Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

In še o liberalnih pravicah, ki ne smejo posegati v pravice drugih:

TRDITEV: Kadilci v lokalu posegajo v pravice nekadilcev. ODGOVOR: Nikogar ne silijo v lokal.

se cisto strinjam s teboj. kadis lahko tudi doma. :devil: :naughty:

se enkrat vsem zagrizenim kadilcem: nihce vam ne prepoveduje kaditi ali vas sili opustiti cigarete/pipo/cigaro/itd. tudi vam noben ne oporeka pravice obiska lokalov.

ampak ker je ustaljena praksa, da ce so nekje kadilci - pa se v manjsini - se "morajo" nekadilci umakniti, ce jim ni do vohanja smrada ? zakaj ?

zakaj se kadilci ne umaknejo drugam smraditi ? ker ste bolj pametni ? lepsi ? imate "vecje"/"boljse" pravice ? do cesa ?

se drugace: pridejo kadilci v nezakajen prostor; po 10 min se noter ne da vec dihati. zakaj je temu tako ?

mogoce ker ste egoisticne picke in ne morete uvideti, da nekateri pac ne potrebujejo in nocejo biti zegnani z vasim prezvecenim drekom. enostavno.

osebno sem zadevo resil tako, da me vecinoma ni v taksnih situacijah. dokler bodo kadilci gledali samo na lastni uzitek in bodo tulili kako se jih "zatira" se z njmi o tem ne mislim pogovarjati, ker enostavno ne pride do normalne debate. ta tema je eksempel. vse se obrne tako, da se prikaze "zatiranje" kadilcev.

ko vas jebe, kadite, smradite ali pocnete kaj vas je volja. v tej instanci nisem pripravljen popustiti, ker gre za moje zdravje in ker ze imam alergije in predstadij astme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mi je dalo misliti......hmmmmm.....ne bi našel primera......pravzaprav NE.

:OK: No, vsaj to moram reči, da je to pošten odgovor! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko vas jebe, kadite, smradite ali pocnete kaj vas je volja. v tej instanci nisem pripravljen popustiti, ker gre za moje zdravje in ker ze imam alergije in predstadij astme.

upam da si tako zagret tudi za Kiotski sporazum in da nepopuščaš ! tako kot slo študentje !

nepopuščamo ! nepopuščamo ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobesedno, rude, sem zagret. predvsem ker me trenutno zebe. se kaksno vprasanje ?

BTW profesore, izjeme potrjujejo pravila. .) in da ne bo nihce rekel, da nisem ekstremist. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko vas jebe, kadite, smradite ali pocnete kaj vas je volja. v tej instanci nisem pripravljen popustiti, ker gre za moje zdravje in ker ze imam alergije in predstadij astme.

Seveda vedno je treba poiskati krivca izven sebe :grrr

....Naslednji vzrok za astmo je lahko debelost in prevelik vnos prehrambnihj mašob. Visokokalorična in mastna hrana sta povezani s pojavnostjo astme. Gre predvsem za nasičene maščobe, medtem ko nenasičene maščobe (kot je npr. olivno olje) zmanjšuje tveganje za nastanek astme. Ljudje s prevelikim BMI (indeksom telesne mase) so bolj podvrženi astmi in alergijam.

Na splošno se povečuje astmatičnost v industrializiranih sredinah, ob večji pojavnosti slabih prehranjevalnih navad (premalo sadja in zelenjave, preveč proteinov in preveč ogljikohidratov). Premalo tudi uživamo vlaknin, vitamina E, kalcija, magnezija in kalija - vse to zvišuje pojavnost astme. Neka raziskava na Taiwanu je pokazala, da preveč mesa (še posebno jetra) in mastna hrana povzročajo astmo (Huang et. al. 2001). Neka druga raziskava pa je pokazala, da premalo vitamina C zviša tveganje za nastanek astme (Seaton and Devereaux 2000). Vse te raziskave so bile opravljene v urbanem okolju, ki je znan povzročitelj dihalnih težav.

več pa tule:

http://www.altermed.org/forum/viewtopic.ph...0&postorder=asc

Dobr da nimaš sladkorne, ker pol bi najbrž prepovedal slaščičarne, nasade sladkornega trsa, repice in vse bi moralo biti sladkano z umetnimi sladili. :nono:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem odvisen. Zakaj? Zato, ker mi nekateri brezobrazni kadilci kadijo v nos, kljub temu, da je je tam narisan znak, da je prepovedano kaditi (za nepismene) in tudi napisano (za pismene). Aja, kje se je to nazadnje zgodilo? V MB v Europarku to soboto. Brezobraznega kadilca boli k...c, če sebi in svojemu forcu kadi v fris, mene pa ne, če meni in mojemu otroku to dela. :angry: :angry: :angry2:

Taki ne bodo upoštevali tudi novega zakona, se pravi boš na istem <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se cisto strinjam s teboj. kadis lahko tudi doma. :devil: :naughty:

se enkrat vsem zagrizenim kadilcem: nihce vam ne prepoveduje kaditi ali vas sili opustiti cigarete/pipo/cigaro/itd. tudi vam noben ne oporeka pravice obiska lokalov.

ampak ker je ustaljena praksa, da ce so nekje kadilci - pa se v manjsini - se "morajo" nekadilci umakniti, ce jim ni do vohanja smrada ? zakaj ?

zakaj se kadilci ne umaknejo drugam smraditi ? ker ste bolj pametni ? lepsi ? imate "vecje"/"boljse" pravice ? do cesa ?

se drugace: pridejo kadilci v nezakajen prostor; po 10 min se noter ne da vec dihati. zakaj je temu tako ?

mogoce ker ste egoisticne picke in ne morete uvideti, da nekateri pac ne potrebujejo in nocejo biti zegnani z vasim prezvecenim drekom. enostavno.

osebno sem zadevo resil tako, da me vecinoma ni v taksnih situacijah. dokler bodo kadilci gledali samo na lastni uzitek in bodo tulili kako se jih "zatira" se z njmi o tem ne mislim pogovarjati, ker enostavno ne pride do normalne debate. ta tema je eksempel. vse se obrne tako, da se prikaze "zatiranje" kadilcev.

ko vas jebe, kadite, smradite ali pocnete kaj vas je volja. v tej instanci nisem pripravljen popustiti, ker gre za moje zdravje in ker ze imam alergije in predstadij astme.

Ice in vsi ostali ... vsak normalen kadilec ne bo smradil nekadilcu pod nos. Vsak normalen kadilec nima nekih iluzij, da je pametnejši, lepši, ima večjega/boljšega. Vsak normalen kadilec ni egoistična pička. Tisti, ki pa sedaj smradi pod nos, ne da bi se oziral na druge, bo tudi v prihodnje. In takšnega verjemi, da bi mahnila najraje tudi sama (pa ga ne, ker ne šprintam dobro). Sama nimam nič proti, da se striktno upošteva zakon, ki ločuje kadilske in nekadilske prostore. Tudi v Italiji nimam nobenih problemov ali izpadov zaradi njihovega zakona. Ni mi pa všeč, da mi nekdo potika splošno mnenje o kadilcih kot nekih prostakih, ki svinjamo vse naokoli, kot mi ni všeč, da mi nekdo potika, da smo vsi motoristi divjaki in barabe ... In tako kot bi nekateri najraje zrinili v jarek vse motoriste, ki se vozijo po cesti, tako bi nekateri tukaj kar fentali in kastrirali vse kadilce ... dejte se no zresnit ... zakon izjem ne bo popravil ... in ne se čudit, ko bodo čez pol leta sprejeli višje zavarovalne premije za adrenalinske športe in za tiste, ki imajo prekomerno telesno težo ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristi smo vsi dobri, samo par budal nam ugled kvari. :cry:

kadilci smo vsi slabi, par budal potrjuje to dejstvo. :slap:

ker nisem prekomerno težek in ker se ukvarjam z adrenalinskimi športi zahtevam v primeru povišanja moje premije tudi povišanje premije za vse zamaščene lenuhe na kavčih. :wacko:

res je tisto o slovencih, lahko bi izplavali iz blatne luknje ampak se medsebojno vlečemo nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nisem prekomerno težek in ker se ukvarjam z adrenalinskimi športi zahtevam v primeru povišanja moje premije tudi povišanje premije za vse zamaščene lenuhe na kavčih. :wacko:

da ne bi ki :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma koji kurc vam je vsem kadilcem skupaj ? :angry:

ne znate brati ali ste naravno disleksicni? na zacetku (1. stran) je ze bilo povedano bistvo vsega - ozir do ostalih oz. spostovanje pravic (in ne samo kadilskih). ker se tega velika vecina ne drzi oz. se ne ozira do nekadilcev je posledica kaj ?

sami navajate, da se zakon ne spostuje in ne izvaja. kdo je sedaj kriv ? drzava, ker vsakega ne drapne do krvi (kar bi po zakonu bila dolzna storiti) ali posamezniki, ki ne znajo drugega kot cakati na nekoga DA jih drapne do krvi.

zalostno je dejstvo, da je zakon sploh potreben.

ne zaradi kadilcev temvec zdravja nekadilcev oz. tistih, kateri ob dolocenih momentih nocejio biti zegnani in predimljeni kot svinjska kraca. kar so, ce se gibljejo v dolocenih krogih, lokalih itd.

pa ne mi spet pisati, da nekadilcem ni potrebno zahajati v "dolocene" lokale, ker se lahko isti stavek uporabi tudi v prid nekadilcev - kadilci lahko komot ostanejo doma ali kadijo pred lokalom. n´est pas ?

ker se pocutim preganjanega od kadilcev: daj prizgi, zakaj ne kadis, idi ven ce ti ne pase itd. itn.

@ lina:

ce ti vedno isces krivca izven sebe je to tvoj problem. kar sem navedel je posledica pasivnega kajenja pri meni. in seveda si spet zacela zraven mesati vse mogoce, samo razprava o kadilcih ti je malce usla. nic ne de, ti kar.

mogoce me se obtozis, da bom v bodoce proti uporabi kondomov in sploh ne bo vec dovoljeno seksati za uzitek, temevc samo se v "znatvene" in "reprodukcijske" namene.

nasvet: do not assume, ´couse you´re gonna make an ASS out of U and ME.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zalostno je dejstvo, da je zakon sploh potreben.

ne zaradi kadilcev temvec zdravja nekadilcev oz. tistih, kateri ob dolocenih momentih nocejio biti zegnani in predimljeni kot svinjska kraca. kar so, ce se gibljejo v dolocenih krogih, lokalih itd.

pa ne mi spet pisati, da nekadilcem ni potrebno zahajati v "dolocene" lokale, ker se lahko isti stavek uporabi tudi v prid nekadilcev - kadilci lahko komot ostanejo doma ali kadijo pred lokalom. n´est pas ?

ker se pocutim preganjanega od kadilcev: daj prizgi, zakaj ne kadis, idi ven ce ti ne pase itd. itn.

Ice pretiravaš in to močno. Začni počasi razmišljat o skafandru ...

BTW Cocta je glih ene tolk zdrava kot sedenje zraven kadilca ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolit kajenje v kinodvoranah, al pa prepovedat vstop s kokicami.

Cist isti K... je oboje. Ne hodim v kino, ker ne prenasam ljudi

ki se hranijo v kinu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma koji kurc vam je vsem kadilcem skupaj ? :angry:

ne znate brati ali ste naravno disleksicni? na zacetku (1. stran) je ze bilo povedano bistvo vsega - ozir do ostalih oz. spostovanje pravic (in ne samo kadilskih). ker se tega velika vecina ne drzi oz. se ne ozira do nekadilcev je posledica kaj ?

sami navajate, da se zakon ne spostuje in ne izvaja. kdo je sedaj kriv ? drzava, ker vsakega ne drapne do krvi (kar bi po zakonu bila dolzna storiti) ali posamezniki, ki ne znajo drugega kot cakati na nekoga DA jih drapne do krvi.

zalostno je dejstvo, da je zakon sploh potreben.

ne zaradi kadilcev temvec zdravja nekadilcev oz. tistih, kateri ob dolocenih momentih nocejio biti zegnani in predimljeni kot svinjska kraca. kar so, ce se gibljejo v dolocenih krogih, lokalih itd.

pa ne mi spet pisati, da nekadilcem ni potrebno zahajati v "dolocene" lokale, ker se lahko isti stavek uporabi tudi v prid nekadilcev - kadilci lahko komot ostanejo doma ali kadijo pred lokalom. n´est pas ?

ker se pocutim preganjanega od kadilcev: daj prizgi, zakaj ne kadis, idi ven ce ti ne pase itd. itn.

@ lina:

ce ti vedno isces krivca izven sebe je to tvoj problem. kar sem navedel je posledica pasivnega kajenja pri meni. in seveda si spet zacela zraven mesati vse mogoce, samo razprava o kadilcih ti je malce usla. nic ne de, ti kar.

mogoce me se obtozis, da bom v bodoce proti uporabi kondomov in sploh ne bo vec dovoljeno seksati za uzitek, temevc samo se v "znatvene" in "reprodukcijske" namene.

nasvet: do not assume, ´couse you´re gonna make an ASS out of U and ME.

Tebe preganja še kaj drugega kot kadilci...revček...seveda so za tvoj hendikep krivi kadilci in jaz z zamegljenim umom (NIKOTIN zamegljuje um-by HHV :blink: ) mešam vse mogoče pa čeprav si sam pojokal o svoji astmi in kako težko ti je...no naj ti zaupam...ne bo ti nič bolje še vedno boš pumpico naokoli nosil...kdo bo takrat kriv, pa bomo videli...ni hudič da bo enkrat zmanjkalo krivcev in boš začel dajati kaj nase in ne sam vase.

In kdo je zdaj kaj pomešal?....ti si v temo ,,kadilski zakon,, privlekel kondome in hipotezo kaj naj bi jaz tebe obtožila če boš nekoč..jada jada jada.......preveč čejev je v enem stavku

res ICE, tudi tebi uhaja....

A moram še kakšno v angleščini napisat?...čaki mal da se spomnim

aha- na tvoj ,,assume,,....,,If it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck, it's a duck, ,,

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kadilce je treba eliminirati ...

... banda nevzgojena iz ust se jim kadi ...

... pa še zdravo ni ...

... pa ... še kar nekaj ...

... jaz sem kadilec ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aj dont giv a šit on dis smouking ruls... :devil:

btw:aj smouk

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, no, kadilci vseen ne rabite it tolk nizko, da kokto in kokice primerjate in postavljate na isti nivo škodljivosti za okolico s cigaretami v javnih prostorih, namenjenih vsem... konec koncev tudi pištole same po sebi niso škodljive in bi jih lahko vsi nosili za pasom, kajne ...

PS: dvomim, da je škodljivost pasivnega kajenja le mit oz. teorija zarote...

ampak: res je ... družim se s tistimi, ki so mi kul in med temi je kar nekaj kadilcev ... in še nikoli načeloma nisem imel problema, če sem rekel "tole me pa tok moti, da se danes pa z vami ne bom več družil, ali pa gremo prosim sedet ven, pred lokal", običajno so se potrudili in mi sobivanje olajšali... v gostilnah, v katere utegnem zahajati, pa običajno premorejo zgledno urejen nekadilski prostor ... no, pozimi v lokalih je pa včasih res neznosno... ampak kakšno pivo ali tri običajno olajšajo tegobe pasivnega kajenja ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, no, kadilci vseen ne rabite it tolk nizko, da kokto in kokice primerjate in postavljate na isti nivo škodljivosti za okolico s cigaretami v javnih prostorih, namenjenih vsem... konec koncev tudi pištole same po sebi niso škodljive in bi jih lahko vsi nosili za pasom, kajne ...

Sym kokice smrdijo kot kuga in vplivajo na moje počutje, ker mi je slabo ko jih zavoham. Pa še zelo nezdrave so ... tako da jih lahko vržem v isti koš kot čike. Tisti, ki bo vsak dan jedu kokice bo ziher imel enake možnosti obolelosti za rakom kot tisti, ki pokadi 10 čikov na dan. Če bi omejevali vse kar škoduje ljudem osebno in ljudem okoli nas potem bi bilo življenje ena sama omejitev ... in v tem je keč vsega ... gremo pse prepovedat, ker mi gredo pasji dreki in njihovo scanje na kozlanje, še bolj pa njihovi nevzgojeni lastniki ... in ker lastnikov ne moremo uspešeno kaznovat je lažje prepovedat pse ... mar ne?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym kokice smrdijo kot kuga in vplivajo na moje počutje, ker mi je slabo ko jih zavoham. Pa še zelo nezdrave so ... tako da jih lahko vržem v isti koš kot čike. Tisti, ki bo vsak dan jedu kokice bo ziher imel enake možnosti obolelosti za rakom kot tisti, ki pokadi 10 čikov na dan. Če bi omejevali vse kar škoduje ljudem osebno in ljudem okoli nas potem bi bilo življenje ena sama omejitev ... in v tem je keč vsega ... gremo pse prepovedat, ker mi gredo pasji dreki in njihovo scanje na kozlanje, še bolj pa njihovi nevzgojeni lastniki ... in ker lastnikov ne moremo uspešeno kaznovat je lažje prepovedat pse ... mar ne?!?

Vale, torej trdiš, da če jaz jem kokice si ti ogrožena od rakotvornega pasivnega konzumiranja kokic?

In če se moj pes userje zraven tebe, si ogrožena or pasivnega česarkoliže?

Verjetnost, da se bo moj pes usral v tvoji bližini je sicer bistveno manjša od tiste, da bom jaz pasivno snifal kadilski dim in morebiti utrpel kako rakotvorno proceduro v mojem teleščku. Pa ne samo zato, ker jaz nimam psa...

To ,da mi gre morda od dima na kozlanje, se mi solzijo oči, i drug dan smrdijo oblačila, je še najmanjši problem in se ga da z nekaj družabne stimulacije čisto zgledno pretrpeti. v končni fazi tudi nekadilci včasih smrdimo po švicu, lahko tudi kozlanju in dreku, pa je to zgolj neprijetno za okolico, v manj bistveno primerih pa tudi zelo nezdravo...

In pozimi je za nekadilce v družabnih prostorih običajno res hudič, to ti je verjetno jasno? Zato strožje zakone pozdravljam (z zadržkom seveda, ker restrikcij ne maram preveč), obenem bom pa le tako lahko pokazal svojo velikodušnost - vsake toliko bom prijateljem dovolil ,da kadijo, tako kot so se oni sedaj vsake toliko vzdržali s kajenjem :P

PS: če pa tu in tam kakšen kreten prižge v koloseju, kjer skoraj nihče ne kadi (v glavnem prostoru) me pa to morda niti ne moti tako zelo... Ali pa, če prižge en kadilec v hali BTC, kjer ostalih 1000 kadilcev lepo vzdržno ne kadi med nakupovanjem... odvisno, kak dan imam :)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj sprejmejo zakon, pol pa dam v telefon številko inšpekcije in ko vidim kršitev - prijavim. Jebi ga dvakrat bo lastnik lokala fajn plačal, pa še kelnar , ki ni unga kršitelja opozoril, pa še kršitelj, če bo počakal, pol bo pa mir. :)

Če nekdo želi kaditi, naj kadi tako, da ne bo smradu nekadlicem pod nos. Men tut kdaj na prdec prtisne, pa se ne grem enmu pod nos usrat, ker me je glih tam pri njem primlo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, torej trdiš, da če jaz jem kokice si ti ogrožena od rakotvornega pasivnega konzumiranja kokic?

In če se moj pes userje zraven tebe, si ogrožena or pasivnega česarkoliže?

Verjetnost, da se bo moj pes usral v tvoji bližini je sicer bistveno manjša od tiste, da bom jaz pasivno snifal kadilski dim in morebiti utrpel kako rakotvorno proceduro v mojem teleščku. Pa ne samo zato, ker jaz nimam psa...

To ,da mi gre morda od dima na kozlanje, se mi solzijo oči, i drug dan smrdijo oblačila, je še najmanjši problem in se ga da z nekaj družabne stimulacije čisto zgledno pretrpeti. v končni fazi tudi nekadilci včasih smrdimo po švicu, lahko tudi kozlanju in dreku, pa je to zgolj neprijetno za okolico, v manj bistveno primerih pa tudi zelo nezdravo...

In pozimi je za nekadilce v družabnih prostorih običajno res hudič, to ti je verjetno jasno? Zato strožje zakone pozdravljam (z zadržkom seveda, ker restrikcij ne maram preveč), obenem bom pa le tako lahko pokazal svojo velikodušnost - vsake toliko bom prijateljem dovolil ,da kadijo, tako kot so se oni sedaj vsake toliko vzdržali s kajenjem :P

A si tudi ti nepismen ... očitno si ... ne trdim drugega kot to, DA VSAKEGA NORMALNEGA KADILCA NE MOTI ZAKON, moti nas to, da PRETIRAVATE ... tako kot je dandanes zelo moderno pretiravat v smislu "Mankoč jo je povozil do smrt" ... in z izpostavljanjem kokic in pasjih drekov samo želim poudariti tvoje in še kakšno pretiravanje ... in ne rabiš poudarjat na 10. straneh kaj vse povzroča kajenje, ker to vsak človek ve, tudi tisti, ki kadimo ... in nobena sankcija ne bo kajenja preprečila, tako kot nobena smrtna kazen ne prepreči zločinov ... vsak se bo sam pri sebi odločil ali bo škodoval sebi in drugim, samo sebi ali pa nikomur ... in debata je totalno brezpredmetna ... in kot je bilo že nekajkrat napisano ... zakon že obstaja, spoštuje ga nihče ne, ker ga nihče niti ne kontrolira ...

... če si primitiven si primitiven, ne oziraje se na druge ... tem noben zakon NE BO POMAGAL ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vale: Pri ljudeh vedno zaleže, če ga udariš po denarnici. :)

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Aha

Kolkrat si že plačal kazen zaradi prekoračitve hitrosti?!?

Al še vedno ne plačaš, ker ne ustaviš :hmm:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!