Skoči na vsebino

Blokade motorjev - razne


Stric Burek

Priporočene objave

Pozdravljeni.Mene pa zanima če kdo ve kako je z motorjem ki ima v prometni napisanih 25 kw čeprav gre za motor honda cbr 600 motor je bil blokiran daljna leta nazaj in včasih se je to vpisalo kar v prometno in ne v homologacijo kot spremembo.Tako da me sedaj zanima ali bi pri nadaljni registraciji to mi spreminjali ali ostane isto in bi bila vožnja z a2 kategorijo dovoljena.

v prometni maš wpisano..tudi ko maš registracijo ti tak dalje napišejo tudi če imaš homoligacijo polek..oz jo moraš met..no zdaj odvisno na kakega naletiš..jaz je nisem rabu recimo..mi pregledal prometno,km itd..pa je to to :)...Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacije nima motor ali pa je bila izgubljena vendar do zdaj ni nihče vprašal za njo ker sem se vedno zgovoril na tovarniško blokiranje motorja.Zej me pa skrbi zaradi tehničnega pregleda ki ga je potrebno opraviti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacije nima motor ali pa je bila izgubljena vendar do zdaj ni nihče vprašal za njo ker sem se vedno zgovoril na tovarniško blokiranje motorja.Zej me pa skrbi zaradi tehničnega pregleda ki ga je potrebno opraviti

ajaa..ja to je pa drugo...sam pomoje nič nebo..tak da kr brez skbri..ti sam pelji..boš vidu da boš prišu skozi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajaa..ja to je pa drugo...sam pomoje nič nebo..tak da kr brez skbri..ti sam pelji..boš vidu da boš prišu skozi.

pa v ker tađikistan vozite vi motorje, da niti dokumentov ni treba s sabo met???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi vozite motorje na tehnični???  jst sm lani dobil potleh tablico LJ- MARY pa se z njo okrog vozim pa še super je ker je še majhna ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

homologacije nima motor ali pa je bila izgubljena vendar do zdaj ni nihče vprašal za njo ker sem se vedno zgovoril na tovarniško blokiranje motorja.Zej me pa skrbi zaradi tehničnega pregleda ki ga je potrebno opraviti

Jaz sem spomlad na tehnicnega pelu motor - Panjan Ivancna Gorica - Vse kar je blo se je sou mal lomt na vacke za bremzat pa 2 kroga po dolzini delavnce zapelat, za prvo pomoc me je sam ustno vprasal ce mam o blokadi pa ne duha ne sluha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm šou kr peš na tehnični pa so me vprašali če je avto še cel sm reku da ja in so krtonček poštemplali. (še nikoli nisem tega delal ker je meni v interesu da je avto tehnično brezhiben)

 

Če se že hvalite da motorja niti ne povoha, ne lokacije pisat na forum ki lahko kvečjemu pride inšpekcija tja pol bojo pa še na vaši izbrani lokaciji postali zajebani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sm res mal prehit napisu ja :D Sm se prjavu k ni edita da se popravi

Drgac pa itak nism napisal nc novga, isti me ni z avtom spustu ker je bla ena luknjica na auspuhu, kdaj pregledajo mal bolj, kdaj pa malo manj - sej carinik tut ne snema tapet na vsakmu avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Te slike objavljam za tiste ki jih zanima glede 35 kw blokade. Tako zgleda blokada v suzukiju gsxr 600 (2001-2003), z vgradnjo vred je naneslo 280 €. Blokado se vn vzame zlo preprosto (če hočeš, za začetnike je tud z blokado nad 6,7k obratou dost moči, ki te ne bo prestrašla), ker je potrebno odšraufat vse skupaj 5 šraufou (2 pri tanku, 2 pri sedežu, 1 daljši na samem motorju ki pritrdi blokado). Na 3. sliki je sama blokada, na 2. mehanizem ki se premika ko obrneš ročko za gas (brez blokade), na 1. je mehanizem z blokado, na 4. pa mehanizem z blokado pri polnem gasu (ploščica zaustavi mehanizem ročke, na cca 1/3 polnega gasa brez blokade). To velja za omenjen motor za omenjene letnike, nekateri imajo dosti bolj komplicirane blokade, ki jih sam ne moreš vn vzet (razen če si res hud majstr :P). To sem objavu, ker sam nism na forumu najdu kašnih konkretnih podatkou in slik, ko sm se zanimal za blokado. 

 

LP in srečno vožnjo ;)

post-46235-0-98035700-1410892396_thumb.jpg

post-46235-0-61716600-1410892424_thumb.jpg

post-46235-0-52022800-1410892437_thumb.jpg

post-46235-0-04011300-1410892451_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil downshift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo motor kupljen sedaj pa blokada...v prometnem ima Hornetka celih 70kw :D

 

Nekje sem slišal, da lahko blokado naročiš iz drugih delov Slovenije ( baje iz Krškega ) in ti jo pošljejo po pošti...

 

Sedaj pa me zanima naslednje; Kje v Vipavski dolini ali okolici je kakšen možakar, ki bi to blokado dal noter in napisal potrdilo o strokovni vgradnji.

 

Za vse informacije bom zelo hvaležen. Lahko tudi na ZS, da ne bomo smetili :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, zanima me kam se najbolj splača peljat BMW R 1200 GS za vgradit blokado na 35kW. Mogoče okvirna cena? Kako je z zakonodajo glede teh blokad- baje naj bi za kat. A2 veljalo da izvirna moč motorja ne bi smela presegat dvakratnika moči motorja z vgrajeno blokado (torej izv. moč max. 70kW). Koliko to policija dejansko preverja?  :blink:

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko vsi moji prijatelji bodisi vozijo brez blokade bodisi imajo izvorno moč večjo od 70kw...do sedaj nobeden problemov s policijo.

 

Ampak se ni za zajebavat...če dobiš "ta pravega" je enako kot vožnja brez izpita,

 

pa tudi v primeru nesreče zavarovalnica ne krije nič če se ugotovi, da je motor močnejši ali da sploh ni blokiran ( samo na papirju )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se tud brez blokade vozim pa mam tko zrihtano da mi noben nč ne more ne policaj in ne zavarovalnica  :OK:

ja temu se reče izpit A kategorije :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se tud brez blokade vozim pa mam tko zrihtano da mi noben nč ne more ne policaj in ne zavarovalnica  :OK:

Verjetno imaš izpit za neomejeno, predvidevam.. Pri meni je problem ker nimam še pogojev za A (24 let oz. 2 leti izpit za A2)  :mellow:  

 

A pol ti ta blokada sploh kej pomaga (policija/zavarovalnica) če je izvorna moč motorja 77kW? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, zanima me kam se najbolj splača peljat BMW R 1200 GS za vgradit blokado na 35kW. Mogoče okvirna cena? Kako je z zakonodajo glede teh blokad- baje naj bi za kat. A2 veljalo da izvirna moč motorja ne bi smela presegat dvakratnika moči motorja z vgrajeno blokado (torej izv. moč max. 70kW). Koliko to policija dejansko preverja?  :blink:

Gospodična ali gospod za pultom mora pri homologaciji, prijavi vozila v promet ali registriranju vozila v homologacijski kartonček na zadnjo stran pod predelave zapisati vrsto vgradnje, recimo zmanjšana moč na 35kw.

Podatke v prometni se ne sme spreminjati, v stari praksi se je moč zapisalo v prometno, zato so lahko nekateri motorji še danes registrirani kot A2 ker so samo podaljševali registracijo.

 

ČE pride do tega da se novo moč zapiše v prometno in na na homologacijo (delavec za pultom je bil zaspan, ni obveščen o tej zakonodaji ali pač lapsus), potem je motor legalen z A2 kategorijo. To lahko preverijo policaji, sodniki, komur paše - cifra ki je zapisana v prometni je tista ki zakonsko velja. Js za sigurno nosim pod sedežem še vso dokumentacijo o vgradnji, račune itd.

 

 

A pol ti ta blokada sploh kej pomaga (policija/zavarovalnica) če je izvorna moč motorja 77kW? 

 

Ja ene 100-200€ dobis lahko notri ce nizas kw, takoj pades v drugi zavarovalni razred.

Načeloma je tako da če si sam toliko dosleden in si svojo kobilo blokiral in pristojni organ opazi izvorno več kot 70, znajo bit kr dostojni in prizanesljivi.

 

Če pa ima miličnik zelo slab dan, si pridržuje pravico da vozilo odstrani s prometa in sledi sodnik za prekrške ki odloča, ali se vozilo vrne lastniku, kolikšna bo kazen, ali se odvzame izpit in prepove vožnja za X mesecev, prošnje za vračilo od izterjevalca in še in še in še... sledijo meseci kolobicij, stroškov, stresa, čakanja...

 

Ostalo na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko človk misli da je že vse vidu se vedno pojavi kak A2 talent, da ga nasmeje :lol1: Ja če maš izpit za A2 lahko voziš brez problema tank, letalonosilko, trktor, kamion in tudi GS-a. Če ti pa kak organ kej teži pa kr povej da maš A2 in nej ne teži, ker to je najbolj basass kategorija ever in je nad vsemi drugimi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja temu se reče izpit A kategorije :P

...in vsako leto plačilo premije za odprt motocikel, ker samo z A vozniško in "tapoceni" premijo si še vedno nelegalen....če zavarovalnica ugotovi da je bil pri nesreči motor odprt, le temu propade zavarovanje zaradi goljufije pri navajanju tehničnih podatkov, zatorej tudi od policije sledi kazen 500€ :D .....no to je poleg tega da si za vso škodo ki si jo pri nesreči povzročil tretji osebi, kriv sam, in jo tudi plačaš

Popravljeno . Popravil k0ci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ta adrenalin-girl mi je že ušeč hobije ma iste ku jst stara je tolk ku jst glede na nick ma enako rada adrenalin ku jst: Če bi bi vedli kako agrenalin po žilah šiba ko se z ducatijem vozim nikoli ne vem kdaj bo kej odpadlo  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ta adrenalin-girl mi je že ušeč hobije ma iste ku jst stara je tolk ku jst glede na nick ma enako rada adrenalin ku jst: Če bi bi vedli kako agrenalin po žilah šiba ko se z ducatijem vozim nikoli ne vem kdaj bo kej odpadlo  :lol1:

Če ti je tolko všeč bi ji vsaj kak lajk stisnil. No sem ji pa jst prvega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je tolko všeč bi ji vsaj kak lajk stisnil. No sem ji pa jst prvega ;)

Ma to je teba v živo naredit ;)  sicer jo malo znamka daje sam je pa vsaj kontinent zadela tko da od nemčije do italije ni tko daleč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!