Skoči na vsebino

Protikadilski zakon


Osama

Priporočene objave

Drastično se kvaliteta življenja sigurno ne bo spremenila, malo pa se bo vsekakor.

In treba je pač začet z malimi koraki, če za velike še nismo pripravljeni. B)

jz vas čist razumem in čeprav se mi zakon zdi preveč represiven, se ga bom držala, sploh ni problem. :grrr

samo zmerjanje s smrdečimi in za delo nesposobnimi državljani, ki so kadilci, se mi zdi pa zlo nedostojno. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da kadilec smrdi je dejstvo. Tega tudi sama nisem tako dojemala, dokler nisem nehala kaditi in dokler nisem začela vohati, kako nekateri kadilci smrdijo. Ne, ne vsi, pa tudi ne vsi enako..... jih ima pa kar veliko značien kadilski vonj, ki mene (predvsem kot bivšo kadilko) moti. Me lahko? Imam to pravico? Imam pravico rečt, da nekdo smrdi po čikih?

Nihče pa ni omenjal za delo nesposobne državljane, v kolikor so kadilci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, sama sem do nedavnega kadila. 15 let. Včasih več, včasih manj. In dokler sem kadila, nisem niti zavohala svojih smrdečih cunj. Zdaj pa jih, ko pridem iz kakega lokala.

Saj ne vem, mogoče je pa res kaj na tem, da kadilci dejansko manj vohajo.

Vsekakor pa mi gre (prej kot kadilki, zdaj kot nekadilki) blazno "v nos", če sedim nekje na kosilu, od sosednje mize pa se mi kadi pod nos. Ni kaj prida apetitlih.

Pa ne pravim zdaj, da so vsi kadilci tako neuvidevni (jaz sem včasih bila, dostikrat pa tudi ne, ker sem se zgovarjala na svoje kadilske pravice, češ, saj je dovoljeno), precej pa je takih.

In, iz osebnih izkušenj, moja kvaliteta življenja se je izboljšala od kar sem se znebila te razvade. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Alla.. sploh nisem vedela!!

Iskrene čestitke! Dober feeling, ne??

:OK: :OK: :OK:

Samo je težko razumeti, dokler sam ne prideš v to in začenjaš počasi dojemati, da se res vse tako zelo spremeni, ko nehaš kaditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da kadilec smrdi je dejstvo. Tega tudi sama nisem tako dojemala, dokler nisem nehala kaditi in dokler nisem začela vohati, kako nekateri kadilci smrdijo. Ne, ne vsi, pa tudi ne vsi enako..... jih ima pa kar veliko značien kadilski vonj, ki mene (predvsem kot bivšo kadilko) moti. Me lahko? Imam to pravico? Imam pravico rečt, da nekdo smrdi po čikih?

Nihče pa ni omenjal za delo nesposobne državljane, v kolikor so kadilci.

ne smrdijo samo kadilci :grrr in ne smrdi samo cigaretni dim. :grrr mislim, da bi rabil veliko zakonov, da bi zadostil vsem potrebam ljudi in odstranil vse iz okolja kar nekoga moti. Samo bistvo življenja med ljudmi je prilagajanje, toleranca, strpnost, sprejemanje drugačnosti.

in ravno ti pupa si mi očitala, da vzgojitelj ne more nič NAUČIT otrok, če smrdi po čikih. Sori, tega mi ni še nihče rekel, z mojim delom so zadovoljne generacije staršev in otrok. Vsi odrasli se zavedajo, da ima tudi vsak vzgojitelj pravico do svojega privatnega življenja in da to ni njihova stvar. Da se meri le delo, način dela in zadovoljstvo otrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. če človek švica in zato smrdi je pač njegov problem. Če pa človek smrdi zaradi čikov, ki so razvada in ne problem je pa to nekaj drugega.

2. vprašala sem te, kaj lahko naučiš otroka, če mu smrdiš s čiki, nisem pa te obtožila, da ga nimaš česa naučiti. Bistvena razlika. Zakaj? Ker se nisem nanašala na to, da si slaba vzgojiteljica (te osebno sploh ne poznam in ne morem soditi), ampak če slučajno ne daješ otroku s tem povod, da če učiteljica/vzgojiteljica (sploh če jo imajo otroci radi) kadi, da ni nič narobe, če tudi otrok kot najstnik prižge čik. Gre za zgled, ki ga učitelji/vzgojitelji dajejo otrokom nevede. In ne misli, da te otroci ne zavohajo.......

Prosim, ne polagaj mi besed v usta. Če ne razumeš, kaj hočem s tem povedati, potem me raje vprašaj, kot da delaš zaključke, ok?

In res mi ni jasno, zakaj se tako ogroženo počutiš, če jaz izrazim svoje mnenje. Boli te kurac... kot praviš, boš kadila v nedogled... izvoli. Jaz samo želim, da mi ne boš pod nos čika metala, ko se bova slučajno v kakem lokalu (ali v kakem drugem zaprtem prostoru) srečali.

Ti je to dovolj jasno napisano?? :?

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. če človek švica in zato smrdi je pač njegov problem. Če pa človek smrdi zaradi čikov, ki so razvada in ne problem je pa to nekaj drugega.

2. vprašala sem te, kaj lahko naučiš otroka, če mu smrdiš s čiki, nisem pa te obtožila, da ga nimaš česa naučiti. Bistvena razlika. Zakaj? Ker se nisem nanašala na to, da si slaba vzgojiteljica (te osebno sploh ne poznam in ne morem soditi), ampak če slučajno ne daješ otroku s tem povod, da če učiteljica/vzgojiteljica (sploh če jo imajo otroci radi) kadi, da ni nič narobe, če tudi otrok kot najstnik prižge čik. Gre za zgled, ki ga učitelji/vzgojitelji dajejo otrokom nevede. In ne misli, da te otroci ne zavohajo.......

Prosim, ne polagaj mi besed v usta. Če ne razumeš, kaj hočem s tem povedati, potem me raje vprašaj, kot da delaš zaključke, ok?

In res mi ni jasno, zakaj se tako ogroženo počutiš, če jaz izrazim svoje mnenje. Boli te kurac... kot praviš, boš kadila v nedogled... izvoli. Jaz samo želim, da mi ne boš pod nos čika metala, ko se bova slučajno v kakem lokalu (ali v kakem drugem zaprtem prostoru) srečali.

Ti je to dovolj jasno napisano?? :?

žal tudi ti kot nekadilka in s tem vzgled svojemu otroku, nimaš garancije, da tvoj otrok kot najstnik ne bo kadil. Ali posegel po drogi, alkoholu. Vse to ga bo obkrožalo celo življenje pa če bo to teb všeč al pa ne in če se boš še tko trudila, bo vendar od njega odvisno al bo posegel po tem al ne. Lahko se trudmo, lahko prepovemo, vendar si vsak izbere svoj način življenja. Tud jz nisem začela kadit ker bi mi bil kdo za vzgled ampak samo zato, ker sem jz tko želela. In če se bom odločila nehat, se bom tudi le na lastno željo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez veze... na takele nebuloze sem odgovoarjala že par strani nazaj in ne bom več...

prav soncy, če ti tako misliš.......... :OK:

Res je brez veze.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez veze... na takele nebuloze sem odgovoarjala že par strani nazaj in ne bom več...

prav soncy, če ti tako misliš.......... :OK:

kot je reku nekdo prej samo kmeti na šahovnici pač se ne bo kadilo tam k se hrani al kir kol boš pač šo tm k se bo.sej zakon sam ne prepoveduje kajenja amoak samo omejuje ga nekje kjer ni potrebno da se kadi nekomu pod nos ki mu ni treba ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprošam vse nekadilce da ne hodijo na motozbore in odprtega tipa veselice- tudi gasilske,ker tam se tudi kadi, pa še najbolj od ražnja in kotlov kjer se kuha njam njam,pa od odojkov ki se pečejo na odprti žerjavici,da nam še tega ne prepovedo ali pa v komore zaprejo,a bomo pol samo suho hrano iz"sterilnih"vrečk jedl pa vodo iz plastenk pil,pa na žure z električnimi skuterji vozil.

Popravljeno . Popravil TONTO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drastično se kvaliteta življenja sigurno ne bo spremenila, malo pa se bo vsekakor.

In treba je pač začet z malimi koraki, če za velike še nismo pripravljeni. B)

Tako kot se v Sloveniji lotevamo vsega. Kratko-potezno. Le tako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko:

Kadilski zakon je :OK: :OK: :OK: ! Moje skromno mnenje. :blush:

:OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprošam vse nekadilce da ne hodijo na motozbore in odprtega tipa veselice- tudi gasilske,ker tam se tudi kadi, pa še najbolj od ražnja in kotlov kjer se kuha njam njam,pa od odojkov ki se pečejo na odprti žerjavici,da nam še tega ne prepovedo ali pa v komore zaprejo,a bomo pol samo suho hrano iz"sterilnih"vrečk jedl pa vodo iz plastenk pil,pa na žure z električnimi skuterji vozil.

Na žure boš hodil peš, napasel se boš na bližnjem travniku in napil iz bližnjega potoka. Za razvedrilo bo pa poskrbel lokalni kvartet Vesele babice s parimi domačimi.

Kadil boš pa srobot kot v starih dobrih mladostniških letih. In to na skrivaj za šotorom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žure boš hodil peš, napasel se boš na bližnjem travniku in napil iz bližnjega potoka. Za razvedrilo bo pa poskrbel lokalni kvartet Vesele babice s parimi domačimi.

Kadil boš pa srobot kot v starih dobrih mladostniških letih. In to na skrivaj za šotorom.

Morda nas pa res s kakšno takšno novo EU uredbo razveselijo? Joj, kako se bom privoščljivo smejal, ko bodo nas kadilce, zamenjali ljubitelji rujnega? He, he, he...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda nas pa res s kakšno takšno novo EU uredbo razveselijo? Joj, kako se bom privoščljivo smejal, ko bodo nas kadilce, zamenjali ljubitelji rujnega? He, he, he...

UUUU LEPA.

Samo en problem bo???ob 20ih zvečer bodo že po večini kozlal UPSSSS NEE saj je to tudi onesnaževanje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUU LEPA.

Samo en problem bo???ob 20ih zvečer bodo že po večini kozlal UPSSSS NEE saj je to tudi onesnaževanje!!!

Tako smo se vačasih mi norčevali, ko smo brali, da so nekje prepovedali kajenje. Danes pa bo to kmalu realnost udi v RS. Samo malo počakaj. Tudi pijanci pridejo na vrsto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako smo se vačasih mi norčevali, ko smo brali, da so nekje prepovedali kajenje. Danes pa bo to kmalu realnost udi v RS. Samo malo počakaj. Tudi pijanci pridejo na vrsto.

In prav je tako...

Lansko leto sem imel čelno trčenje v katerem je imel povzročitelj 3.1 promila alkohola v krvi... Namesto zapora pa bo plačal le s kaznijo izrečeno pri sodniku + ostal bo brez vozniške.

gattolina: praviš, da je naša država kratko potezna! Imaš prav, samo kako naj bo "veliko potezna", ko pa že pri takem zakonu kadilci stokajo, kot da bi se jim hotelo kaj odvzeti.

lp

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prav je tako...

Lansko leto sem imel čelno trčenje v katerem je imel povzročitelj 3.1 promila alkohola v krvi... Namesto zapora pa bo plačal le s kaznijo izrečeno pri sodniku + ostal bo brez vozniške.

gattolina: praviš, da je naša država kratko potezna! Imaš prav, samo kako naj bo "veliko potezna", ko pa že pri takem zakonu kadilci stokajo, kot da bi se jim hotelo kaj odvzeti.

lp

Jaz zagovarjam postopnost. Najprej pereči problemi. Nato manj pereči. Na koncu "optika". Najbolj pereč problem je droga. Sledi mu alkohol, nato nezdrava prehrana, cigareti, kava....To je vse. Naši pa gredo od cigaretov v obratni smeri. Meni je to smešno in politično neresno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj so prav vsi problemi že sedaj regulirani z zakoni!

- droge so prepovedane!

- če ga preveč spijemo, ne smemo vozit, pumpanje želodca je samoplačniško, alkohola naj ne bi pili mladoletni, itd., ...

- kajenje ima sedaj bolj mili zakon in postopno prehaja na bolj strog (glede na to, da je prejšni še iz prejšnega stoletja :) )

Prva dva problema sta bila regulirana z zakonom že dosti prej, kot pa kajenje! Torej kje je potem ta tvoj napačni vrstni red?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj so prav vsi problemi že sedaj regulirani z zakoni!

- droge so prepovedane!

- če ga preveč spijemo, ne smemo vozit, pumpanje želodca je samoplačniško, alkohola naj ne bi pili mladoletni, itd., ...

- kajenje ima sedaj bolj mili zakon in postopno prehaja na bolj strog (glede na to, da je prejšni še iz prejšnega stoletja :) )

Prva dva problema sta bila regulirana z zakonom že dosti prej, kot pa kajenje! Torej kje je potem ta tvoj napačni vrstni red?

Ne pozabi, da uživanje drog v RS ni prepovedano. Samo razpečevanje. Pa še tu so kazni smešne. Za 4 kg heroina je tip dobil 3 leta. Po dveh bo zunaj. Uživanje alkohola ni prepovedano. Tudi ko se doma začne "show program" in gre zato marsikatera družina v franže. Razen na cesti in v primerih nasilja se alkohol na samo tolerira v celoti, ampak celo podpira. Brez alkohola ni nobenega praznovanja in moški ki ne pije, v marsuikateri družbi ni "dedec". To pomeni, da zadeva ni tako zelo regulirana, kot se zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se vam ne dozdeva da je v ozadju samo denar!Zakon je že nekaj časa sprejet,samo izvaja se ne.Kajenje v lokalih je že dolgo prepovedano,če ,če, če...Kjer je hrana zopet če,če...v tovarnah samo v določenih prostorih..Potem se pa lepo raja napapca v nekadilskem prostoru poprosi natakarja če lahko prižge eno,pa mirne duše dobi še pepelnik od njega,pa nikome ništa! In potem za koga so zakoni?če se jih ne izvaja.Sedaj je pa treba kao neke kabine nabavit pa bo vse lepo in prav.Samo da se zasluži,kadilo se bo pa poleg kabine.Mi je to že znano iz naše firme pa če verjamete ali pa ne!Šefi pa se itak raje gibljejo par metrov stran, tako da kao nič ne vidijo.Se nobenmu ne zamerijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi, da uživanje drog v RS ni prepovedano.

Uživanje alkohola ni prepovedano.

Pa kaj ti to sereš neki.

Uživanje mamil je prepovedano v RS.

Tut kadil boš še vedno lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti to sereš neki.

Uživanje mamil je prepovedano v RS.

Tut kadil boš še vedno lahko.

A res? Mi lahko navedeš po katerem zakonu, členu in odstavku je uživanje mamil v sloveniji prepovedano? Zakaj potem niso vsi registrirani narkomani zaprti?

P.S. Po pravilih foruma je žaljenje članov prepovedano in vzrok za izključitev. Preberi pravila

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!