Skoči na vsebino

Odvajanje od kajenja...


Kaka

Priporočene objave

Moj foter je pa prenehal kadit po naslednjem recepru :P:

2škatlici na dan + 30dni na mesec(2šk. na dan)= 30.000sit

12 x 30.000 = 360.000sit

In sedaj ta denar porabi za nekaj čisto zase, on je izbral kolesarjenje. In je nekadilec že kar nekaj let.

Odločil se je pa v enem dnevu, ni nič zmanjševal.

Se je zbudu,vzel kalkulator,prodal ostanek cigaret in končal? z gorenjskega doma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je zbudu,vzel kalkulator,prodal ostanek cigaret in končal? z gorenjskega doma?

tud jest sem si naredil tako kalkulacijo, vendar sem prvo opustil alkohol, potem pa še cigarete in tako sem postal znova motorist

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa mislila, da je zdravje na prvem mestu :wacko: :headbang: Res je da so čiki dragi, samo ni bil denar tisti zarad katerga sem nehala kadit :wacko: Grow up folk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa mislila, da je zdravje na prvem mestu Res je da so čiki dragi, samo ni bil denar tisti zarad katerga sem nehala kadit Grow up folk

Saj ni bil denar glavna stvar zaradi katere je nehal. Seveda je bilo zdravje na prvem mestu. Je pa mu bil denar nekako v pomoč pri odvajanju, če razumete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa mislila, da je zdravje na prvem mestu :wacko: :headbang: Res je da so čiki dragi, samo ni bil denar tisti zarad katerga sem nehala kadit :wacko: Grow up folk

ko sem se doktorju pohvalil, da sem nehal piti in potem še kaditi, je rekel, da je to zdravo, vendar pa bom glih tko umrl, sam s to razliko, da bom zdrav umrl :whistle:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nehal pred štirimi leti :naughty: ampak se mi pa o čikih še vedno tako živo sanja, da me pečejo oči od dima :smoke: in pol mi je žal :cry: ...ampak, ko se zbudim sem pa hepi, da nisem :worship:

Upam, da ko bom star se mi bo tut o seksu tak fajn sanjalo... :whistle: :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Nehal pred osmimi leti. Ni bilo težko samo odločiti in razčistiti v glavi je bilo treba. Naslednje dneve in mesece nisem imel želje po cigaretah samo grozno mi je smrdel njihov dim. Do danes me ni niti malo prijelo za kajenje. Kaj pa vem mislim, da se bolje počutim brez njih ampak tudi takrat mi niso delali težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Dobra motivacija za prenehanje kadit je ena huda gripa

Takrat ti nekaj dni ne paše, potem še pa samo potegneš z nekajenjem

Pri meni je ratalo in že leto in pol ne kadim.

Bravo jaz.

Je  pa fajn, če imaš neki razlog oz. izgovor.

Pri meni je bil tudi to, da čiki veliko stanejo.

 

 

Pqa ne bom rekel, da nikoli več ne bom kadil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem bil kadilec in lahko povem kako uspešno odnehati. Kolikor mi je znano, je dostim uspelo na naslednji način: prižgeš, pokadiš, ugasneš. (PIKA)

Skratka:

1. Pozabimo na  pripomočke, ki jih oglašajo vsepovsod,

2. za prenehanje kajenja mora človek imeti dober RAZLOG! Razlogov zakaj nehati je tisoče, prav toliko, kot strupov v samem cigaretu, medtem ko je razlogov zakaj kadimo le nekaj, pa še ti so brezvezni,

3. najbolj primeren čas za prenehanje s kajenjem je na dopustu, saj se s tem izognemo prostorom in družbi, ki nas na kajenje najbolj spominja in veže,

4. z dobrim razlogom (točka 2) do motivacije, ki ob kriznih trenutkih pride prav,

5. zaposliti se do konca! Zaposliti tako, da bomo vedno v gibanju (delo doma, tek, sprehodi, kolesarjenje, moto ture, ... ). Če bomo čepeli doma, na drugo kot cigaret ne bomo mislili,

6. biti vztrajen in se v največji krizi vedno spomniti na točko 4,

7. izogibati se alkoholu, ki vzpodbuja človeka k kajenju in spusti raven zdrave samozavesti,

8. še zdaj si včasih mislim: "JEBE.TI, kako bi zdaj enega potegnil!" Ampak ne bom, ker se vedno vračam na točko 4,

9. ko nam uspe ta ciklus realizirati, smo že daleč od telesne odvisnosti in je samo še potreben zdrav razum, ki pravi: "Moraš biti VELIK BEDAK, da ponovno pričneš kaditi."

 

Nivo nikotina v telesu po treh dneh pride na ničlo. Želja po kajenju ostane le še v glavi. Prvi dan je najtežji! Drugi in tretji sta za kakšni 15-30% lažja, potem pa ta odstotek bliskovito poskoči, da po enem tednu tako močne želje po kajenju več ni. Pomnimo tudi, da se pljuča rednega kadilca čistijo od 10 do 15 let. Torej možnost, da ne zbolimo za rakom zaradi kajenja pade na 0% šele po prej omenjenem času. V tem času je naše telo še vedno (ne)kadilsko.

 

Upam, da sem/bom komu s tem mojim skromnim prispevkom pomagal.

 

ps.

Moj razlog. Videl preveč bolezni in obdukcij kadilcev. :unsure:

 

Lp, A.

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kadim ker imam dovolj drugih problemov,pa tudi si ne morem privoščit biti odvisnik (sex je izjema)

Drugače pa ko poljubljam kadilko,je tak filing kot bi lizal pepelnik..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kadim ker imam dovolj drugih problemov,pa tudi si ne morem privoščit biti odvisnik (sex je izjema)

Drugače pa ko poljubljam kadilko,je tak filing kot bi lizal pepelnik..

 

kako pa veš, kako je lizati pepelnik?  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorim o vedenju ampak o filingu.

Ko sem jo kušnil z zaprtimi očmi sem pač imel asociacijo na poln pepelnik.

Lahko pa narediš primerjalni test :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se odvadit kajenja? Najpreprostejši način je, da imaš v roki VEDNO npr. kuli ali svinčnik ali .... "Vedno" pomeni, da te pripomoček čaka že pri postelji, imaš ga pri zajtrku, v avtu, med delom (če ne potrebuješ obeh rok  :kava: ).... Roko zaposliš in na čik niti ne pomisliš več. Mora pa biti npr. kuli stalen spremljevalec. Nič ne pomaga, če ga vzameš samo v primeru nervoze, ker je praviloma takrat že prepozno in roka zgrabi čik. Preverjeno! 

Dosti sreče :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!