Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

Hola,

jst sem pa tak pussy da moram od dveh vikendov skupaj napisat, da se sploh pozna ;)

prejšnji vikend sva šla z Gregsom najprej od mene do Tarumenga po makadamu ob AC, nazaj pa čez Zaplano in Star Maln - skromnih 26 kmjčkov, pa vseeno okoli 400m višinske; naslednji dan pa sta se nama pridružila še Sanda7 in njen, pa smo se v četverovpregi zapodili po nekdanji progi ozkotirne železnice iz Kozine v Trst :OK: dol smo bli prec, nazaj je pa mal trajalo ;) k sreči smo šli v Trstu na najboljši sladoled, da je blo lažje gonit nazaj v hrib :P vse skup 50 kmjčkov, pa okoli 500m višinske

ta vikend pa mal na motorčku, mal na kolesu, a mi je uspelo prit do mame na Zaplano, drugi dan pa spet obiskat Tarumenga :)

za začetek le malo čez 110 kmjčkov, a sej bo kmalu več - in važno da je blo luštno ;) aja, moram nabavit en fajn telefon, da mi bo meril točno višinske, k tele ocene iz Gregsove Nokie so bolj na uč...

Sem že slišal za to furo, pa ne vem kje gre Kozina - Trst.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

zelo enostavno, pelješ se skozi Kozino (proti morčku) in ko prideš izpod viadukta je tam odcep desno, potem greš še 1x desno, nato zmanjka asfalta in se začne ta cestica proti Trstu; na začetku je malce razširjena, tam lahko parkiraš avto... uživaj :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so nam dopoldan zaprli cesto do Bohinja, smo obrnili in skočili na Jezersko...

post-15567-0-16099200-1338140033_thumb.jpg

In ker je popoldan ostalo še dovolj časa, sem ga izkoristil z "napadom" na bližnji Sv. Jošt...

post-15567-0-85565100-1338140133_thumb.jpg

In dan je bil popoln! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem prevozil 300km brevet. LJ-Ljubelj-Lavamund-Dravograd-Sl.Konjice-Sl.Bistrica-Celje-LJ.

Kljub napovedanim ploham od dežja ni bilo niti kapljice tako da je bil popoln kolesarski dan.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem prevozil 300km brevet. LJ-Ljubelj-Lavamund-Dravograd-Slovenj Gradec-Sl.Bistrica-Celje-LJ.

Tole je prava ruta. Sem se v prejšnjem postu zmotil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je prava ruta. Sem se v prejšnjem postu zmotil.

Ubijalsko! Kolk časa si pa vozil pa povprečna kolk je bla pa poraba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že samemu sebi dolgočasen z Joštom nad Kranjem pa čeprav je vsak vzpon nanj pravi podvig, sem

se danes odločil za nekaj novega, nekaj česar še nisem peljal...

Štart v Kranju in v smeri proti Besnici, v Nemiljah pri gostilni pa levo proti Selcam in v klanec

post-15567-0-76209500-1338226050_thumb.jpg

kjer se kmalu konča asfaltna cesta in nadaljuje makadamska. Po kakih štirih kilometrih vožnje po

prijetni senci gozda, se pripeljem do konca makadamske ceste, kjer sem zavil levo, kamor me je usmerjala

tabla...

post-15567-0-41147600-1338226341_thumb.jpg

Po še parih kilometrih lepo razgibane ceste sem pripeljal do vasi Zabrekve in tam nadaljeval levo

po označeni poti proti cilju

post-15567-0-50917200-1338226576_thumb.jpg

Še pet minutk in prispel sem na cilj...

Sv. Mohor 915m

post-15567-0-15637700-1338226659_thumb.jpg post-15567-0-49469800-1338226906_thumb.jpg

Spust je potekal pa po gozni stezi in gozni cesti proti Čepuljam in v Stražišče pa domov.

Uživaško razgibanih 35 kilometrov z najnižjo 5 km/h hitrostjo in najvišjo 84 km/h...

post-15567-0-06468800-1338227123_thumb.jpg

Lep je dan... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubijalsko! Kolk časa si pa vozil pa povprečna kolk je bla pa poraba?

Bruto čas je bil 14 ur, neto povprečna 27,5 km/h. Poraba pa: pred furo normalen zajtrk, med furo 2 sendviča, sladoled, 6 frutabel, energetska ploščica, rogljiček, kremšnita, 4,5l pijače (v 1,5l vode ena tableta magnezija in ena multivitaminska tableta), coca-cola, 0,5l čokoladnega mlega, kakav. Pa normalna večerja. Mislim da je to vse.

Več o brevetih pa na http://www.randonneurs.si

Nslednji vikend pa je na vrsti 400km... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare, ti si se pa s ketne strgal ... mislim, svaka ti čast :worship: !

Maš v planu kakšne višje cilje :whistle:(mogoče PBP)?

Itak. Je spet 2015. Sam je treba najprej sprobat 1.000, kar (verjetno) letos še ne bom. Je pa to tudi precejšnji finančni zalogaj tako da je treba že zdej začet šparat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji krogec:

Medvode – mimo Toškega čela – Dobrova – Zaklanec – Horjul – Vrzdenec – Lučine – Gorenja vas – Škofja Loka – Medvode = 73,46 km

Krasen krogec, ta pravo vreme (mogoče celo kaka stopinja preveč za moj pokvarjen termostat) in zelo všeč elegantno vrezane serpentince :grim v vrzdenški klanec. Trasa Malega maratona Franja je skoraj identična gornji, le da sem si štart omislila drugje in malo :whistle: skrajšala ciljno ravnino.

Za fotke se tokrat ni trudil nihče :ninja: , jaz sem se za to, da na celi furci ne stopim z bicikla sploh. Pa je bilo enkrat le preveč nujno :klicaj:

Noga, ki sem si jo zvila pred tednom dni, je sicer začela jamrat že tam okoli dvajsetega kilometra, a sem ji obljubila čist spešl tretma :friend1:, ko prideva domov, in je bila verjetno prav zato zelo ubogljiva in potrpežljiva. Sploh si nisem mislila, da bo kar šlo. (ker v hribe ne morem in na motorčka tudi ne)

Je pa res, da jo imam cele dneve na varnem in toplem v elastičnem povoju.

Mah, človeško telo je res en veeeeelik 'čudež' ... pa naša prelepa Slovenija tudi :worship:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hudoo sem par dni nazaj odpeljala po tej trasi z motorjem,..pa sem videla kar precej kolesarjev tko da imam idejo za še eno turo:))ja klancov je pa kr nekaj,..tko da svaka čast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Brzinski popoldanski skok do Dražgoš. Štart iz Kranja proti Besnici, skozi Podblico

in evo jih: Dražgoše

post-15567-0-74956100-1339777401_thumb.jpg post-15567-0-33768800-1339777486_thumb.jpg

Domov pa čez Železnike in Škofjo Loko. Prijetnih 50km/ 2h (na koncu so me že grabili krči) :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brzinski popoldanski skok do Dražgoš. Štart iz Kranja proti Besnici, skozi Podblico

in evo jih: Dražgoše

post-15567-0-74956100-1339777401_thumb.jpg post-15567-0-33768800-1339777486_thumb.jpg

Domov pa čez Železnike in Škofjo Loko. Prijetnih 50km/ 2h (na koncu so me že grabili krči) :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem že samemu sebi dolgočasen z Joštom nad Kranjem

OK, jaz zdaj zmorem dokaj rutinsko do Naceta, v teh dneh moram probat še čimbolj rutinsko na Šmarjetno ... kolk mi pol še manjka do Jošta? Katera ruta je najlažja za take beginnerje, kot sem jaz?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnji krogec:

Medvode – mimo Toškega čela – Dobrova – Zaklanec – Horjul – Vrzdenec – Lučine – Gorenja vas – Škofja Loka – Medvode = 73,46 km

Je za probat, ni hudir! S tem da bom zashiftal tako, da bo štart in cilj v Škofjem Loku :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, jaz zdaj zmorem dokaj rutinsko do Naceta, v teh dneh moram probat še čimbolj rutinsko na Šmarjetno ... kolk mi pol še manjka do Jošta? Katera ruta je najlažja za take beginnerje, kot sem jaz?

LP!

Če si zvozu Šmarjetno, boš tud Jošta. Je pa Jošta Šmarjetna x2, strmina je pa tm tm... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem pridno pribrcal na Jezersko, sem za kazen moral pojesti kos gibanice... :grrr

post-15567-0-17626500-1339870706_thumb.jpg post-15567-0-70760200-1339870722_thumb.jpg

Jezersko danes v znamenju rdečih...

post-15567-0-94269300-1339870816_thumb.jpg post-15567-0-85530100-1339870868_thumb.jpg

  • Všeč mi je 7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj, ko ljudje gredo k prvi maši, sem jo urezal na Kope.

pic-152.jpg

...pa preko Črnega vrha...

pic-169.jpg

...na Ribniško kočo.

pic-180.jpg

Vsega skupaj 45 kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je padla zanimiva tura, malo po Sloveniji in malo po Hrvaški. Šel sem mimo Krškega in Brežic skozi Dobovo in na mejni prehod Rigonce. Takoj za mejo sem zavil desno za smer Klanjec. V tej smeri sem se vozil okoli 25 km, cesta gre večinoma ob meji. Vozil sem se skozi hrvaška sela, ki nikakor niso dajala vtisa, da je v bližini Zagreb. Ko sem prispel v Klanjec sem šel spet na našo stran in naprej na Bizeljsko.

V spominu mi je ostala bencinska pumpa, ki je bolj spominjala na tiste iz tretjega sveta, verjetno je bila zasebna glede nato, da je bila neka stara bajta, z blagajno v pritličju. Tudi mejni prehod na Hrvaški strani je bil podoben, bila je neka stara bajta in če ne bi bili table na zidu nikakor nebi mogel vedeti, da gre za mejni prehod :)

Iz Bizeljskega sem potem krenil proti Bistrici ob Sotli, vmes med tema dvema krajema je manjši prelaz in ko sem bil na vrhu sem opazil tablo za Svete gore. Saj ne, da bi me kaj posebno vleklo gledat tiste tri cerkve tam gori, ker sem "imel" višino, mi je bilo "škoda" se spustiti proti Bistrici. Mislil sem si, da je verjetno od tam naprej kaka cesta, ki gre mimo Podsrede po hribu...In res ko sem po dveh kilometrih prispel do teh Svetih gor je šla cesta naprej proti gradu Podsreda, ampak že po kakih 500m je asfalta zmanjkalo. Nekaj časa sem premišljeval kaj sedaj, nazaj in nato še en vzpon iz Podsrede proti Senovem mi ni ravno dišal zato sem stopil iz kolesa in upal, da bo makadama kmalu konec. Vendar sem kmalu obupal in sedel na kolo in se vozil po gozdni poti več kot 20 min, strah me je bilo vsakega kamna, kajti zadnje kar sem potreboval bi bila počena guma nekje v pm. No na srečo sem makadam "preživel" in prispel do gradu Podsreda. Od tam sem se spustil zopet na cesto Podsreda - Brestanica in se srečno vrnil domov. Res sem si prihranil en lažji vzpon, ampak ne vem če se je splačalo - časovno gotovo ne :)

Bilo je zanimivih 115 km, še slikca s poti

post-10500-0-15954900-1340138286_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hola,

še tlele objavljam, če koga zanima: a zberemo do konca meseca skupino (vsaj 10) za tole?? štirje smo že ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

še tlele objavljam, če koga zanima: a zberemo do konca meseca skupino (vsaj 10) za tole?? štirje smo že ;)

Sem zraven !

70 ali 114 ?

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!