Skoči na vsebino

"Sivi" uvozniki motorjev


adrenalyn

Priporočene objave

Malo napačno si razlagate.. Kolikor sem jaz zasledil en posnetek na to temo je šla debata v tej smeri, da če ti kupuješ nek avto recimo preko kupoprodajne pogodbe in zanj ni bil odveden davek, ti pa si ga smešno poceni kupil, lahko potem terjajo tebe kot kupca tega avtomobila (če ne morejo dobit ostalih krivcev) ker bi moral posumit, da nekaj pač ni okej, ker je tako poceni in malo bolj preverit..

Če pa ti kupiš novo vozilo od registriranega podjetja, dobiš pravilno izpolnjen račun, na katerem je odveden davek, ti ne morejo nič. Ker ti kot fizična oseba, dlje kot to, da preveriš ali je račun pravilen in papirji štimajo itak ne moreš preverjat..

točno tako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa čakaj malo, kot kupec sem naredil povsem dovolj, če sem videl da je na računu obračunan tudi DDV. Po tvoji logiki bi potem moral preveriti še če je bil odveden? Pa kam to vodi? To je že zdaleč prodajalčev problem in ne moj, saj je to del njegovega poslovanja. Potemtakem in tvoji logiki bom preden kupim motorno žago v merkurju (ki je v akciji in po smešno nizki ceni) najprej pregledal če je davek obračunan in nato še odveden? :headbang:

Če želiš preverjati, ali je bil DDV odveden, moraš biti vsaj davčni inšpektor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsak nakup je kupec dolžan plačati davek, bodisi DDV ali kateri drugi davek; razen za zakonsko opredeljene izjeme. Prodajalec pa mu ga je dolžan zaračunat. Do tu je vse jasno.

V primerih, ko kupuješ rabljeno vozilo, je bil davek že plačan ob nakupu novega vozila, zato ga ni potrebno plačati še enkrat; saj je vštet v ceni. Zadeva se lahko zakomplicira, če kupuješ tako vozilo od pravne in ne od fizične osebe. Takrat je dejansko na tebi, da preveriš kaj vsebuje cena, za katero kupuješ vozilo.

Ravno tako je pametno pri novih vozilih preveriti, da končna cena vsebuje vse, kar zakon predvideva (DDV, DMV, taksa za razgradnjo). Sicer to zakon nalaga prodajalcem in kupci ne morejo odgovarjat za njihovo početje!?

AMPAK TA ZGODBA NIMA NOBENE ZVEZE S SIVIMI ali RUMENIMI ali KATERIMI DRUGIMI UVOZNIKI MOTORJEV. S TO ZGODBO SE LAHKO POISTOVETI KATERO KOLI PODJETJE, NE GLEDE NA BARVO IN DEJAVNOST.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KUPEC V NE BO NAJEBAL :whistle:

končni kupec še kako najebe, če ni poravnan davek (s tem ne mislim na ddv ali dmv,ampak razliko med bruto in neto ceno,po kateri kupi sivi uvoznik avto v tujini).naš sivi uvoznik kupi avto po neto ceni na primer v nemčiji.razliko med bruto in neto bi naj poravnal v sloveniji,ki se potem nemšekemu prodajalcu vrne.v nemčiji znaša ta razlika 19%,pri nas pa kolikor vem 20%.do tega pa ne pride,saj uvznik po nekaj mesecih zapre "firmo".potem pač najebe kupec.če pa lahko to preveriš pa ne vem.najboljše povprašat na davčni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne imate izkušnje s "sivimi" uvozniki? Zdej sem mal preletela to temo, pa ne vem no, če se odločiš za nakup novega motorja pa ti ga pripeljejo v Slovenijo mislim, da ne more bit nič narobe, saj ima vse papirje. Se bom mal pozanimala, če lahko motor zame zrihtajo pa za kakšno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam primer, ko model ni mogel homologirati avspuha :closedeyes: (motor kupil pri sivem uvozniku), preteklo je kar nekaj časa da so mu to uredili - v glavnem po nekaj izgubljenih živcih ima zdaj to porihtano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam primer, ko model ni mogel homologirati avspuha :closedeyes: (motor kupil pri sivem uvozniku), preteklo je kar nekaj časa da so mu to uredili - v glavnem po nekaj izgubljenih živcih ima zdaj to porihtano.

A potem, ko je naknadno montiral drugi izpuh je imel probleme s homologacijo?

Ali je kupil nov motor, pri "sivem" uvozniku, ki pa še ni bil homologiran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno se jutri oglasim pri enemu od "sivih uvoznikov" in naročim ter hkrati zaaram motor. Seveda bom zahteval da mi ob končnem nakupu izstavijo račun na katerem jasno piše da je ddv odveden, prav tako pa bom tudi zahteval da mi ob prevzemu izročijo tudi homologacijski kartonček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa ti kupiš novo vozilo od registriranega podjetja, dobiš pravilno izpolnjen račun, na katerem je odveden davek, ti ne morejo nič. Ker ti kot fizična oseba, dlje kot to, da preveriš ali je račun pravilen in papirji štimajo itak ne moreš preverjat..

Bluziš.

Na vsakem računu je NAVEDEN davek.

Tudi na računu t.i. sivih uvoznikov.

Če je prodajalec dejansko davek ODVEDEL, se pravi ga tudi plačal državi, pa ne piše na nobenem računu.

S tem, ko sem jaz dobil račun, na katerem je obračunan davek, sem storil svojo državljansko dolžnost in davek dejansko plačal prodajalcu. Prodajalec pa ga mora dati državi.

Če pa je prodajalec baraba in davka, ki ga je meni zaračunal, ni dal državi, pa ni več moj problem.

Je pa res, da je država nesposobna stopiti na prste barabam, pa sedaj grozi navadnim državljanom. Seveda pa je tudi v interesu uradnih prodajalcev, da ljudje ne zaupajo sivim. Tudi tistim poštenim, saj jim tudi pošteni odžirajo kruh.

Sicer pa je bil nedavno v Financah članek na to temo, pa se ne spomnim, da bi tam pisalo o tem, kako bodo sedaj na veliko plenili avtomobile. Ker jih ne morejo.

Brat je v tem času kupil svoj prvi avto in ko ga je želel registrirat na UE, mu je prijazna gospa za okencem dejala, da registracija ni mogoča, ker nima poravnanih obveznosti do države in mu povedala, da gre za dolg davčni glede Posočja. Ko je to plačal, je lahko avto registriral brez problema. Tko da očitno nekje to metodo uveljavlajo.

Jest pa sem še 4-krat dobil opomin z grožnjo po rubljenju, po petih letih pa sem prejel obvestilo, da so mi davčne obveznosti zastarale :rolleyes:

Ta zakon, ki je tvojemu bratu onemogočal registrirati vozilo (ali pa izdajo potnega lista, vozniškega dovoljenja in ostalih stvari), ni več v veljavi, ker je bil čista bedarija.

Davčni dolgovi pa po novem zastarajo v 10 letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bluziš.

Na vsakem računu je NAVEDEN davek.

Tudi na računu t.i. sivih uvoznikov.

Če je prodajalec dejansko davek ODVEDEL, se pravi ga tudi plačal državi, pa ne piše na nobenem računu.

S tem, ko sem jaz dobil račun, na katerem je obračunan davek, sem storil svojo državljansko dolžnost in davek dejansko plačal prodajalcu. Prodajalec pa ga mora dati državi.

Če pa je prodajalec baraba in davka, ki ga je meni zaračunal, ni dal državi, pa ni več moj problem.

:? :? :?

Pa jaz sem isto rekel. Saj nisem trdil, da na računu piše, ali je prodajalec davek odvedel. Mogoče sem se malo nerodno izrazil. Še enkrat preberi:

Če pa ti kupiš novo vozilo od registriranega podjetja, dobiš pravilno izpolnjen račun, na katerem je odveden davek, ti ne morejo nič. Ker ti kot fizična oseba, dlje kot to, da preveriš ali je račun pravilen in papirji štimajo itak ne moreš preverjat..

Lahko ti tudi v drugačni obliki zapišem, če bo bolj pregledno:

- kupiš vozilo od registriranega podjetja

- dobiš pravilno izpolnjen račun, na katerem naveden tudi 20% ddv

- preveriš če je račun pravilno izpolnjen

- preveriš ostale papirje

in če vse štima, si svojo dolžnost opravil in ti ne morejo nič. Ker kot fizična oseba ne moreš it preverjat (tudi če bi hotel) ali ima prodajalec poštimane račune z državo.

V katerem delu je tu bluzenje? Isto si ti napisal.. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem, ko je naknadno montiral drugi izpuh je imel probleme s homologacijo?

Ali je kupil nov motor, pri "sivem" uvozniku, ki pa še ni bil homologiran?

Kupil je nov motor pri sivem uvozniku in nato še akrapota nekje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil je nov motor pri sivem uvozniku in nato še akrapota nekje drugje.

In kaj potem ni mogel homologirati? Izpuh ali motocikel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno se jutri oglasim pri enemu od "sivih uvoznikov" in naročim ter hkrati zaaram motor. Seveda bom zahteval da mi ob končnem nakupu izstavijo račun na katerem jasno piše da je ddv odveden, prav tako pa bom tudi zahteval da mi ob prevzemu izročijo tudi homologacijski kartonček.

ajajaj :headbang:

dobiš lahko samo račun na katerem piše koliko je DDV-ja, se pravi čisto navaden račun isto kot če kupiš kilo kruha. potrdila, da je ddv odveden ne moreš dobit ker ddv odvede firma na koncu obračunskega obdobja za ddv. ta je lahko 1, 3 ali 6 mesecev, odvisno od firme in torej bo ddv od tvojega motorja odveden šele po koncu tega roka, teoretično šele konec julija za obdobje januar-junij.

če ta ddv ne bo odveden oziroma prijavljen davkariji gre za čisto navadno davčno prevaro pri poslovanju firme, ki nima nobene veze z tvojim novim motorjem in te nobeden ne bo terjal. to je stvar ki jo rešuje davkarija in firma med sabo.

problemi vozil kjer DDV "zgine" pa so drugje, pri firmah ki nimajo salonov, delavnic, zaposlenih, več let poslovanja, itd. in tako vozilo ponavadi kupiš od "trgovca" , ki to v resnici niti ni.

res nebi rad bil v koži trgovcev, da mi hodijo v salon stranke, kot ti in zahtevajo na računu potrdilo da je ddv odveden. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :? :?

Pa jaz sem isto rekel. Saj nisem trdil, da na računu piše, ali je prodajalec davek odvedel.

Napisal si, da na računu uradnega prodajalca točno piše, če je DDV odveden.

To nikjer ne piše. Piše samo, da so ti DDV obračunali, tako, kot na računu vsakega prodajalca, ki je zavezanec za DDV.

Sicer pa je tudi Pervy že osemindvajsetič napisal, kako zadeve potekajo, pa to nekaterim še vedno gre v glavo.

Če je na računu obračunan davek, mene boli kurac, kaj se je dogajalo z denarjem, ki sem ga jaz dal za davek.

Poleg tega še nekaj:

tista podjetja, ki kradejo davke, so na sceni manj kot 3 mesece, potem jih izbrišejo in ustanovijo nova podjetja.

Černe, Igl in ostali sivi uvozniki pa obstajajo že nekaj let in torej ne kradejo davka, saj bi jih država že zdavnaj zaprla.

Pa še enkrat:

še nikomur v Sloveniji niso zaplenili vozila, ker ga je kupil pri nekom, ki ni zanj ni plačal davka.

Tole o plenjenju vozil je sam poteza davćne uprave, ki bi s temi izjavami rada preprečila, da bi ljudje kupovali pri tistih uvoznikih, ki ne plačujejo davkov. Naj začnejo malo bolj delati, pa bo. Namesto, da navadnim državljanom iščejo napake v davčni napovedi in ppošiljjo kazni zaradi narobe postavljene vejice, naj raje začnejo loviti prevarante, ki utajijo milijonske zneske.

Po moje pa so medijsko kampanjo odgovorni tudi uradni prodajalci, ki imajo manj prometa tudi zaradi poštenih uvoznikov.

Sicer pa tudi uradni prodajalci avtomobilov na veliko uvažajo rabljene avtomobile iz tujine. Na Ptuju ima Ford Hvalec, ki je uradni prodajalec za znamko Ford, na parkirišču več iz Nemčije in Italije uvoženih BMWjev, Passatov un Audijev, kot Fordov.

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisal si, da na računu uradnega prodajalca točno piše, če je DDV odveden.

To nikjer ne piše. Piše samo, da so ti DDV obračunali, tako, kot na računu vsakega prodajalca, ki je zavezanec za DDV.

Sicer pa je tudi Pervy že osemindvajsetič napisal, kako zadeve potekajo, pa to nekaterim še vedno gre v glavo.

Če je na računu obračunan davek, mene boli kurac, kaj se je dogajalo z denarjem, ki sem ga jaz dal za davek.

Ne nisem napisal tega, da točno piše da je DDV odveden. Napisal sem samo, da če je ddv na računu, se kupec nima kaj sekirat, ker mu ne morejo nič, sem se pa pri tem nerodno izrazil in uporabil besedo odveden, namesto naveden, sem pa ciljal na razmerje med kupcem in prodajalcem, ne prodajalcem in državo. Tu se vsi strinjamo, da to razmerje ni problem kupca. Sem potem lepo razločno še enkrat napisal, drugič preberi post do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem napisal tega, da točno piše da je DDV odveden. Napisal sem samo, da če je ddv na računu, se kupec nima kaj sekirat, ker mu ne morejo nič, sem se pa pri tem nerodno izrazil in uporabil besedo odveden, namesto naveden, sem pa ciljal na razmerje med kupcem in prodajalcem, ne prodajalcem in državo. Tu se vsi strinjamo, da to razmerje ni problem kupca. Sem potem lepo razločno še enkrat napisal, drugič preberi post do konca.

Ne rabiš mule kuhat. Lepo priznaš, da si napačno napisal in mirna Bosna pa par postov manj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ne kuha mule, sem že takoj v drugem postu pojasnil kako sem mislil. Ja sem narobe napisal, ampak ne ker bi mislil, da je na računih napisano ali firma odvaja ddv ali ne, ampak zgolj zaradi lapsusa pri izražanju. Meni so te stvari popolnoma jasne in mi ni t reba razlagat nekaj kar že sam vem, sploh če pojasnim kaj sem hotel povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa nima veze, dejstvo je da se nimaš kaj sekirat, kaj ima firma z davkarijo, dokler dobiš pravilno izpolnjen račun.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa nima veze, dejstvo je da se nimaš kaj sekirat, kaj ima firma z davkarijo, dokler dobiš pravilno izpolnjen račun.

kolikor sem sam seznanjen z zadevo, naj ne bi bili toliko problematični nakupi pri raznih firmah, ki ti izdajo račun, ampak komisijske prodaje, kjer pa ne dobiš računa, kjer bi ddv bil ločeno prikazan. prodajalec pa je lahko podjetje, ki je v bistvu "missing trader" ali slamnato podjetje.(no to je lahko tudi v prvem primeru)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, sem že napisal v postu na prejšnji strani, je bil en video prispevek na to temo kjer je goviril en uslužbenec DURSA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi slamnata podjetja, oz. missing traderji izdajo račun.

In oni ne prodajajo končnemu kupcu.

Ponavadi je tako, da si nekdo odpre podjetje provo d.o.o, ki potem podejtju kator d.o.o proda neko vozilo in mu lepo izda račun.

Še preden pa podjetje provo d.o.o davek, ki je (pazi dex) bil naveden na računu odvede DURSU, podjetje zaprejo in nikoli ne plačajo davka.

Kar pa je še bolje, podjetje kator d.o.o, ki je vozilo kupilo, si davek, ki je (dex pozor) bil naveden na računu uveljavlja kot vstopni davek in ko proda vozilo, ga lahko (ker je podjetje kator povezano s podjetjem provo) proda po bistveno nižji ceni.

DEX, če je tisti mutibarič na posnetku iz DURS-a, potem res ni čudno, da je pri nas tako lahko utajevati davke.

po moje je samo nek mutibarić, ki tera propagando in DURS-a sploh še ni videl od blizu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaarghhh ! klicaj

Če kupiš in plačaš ukraden predmet, se lahko znajdeš v jebapoziciji. Če kupiš karkoli drugega in kadar je to vozilo, ki ga brez težav spraviš na cesto (registriraš in to), lahko mirno voziš & spiš - ne med vožnjo).

Ne vem, če ste že kdaj slišali za "lobiranje". No, to je to. Če je vroči Kaj objavil vašo sosedo golo, to še ne pomeni, da ste edini, ki je niste pofukali (izbrisano, za oglaševanje se obrnite na pussy.com). Če koga skrbi garancija, očitno ni kupil dobrega motorja. Razen tega pa garancija ali jamstvo ne jamči ničesar pri nikomur-beri drobni tisk.

Vsem prestrašenim kupcem lahko svetujem, naj kupijo rabljeno vozilo.

Vsa DURS panika izvira iz fizičnih oseb, ki z nekaj jurji prišparanega pripeljejo iz npr. Italije par dobrih motorjev, jih uskladijo v Kopru in jih prodajo naprej, brez da bi jih pred tem prepisali nase. To je tisto, kar Bajuku ne pusti spati. In tako so nekateri prisiljeni ustanoviti podjetje ali dno/doo in tako majceno nabiti cene ali pa kupovati malo sesute stroje ter jim z obnovo dodati vrednost.

In če kupiš pri d.d. je isti veš kaj kot pri s.p.

Nekdo je nekje drugje lepo povedal, da je nekoč bilo težko priti do dobrih kavbojk, danes pa do dobrega zdravnika.

Še po letu 2000 z denarjem v žepu ni bilo enostavno kupiti motorja, katerega si si želel. Sedaj pa očitno vlada mentaliteta : če DURS ne bo dobil denarja, bomo propadli in jutri ne bo žemlje pri fruštku.

O čem KUJAC sploh debatirate ?

Protokoli Sionskih starešin nedvomno delujejo (Mel Gibsin aka MadMax).

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi slamnata podjetja, oz. missing traderji izdajo račun.

In oni ne prodajajo končnemu kupcu.

Ponavadi je tako, da si nekdo odpre podjetje provo d.o.o, ki potem podejtju kator d.o.o proda neko vozilo in mu lepo izda račun.

Še preden pa podjetje provo d.o.o davek, ki je (pazi dex) bil naveden na računu odvede DURSU, podjetje zaprejo in nikoli ne plačajo davka.

Kar pa je še bolje, podjetje kator d.o.o, ki je vozilo kupilo, si davek, ki je (dex pozor) bil naveden na računu uveljavlja kot vstopni davek in ko proda vozilo, ga lahko (ker je podjetje kator povezano s podjetjem provo) proda po bistveno nižji ceni.

DEX, če je tisti mutibarič na posnetku iz DURS-a, potem res ni čudno, da je pri nas tako lahko utajevati davke.

po moje je samo nek mutibarić, ki tera propagando in DURS-a sploh še ni videl od blizu.....

Ne vem zakaj mene omenjaš, meni je popolnoma jasno kako delujejo slamnata podjetja. Ampak, še vedno zagovarjam stališče, da se fizična oseba, ko kupi vozilo od takega podjetja in ob tem dobi pravilno izpolnjen račun, nima kaj sekirat. Lahko groziju dursevci, ampak na koncu pa bi ta stvar slej ko prej padla, saj fizična oseba nima vpogleda v mučke, ki jih ima z davkarijo podjetje od katerega je kupila vozilo, oziroma podjetje od katerega je to podjetje kupilo vozilo. Sploh pa se tisti davek pri ceni pozna ravno toliko, kot če bi se neko podjetje odločilo prodat vozilo skoraj brez oziroma zelo majhno maržo, kar pa ni prepovedano in je možno, torej se ne more fizični osebi kar takoj obesit, da bi morala vedet, da gre za davčno utajo. Bluzijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prebiram pa berem pa nekako ne najdem odgovora.Je za kupit motor pri sivih ali ne?

Koliko vem Igl in Kavčič delata za Černeta Mislim da se ne motim.Delajo pa že

nekje 3-4 leta.Če jih do sedaj inihče preganjal in stopalna prste nemore biti vse

tako nezakonito in slabo.

Pri nakupu pri njih je mogoče potrebno bit malo bol pazljiv kod drugje ,kar se tiče

vseh papirjev.

Ti men vse papirje in motor jas pa tebi denar,drgač pa se nimava kaj menit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!