Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

A to od štarta na Vrhniki ali od BTC. MOj cajt je merjen od BTC, od vrzdenca je bilo eno uro manj.

Sicer pa: če bi šel kdo v soboto na Bled ali Bohinj naj namigne. Štart zjutraj, vrnitev zvečer, vmes pa plavanje na otok :whistle:

Od Vrhnike oziroma uradnega merjenja. Sem pa prišu šele po eni minuti do začetka merjenja glede na prve, ki so sprožli štoparco. Kolk se jih je pa v minuti tam mimo pelal, si pa lahko tako predstavljaš kje sem potem bil na začetku :D

Skupno pa tam nekje 4:30

PS: Kolki si bil v razvrstitvi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Generalno proti koncu 1. polovice uvrščenih, v svoji kategoriji pa skoraj točno na polovici uvrščenih.

Glede na to da je bilo to moja prva taka preizkušnja, da sem se prvič malo "nafial" s "kemijo" (enrgijske ploščice ob progi in nekaj gela pred klancem), da me je od Škofje Loke do Vodic zvijalo da sem pred Vodicami moral :krneki: predvsem pa da to da so moje noge že marsikaj prestale sem zelo zadovoljen z uvrstitvijo.

Če to zimo ne bo večjih operacij se drugo leto vidimo na ta pravi Franji. Tudi letos bi jo lepo zvozil samo sem se malo ustrašil, ker privč je le prvič :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Generalno proti koncu 1. polovice uvrščenih, v svoji kategoriji pa skoraj točno na polovici uvrščenih.

Glede na to da je bilo to moja prva taka preizkušnja, da sem se prvič malo "nafial" s "kemijo" (enrgijske ploščice ob progi in nekaj gela pred klancem), da me je od Škofje Loke do Vodic zvijalo da sem pred Vodicami moral :krneki: predvsem pa da to da so moje noge že marsikaj prestale sem zelo zadovoljen z uvrstitvijo.

Če to zimo ne bo večjih operacij se drugo leto vidimo na ta pravi Franji. Tudi letos bi jo lepo zvozil samo sem se malo ustrašil, ker privč je le prvič :naughty:

Hehe, sem bil jaz tudi prvič ;) Sicer sem že prej prevozil tako kilometrino, ampak da bi dirkal pa še nikoli. Sem mel tudi cel arzenal hrane zraven in seveda vode, nisem pa jedel sadja, ker pravijo da te lahko zaradi tega pošteno zvije. So me pa krči prot koncu neki grabl, ampak sem vseeno stisnu zobe in odšprintal na koncu :whistle:

PS: Drugo leto pa se sigurno vidimo, če le ne bo kej vmes prišlo :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah mene je zvilo. Najbrž suhe marelice premalo prežvečene v škofji loki. Do tja je bilo vse OK, potem se je pa hitro začelo "zavijat" :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah mene je zvilo. Najbrž suhe marelice premalo prežvečene v škofji loki. Do tja je bilo vse OK, potem se je pa hitro začelo "zavijat" :headbang:

klasična napaka rekreativcev pri vzdržljivostnih športih je ta, da ne poskrbijo za optimalno polnjenje glikogena dan ali dva prej. Prevelika količina enostavnih hidratov pa ob nizki ravni glukoze v krvi in max pospešenem metabolizmu največkrat rezultira v drisko ali spektakularno kozlanje. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah saj vem :rolleyes:

Mi je kar mal žal ker sem eksperimentiral na dirki s "prehrano". Če bi šel na preverjen "bio" recept najbrž ne bi imel veliko slabšega časa. Sicer pa se mi ne gre za "pokale" - gre se za "moj pokal" :worship:

Ni nujno da je tvoja diagnoza pravilna pri meni. Moraš vedet da je bil tudi moj trebuh "rezan" in da je veliko strupov prežveču tko da tako zvijanje v zadnjem času pri meni ni nič posebnega :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

natipkaj svoj jedilnik treh dni pred voznjo, pa bo takoj jasno zakaj te je zvilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če niti dohtarji z bolj ali manj bolečimi preiskavami ne pogruntajo zakaj me zvija (najbolj pogosto predvsem takoj po zajtrku) dvomim da bomo takole našli pravi vzrok.

Sicer pa se ga niti ne spomnim, je že predaleč nazaj. Sem ap skoraj siguren to, da sem zjutraj premalo pojedel. Če bi več, bi me zvilo takoj in potem bi bilo mir, tako pa :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

natipkaj svoj jedilnik treh dni pred voznjo, pa bo takoj jasno zakaj te je zvilo :)

Dajte res! Napište malo,kaj jeste pred takšnimi dalšimi turami! Me zanima v katerih živilih je veliko glikogena in ostalih potrebnih sestavin,ki jih telo potrebuje ob takšnih fizičnih naporih! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če niti dohtarji z bolj ali manj bolečimi preiskavami ne pogruntajo zakaj me zvija (najbolj pogosto predvsem takoj po zajtrku) dvomim da bomo takole našli pravi vzrok.

Sicer pa se ga niti ne spomnim, je že predaleč nazaj. Sem ap skoraj siguren to, da sem zjutraj premalo pojedel. Če bi več, bi me zvilo takoj in potem bi bilo mir, tako pa :huh:

pa nič... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo pa danes eno hudo turo nardili. Na koncu je zneslo 130km, 2000m višinske razlike...

Trasa : SG - PODGORJE - PANORAMSKA CESTA DO PREVALNIKA - KMETIJA SKUBIR - ANDREJEV DOM NA SLEMENU - PEŠ POT DO

KRAMARCE - PUDGARSKO - DOLINA BISTRE - KMETIJA BUKOVNIK - SOLČAVA - LUČE - GOSTIŠČE PRODNIK - MOZIRJE - LEPA

NJIVA - ŠOŠTANJ - GABERKE - VELUNJSKI GRABEN - PODGORJE - SG

:D

Zdej sem pa ko mrtu! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nič... :rolleyes:

Bomo takrat kakšno rekli ko se kje zagledamo.

Se mi enostvno ne da takole razglabljat o mojih trebušnih težavah s strokovnjaki in "strokovnjaki" :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo pa danes eno hudo turo nardili. Na koncu je zneslo 130km, 2000m višinske razlike...

Trasa : SG - PODGORJE - PANORAMSKA CESTA DO PREVALNIKA - KMETIJA SKUBIR - ANDREJEV DOM NA SLEMENU - PEŠ POT DO

KRAMARCE - PUDGARSKO - DOLINA BISTRE - KMETIJA BUKOVNIK - SOLČAVA - LUČE - GOSTIŠČE PRODNIK - MOZIRJE - LEPA

NJIVA - ŠOŠTANJ - GABERKE - VELUNJSKI GRABEN - PODGORJE - SG

:D

Zdej sem pa ko mrtu! :grim

Uh to ste pa dobro turco naredli. Bravo bravo vsa čast :worship:

Jaz sem pa dans kr solo vožnjo užgal. Šel sem pa Velenje-Šoštanj-Sleme-Črna na Koroškem-Ravne na Koroškem-SG-Mislinja-Zg. dolič-Vitanje-Stranice-Vojnik-Celje-Medlog-Arja Vas-Pirešica-Grušovlje-Polzela-Velenje

Blo je pa na konc točno 160km in pa 1510v.m. 5ur in pa 23min sem bil na kolesu. :blink: Iz Celja domov sem se vleku kot megla, zjeban kot mina. Pol me je pa še en MTB-ker v Celju prehitel, in se je tok gnal da je komaj dihal, sam zdel se mu je pa pomoje ful noro :naughty: :D Nisem se pustil motit, šel sem svoj tempo dalje. Zdej bom pa počas šel spat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js morem pa nazaj kolo kupit :rolleyes:

So mi ga odtujili brez kakega posebnega dovoljenja in vedenja lastnika :whistle:

pa vedno bolj študiram, da bi ga nabavu enga po prodajni ceni mojega modela :D :headbang:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom pa počas šel spat
in boš spal do jutri zvečer :D

Wauu, dober si!! Kapo dol! A to maš specialko?

Js sem bil po naši turi ko ubit, sam je pa tud res, da 2 mesca pred tem nisem sedel na bicikl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in boš spal do jutri zvečer :D

Wauu, dober si!! Kapo dol! A to maš specialko?

Js sem bil po naši turi ko ubit, sam je pa tud res, da 2 mesca pred tem nisem sedel na bicikl :P

Po taki turi kot ste jo naredli vi s 2000v.m. bi bil marsikdo ubit. To je višinska razlika, ki jo malo ljudi sploh prevozi kdaj v življenju. Če pa še 2 meseca nisi bil na kolesu je pa še tolko bolj zaj****o ;)

Ja večina turc vozim s specialko (ponavadi vozim sam), če se pa zmenmo za kako skupinsko turo, pa zajaham tudi "traktorja" ;)

PS: Spat sem šel šele ob 2:00 zjutri, zdejle pa komaj gledam v službi :whistle:

Popravljeno . Popravil MX_Peter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se javim še jaz. Dva tedna sem haral po Braču. Tokrat s gorcem, ker sem mislil, da bo več makadama, pa je v glavnem povsod asfalt.

V petek sem naredil še zadnjo furco pred odhodom v domovino. Ob 5h sem na Bolu zajahal kobilco in jo uzmeril v prvi klanec, ki je dolg 9km in ima 450m višinske ralike. potem sem šel na drugo stran otoka preko Gornjeg Humca in Pražnice v Pučišča in od tam do Supetra preko Postire in Splitske ter nazaj na Bol. V glavne gre vse gor dol, drugi najhujši vzpon je od Supetra, kjer se vzpneš za kakih 550m.

Skupaj sem prevozil 77km in premagal 1520m višinske razlike.

Sicer je na Braču lepa tura na Vidovo goro, ki je najvišja gora na Jadranu (778m). Od tod tudi priložen en jutranji razgled proti Hvaru, Bolu, v ozadju je Vis, Korčula in Biokovo (v različne smeri). Do vrha je z Bola 30km in čez 1000m vzpona (gre kar nekajkrat gor-dol).

post-333-1184013670_thumb.jpg

post-333-1184013895_thumb.jpg

post-333-1184013474_thumb.jpg

post-333-1184014323_thumb.jpg

post-333-1184014372_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7.7.2007.Iz Osilnice po desni in levi strani do izvira Kolpe in nazaj.Pustolovsko.Obvezno vzemite hrano s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek sem pred vročino pobegnil v Iški vintgar.

Zakon :worship:

Komaj čakam da ponovim. Največji štos je bil v tem da me je ob 5 popoldne ko je bilo v LJ cca 35 st.C začelo zebst. Sem se malo prestavil do gostilne pa je bilo takoj spet vroče.

no najprej ena " spremljevalka" v vodi potem pa še mal utripa. Slikano z mobitelom zato ..., ampak za obujat spomine je zadovoljivo

post-85-1184846635_thumb.jpg

post-85-1184846696_thumb.jpg

post-85-1184846758_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes smo sli na zelo zanimivo kolesarsko furo iz Radomelj preko Kamnika proti Tunjiski mlaki in Senturski Gori tam smo malo kiksnili in sli proti Lenartu na Rebri in tam cez hosto pes v hrib po gozdni poti, da smo prisli na cesto proti Krvavcu. Na Krvavcu smo imeli krajsni okrepcilni postanek in potem dirka proti dolini cez Ravne, Apno, Sentursko Goro nazaj mimo Kamnik v Radomlje.

Naredili smo cca 62 zelo razgibanih km. :OK:

Popravljeno . Popravil vulcan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnji teden sem naredil s cestno specialko mojo drugo furo letos, prvo po padcu spomladi

šel sem do 500m oddaljenega igrišča :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Die Grosglockner Hochalpenstrase!

Zanimivih 50 km. Slike sledijo,ko pridem k sebi. :blush:

:worship:

Konec meseca je juriš na Vršič, "samo" slabih 12 km :D . Prideš?

:hooray:

post-6816-1187025344_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!