Skoči na vsebino

Odvajanje od kajenja...


Kaka

Priporočene objave

dns pa jutr še kadimo pol pa nehamo

Naj ti uspe. Je pa vse v glavi -rečeš 'konec' in to je to. Ni treba čakati Novega leta. :yes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi pripomočki so le tržna niša za zaslužek kot anticelulit kreme.

Ko se odločiš nehati je edino v pomoč TRDNA VOLJA in nič drugega, pripomočki so le izgovor.

Meni je bila največja težava prvih par mesecev in to ko sem bil v družbi s kakšnim pirom v riti.

Takrat pa bi si najraje zvezal roke. Po približno 8 mesecih je bilo precej bolje.

Lahko pa bi v tem trenutku začel kaditi brez problema, ampak NE in to je to.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si v določenem trenutku rekel STOP in nehal. Brez načrtov, obljub... kar prišlo je. Je tega že 20 let. Vmes nobene želje po čiku, niti mi ne smrdi, če kdo zraven kadi. Sem vmes enkrat za hec prižgal enega, pa ni šlo. Premik je bil, upam, dokončen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaterim hard core kadilcem je veliko lažje prenehat kadit,potem ko zračunajo da so v nekaj letih spušili za en dober rabljen moped... :eek:

Gre pa za izjemen fenomen,saj tudi ko končaš kadit, poniknejo ta sredstva neznano kam in v šparovcu za moped ni nobene dokapitalizacije.. :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno moraš ŽELETI NEhati kaditi. To pa pomeni, da si v glavi razpucal vse te famozne finte glede zdravja, pa dnarja, pa blablabla... Če veš, da res ŽELIŠ NEHATI, to ni več noben problem, pa tudi neke absistenčne krize ni. Preverjeno že ca. 16 mesecev. Mi je pa bila v precejšnjo pomoč ena knjiga... (A. Caar; Končno nekadilci)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno moraš ŽELETI NEhati kaditi. ??????   :eek:  :eek:  :eek:    To pa pomeni, da si v glavi razpucal vse te famozne finte glede zdravja, pa dnarja, pa blablabla... Če veš, da res ŽELIŠ NEHATI, to ni več noben problem, pa tudi neke absistenčne krize ni. Preverjeno že ca. 16 mesecev. Mi je pa bila v precejšnjo pomoč ena knjiga... (A. Caar; Končno nekadilci)

 

... no, če si zares pravi kadilec, tole kar pišeš, največkrat glih ne pije vode ....  :hmm:

 

... preverjeno ... na lastni koži ... :whistle:

 

... s tem da, "pravi kadilec" za mene pomeni, da pokadi vsaj dve škatli na dan, če gre zvečer ven pa še vsaj eno .... (vsaj tako je bilo pri meni) :(

 

.... prepričan sem, da ima vsak "res pravi kadilec" itak veliko željo nehat kadit, ker ga že tako ali tako jebe zdravje, ampak tako preprosto to 

 

pač ne gre ....  :( (ravno zaradi tako velike količine nikotina, ki ga telo podzavestno zahteva vsak dan)

 

 

.... jest sem jih prižigal enega za drugim, oziroma na koncu že sploh nisem rabil faracajha, ker sem naslednjega že kar s tazadnjim prižigal ... :eek:

 

... pa ti lahko povem, da takemu gorečemu pušaču največkrat "pomaga" edinole kakšna huda bolezen ali pa kej podobnega .... torej zanj neka  

 

zelo neugodna okoliščina, ki ga je privedla do podzavestnega prenehanja ....

 

.... ok, ne izključijem tudi zavestnega prenehanja, vendar kot sem že napisal, če je kadilec "res pravi", potem mu svaka čast, če sam od sebe

 

zavestno preneha kadit ....  :worship:

 

 

 

 

ps.

.... pa še to .... sam sem nehal pred desetimi leti .... in sicer zaradi tega, ker mi je telo po neki bolj zahtevni operaciji samo od sebe totalno zavrnilo nikotin .... močno pa dvomim, da bi to šlo z zavestjo, oziroma s karakterjem, ali pa še manj zaradi nekega strahu po izgubi zdravja ....  :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zares želiš nehat kaditi in pač to preprosto ne moreš doseči, si usak pokajen čik ugasni na dlani... klin se s klinom zbija.. in tale metoda tudi deluje (sicer poznam sam enga osebka ki jo je probal ampak vredu). Pač tvoja psiha jih bozačela zavračat ker "bo vedela" da po čiku sledi bolečina... mal ekstremno, lahko pa probaš :P

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, če ma človek takšno voljo po samopohabljanju potem mislim,da ima druge težave kot je kajenje :D

 

Mogoče še en nasvet eks kadilca kot ga opisuje pik1. Tisti, ki me poznajo malo dlje bodo dobro vedeli, da sem kadil kot turk. 

 

Pomaga, da se ne psihiraš preveč okoli tega. Prve tri dni sem zdržal brez zaradi stave, potem pa vsak dan posebej. Nikoli si nisem rekel, da si pa sedaj nikoli v življenju ne bom več prižgal cigareta, to človeka v glavi preveč zafrustrira. Vsak dan sem si rekel, ma daj če sem zdržal 3 dni bom pa še enega, pa če me bo fejst grablo si bom pa dan po tem prižgal kakšnega. Biti že 3 dni brez cigareta je bil zame fantastičen dosežek, tako da sem si potem četrti dan rekel ajde dejmo probat še enga pa dan kasneje še enega in tako naprej in je ratalo sedaj 5 let brez. In še vedno imam v glavi isto, nisem nehal za vedno, če me bo kdaj tako zelo grablo si ga bom pač prižgal, big deal, ampak do sedaj se še ni zgodilo. 

 

P.s. Denar nikoli ni bil faktor, če si od česa odvisen, se denar vedno najde. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to !!!!!!

V gram isto zgodbo doživljem jest ....

V mojem prejšnjem postu, sem pozabil napisat, da mi je telo nikotin zavrnilo le za kakšen teden, potem bi ga pa tud jest že lahko prižgal. Od tam dalje sem imel pa tudi sam popolnoma isti način prestavljanja za en dan in spet en dan, kdaj ga bom spet prižgal . Tud zdej še vedno mislim, da ga bom mogoče enkrat pač z lahkoto spet pricinil, ampak zaenkrat mi to še ni blo treba.

Pač, jaz se imam še vedno za kadilca, samo da ga že deset let nisem prižgal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Haha...kadilci smo vsi itak, edin je vprašanje kdaj bomo spet pržgali. Jaz sm nehal že 2x (nekajmesečnih pavz ne štejem za nehanje)...prvič za ene 3 leta...zdj pa upam, da kaj več. 

Nehati ni problem, važna je odločitev v glavi (absolutno moraš biti odločen nehati). Potem si pa enostavno 14 dni pomagam z žvečilnimi Nicorette, ko teh zmanjka prešaltam na navadne ....počas pa še te opustim. Če me včasih prime neobvladljiva želja po kajenju (žuri pa to) prižgem cigaro. In če slučajno po pomoti inhaliram dim....no ja, me mine kadit :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 10h letih nehu kadit, danes je 6.dan brez...brez zvecilnih tobakov, fug itd. Enostavno sem nehal. Kdaj pa kdaj me zagrabi ampak se zamotm pa gremo naprej:) koliko vec vonjav in okusov sedaj vonjam/pokusam noro:)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm.... ej ... a mi da en od vas cigaret, da prižgem, pa da sploh vidim, kako to zgleda...  :eek:

... pol vam pa rečem kako zgleda kako se počutim, ko ga ne prižgem....  :eek:

 

moja "kadilska" izkušnja.

 

.... kadila fotr in mat... ko turka. V hiši... v dnevni sobi.. v kuhinji... v sekretu...v povsod v pesdu matrnu....jest pa sestra pa kot mulc pa smrklja vohala vse to, da so se mi cigareti zagabli do konca življenja. Smrdel sem jaz, smrdela je sestra, smrdela je obleka.. smrdela je bajta....smrdeli smo vsi...

...fotr nehu kadit pred 15 leti... mat pred 5 leti. Bravo. Fotr nehu kadit, ker je imel hudo pljučnico in so mu pljuča (kolikor jih je še imel) skoraj "crknila".... mat kadila še naprej, dokler jo ni sresu en preblisk, da je nehala kadit.

 

...aja ... pa jest sem tut kadil. Pred 25. leti sem prižgal cigaret, potegnu (oreng inhaliral) dva al tri dime  ( pa prej sem spil par pirov)... in padu dol zadet od cigareta ko mamba  :lol1: ... v bistvu sem pokadil tri "skor" cigarete... prvega, zadnjega in nobenega več....

...bi pa probal enkrat enga đojnta. Kr tko. Za štos.  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm.... ej ... a mi da en od vas cigaret, da prižgem, pa da sploh vidim, kako to zgleda...  :eek:

... pol vam pa rečem kako zgleda kako se počutim, ko ga ne prižgem....  :eek:

 

moja "kadilska" izkušnja.

 

.... kadila fotr in mat... ko turka. V hiši... v dnevni sobi.. v kuhinji... v sekretu...v povsod v pesdu matrnu....jest pa sestra pa kot mulc pa smrklja vohala vse to, da so se mi cigareti zagabli do konca življenja. Smrdel sem jaz, smrdela je sestra, smrdela je obleka.. smrdela je bajta....smrdeli smo vsi...

...fotr nehu kadit pred 15 leti... mat pred 5 leti. Bravo. Fotr nehu kadit, ker je imel hudo pljučnico in so mu pljuča (kolikor jih je še imel) skoraj "crknila".... mat kadila še naprej, dokler jo ni sresu en preblisk, da je nehala kadit.

 

...aja ... pa jest sem tut kadil. Pred 25. leti sem prižgal cigaret, potegnu (oreng inhaliral) dva al tri dime  ( pa prej sem spil par pirov)... in padu dol zadet od cigareta ko mamba  :lol1: ... v bistvu sem pokadil tri "skor" cigarete... prvega, zadnjega in nobenega več....

...bi pa probal enkrat enga đojnta. Kr tko. Za štos.  :D

... taki so najhujši ....

... k sam od strani gledajo, pol pa na "mamilah" pristanejo ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... taki so najhujši ....

... k sam od strani gledajo, pol pa na "mamilah" pristanejo ...

al pa še huj, na BABAH prstanejo...in pol jim one vlečejo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa še huj, na BABAH prstanejo...in pol jim one vlečejo :P

....no, verjem mi, da se pa to skor nikol ne zgodi ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 let po min. škatla na dan. včeraj je pa minilo dve leti odkar sem nehal. In od takrat niti enga čika prižgal.

Aja, lani za prvega maja sem baje na morju kadil, sam sem bil preveč vsekan, da bi to vedel.

 

 

 

Glede đointa pa:

Ne kadim.

Imam pa prijatelja  malo čez 50 star.

Pred dvema letoma: RAK na črevesju,

Naslednji pregled še eden, pa še trije....

mislim da se jih je že 7 ali 8 pojavlo.

Zdravniki rekli max. 1 leto

In je tip začel motat rolo.

Lepo vsak dan, ko mu paše.

 

Zakaj vam to govorim:

Ker je tip pred dvema tednoma prišel z izleta po evropi.

In sam je z avtomobilom prevozil.

Se zaveda, da neke visoke starosti ne bo dočakal, zato pa rola in uživa :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem imate probleme z prenehanjem kajanja, kaj naj rečem še nikoli kadil,penzjon je premajhen,da bi se zdaj začel učiti aneda ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IN ZAČEL ! !

 

začel pa parmiljonkrat -1 :yes:

 

Na koncu sem kadil tri škatle dnevno ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!