Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

osama, v kateri stekleni palaci zivis ?

tvoje kajenje skodi vsem, ki so primorani tvoj prezveceni dim vohati. nekateri imajo sreco in se lahko odstranijo iz tvoje blizine, kaj pa zena in otrok/ci ?

ce/ko bi se kadilci ozirali na nekadilce zakonov sploh ne bi bilo potrebno. a zaradi taksnih kot si ti...... qed.

glede ostalih pravic, katere meces v isti kos - pri cemer se po moje krepko motis - ti dam prav.

vendar je tudi pri dopustih tako, da naj bi firma delala dalje (razen pri kolektivnih dopustih) in je zato potrebno doloceno usklajevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadilec lahko dela vse to poleg tega pa še eno brez vprašanja prižge medtem, ko sedim poleg njega.

Kot kaže se družiš z napačnimi, glede na to da ne upoštevajo tvojih želja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš - kadi.

meni je popolnoma vseeno, če nekdo kadi ali ne ... dokler me s tem ne moti pač ni problema ...

Kot kaže se družiš z napačnimi, glede na to da ne upoštevajo tvojih želja.

tisti s katerimi se družim kar povem kadar se kadi vame in to tudi upoštevajo ... neznancem v restavracijah, lokalih itd ... pač ne morem težit ... zdaj mi pa ne bo treba, ker ne bo noben kadil.

BTW: a ti kadiš ? ... se ne spomnim, da bi te videl s smotko v roki :hmm: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole je kar smiseln povzetek ... ali drugače ... Pravice posameznika se končajo tam kjer se začnejo pravice drugih.

Enako velja za vse stvari, ki jih človek počne od obnašanja v prometu naprej ... ring a bell !?

tole zgoraj je tretja inacica za isto v tej temi in izgleda, da se noben tega ni prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Samo tvoja izjava ni čisto pravilna. Neakadilci niso (saj jaz ne poznam primera (razen če starši kadijo pred otroci)) prisiljeni k pasivnemu kajenju. Nekadilec, se lahko umakne od kajenja.

Halooo! Kje pa ti živiš? Pojdiva kar ven iz moje pisarne. Se strinjava, da v firmi, državni, javni po zakonu ni dovoljeno kaditi? Se, kajne! Včeraj sem šel na WC posedet in sem prišel ven smrdeč po cigaretih. Zjutraj, ko grem v zgornje nadstropje na briefing, dokaj redno srečujem modela ali dva, katera na skrivaj vlečeta v kotu hodnika. Ko bom šel iz šihta domov, bom šel po smrdljivem hodniku, ker meji na pisarne, v katerih kadilci menijo, da pri odprtem oknu lahko kade.

In smrad ni samo smrad. Analizo svinjarije v tem dimu so že zdavnaj naredili. Od smradu dreka ni še nikogar pobralo, od cigaret pa že!

Ok, pojdiva naprej, greva med malico na kavico ali deci črnega čez cesto? Seveda se bova usedla na edino prosto mesto ob tistih dveh smrklicah s pohotno ritjo in uauuu joški. Pri teh letih pa take dude!? :eek: Pa čik v gobcu tudi. Ne bi bilo bolje, če bi vlekla kaj drugega? Ok, pojdiva sedaj še ven na sladoled. Se bova usedla za to mizico v senci. A šment, stara, a je res treba vleč to smrdlivo reč? bejž, dost imam, pojdiva domov, pa malo počakaj, da ta vlak odpiha mimo. Aja, saj je samo naš Dule, stari krehavec na nikotinski pogon.

No Brihta brihtna, kam naj se umaknem? In to sedaj ko nek protikadilski zakon že velja?

Družba, ki se propagira kot najsvobodnejša vnaša v življenje vsak dan nove omejitve. CINIZEM.

...

Aj jajajaj Osama. Svoboda, ki krši svobodo in celo zdravje drugih, ne more biti svoboda!

In da se razumemo še enkrat, nihče nikomur ne jemlje svobode uživanja v opojnih substancah nikotina in ostalih vonjalnih dodatkov v zvitkih tobaka! Predlog zakona le točneje določa svobodo ostalim, da dihajo brez tega! Nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa kajenja ne prepoveduje nihče! Prepoveduje le z njim škoditi ostalim!

good point :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je čisto vseeno kaj bodo naredili s kadilskim zakonom. Sama že sedaj smradim tam kjer je to "dovoljeno" in nikoli nisem kadila v družbi samih nekadilcev oziroma v primeru, da je koga to motilo. Sem pa doživela pred leti, ko se je uvedel zakon o ločenih prostorih za kadilce in nekadilce in so ga bifeji in restavracije še spoštovali, da me je neka teta v prostoru za kadilce nazijala, da sem ostala brez besed ... še zdaj ne vem zakaj, verjetno se je zmotila in mislila, da sedi v prostoru za nekadilce ...

Se mi pa pri sprejamanju vseh veleumnih zakonov naše ljube nove vlade in parlamentarcev poraja vrsta drugih vprašanj, ki pa so že druga zgodba ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osama, v kateri stekleni palaci zivis ?

tvoje kajenje skodi vsem, ki so primorani tvoj prezveceni dim vohati. nekateri imajo sreco in se lahko odstranijo iz tvoje blizine, kaj pa zena in otrok/ci ?

Ja Ice - kar menim je, da prekomerna izpostavljenost dimu škoduje. Pol ure v gostilni po mojem ne škoduje. Znano je npr., da ljudje, ki so celo življenje kadili, pa nehajo, v nekaj letih skoraj čisto zmanjšajo možnost, da zbolijo za rakom na pljučih. Zato mislim, da je neko kajenje varno.

Spregledal si, da pokadim 1 - 2 cigarilosa na dan. Pri odprtem oknu. Dvomim, da bo kdo umrl zato, tudi jaz ne. Obenem izpostavljam velik užitek, ki mi ga ta obred daje.

Ljudje pa pokadijo 2 škatli na dan, praktično kadijo ves čas. Tu bi se moral strinjati, da je početje skrajno škodljivo - se mi pa vseeno zdi, da je to njihova stvar. Bolniki z pljučnim rakom itak umrejo hitro in učinkovito, se pravi poceni.

Ljudje delamo vse sorte škodljivih stvari, tro je bistvo življenja. Matej Bor je rekel: živeti je smrtno nevarno!

Tudi država nam dela same nevarnosti. Voda je polna pesticidov, življenje polno stresa, službe polne šikan, ljudje se zatekajo k tabletam, alkoholu, cigaretam. Potem pa prepovedujemo cigarete in alkohol, obenem pa predpisujemo ogromne količine pomirjeval, antidepresivov in druge kemije, in to celo otrokom (ritalin). Kakšna dvoličnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba, ki se propagira kot najsvobodnejša vnaša v življenje vsak dan nove omejitve. CINIZEM.

Če imamo liberalizem, naj ta seže dlje, kot, da te lahko takoj odpustijo z dela. Naj se lahko tudi vsak dan npr. zaposliš, naj lahko vzameš neplačan dopust, kadar hočeš in končno, če hočeš - kadi.

Ljudje, ki jih tistih nekaj minut, ko so v restavraciji moti dim, so po moje malo histerični. Naj grejo v slaščičarno ali mlečni bar. Od sedenja v restavraciji 1 uro na dan se namreč ne dobi raka.

Zakon preprečuje moje gurmansko izživljanje z 1 cigarilosem na dan. Ni ne nevarno, ne smrtno, nikomur ne škoduje, me pa spravlja ob užitek.

In to je po mojem glavni namen zakona.

Ponovno izpostavljam škodljivost prekomernega dela o katerm pa zdravniki in znanstveniki modro molčijo.

Zato je kadilski zakon smešna farsa.

Narobe?!

Hudo narobe.

A svoboda in neomejevanje je to, da drugim kratis pravico?!

CINIZEM ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe?!

Hudo narobe.

A svoboda in neomejevanje je to, da drugim kratis pravico?!

CINIZEM ???

Puritansko, zelo puritansko! Kot dolgoletnega nekadilca me kajenje v lokalih ni nikoli motilo. Me nobeden ne sili v lokal. Čistuni kot si ti bodo ubili vzdušje v lokalih. Sicer pa taki itak ponavadi ne veste kaj vzdušje sploh je.

Sicer pa te nobeden ne sili v lokal. Cocacolo brez sladkorja lahko spiješ tudi doma, medtem ko bereš letno poročilo tvoje firme.

Seneka je rekel: Pregrehe, ki so očitne. so lažnega značaja; najbolj nevarne so tiste, ki se skrivajo pod plaščem kreposti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

statistika: 9 od 10 bolnikov s pljučnim rakom je kadilcev ... kako sta kajenje in pljučni rak povezana pa naj si misli vsak po svoje. .... poleg tega pa zaradi cigaret ne trpijo samo pljuča ampak tudi žile, srce in posledično celo telo ...

zanimiva primerjava: Tudi zaradi vdihavanja azbesta ne zboli vsakdo, ampak s preganjanjem azbesta pa nima noben težav.!?

@Osama: če res pokadiš toliko kot praviš potem verjetno res nisi problematičen za okolico in si hkrati tudi napačen kader za branjenje pravice do kajenja kjerkoli in kadarkoli !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katastrofa.

Omejujejo kajenje, klujb temu, da gre veliko denarja od cigaret v državno blagajno.

Podpira pa se cigane, lopove fabrik, borce, narkomane, pijance, .....

Odpira se varne sobe za fiksanje in tako dalje.

Kam smo prišli - katastrofa. :SS :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejujejo kajenje, klujb temu, da gre veliko denarja od cigaret v državno blagajno.

po drugi strani pa gre toliko denarja tudi za zdavljenje pljučnih bolnikov, ki jih sicer ne bi bilo in bi se bolnišnične kapacitete sprostile za koga drugega, ki si ne škodi sam ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater ste vsi protikadilsko usmerjeni, ja ja dajte pobite nas gnile kadilce!!!!! :SS :SS :SS

pa kaj ne kapirate da bi po OBSTOJEČEM zakonu že morali obstajati FIZIČNO LOČENI prostori za kadilce in nekadilce. če bi se to izvajalo bi lahko kadilci sedeli ob pivu in v miru kadili in nekadilci na drugi strani šipe v čistem zraku in v miru pili! evo no problem!

ne ampak ker pač to niso sposobni naši veleumi speljat je lažje vse kadilce izgnat in prepovedat kajenje. ja ja res super in demokratično!

in še enkrat malo posplošeno ampak tako je - je isto kot če nekateri veleumi ugotovijo da ne morejo motoristov pripravit do spoštovanja CPP in se vsa ne-motoristična večinska srenja odloči da je lažje motorje prepovedat kot vršit nadzor na cestah.

čudovito!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor kadi JE KADILEC.

Kdor ne kadi JE občasni KADILEC - do sprejetja zakona (razen če nisi na Igu v samici)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Sicer pa te nobeden ne sili v lokal. Cocacolo brez sladkorja lahko spiješ tudi doma, medtem ko bereš letno poročilo tvoje firme.

...

No tudi tebe ne bo po sprejetju zakona nihče silil, da kadiš v lokalu. Še več, celo prepovedali ti bodo vstop s prižganim čikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi tebe ne bo po sprejetju zakona nihče silil, da kadiš v lokalu. Še več, celo prepovedali ti bodo vstop s prižganim čikom.

Takisto, ko so ali bodo prepovedali mladini do 16. leta vstop v lokale po 24. uri (al neki takega) ... ful fino ... že itaq se jih polno na parkiriščih zapija na t.i. havba partijih ... tako da bo to postala še večja modna muha ...

A pipe in cigare bodo tudi prepovedane al sam cigareti???

Pušenje v lokalu torej odpade :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao ! koliko mi je znano so lokali v katerih je to fizično mogoče, predvsem pa gre za lokale z prehrano ločeni za uporabnike ki kadijo in tiste ki ne !

če ni kot je nekje zapisano: NE HODI TJA KJER TI NI VŠEČ ! iz kakršengakoli razloga ! tudi če je kje predrago verjetno ne visiš tam non-stop!

dajte mi povedat še to: kaj je to pasivno kajenje in kdaj človek pasivno kadi ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte mi povedat še to: kaj je to pasivno kajenje in kdaj človek pasivno kadi ???

To je takrat, ko jaz kot kadilka sedim s tabo kot nekadilcem in ti nemarno puham dim v obraz ... ne samo, da s tem povzročam, da ti kot nekadilec pasivno kadiš, ampak ti povzročam še prehitro staranje kože ...

Hmmm lahko bi izumli cigareto s koencimom Q10 :grim

Res ne vem zakaj tolko prepucavanja glede kadilskega zakona. Zakon imamo. Zakon pravi, da morajo vsi javni prostori imeti ločene prostore za kadilce in nekadilce. In seveda, kot je pri nas v navadi ... zakona skoraj nihče več ne upošteva ... in zato moramo sprejet nov zakon al kaj?!?

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dermatologi opozarjajo na škodljive učinke sonca in pomen zaščitnih ukrepov !

Izpostavljanje soncu povzroča pospešeno staranje kože in rakave bolezni !

ugasnimo sonce !!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puritansko, zelo puritansko! Kot dolgoletnega nekadilca me kajenje v lokalih ni nikoli motilo. Me nobeden ne sili v lokal. Čistuni kot si ti bodo ubili vzdušje v lokalih. Sicer pa taki itak ponavadi ne veste kaj vzdušje sploh je.

Sicer pa te nobeden ne sili v lokal. Cocacolo brez sladkorja lahko spiješ tudi doma, medtem ko bereš letno poročilo tvoje firme.

Seneka je rekel: Pregrehe, ki so očitne. so lažnega značaja; najbolj nevarne so tiste, ki se skrivajo pod plaščem kreposti.

Nekaj tako pohvalnega, da sem čistun, ni že ZELO dolgo kdo rekal zame.

Bom mami dal za prebrat. :grim

Od svojga otrostva, vse srednejšolske in študenstske žure sem preživel v dimu

Me osebno dim ne moti, dokler me oči ne pečejo, ker itaq ne voham.

Vendar svoje pravice zagovarjat na račun drugih :eek:

Za kaj pa jaz ne bi pil kokakole ob letnem poročilu v oštariji ti pa doma dimil ob prebiranju stripa???

Glede Seneka; itaq, da vsak zase še najbolj ve kako je.

Čez 20 let se bodo napisu prepovedano kaditi čudili tako kot se zdaj napisu; Ne pljuvaj po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Osama: če res pokadiš toliko kot praviš potem verjetno res nisi problematičen za okolico in si hkrati tudi napačen kader za branjenje pravice do kajenja kjerkoli in kadarkoli !!

Ja Hočko, tu se pa ne strinjam s tabo. Ravno kot primer "zdravega" kadilca sem žrtev protikadilskega zakona. V lokalu ob npr. kavi, ne bom mogel prižgati enega cigarilosa.

Ali kot je nekdo napisal: sedanji zakon (segregacija) bi morali striktno izvajati, ne pa da se piše nove neživljenske zakone.

In še o liberalnih pravicah, ki ne smejo posegati v pravice drugih:

TRDITEV: Kadilci v lokalu posegajo v pravice nekadilcev. ODGOVOR: Nikogar ne silijo v lokal.

Sicer pa v lokalih (če smo ravno tam) marsikomu bolj škodujejo z glasnim navijanjem (slabe) glasbe, kot pa z kajenjem. Mene od tega boli glava in ne morem komunicirati (komunikacija pa je moje generično bistvo). Tu pravica tistih, katerih duševna praznina je tolikšna, da si čas namesto s pogovorom krajšajo z glasno glasbo, trči ob mojo pravico do miru in do pogovora. Kaj pravite na to? Kaj šele v disku!

No - jaz na to posiljevanje s hrupom reagiram tako, da zamenjam lokal. Tudi na rastlinsko smetano v kavi reagiram z zamenjavo lokala. Bilo bi pravilno, da bi tudi na zakajen lokal ljudje reagirali z zamenjavo lokala, ne pa s sprejemanjem histeričnih zakonov. Naj trg uredi stvari. Vsaj pri lokalih - je dosti drugih področij kjer trg ni primeren regulator stanja, pa se ravno tam uvaja kot edini regulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, če sprejemejo zakon, da se prepove postavljanje lokalov ob cestah, ker sedenje na terasi škoduje ljudem zaradi vdihavanja izpušnih plinov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadilski in nekadilski lokali so...

vsaj v ljubljani.... v stari ljubljani. VSAJ trije...

ne vem pa kako imajo to pošlihtano v čudoviti jodlariji kjer je vse boljše kot na tej strani alp.

in ne..kadilci ne prižigamo cigaret v nekadilskih lokalih..vsaj v sloveniji ne.

ne vem pa kako imajo to pošlihtano v čudoviti jodlariji kjer je vse boljše kot na tej strani alp.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!