Skoči na vsebino

Mal pomoči pr nakupu?


Rugi

Priporočene objave

Sm nov na tem forumu pa se morm še mal privadit na to kako stvari laufajo tukej tko da mi oprostite če bom kej za****l!!

Tri leta imam že aeroxa pa mi že preseda ker sem se ga tako naveliču. Letos sm se pa odloču da grem delat izpit za 125 kube. Avtošolo mam že izbrano motorja pa še ne. V vsakem primeru bo pa cestni.

Izbiram med Rieju RS2, Derbi GPR, Cagiva Mito, zanimala me je tut honda CBR ampak sm jo včeri vidu pa nism vedu al gledam minimoto al nekej čemur se reče motor. .)

Od motorja ne pričakujem da ima ne vem kolk konjev in da bo šel hitrej ko od fotra 350 kubična endura ampak to da ima dobro lego. To mi je najbolj pomembno potem pa pride še hitrost, videz, zvok...

Upam da mi lahko kdo tukaj pove kakšne so razlike med temi motorji. Zaenkrat sem najbolj nagnjen k Rieju RS2 tut zato ker ma 4T motor (ja vem da je tak motor bolj švoh :blush: ) mi je pa malo sumljivo to da ma samo zračno hlajenje.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm nov na tem forumu pa se morm še mal privadit na to kako stvari laufajo tukej tko da mi oprostite če bom kej za****l!!

Tri leta imam že aeroxa pa mi že preseda ker sem se ga tako naveliču. Letos sm se pa odloču da grem delat izpit za 125 kube. Avtošolo mam že izbrano motorja pa še ne. V vsakem primeru bo pa cestni.

Izbiram med Rieju RS2, Derbi GPR, Cagiva Mito, zanimala me je tut honda CBR ampak sm jo včeri vidu pa nism vedu al gledam minimoto al nekej čemur se reče motor. .)

Od motorja ne pričakujem da ima ne vem kolk konjev in da bo šel hitrej ko od fotra 350 kubična endura ampak to da ima dobro lego. To mi je najbolj pomembno potem pa pride še hitrost, videz, zvok...

Upam da mi lahko kdo tukaj pove kakšne so razlike med temi motorji. Zaenkrat sem najbolj nagnjen k Rieju RS2 tut zato ker ma 4T motor (ja vem da je tak motor bolj švoh :blush: ) mi je pa malo sumljivo to da ma samo zračno hlajenje.

Lp

jst ti mitota svetujem .)

sam ne glej v moj profil kaj mam jst :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm nov na tem forumu pa se morm še mal privadit na to kako stvari laufajo tukej tko da mi oprostite če bom kej za****l!!

Tri leta imam že aeroxa pa mi že preseda ker sem se ga tako naveliču. Letos sm se pa odloču da grem delat izpit za 125 kube. Avtošolo mam že izbrano motorja pa še ne. V vsakem primeru bo pa cestni.

Izbiram med Rieju RS2, Derbi GPR, Cagiva Mito, zanimala me je tut honda CBR ampak sm jo včeri vidu pa nism vedu al gledam minimoto al nekej čemur se reče motor. .)

Od motorja ne pričakujem da ima ne vem kolk konjev in da bo šel hitrej ko od fotra 350 kubična endura ampak to da ima dobro lego. To mi je najbolj pomembno potem pa pride še hitrost, videz, zvok...

Upam da mi lahko kdo tukaj pove kakšne so razlike med temi motorji. Zaenkrat sem najbolj nagnjen k Rieju RS2 tut zato ker ma 4T motor (ja vem da je tak motor bolj švoh :blush: ) mi je pa malo sumljivo to da ma samo zračno hlajenje.

Lp

Ponavad imajo vsi 4T 125ccm motorji zračno-oljno hlajenje... je že v redu mozgano, tko da nej te to ne skrbi...

Če hočeš pogledat mal razlike med 125ccm 2T, poglej temo ki zajema NSR, RS, Mito in TZRko

v Splošnem je pa tko:

Mito-najbolj gre, na 15k km menjava bata, težko je dobit dobrega

NSR-Najmanj gre, najmanj stroškov-24k km menjava bata

RS-neki vmes, čeprav menjava bata tudi na 15k km...

to je spet relativno, ampak glede na izkušnje forumašev...

Izbor maš mal čuden, primerjaš raketo-Mito s umirjenim poceni cestakom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zanimajo cestaki, ti jst svetujem NSR-ko... res da je nisi v svojem postu omenu, ampak pomoje da bo najboljša izbira, če hočeš mal več hitrosti.

Če se ti pa gre za poceni vzdrževanje, pa vzemi tega Rieju RS2, ker je 4T motor, za hlajenje pa ne skrbet, ker se ne greje tok .)

Mitote in RS-ke pust pr mer, ker se bolj kvarijo, čeprav je tole relativno, ampak še vseen je dražje vzdrževanje kot pa pri NSR-kah oz 4T motorjih.

drugač pa dobrodošel na forumu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi pa rad glede specifikacij motorja?Ce bi rad pocen vzdrzevanje pa dober izgled je men osebno najbolj vsec hyosung gt125r, sem pa bil na motoboomu pa tam videl riejuta,sicer res da je pocen,sam za nekaj pribliznega denarja dobis hyosunga,ki je pa dosti lepsi!

Drugac ce bi pa rad hitrost pa moc pa rs al pa mito :D

Dobrodosel na forumu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trpi še nekaj časa na skuterju, potem pa si kupi motor.

Ja in se razlepi s kakim sportakom 600, ker fante ne bo imel izkušenj. Obračanju ročice na 100+KM motorju je pa težavno opravilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in se razlepi s kakim sportakom 600, ker fante ne bo imel izkušenj. Obračanju ročice na 100+KM motorju je pa težavno opravilo :)

Se da tudi s 125ko razlepit veš, in celo s skuterjem ali frčijem.

PS

Podobnih tem je že kar nekaj -> iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi več trpet na tem skuterju. Sm su že na dve turi z njim pa pomoje ne grem več ker maš itak celo pot samo gas do konca.

Stric burek: Se ne spoznam na te motorje. Za hondo NSR do zdej sploh še slišu nism ampak sm kr prijetno presenečen k sm najdu par slikc. Sm bil tut jst včeraj na motobumu (sej tm sm CBR 125 vidu) pa sm mal pregledu RS2 pa Mito.

Rieju mi je res lep, Mito je je pa tko... ne preveč lep. Vsaj men.

Bom pogledu še mal po drugih temah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja odvisn kaj hočeš od motorje. če hočeš, da mal bl potegne, ma končno 160+, u red pospeške, pol kupi kakega 2t (nsr, rs, mito,...). sam pri teh so tud stroški vzdrževanja večji. če pa bi rad motor, bol za možnjo, kot "dirkanje" pa si omisli kej 4t, kjer je tud vzdrževanje in sama poraba manjša in cenejša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da se mi več trpet na tem skuterju. Sm su že na dve turi z njim pa pomoje ne grem več ker maš itak celo pot samo gas do konca.

Stric burek: Se ne spoznam na te motorje. Za hondo NSR do zdej sploh še slišu nism ampak sm kr prijetno presenečen k sm najdu par slikc. Sm bil tut jst včeraj na motobumu (sej tm sm CBR 125 vidu) pa sm mal pregledu RS2 pa Mito.

Rieju mi je res lep, Mito je je pa tko... ne preveč lep. Vsaj men.

Bom pogledu še mal po drugih temah.

ti se nauč kaj je to sploh motor k vidm da ti mitoti niso ušeč...pol že nisi motorist :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti se nauč kaj je to sploh motor k vidm da ti mitoti niso ušeč...pol že nisi motorist :angry2:

dej risko ti se pa umer .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pač mi ni dobra njena oblika. Se tut še ne smatram za motorista, ker svojga skuterja niti ne prištevam k pravim motorjem. Ti se pa res mal umir, če en nekej pove čez tvoj motor da ga greš neki zmerjat?! Če si tak mi je škoda da sploh mamo take motoriste!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej res :angry: risko...mito je gniu :devil: :lol1: :lol1: joke :P

če bi bil jst na tvojm mestu bi vzeu nsr-ko....je 2T, zadosti močna (za 125) a vseeno vzdržljivejša in cenejša za vzdrževanje kokr rsa al pa mito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pač mi ni dobra njena oblika. Se tut še ne smatram za motorista, ker svojga skuterja niti ne prištevam k pravim motorjem. Ti se pa res mal umir, če en nekej pove čez tvoj motor da ga greš neki zmerjat?! Če si tak mi je škoda da sploh mamo take motoriste!

sej nism tko mislu...mal preveč grobo se je slišal .)

jah kup si neki kar ti paše..čimcenej pa čim bolš...pa čimprej pejd gledat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uresničiti svoje sanje in kupiti motor, ki ga imaš v podzavesti - SANJSKO, ORGAZMIČNO.... :grim :grim

Sanje nam omejuje denar..... enim manj, drugim bolj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejansko pa bi blo ql če bi probal čimveč motorjev in bi pol videl kaj ti najbol paše... in pa bi razmislo za kake namene bi ga mel... drgač pa čimprej nabavi neke ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi nekaj 4t. Res da ne gre tako hitro kot 2t rakete, ampak je pa zadeva veliko bolj zanesljiva in predvsem prijazna denarnici :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na motoboomu mi je padel v oko ta Rieju Rs2 125...ful je lušten....

Glede nakupa, preštudiraj kaj bi rad dosegel z motorjem, a bi se rad kam dlje peljal ali boš imel za lokalno junačenje...na osnovi tega izberi...pa po denarju seveda...

V pomoč so ti lahko te teme!

post-291-1144882176_thumb.jpg

post-291-1144882196_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ej prou hud tale motorček. sam jst bi skor rjši še mau počakou, da mau vidš, kk so ekj tile motorji zanesljivi, pa vzdržljivi. k so šele pred kratkim ven prišli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm ga tut jst probu! Pa ful mi je dobr ej Pa k je 4T daš lahka še Akrapoviča gor :OK:

Motor rabm za šolo pa ostale male stvari, velikrat grem pa tut na kako turo.S skuterjem sm šu največ od Škofljice do Kočevja pa nazaj čez Zužemberg. V glavnm zarad tega iščem neki večiga kokr skuter ker mi rata po eni uri vožnje že prov dougčas. :glare:

Pa a prodajalne dajejo te motorje na probno vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tko da bi mela kakšna prodajalna stalno motorje za testno vožnjo, vrjtno ne boš nikjer trefu.

majo pa usake tolk cajta organizirane testne vožnje. tko da mal spremlej to, al pa kej popraš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdej sm dubu riejuja rs 2 pa morm rečt da je kr uredu motor...

Ful mal porab ne rabš olja res pa je da ne gre tok kukr 2T 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sm se že odloču za drug motor ampak me vseeno zanimajo podatki pa vtisi!

Je plastika dobre kvalitete? Do konca ga najbrž še nisi nateru k je nov me pa pospeški zanimajo! Kakšen je zvok itd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se tudi sam že imel priložnost peljati s tem riejotom.. Performans in zvok sta zelo podobna CBRki 125, samo izgled je veliko boljši za moj okus.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!