jasnega, ja, strela z jasnega, spet nov befel(ukaz, če kdo slučajno ne ve) v službi ostati do osmih zvečer...je takoj ratal poln kufer, dva, če bolje razmislim...kako to energijo, navdušenje, veselje, ki je vladalo pred nekaj minutami, mislim kam s tem vsem...ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Dr. Gregs odgovarja:

Gospod Einherjer, vsekakor NISTE premaknjeni. Stoli so lahko premaknjeni, ljudje pa ne. Tudi zame kdo misli, da sem premaknjen, ker ne razume mojih obcutkov in videnj tega sveta. Pa si mislim: "Hej, jaz nicesar ne izgubljam!" Ce nekdo misli, da sem premaknjen, izgublja on/a, ki to trdi. Kar pomeni, da ni odprt/a za nova spoznanja in dimezije. Kot sem ze veckrat dejal: povprecen clovek uporablja nekje 2-3% svojih mozganov. Tisti z nekaj vec predeterminance DNK in volje uporabljajo(mo) nekje okoli 10%. Geniji mogoce 15%. Torej nam ostane se kar precej do 100%. Kaj vse je mogoce se v tem obmocju spoznati, pa ne ve nihce. Zato: kdor ne razume drugih in jih obsoja na podlagi tega, pac izgublja. Vsi ostali si samo prizadevamo pridobivati.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Dr. Gregs, jaz se vam najtopleje in najprisrcnejse zahvaljujem za vas odgovor. Moj notranji mir je povrnjen v stanje popolnega ravnovesja. V zahvalo vam to sredo dovolim, da mi placate pivo v pregovornem OLP lokalu, kjer se bomo zelo verjetno (ce ne ze zagotovo) snideli na danasnji vecer.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs. Redno prebiram Vaše nasvete in čeprav si nikoli nisem mislil, da Vam bom tudi sam kdaj pisal, prav to sedaj počnem. Moja težava je v tem, da zelo rad prebiram pametne izjave izkušenih ljudi oz. pravila, ki jih postavlja življenje (neglede kdo jih posreduje). V nam skupnem okolju (beri Motosvet) je kar nekaj posameznikov, ki s tem potencialom razpolagajo. Vsaj enkrat so (Ste) se že razdebatirali v eni temi, ki sem jo odprl. In to kvelitetno in dobro. Potem pa zaradi pomanjkanja moderatorskih izkušenj nisem uspel pravočasno prilivati olja na ogenj (tudi odsotnost ženskih postov žal vpliva na akterje). Sam sem sicer mišljenja, da človek kvaliteto napiše, ko ga pisati prime in ne, ko je v to prisiljen. Ali mislite, da se bodo »učitelji« še oglasili v tisti temi ali kateri drugi?

Hvala za Vaše dragoceno mnenje.

Lp Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani Dr. Gregs.

Lepo Vas pozdravljam in na Vas naslavljam vprašanje, na katerega odgovor, bo upam rešil moje težave, ki mi grenijo življenje.

Za kaj gre?

V življenju se srečujemo z vse vrste težavami, s katerimi se bolj ali manj uspešno spopadamo vsak dan. Na to sem po 44h letih bivanja na tem planetu že nekako navajen. Pojavila pa se mi je nova težava ali problem, ki mi ga ne uspe niti rešiti, niti potisniti v ozadje.

Kje je težava? Namreč, spoštovani dr. Gregs, stvar je v tem, da sem po temeljiti analizi svojega psihofizičnega stanja lansko leto sprejel odločitev, ki pa je bila popolnoma sebična, namreč upošteval nisem mnenja svoje okolice, še najmanj pa svoje ljubeče soproge. To bi že lahko bil problem, ki bi ga Vi lahko reševali, vendar ne, to ni to. S to situacijo sem se spoprijel, sprejel trdno odločitev in mi reakcije okolice sploh ne povzročajo težav. Kakršnekoli namige bližnjih ali slučajno mimoidočih enostavno ignoriram. Označim jih za neobstoječe in jih zbrišem iz svoje zavesti. Tukaj je zadeva torej razjasnena. Kakšna pa je bila ta odločitev, ki je pričakovano vzbudila val ogorčenja in kritike?

Nakup motornega dvokolesa. S tem, da sem postal lastnik čisto svojega dvoslednega motornega vozila, sem izpolnil svoje mladostniške sanje in zapolnil vrzel, ki sem jo čutil dolga leta in mi ni dala mirno spati.

Kot sem že omenil sem se s to novonastalo situacijo razumno spoprijel in zadevo v moji duši in razumu postavil na mesto, kamor spada.

Pojavil pa se je drug problem. Namreč, dr. Gregs, moja soproga, ki se je le stežka sprijaznila s prisotnostjo motornega kolesa, ki je povrhu še ženskega spola, je začela sprva na nezmotljiv način kazati svoje nestrinjanje tudi pri opravljanju svojih zakonskih dolžnosti. ker sem reden bralec psiholoških svetovalnic in pisem bralcev, sem seveda takoj ugotovil, da gre za prefinjeno a običajno taktiko, ki jo uporablja kar velik odstotek žensk. Odločil sem se, da se na to pravokacijo ne bom oziral in sem se kot običajno v takih situacijah odločil za ignoriranje.

Vendar, ker sem po duši družinski človek, me je situacija mučila. In kar je najhuje, črv slabe vesti me je začel mučiti vedno, ko sem zajahal svojo ljubljeno orličico, da bi me popeljala novim dogodivščinam naproti. Jasno je, dr. Gregs, da je toliko let pričakovani duh svobode nenadoma izpuhtel. Celo več, glodanje v moji notranjosti, je povzročilo, da se med vožnjo nisem več v celoti posvečal svoji zajahani ljubezni in najinem skupnemu veselju, cesti. Najino druženje je tako postalo nevarno in je ogrožalo oba. S spoznanjem, kaj se dogaja, sem bil že na polovici poti do rešitve. S poglobitvijo vase in priznanjem vseh sebičnih želja samemu sebi, pa sem težavo v celoti odpravi. Torej tudi to ni problem, ki bi ga vi reševali, čeprav bi bilo zanimivo slišati vaše mnenje.

Glavna, temeljna osnovna težava, dr.Gregs, problem, zaradi katerega se obračam na vas, je nastal kasneje.

Namreč, dr. Gregs, soproga je temeljito spremenila svoje obnašanje. Začela me je spet sprejemati, celo obogatila je najino ljubezensko življenje . Celo več, vse to se lahko dogaja, ko se vrnem s potepanja z mojo priljubljeno motorno Orličico.

Vidite dr. Gregs, tega pa ne razumem več. Zelo se bojim, kako bo to vplivalo na moje nadaljne življenje in odnose z meni ljubljenimi osebami. Sem že popolnoma razdvojen, prestrašen in nesiguren vase, zato vas dr. Gregs lepo prosim za nasvet, ki bo omogočil nadaljno medsebojno simbiozo tako z Orličico kot Horjulčico!

V obupu in pričakovanju odrešilnega odgovora Vas lepo pozdravljam

Vaš Horjo Horjulis Vulgaris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

...Redno prebiram Vaše nasvete in čeprav si nikoli nisem mislil, da Vam bom tudi sam kdaj pisal, prav to sedaj počnem. Moja težava je v tem, da zelo rad prebiram pametne izjave izkušenih ljudi oz. pravila, ki jih postavlja življenje (neglede kdo jih posreduje).

......Sam sem sicer mišljenja, da človek kvaliteto napiše, ko ga pisati prime in ne, ko je v to prisiljen.

....Ali mislite, da se bodo »učitelji« še oglasili v tisti temi ali kateri drugi?

AD1: Zakaj pa ne? Pisati, ko zacutis potrebo, ni napacno. Vec ko pisemo, vec informacij izmenjamo, bolj kvalitetno lahko zivimo. Vsi (ali pa vecina) radi beremo pametne misli, ob katerih lahko mozgane kravzljamo. S pisanjem se nihce ni okarektiriziran kot patoloski primerek. Odvisno je, kaj napise...

AD2: Se strinjam z vami, g. Leon. Clovek napise kaj pametnega takrat, ko zacuti, drugace je bolj pametno pisalo ali tipkovnico poriniti v kot. Ravno pred kratkim sem dozivel tako "neprijetno" situacijo, v kateri sem bil glavni akter. Ne vem zakaj nisem takrat porinil tipkovnice stran in raje dvakrat razmislil kot enkrat napisal. Vendar: tudi tak dogodek ni slab, je le izkusnja za v prihodnje.

AD3: Vsekakor! Je pa res, da smo ljudje podvrzeni nekaterim slabim vplivom - recimo pozabljanje. Torej napisite se kaj v temo in debata bo stekla.

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Spoštovani Dr. Gregs.

Lepo Vas pozdravljam in na Vas naslavljam vprašanje, na katerega odgovor, bo upam rešil moje težave, ki mi grenijo življenje.

Za kaj gre?..........

lahko bi pokomentiral,pa ne bom,ker zato imamo izkušenega psihologa...

....naj se malo pomatra......

lahko rečem samo eno:...SREČKO....

lp.,

bmw

Popravil/a - Gregs dne 23/05/2002 ob 21:12:55

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

....Najino druženje je tako postalo nevarno in je ogrožalo oba. S spoznanjem, kaj se dogaja, sem bil že na polovici poti do rešitve. S poglobitvijo vase in priznanjem vseh sebičnih želja samemu sebi, pa sem težavo v celoti odpravi. Torej tudi to ni problem, ki bi ga vi reševali, čeprav bi bilo zanimivo slišati vaše mnenje.

....Vidite dr. Gregs, tega pa ne razumem več. Zelo se bojim, kako bo to vplivalo na moje nadaljne življenje in odnose z meni ljubljenimi osebami. Sem že popolnoma razdvojen, prestrašen in nesiguren vase, zato vas dr. Gregs lepo prosim za nasvet, ki bo omogočil nadaljno medsebojno simbiozo tako z Orličico kot Horjulčico!

Moram naprej povedat, da me je vase pisanje zelo razveselilo, g. Horjo.

Zdaj pa vam bom poskusal se razkriti svoje mnenje.

AD1: Kot ste ze sami rekli, ste ta del ze razcistili. Lahko pa vam dodam tole: vasa presvitla gospa zena vam je na najbolj ekspliciten nacin pokazala, kako se cloveku privzgoji obcutek krivde. Nekateri s tem jemljejo energijo od soljudi, kar je popolnoma zgreseno. Prepir med dvema clovekoma nikoli ne ustvarja harmonije in sinergij, saj je prepir samo oblika prelivanja energije s cloveka na cloveka. Je boj za prevzem energije. Skoda. Vasa zena bi v tem primeru morala pustiti vam oditi na motor, saj vam to predstavlja vir energije, medtem ko bi morala sama odkriti svoj vir. In ko bi se oba prerojena spet srecala, bi lahko prav zadovoljno zivela naprej in tako bi vaju druzila narascajoca evolucijska pot.

Problem takega obcutka krivde na motorju lahko tudi privede do nepricakovanih zdrsov in padcev, saj clovek ni fokusiran na cesto, ker mu po glavi roji tisoce drugih misli. Opozarjam vas, da je to lahko nevarna igra, saj ce kje, je potrebno biti na motorju najbolj skoncentriran.

AD2: Tukaj pa res ne vidim problema. Kaj vas moti, da ste v simbiozi z Orlicico in Horjulcico?! Saj to je bil vendar namen, ali ne?! Ce vas je zena Horjulcica sprejela in obogatila vase zivljenje... ne vidim vzroka, da bi se ubadali, zakaj se je to zgodilo. Zapomnite si zelo znam aksiom: "Zenske je NEMOGOCE razumeti." Torej ne ubadajte se z vprasnajem, ZAKAJ vas je sprejela.... Lepo zivite v miru naprej, jahajte Orlicico (pa pazite, da jo redno in cim veckrat zalivate z bencinom) in ne skrbite, zakaj vas je zena sprejela. Ni potrebe, da bi bili negotovi vase, saj pravite, da cvetite. Torej UZIVAJTE!

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr. Gregs odgovarja:

quote:

lahko bi pokomentiral,pa ne bom,ker zato imamo izkušenega psihologa...

....naj se malo pomatra......

lahko rečem samo eno:...SREČKO....

Gospod BMW, prav imate.... Horjo je res SRECKO!

Ce pa dodam se tole: ni matranje, temvec konstruktivno uporabljanje mozganov... Na sreco...

----------------------------------

Kuhanje je kot zenske: malo odvrnes pozornost stran, pa imas ogenj v strehi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani dr. Gregs!

Željno in v strahu sem pričakoval Vaš odgovor. Z veseljem ugotavljam, da je bil strah odveč.

Hvala, hvala, tisočkrat hvala spoštovani dr. Gregs. Rešili ste me moreče dileme.

Imate nedvomno povsem prav. Res sem srečko.

Toda,...... dr. Gregs, koliko časa pa bo po vašem to trajalo?? No seveda, trudil se bom, da ne bi mislil na to in bom živel življenje v polnem zaletu, toda...

S spoštovanjem Vas pozdravljam in kmalu spet na svidenje

Vaš HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo, naivčina stara.

Gregs ti je na kruheca namazal malo putrčka in marmeladice iz psiho svetovalne shrambe in ti si že srečno umazan okoli ust.

Kaj, če je odgovor na tvoje bojazni in tesnobe bolj ekonomski, kot psihološki?

Da ni pred teboj kak nenačrtovan nakup pelcmantla. In to ne kakšne jaknice iz zajčka malo čez pas, temveč omela sibirske provenience do gležnjev, ki z rahlim vetrcem pometa prvonovembrsko listje in ljubkuje snežno gaz.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Horjo, naivčina stara.

Da ni pred teboj kak nenačrtovan nakup pelcmantla.

Brrrm

Jaooo, jaoooo meni, zdej pa res ne vidim več ven iz tega.

Nč je treba odlično naprej!!!!

Nema to pelc, pa take fore. Raj Orličko v divjiga prasca oblečem!

Samo ne vem pa, kaj na to porečejo dr. Gregs.

Popravil/a - Horjo horjulis vulgaris dne 24/05/2002 ob 09:27:49

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je že tista :

če imaš take prijatelje, še sovražnika ne rabiš.

Je pa res da ni nujno da je kakšen pelc, lahko tudi kakšen šoder od 1/2 karata naprej.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo!

Z moje, torej - če posplošim, ženske plati, me ob tvojih besedah preplavlja že mnogokrat doživet občutek. In sicer se navezuje na aksiom: 'Ženske je nemogoče razumeti.' s katerim se, če se poskusim vživeti v globino moškega ega, popolnoma strinjam.

Ko situacija v medosebnem odnosu moški - ženska pripelje do neovrgljivega dokaza, da je ženska pa zmožna razumeti moškega, se seveda čisto razumljivo in opravičljivo pri moškem pojavi strah, dvom in nezaupanje v samega sebe.

Ker (op.:razmišlja moški)- kako lahko ženske razumejo nas, moške, če pa mi njih nikakor ne moremo??

Ob tem vprašanju, ki črviči moški ego, se posledično začnejo pojavljati zgoraj opisani simptomi. Takšno mišljenje (iz lastnih izkušenj govorim) lahko pripelje celo do videnja ženske kot nadnaravnega oz. mitičnega bitja, predvsem z negativnim predznakom (čarovnica, zmaj....). Že od nekdaj so ljudje stvari, ki jih niso razumeli ali znali razložiti, povezovali z nadnaravnim ali okrog njih ustvarjali mite!

Ker se na tem nivoju moški in ženske v smislu razumevanja skozi dolga leta evolucije še nismo srečali, sem prepričana, da je ena izmed rešitev za naše 'težave' (če so tako prepoznane) naslednja:

Drži, da je ženske nemogoče razumeti. A niti nima smisla poskušati. Edino smiselno je - ženske čutiti. Torej, moški - razvijajte raje sposobnost empatije in potem čutenja, ne razumevanja. Ženske pa se bomo potrudile v obratni smeri - empatije in čutenja smo že sposobne, vendar nam pri odnosih z vami to kaj dosti ne pomaga, zato bomo raje razvijale razumevanje.

Aja

PS: Ne odgovarjam za morebitne posledice uporabe zgornjega nasveta reševanja medosebnega nerazumevanja med M in Ž. Pripomnim naj še samo to, da pri meni deluje. Preverjeno večkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Horjo, naivčina stara.

Da ni pred teboj kak nenačrtovan nakup pelcmantla.

Brrrm

Horjo, tudi ta specifičen strah izvira iz tistega osnovnega, ki sem ga opisala v prejšnjem postu. In da te potolažim - je popolnoma brez pomena in nikakor ne bo pripeljal do faze NAKUP.

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, dober si to napisala. A te ima Gregs že kot novo strokovno sodelavko, ali sam na šverc fušaš?

lp RAN

Popravil/a - RAN dne 24/05/2002 ob 10:38:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Aja, dober si to napisala. A te ima Gregs že kot novo strokovno sodelavko, ali sam na šverc fušaš?

lp RAN

Popravil/a - RAN dne 24/05/2002 ob 10:38:10

....prosim ne me zatožit odgovornim...

Za strokovno sodelavko mislim da nisem dovolj kvalificirana. Če mi bo dr. Gregs dovolil, bi si želela, kolikor bi mi seveda čas dopuščal, občasno dodati kakšen čisto laičen komentar, ki bi izviral večinoma iz lastnih izkušenj. Pa saj to itak lahko vsi počnemo, a ne?

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....prosim ne me zatožit odgovornim...

Pa saj to itak lahko vsi počnemo, a ne?

Aja

Ma seveda počnemo, saj drugače bi bil pa živ dolgcajt.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, RAN, vse vidim, ne ga zdaj tu tle lomit po čakalnici in slikice iz revij trgat in čikgume pod stole lepit

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Torej, moški - razvijajte raje sposobnost empatije in potem čutenja, ne razumevanja. Ženske pa se bomo potrudile v obratni smeri - empatije in čutenja smo že sposobne, vendar nam pri odnosih z vami to kaj dosti ne pomaga, zato bomo raje razvijale razumevanje.

Aja

In tako je ljuba Ajči zadeve malo posplošila, podlegla stereotipom in z zaletom brcnila v meglo. Nimam časa za podrobnejše razlage, pa tudi nima smisla, ker bi tako že zašli na področje razumevanja, poskusi raje začutiti.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!