Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

A kdo ve podatek koliko je registriranih XX v Sloveniji?

Js bi rekel da jih kaj več kot 50 niti ni, ampak ugibam...

Veliko več vas je kot si misliš. Ko sem jo še jaz imel sem to bolj spremljal. Mislim, da jih samo AS proda nekje 15-20 na leto.

V nedeljo sem se ustavil v Postojni za 15 minut in jih na parkirišču naštel 4 skupaj z mojo, kar je nekoliko neobičajno veliko, pa vseeno. Ena ali dve sta se peljala še mimo. V Slo jih je kar nekaj. Japončki so jih letos dali iz proizvodnje, tako da me zanima, kaj bodo naredili namesto nje. Ni kaj veliko izbire na trgu v tem segmentu. Na oko bi rekel, da je najbližje ZZR ali ST. Ima kdo kaj več oprijemljivega?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Well, imam eno prošnjo. Zanima me, kaj zaboga natančno piše v homologacijskem kartončku za Hondo CBR 1100 XX pod homologacijsko oznako vozila: ex*xx/xx*xxxx (vstavi x :) ) in pod tovarniška oznaka SC-xx (spet vstavi x). Tip motorja je mislim, da SC42E?

Homologacijski kartonček (+prometna, ki je začuda kar preživela) je bil izpostavljen vodi (beri deževna fura) in rešujem kar se še rešiti da...

Danke schoen ;) , če kdo prileti v Lj, častim pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MArduk si že rešil težavo?

Js se bojim da homologacijskega kartončka sploh nimam... :unsure:

Je to problem?

Drugače sem pa zdej na potovanju po Korziki za prvomajske kar dodobra stestiral XX-o in imam o njej za povedat samo dobro. Res dovršeno izdelan motocikel.

Lastniki XX, a naredimo eno srečanje lastnikov XX v Sloveniji?

Prvo leto nas morda ne bo veliko, bi nas bilo pa vsekakor vsako leto več.

Js bi z veseljem rad videl več takih makin na kupu... izmenjali bi si lahko veliko specifičnih informacij in izkušenj, ter videli kako se posamezne razlikujejo med sabo. Imeli bi malo panoramske vožnje, kak v izi drag racing :whistle: in pa piknik. Lokacija nekje v osrednji Sloveniji.

Če bi bil zadosten interes sem pripravljen zadevo speljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MArduk si že rešil težavo?

Js se bojim da homologacijskega kartončka sploh nimam... :unsure:

Deloma sem, ne pa v celoti.

homologacijske oznake vozila: ex*xx/xx*xxxx še nimam...če ima kdo... :beer2: :beer2:

Za srečanje XX pa verjetno padem ven, saj je nimam :whistle: (X-11indahaws)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

se to zdi komu znano ?

23. zmenki in dogovarjanja o skupnih furah, izletih, dogajanjih, dogodovscinah et altera v za to primernih temah. v resnih temah bodo taksna obvestila brisana brez komentarja.

vec tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

X Eleven tut šteje :whistle:

Mi lahko kdo pomaga...

Na moji xx-i, ko vzamem kontakt, moram Hiss vsakič znova vklopit ročno. Rad bi nastavil tako, da je HISS vklopljen avtmatsko vedno k ga zaklenem(iztaknem ključ), a mi lahko kdo pove kako o nastavim?

Malo sem se že poigral z gumbi, pa mi ni uspelo nastavit kot želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XX-aši, kaj ste vsi na motorjih?

Nisem vprašal... HISS na vaših motorjih vedno samodejno dela, ko vzamete ključ ven iz ključavnice?

Sem preletel manual, pa tut nč ne piše kako je s tem.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno dela... tko da je po moje treba it na servis :)

Na moji bivši 2002 je bil isti problem.

Nič nisem rešil, ne na servisu ne kje drugje.

Najbrž kakšna napakica v armaturi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji bivši 2002 je bil isti problem.

Nič nisem rešil, ne na servisu ne kje drugje.

Najbrž kakšna napakica v armaturi...

Aja pa moja je bla zaletena prej tko da je mozno, da od kaksnega udarca al pa pretresa neha delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

vprašanje. motor je letnik 1999. a ima še karburatorje? a je HISS prišel skupaj z vbrizgom al kasneje z armaturo? tale ključavnica mi ne deluje kej preveč hi-tech. pa še leva ročka, zdi se mi da ima gor unak za čok za hladen zagon, ki ga motor z vbrizgom nima več :unsure: hvala za pomoč

post-1354-1220868245_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje. motor je letnik 1999. a ima še karburatorje? a je HISS prišel skupaj z vbrizgom al kasneje z armaturo? tale ključavnica mi ne deluje kej preveč hi-tech. pa še leva ročka, zdi se mi da ima gor unak za čok za hladen zagon, ki ga motor z vbrizgom nima več :unsure: hvala za pomoč

Lahko, da je prva reg. 99, modelno pa mi deluje 98 (97). Mislim, lahko, da se motim, da je bila ta barva 97,98. Moja je bila tudi 99, pa ni imela nobene ročice. Pa tudi HISS mislim, da je prišel z modelom 99.

Imam doma katalog z barvami za leto 1999 -črna,modra,rdeča.

Modela 97 -99 se ločita navzven tudi po zadnji luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, da je prva reg. 99, modelno pa mi deluje 98 (97). Mislim, lahko, da se motim, da je bila ta barva 97,98. Moja je bila tudi 99, pa ni imela nobene ročice. Pa tudi HISS mislim, da je prišel z modelom 99.

Imam doma katalog z barvami za leto 1999 -črna,modra,rdeča.

Modela 97 -99 se ločita navzven tudi po zadnji luči.

ja,ne? Hiss je prišel z vbrizgom. Ta motor ima res karburatorje. mislim da je nebom šel iskat. :(

hvala za pomoč.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zgoraj omenjeni ima karburatorje, ker ima še analogne števce. Nevem zakaj so pri elektronskem vbrizgu zmanjšali število konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zgoraj omenjeni ima karburatorje, ker ima še analogne števce. Nevem zakaj so pri elektronskem vbrizgu zmanjšali število konjev.

Analogni števci nimajo nikakršne veze, ker so se digitalni pojavili šele z modelom 2001.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Tole temo smo pa kar dolgo pustili v spancu...

Js sem mojo lubico že skoral popolnoma pripravil na zimovanje in na novo sezono...

Menjava zavornih ploščic, menjava olja, filtrov, nove gume, ketna je pri 24 000 km še dobra...

Rad bi zamenjal zavorne tekočine na moji XX-i, pa sem v dvomih kako pravilno zadevo izpeljat...

Zavorno tekočino sem že menjal na prejšnjih motorjih bp, vendar XX-a ima CBS in nekaj več cevk prepletenih med sabo in ker z zavorami ni heca, se res ne bi rad učil na svojih napakah.

Zanima me ali je tu kdo (Marduk?..) ki je menjavo zavornih tekočin že uspešno izpeljal in bi mi bil pripravljen podat nekaj koristnih napotkov v tem primeru.

Bi moral biti pri teh kilometrih (24 000) pozoren še na kaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi moral biti pri teh kilometrih (24 000) pozoren še na kaj ?

:lol1: Pri teh kilometrih :lol1: sem jih videl in neki jih poznam,ki imajo po 100.000km pa brez problema,pa razen svečk,olja,filtrov,gum,ploščic res nič!Določeni tudi ventilov niso štelali oz. dali motor na pravi servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tole temo smo pa kar dolgo pustili v spancu...

Js sem mojo lubico že skoral popolnoma pripravil na zimovanje in na novo sezono...

Menjava zavornih ploščic, menjava olja, filtrov, nove gume, ketna je pri 24 000 km še dobra...

Rad bi zamenjal zavorne tekočine na moji XX-i, pa sem v dvomih kako pravilno zadevo izpeljat...

Zavorno tekočino sem že menjal na prejšnjih motorjih bp, vendar XX-a ima CBS in nekaj več cevk prepletenih med sabo in ker z zavorami ni heca, se res ne bi rad učil na svojih napakah.

Zanima me ali je tu kdo (Marduk?..) ki je menjavo zavornih tekočin že uspešno izpeljal in bi mi bil pripravljen podat nekaj koristnih napotkov v tem primeru.

Bi moral biti pri teh kilometrih (24 000) pozoren še na kaj ?

Jap, mi je uspelo, sem pa to delal lani, tako, da se postopka niti ne spomnim več. Je neka posebna procedura, bom poiskal po service manualu...ko ga najdem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsi lastniki BlackBirdov, včeraj sem se vam pridružil z nakupom '06 BB, črne barve, 18000km prevoženih

...pa še kaka slikca da vidte mojo ljubezn :D

...testna voznja...

post-19023-1232203155_thumb.jpg

...po testni doma pred garažo...

post-19023-1232203239_thumb.jpg

...in še dve od danes po prvi skupni kopeli...

post-19023-1232203119_thumb.jpg

post-19023-1232203073_thumb.jpg

lp, Miro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tole temo smo pa kar dolgo pustili v spancu...

Js sem mojo lubico že skoral popolnoma pripravil na zimovanje in na novo sezono...

Menjava zavornih ploščic, menjava olja, filtrov, nove gume, ketna je pri 24 000 km še dobra...

Rad bi zamenjal zavorne tekočine na moji XX-i, pa sem v dvomih kako pravilno zadevo izpeljat...

Zavorno tekočino sem že menjal na prejšnjih motorjih bp, vendar XX-a ima CBS in nekaj več cevk prepletenih med sabo in ker z zavorami ni heca, se res ne bi rad učil na svojih napakah.

Zanima me ali je tu kdo (Marduk?..) ki je menjavo zavornih tekočin že uspešno izpeljal in bi mi bil pripravljen podat nekaj koristnih napotkov v tem primeru.

Bi moral biti pri teh kilometrih (24 000) pozoren še na kaj ?

Tuki maš opisano XX tukaj je tabela vzdrževanja XX

Popravljeno . Popravil fecko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tu not očitno sam še jst pišem :D Zanima me katere gume mate na svojih ljubicah, zaenkrat slišim same dobre stvari o Metzeler Z6, ktero mam tud sam na zadnji feltni, spredaj mam pa Conti Sport Attack.. Je pa zadeva taka da morem menjat ker je zadnja že skor na žicah, pa bi mogoče poskusu kej druga ko Z6... prosim za kako mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!