Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

1000 let brez države...

To ni nič takega. Lombardija ima denimo cca 9 milijonov prebivalcev, vsaj delno potomcev Langobardov. In vendar je taista Lombardija zgolj administrativna regija države, v kateri se gnetejo tudi Sicilijanci, Sardi, Pugliesi itditd. Jezikovne in kulturne podobnosti med naštetimi pa so nekje na ravni podobnosti med Slovenci in ostalimi plemeni bivše Yuge. In takih primerov je v Evropi in po svetu kar nekaj.

In pljuvanje po lastnem narodu (in s tem po samem sebi) v smislu:

Tu

ne morš nč - že Cankar je dobro napisow kako je s tem:

Slovenci so hlapci .. v naturi ...

Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni....

je vsaj meni, znanemu čudaku, malce mimo. Ne glede na to, čigave citate si človek v ta namen sposodi. Rajnki Ivan je imel po vsej priliki kup problemov sam s sabo. In jih je (navidezno) reševal s tem, da je grenil, kadarkoli se mu je za to ponudila priložnost. Trpinčil se je. "Fural je safr", kot bi morda kdo rekel danes. In ni bil srečen, če ni bil vsaj malo nesrečen. Tudi prav. Ampaq če je to najboljša izbira, potem ga pač jaz neizmerno kronam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bodo pa nizozemci izpeljali prepoved kajenja v coffe shopih??? :hmm:

ma meni je vseeno, ko te rečeno, lepo slovensko - "naj me koklj brcne če jim bo to uspelo v naslednjih 10. leti izpeljat v praksi :grrr "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nov predlog v EU parlamentu: Prepovedat kajenje v zaprtih prostorih po celotni EU. To kar zaenkrat prakticira le Irska.

Moj znanec(kadilec) je bil v GB in je skoraj znorel, ker ni smel nikjer kaditi. Tako, da tudi tam imajo stroge zakone. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj znanec(kadilec) je bil v GB in je skoraj znorel, ker ni smel nikjer kaditi. Tako, da tudi tam imajo stroge zakone. :OK:

Mar se moramo zmeraj zgledovati po bolj ekstremnih in "pamet" iskati drugje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mar se moramo zmeraj zgledovati po bolj ekstremnih in "pamet" iskati drugje?

Pamet, da daš strup v gobec..... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, če smo ( :doze: ) res hlapci, potem ne bo težko ubogat in upoštevat zakona?

Sicer pa......pritoževanje in jokanje tule na forumu ne bo nič pomagalo. :P

a nabrusimo kose .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pamet, da daš strup v gobec..... :grrr

gobec imajo živali, ljudje imamo usta :grim

mimogrede, verjetn tud ti daš marsikateri strup v usta. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če....pa kljub vsemu da en strup manj. In ta strup vnese v telo en kup kancerogenih spojin.

Jasno je, da se vsem strupom žal ne moremo izognit.

Nekaterim se pa lahko. In zakaj se jim ne bi, če vemo, da je kajenje samo ena izmed navad, ki smo se jo pač zaradi frajerišenja ali dolgčasa navadili?

Česar smo se navadili se enako zlahka tudi odvadimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz nimam nč proti nekadilcem in proti temu, da se ne kadi povsod :grrr celo kot kadilki mi je to všeč, sam zakon treba za to? :hmm: na vlakih, avtobusih,šolah, vrtcih,bolnicah itd se že dolgo ne kadi in to brez zakona. :grim nisem še vidla, da bi kdo kadil tam kjer je to prepovedano.

jz svojo razvado priznam, se jo zavedam in jo ne vsiljujem nikomur. :grrr v lokalih že zdaj ne kadim, ker ne hodim tja. Kavo si znam sama skuhat, pa kosilo tud.Torej, me res to ne gane.

moti me pa sovražn odnos nekadilcev proti kadilcem, miselnost, da so nekadilci boljši ljudje in da se bo le brez cigaretnega dima kakovostno in zdravo živelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

miselnost, da so nekadilci boljši ljudje.

seveda so, vprašaj ljudožerce, ktera juha iz pljučk je bolša? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda so, vprašaj ljudožerce, ktera juha iz pljučk je bolša? :OK:

pa dišeči, vsaj ne smrdeči po čikih :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za šalo, malo za res.

Celota tule http://www.bmj.com/cgi/content/full/313/7070/1450

delček za poiskušno pa tule:

.......The anti-tobacco campaign must be understood against the backdrop of the Nazi quest for racial and bodily purity, which also motivated many other public health efforts of the era.........

.......Sixty of Germany's largest cities banned smoking on street cars in 1941. Smoking was banned in air raid shelters--though some shelters reserved separate rooms for smokers. During the war years tobacco rationing coupons were denied to pregnant women (and to all women below the age of 25) while restaurants and cafes were barred from selling cigarettes to female customers. From July 1943 it was illegal for anyone under the age of 18 to smoke in public. Smoking was banned on all German city trains and buses in 1944, the initiative coming from Hitler himself, who was worried about exposure of young female conductors to tobacco smoke. Nazi policies were heralded as marking "the beginning of the end" of tobacco use in Germany.......

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komaj čakam, da bom iz lokala prišel nesmrdeč... ker to kar se zdj dogaja je katastrofa (megla v lokalih, kajenje pod nos v restavraciji...)

btw... dim ne ve kje je nekadilski prostor, pa čeprov je zmerno dobr označen :krneki:

Odličen zakon :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz nimam nč proti nekadilcem in proti temu, da se ne kadi povsod :grrr celo kot kadilki mi je to všeč, sam zakon treba za to? :hmm: na vlakih, avtobusih,šolah, vrtcih,bolnicah itd se že dolgo ne kadi in to brez zakona. :grim nisem še vidla, da bi kdo kadil tam kjer je to prepovedano.

jz svojo razvado priznam, se jo zavedam in jo ne vsiljujem nikomur. :grrr v lokalih že zdaj ne kadim, ker ne hodim tja. Kavo si znam sama skuhat, pa kosilo tud.Torej, me res to ne gane.

moti me pa sovražn odnos nekadilcev proti kadilcem, miselnost, da so nekadilci boljši ljudje in da se bo le brez cigaretnega dima kakovostno in zdravo živelo.

1. daj se odloči, ali se na vlakih, avtobusih, šolah, vrtcih in bolnicah ne kadi zaradi zakona, al kar tako? Najprej trdiš, da ni zakona, potem trdiš, da je prepovedano. Kdo pa je to prepovedal?

2. V kolikor si v prostoru, kjer ti kadiš, nekdo pa ne to njemu vsiljuješ. Hočeš nočeš, mu. Sorry!!

3. Sovražen odnos do kadilcev? Jaz tudi smatram vsak dim, ki mi pride pod nos sovražni odnos kadilcev do nas nekadilcev. Še posebej, če se najde kak brezbrižnež, ki se požvižga na to, da mi piha direkt v obraz dim....

4. Da smo kadilci boljši ljudje od nekadilcev? To mislite samo kadilci, ki delate žrtveno jagnje iz sebe.

In ne, ne mislimo, da bo življenje brez cigaretnega dima kakovostno in se bo zdravo živelo. Je pa zagotovo en korak proti temu..... temu pa ne moreš oporekat, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. daj se odloči, ali se na vlakih, avtobusih, šolah, vrtcih in bolnicah ne kadi zaradi zakona, al kar tako? Najprej trdiš, da ni zakona, potem trdiš, da je prepovedano. Kdo pa je to prepovedal?

2. V kolikor si v prostoru, kjer ti kadiš, nekdo pa ne to njemu vsiljuješ. Hočeš nočeš, mu. Sorry!!

3. Sovražen odnos do kadilcev? Jaz tudi smatram vsak dim, ki mi pride pod nos sovražni odnos kadilcev do nas nekadilcev. Še posebej, če se najde kak brezbrižnež, ki se požvižga na to, da mi piha direkt v obraz dim....

4. Da smo kadilci boljši ljudje od nekadilcev? To mislite samo kadilci, ki delate žrtveno jagnje iz sebe.

In ne, ne mislimo, da bo življenje brez cigaretnega dima kakovostno in se bo zdravo živelo. Je pa zagotovo en korak proti temu..... temu pa ne moreš oporekat, kajne?

aja, pol k jz svoje dveletnike peljem na sprehod (pač moramo tud po pločniku,da pridemo v naravo) in se jim izpušni plini avtomobilov kadijo direkt v obraz, mormo bit sovražni do prometa in ga kar prepovedat? :kva2:

pa od kje teb pol vse alergije in astme, od nas kadilcev? kot kadilka nisem še nikoli imela nobenih bronhitisov, pljučnic, alergij, pri dveh nosečnostih sem se vozila v službo vsak dan 50 km in delala do nastopa porodniške. Kolk sm bla pa odsotna zaradi bolezni otrok, pa tud lahko preštejem na prste.

hočem ti sam povedat, da ni vse v cigaretnem dimu in cigaretih.

saj vam iz srca želim, da posedate v nezakajenih lokalih, mene osebno to čist nč ne prizadene ker ne sedim ne v zakajenem in tud v nezakajenem ne bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani imajo menda tudi ta hud protifkadilski zakon.

In je včeraj radio izdahnil, da so v lanskem letu,

ko je zakon proti kajenju prvo leto veljal,

pokadili več čikov, kot leto pred tem.

:smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

:)

Uf, ali lahko na forumu kadim :? :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani imajo menda tudi ta hud protifkadilski zakon.

In je včeraj radio izdahnil, da so v lanskem letu,

ko je zakon proti kajenju prvo leto veljal,

pokadili več čikov, kot leto pred tem.

Mene bul zanima kak so bli zadovolni z zakonom italijanski nekadilci :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani imajo menda tudi ta hud protifkadilski zakon.

In je včeraj radio izdahnil, da so v lanskem letu,

ko je zakon proti kajenju prvo leto veljal,

pokadili več čikov, kot leto pred tem.

:smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

Jaz že ves čas trdim, da namen tega zakona ni zmanjšati števila kadilcev in skrb za nekadilce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že ves čas trdim, da namen tega zakona ni zmanjšati števila kadilcev in skrb za nekadilce.

...ampak? :yawn:

Glej, Gatto, ko bom jaz čez nekaj mesecev posedal v mojem priljubljenem lokalu in ne bom (od zunaj in od znotraj) zaudarjal kot poln pepelnik, bo to skrb zame. :grim Komaj čakam... :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak? :yawn:

Glej, Gatto, ko bom jaz čez nekaj mesecev posedal v mojem priljubljenem lokalu in ne bom (od zunaj in od znotraj) zaudarjal kot poln pepelnik, bo to skrb zame. :grim Komaj čakam... :bounce:

Že nekaj časa se trudim dopovedati, da imamo v RS kup mnogo večjih težav od tobaka. Namesto, da bi jih začeli selektivno reševati, se lotimo po sistemu "najmanjšega odpora". Od česa te bolj boli glava? Od dima ali od tvojih neplačnikov? Morda ti je ljubše, kot da ti smrdi obleka, da te povozi malo pijan im malo nadrogiran cigan, ki se mu ne bo kaj ekstra zgodilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ampak? :yawn:

Glej, Gatto, ko bom jaz čez nekaj mesecev posedal v mojem priljubljenem lokalu in ne bom (od zunaj in od znotraj) zaudarjal kot poln pepelnik, bo to skrb zame. :grim Komaj čakam... :bounce:

Torej te dim sploh ne moti tok hudo, če je zgoraj omenjeni lokal že sedaj "tvoj priljubljen".

:devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej te dim sploh ne moti tok hudo, če je zgoraj omenjeni lokal že sedaj "tvoj priljubljen".

Se pridružujem vprašanju?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!