Skoči na vsebino

RABI KDO MUCO????


alena_bmw

Priporočene objave

Prav rada bi ga imle, samo...doma imam mačkona (ravno iz tega razloga), ki ni prikrajšan za svoje življenjske radosti...in če bi vzela malo muco, bi enkrat delila tvojo usodo...

kar se pa tiče ubijanja teh mač in hrane kačam, nikomur ni prijetno jih "spravit vstran" ampak zamislite si, da jih pustimo živet in se te razmnožujejo dalje... je pa res skoraj vseeno ali jih mi ali jih kača (čeprav se lahko tudi kači ponesreči...poznam takšen primer...ni prijetna zadeva)

kakorkoli že...odločiti se je potrebno zdaj, ker se ti potem vedno bolj smilijo, spregledajo in začnejo skakat naokoli...zdaj so še slepe in se skorajda ne zavedajo svoje okolice... vsekakor pa je ro žalostne zadeva

Popravil/a - lena dne 12/06/2002 ob 22:01:51

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kar se pa tiče ubijanja teh mač in hrane kačam, nikomur ni prijetno jih "spravit vstran" ampak zamislite si, da jih pustimo živet in se te razmnožujejo dalje... je pa res skoraj vseeno ali jih mi ali jih kača (čeprav se lahko tudi kači ponesreči...poznam takšen primer...ni prijetna zadeva

Caki mal - kako ponesreci??? povprecna zivljenska doba hrane v terariju mojega Luciferja je cca. 15-30 sekund. Lilith dobiva samo mrtvo hrano.

Pa mi razlozi, kako se kaci lahko prehranjevanje ponesreci (ok tudi Lucifer je ze kdaj "mimo udaril", ampak 1x ali 2x potem pa MLJASK)

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjah .... koliko besedi ... OK, prehranjevalna veriga, in konec koncev je res vseeno a se muc zadusi od strupa ali jo zadusi kaca, in lahko reces da je kruto ... ampak je oboje.

Malo perverzno se mi zdi samo dajanje mack kaci in si potem mislit da opravljas delo narave - pac, food chain in to. Ampak ce imas plenilca doma se temu tako ali tako ne mores izognit. Res je pa tudi, da se da fine analogije najt pri cloveski prehrani, zacensi z zrezkom, ki sem ga imel za kosilo ...

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....pa kva vi usi neki nabijate gluposti, humano-nehumano....???

Alena, ne posluši laznih ne-humanistov!! Nared to, kar sm ti rekel, ne ubijaj zivalic, boš ze našla lastnika!!!!

Ce pa SLUCAJNO ne, jih pa prepust usodi, ko se bodo znali prehranjevati, pa jih spust na plano! Se bojo ze znašli, sej so maconarji!!

Pa ne posluš bedakov....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....Yao, kašne kretenizme morm brati......

Ja, se dobro, da mamo tebe, zvisujes povprecni IQ foruma, pa se kaj pametnega se prebere ...

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da se se jaz oglasim:

Jaz mam rada mucke (sploh mojega mucija :)), ampak tudi kace so mi ful vsec in zdaj ne vem na katero stran se naj postavim. Recimo: kace jejo misi, macke jejo misi in ce kace jejo tudi macke, why not?

In preden se vsuje spet plaz obtozb, argumentacija:

1) Na Kitajskem celo ljudje jedo macke in pse, pa tudi kace

2) Doma, pri starsih, imamo kaksnih pet mack in mackonov, kar pomeni, da jih bo kmalu se najmanj deset. Kaj ce bi vse pustili pri zivljenju ? Kljub temu, da jih povprecno na na leto kake tri , štiri povozijo avti, bi jih bilo naslednje leto ze najmanj dvajset. In naslednje leto .... macja farma. Zato jih fotr likvidira takoj ko se skotijo.

Ko sem bila manjsa, sem ful protestirala, jaz bi imela kr vse tiste macke. Zdaj se mi pa zdi v redu, sam da ni meni treba skrbeti, kako se jih bom znebila.

Kaj bi vse te macke jedle? Ce bi imela motor, bi ta denar raje "zagonila" za bencin, ne pa za macje brikete

3) Sterilizacija ne pride v postev, sem proti tovrstnim grobim posegom

v naravne procese. Tudi zivali imajo pravico do ... hm

4) Sem proti usmrtitvi s kemicnimi preparati (s tem veterinarji najvec zasluzijo na racun cmeravih tetic, ki nosijo k njim na pol mrtve macke, zavite v volnene dekice in v kosaricah s pentljicami )

5) Kaj je hujse? Ubiti par dni starega macka ali ga imeti zaprtega za štirimi stenami v kaksni stolpnici vec let, do konca njegovega skrajno dolgocasnega zivljenja ...

6) Zgodba mojega dedka: s sosedom, ki je bil gostilnicar, sta bila zelo dobra prijatelja. Enkrat so se pogovarjali o mackah, gostilnicar je trdil, da so dobre za jest, pa se je ena gospa zelo razburila ... In potem je cez nekaj casa gostilnicar res pripravil eno posebno jed, povabil doticno gospo in dedka, gospa ni mogla prehvalit ... in po okusnem obroku sta ji povedala, da je jedla - macko.

OK, to se tudi meni zdi skrajno nagnusno ...

Da zakljucim: To, da mucke pojesta kaci, se mi zdi se najbolj naravno.

Pocasi se dalec pride, hitro pa se dlje.

LuCy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, se oglasim, ko bodo mladicki. Ce se ne javi nihce, ki bi jih imel, gredo k Einhiju za "snake food".

Pocasi se dalec pride, hitro pa se dlje.

LuCy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz mam rada mucke (sploh mojega mucija :)), ampak tudi kace so mi ful vsec in zdaj ne vem na katero stran se naj postavim.

Pocasi se dalec pride, hitro pa se dlje.

LuCy

Na stran tvojega mucija :)

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... in po okusnem obroku sta ji povedala, da je jedla - macko.

OK, to se tudi meni zdi skrajno nagnusno ...

Heh, nagnusno, ... Lucy, ... nope vzgojno, odpravlja predsodke do kvazi "eatable" vrst na planetu in tistih, ki to niso iz takšnih ali drugačnih čustvenih vzgibov (gnus, ljubezen, privzgojeni vzorci razmišljanja).

Hej poznam nekoga, ki je reku da mack, psov in plazilcev noče videti na svojem krožniku.

Heh po hudo dobrem potepanju po zlatem trikotniku in okoliških gozdovih in riževih poljih, je zadevo samo spremenil. Ni mu najljubša hrana kača ali mačka, ...je pa vsekakor Hudooooooo dobraaaaaaaa hrana ko, je pravilno pripravljena.

(Ahem, dotična oseba med potovanjem ni vedno vedela točnega porekla mesnatih užitkov na njenem krožniku)

OK, pa da nadaljujem štorijo od Lucy, ...heh očitno je človek itaQ kraljevski plenilec na planetu, jemo od mačk do kač, ... heh vmes pa še vse male miške, ki so jih omenjene vrste v verigi pod nami pred tem pokonzumirale, ... ampak hej sej miške niti niso tok bad, večinoma se slednje futrajo na širnih prostranstvih "divjine" ki jo je ustvaril človek tako ali drugače.

OK krog sklenjen pejmo na kavo!

Zoolo The Horrible!

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Medo, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alena

Če imaš čas in možnost prevoza, jih zapelji do mene in jih bom jaz prevzel, kot sem že prej napisal rabimo doma nekaj mešanja mačje krvi v genih, ker so se naši mačori in mačke vlenile.

Kaj se pa tiče, da so lahko črno-bele samo mačori pa sploh ne drži, ker je letos doma ena črno-bela mačka skotila (po domače povrgla) 2 šikana mala puheca, druge lanske dve črno-beli mački pa sta breji. Prej smo imeli tudi črno-belega mačora, pa je kar naenkrat poginil, mogoče je kje pri sosedih pojedel kakšen strup.

Alena, če si zainteresirana da k meni pripeljš muceke mi javi in jih bova bolj na skritinačin pripeljala na naš grunt (kmetijo), tako kot smo do sedaj že kar nekaj mačorov dobili, tako da nebi bila ne prva ne zadnja, ki bi to naredila.

Pa še to:

Pri nas doma dokaj oddajamo mačke naokoli, ker marsikateril jih cesta ubije in tudi lete jih nesejo, tako da imamo vsako leto dokaj oddanih mačk in mačorov.

Kaj se pa tiče tiste kače (Ž) ali kačona (M) bom pa poveda eno resnično zgodbico, ki se je zgodila pred tremi tedni v seneni košnji.

Pa začnimo: Nekega jutra kosim travo za živino z motokultivatorjem in vidom lep komad od kače ali kačona, ki gre po pokošenem travniko mimo moje kose in preko pokošenih brazd trave v še nepokošeno travo, tako sem si mislil, da bi jo odnesel mami na vrt, kjer bi lovila voluharja, če bi se kaki pojavil, čez dva dneva je pa oče pokosil nekaj 100 m vstran drugi večji travnik za sušilo in je videl, ko je šel obračat kačo v klopčiču, ker pa ni hotel kače poškodovati, je vzel grablje in jo hotel vreči v gozd. Opazi je da se kača in kačom parita, samo z neko posebnostjo, čaka je kačona vgriznila za vrat. Drugi dan je oče šel pogledat v gozd, kam je odložil ta sveže zaljubljen par in je videl, da je kačom potegnil takratko in je postal trofeja za črve.

Tako da te vprašam Einherjer, kaj imaš kačo ali kačona in misliš še imeti kaki kačji pomladek.

Jaz bi prevzel tiste male mačkice

Najprej moraš verjeti sam vase, potem .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Tako da te vprašam Einherjer, kaj imaš kačo ali kačona in misliš še imeti kaki kačji pomladek.

V pricipu ima kaco (samica - Lilith - Boa constrictor) in kacona (samec - Lucifer - Pyton Regius -kraljevi piton). Ocitno potomcev ne bosta imela, ker sta razlicnih vrst.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alena lepo lepo te prosim da jih das jozlu in ne eni kaci za hrano!

Jozl hvala bogu da obstajas kr ce ne bi mladicki sli k neki kaci... Sm vesela da je se takih ljudi na svetu k majo radi macke na jozl enga

lp, Sanci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjer... Ka je teb blo da si uzeu kaci za domaco zivau?? Brez zabere sam.... kje ti je bla pamet???

lp, Sanci

Popravil/a - vrtnica dne 13/06/2002 ob 12:40:56

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....pa kva vi usi neki nabijate gluposti, humano-nehumano....???

Alena, ne posluši laznih ne-humanistov!! Nared to, kar sm ti rekel, ne ubijaj zivalic, boš ze našla lastnika!!!!

Ce pa SLUCAJNO ne, jih pa prepust usodi, ko se bodo znali prehranjevati, pa jih spust na plano! Se bojo ze znašli, sej so maconarji!!

Pa ne posluš bedakov....

ROBOCOP TAKE KOT SI TI BI JAZ KASTRIRAL DA SE NEBI VEC RAZMNOZEVALI!

a ves kako je alena prisla do te macke?????? tako da pri nas v ulici eni nimajo "srca" macke ubit in se te mnozijo med sabo kot podgane! in ker ni dovolj hrane se potikajo po celi okolici in "fehtajo" hrano. povsod je polno mack in vsako pomlad in jesen jih je se vec. se dobro da pol fasejo gliste in "zginejo". ta macka se je pac zasmilila aleni in jo je zadnji cas odnesla domov ker bi drugace cez en teden poginla od glist!

to je najbolj humanitarno a ne, PUSTIS GA ZIVETI IN GA POSLJES NA ULICO NAJ PROBA PREZIVETI! KO CRKNE NEKJE PA TI NI VEC TVOJA STVAR, TI SI KAO HUMAN IN SI MU PUSTIL MOZNOST PREZIVET, CE NI PAC NI!

in polj se vsi ostali ukvarjajo z problemi zapuscenih psov in mack ker zivijo taki humanitarci kot si ti!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mačke in pse pobrat pa h gospe Močilnik,zraven pa žakl hrane,še bolj zraven pa eihijeve kače, da bojo mladiče popapale. mogoče!

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Einherjer... Ka je teb blo da si uzeu kaci za domaco zivau?? Brez zabere sam.... kje ti je bla pamet???

lp, Sanci

Popravil/a - vrtnica dne 13/06/2002 ob 12:40:56

Enostavno, rad imam lepe in arogantno samostojne zivali. Macke ne bi nikoli imel, ker so mi grde, za psa pa nimam casa.

V principu sem imel tudi kuscarja (vodno agamo), pa je sel z bivso zeno ob locitvi.

V planu imam pa se varana (kuscar) in pa morebiti kratkorepega pitona (ljublkovalno kurtus)

V principu pa imam zivali raje kot ljudi.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

mačke in pse pobrat pa h gospe Močilnik,zraven pa žakl hrane,še bolj zraven pa eihijeve kače, da bojo mladiče popapale. mogoče!

lp marijan

Pa tudi v humanost zavetisca od une klosarke sem (vsaj jaz) hudo skepticen.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zakjučimo temo... dva mačka sta žal odšla v krtovo deželo... Eden je ostal...črno beli, verjetno mačkon... z daljšo dlako..

je**š..takšno je življenje...

lp alena

Better blond than bold!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Da zakjučimo temo... dva mačka sta žal odšla v krtovo deželo... Eden je ostal...črno beli, verjetno mačkon... z daljšo dlako..

je**š..takšno je življenje...

lp alena

Better blond than bold!!

Točn tako, vse ostalo je licemerje.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

kar se pa tiče ubijanja teh mač in hrane kačam, nikomur ni prijetno jih "spravit vstran" ampak zamislite si, da jih pustimo živet in se te razmnožujejo dalje... je pa res skoraj vseeno ali jih mi ali jih kača (čeprav se lahko tudi kači ponesreči...poznam takšen primer...ni prijetna zadeva

Caki mal - kako ponesreci??? povprecna zivljenska doba hrane v terariju mojega Luciferja je cca. 15-30 sekund. Lilith dobiva samo mrtvo hrano.

Pa mi razlozi, kako se kaci lahko prehranjevanje ponesreci (ok tudi Lucifer je ze kdaj "mimo udaril", ampak 1x ali 2x potem pa MLJASK)

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Pitončič, ki je bil star okoli 3 leta in ki sem ga jazimela priliko vlačit po rokah je bil kar velik in težek...kljub temu lai pa zaradi tega mu ni uspelo s prve polomiti vseh kosti svojega plena v kratkem času...plen se je napol zdrobljen izmudnil in nekja nadaljnjih trenutkov trpel

<ali je Lilith tudi kača...potem ne vem kako ti uspe ji uturiti mrtvo hrano...ker kače le te ne zaznajo in je ne pojejo?

Boljše LENA kot nobena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

....pa kva vi usi neki nabijate gluposti, humano-nehumano....???

Alena, ne posluši laznih ne-humanistov!! Nared to, kar sm ti rekel, ne ubijaj zivalic, boš ze našla lastnika!!!!

Ce pa SLUCAJNO ne, jih pa prepust usodi, ko se bodo znali prehranjevati, pa jih spust na plano! Se bojo ze znašli, sej so maconarji!!

Pa ne posluš bedakov....

ROBOCOP TAKE KOT SI TI BI JAZ KASTRIRAL DA SE NEBI VEC RAZMNOZEVALI!

a ves kako je alena prisla do te macke?????? tako da pri nas v ulici eni nimajo "srca" macke ubit in se te mnozijo med sabo kot podgane! in ker ni dovolj hrane se potikajo po celi okolici in "fehtajo" hrano. povsod je polno mack in vsako pomlad in jesen jih je se vec. se dobro da pol fasejo gliste in "zginejo". ta macka se je pac zasmilila aleni in jo je zadnji cas odnesla domov ker bi drugace cez en teden poginla od glist!

to je najbolj humanitarno a ne, PUSTIS GA ZIVETI IN GA POSLJES NA ULICO NAJ PROBA PREZIVETI! KO CRKNE NEKJE PA TI NI VEC TVOJA STVAR, TI SI KAO HUMAN IN SI MU PUSTIL MOZNOST PREZIVET, CE NI PAC NI!

in polj se vsi ostali ukvarjajo z problemi zapuscenih psov in mack ker zivijo taki humanitarci kot si ti!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

....Ne vem, kva ti kr neki nabijaš?.... A se ti kdaj ukvarjaš s humanitarnostjo, al te moti, ce se drugi???

Da ne bo pomote, pr bajt mamo macke najdene ze od nekdaj, nobene še nismo dal ubit...Use prirastke pa smo tut uspeli oddat, ni blo nikol potrebe po ubijanju novorojencev.

Kastracija bi prav pršla pr takih tvoje sorte!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pitončič, ki je bil star okoli 3 leta in ki sem ga jazimela priliko vlačit po rokah je bil kar velik in težek...kljub temu lai pa zaradi tega mu ni uspelo s prve polomiti vseh kosti svojega plena v kratkem času...plen se je napol zdrobljen izmudnil in nekja nadaljnjih trenutkov trpel

<ali je Lilith tudi kača...potem ne vem kako ti uspe ji uturiti mrtvo hrano...ker kače le te ne zaznajo in je ne pojejo?

pitoncic - bogi :( ni dobil papat.

Lilith je Boa Constrictor, ki jo cisto brez tezav navadis na mrtve misi. Dokaz je poln zmrzovalnik mrtve hrane :>

Zazna jo z vonjem (jezikom) medtem, ko ti najbrz mislis pitona ki zacuti toploto s toplotnim senzorjem nad zgornjo ustnico. Vsekakor pa se da tudi pitona navadit na mrtvo hrano, ampak rabis nekaj casa in vztrajnosti, kar se mi zdi brez veze, ker nimam moralnih zadrzkov mu dajati zivo hrano.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa tudi v humanost zavetisca od une klosarke sem (vsaj jaz) hudo skepticen.

Einherjer

-------------

www.firestartersmc.com

Na to temo pa se lahko razpišeš na enem drugem forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!