Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

Jaz pa spuščanje gum zagovarjam.

Pristopiš. Lepo poveš, v čem je težava. Poveš, da se tole zna "ne dobro končati", in ponudiš opcijo, da si sami prijazno spustijo gume, "or else". Potem gledaš, počakaš, da so vse štiri in še rezerva lepo prazne, in greš naprej šopingirat.

Moraš pa za to biti primerno opremljen z nasmehom, sončnimi očali, črnim bomberjem in primerno telesno maso.

Ti si itak čudak

Bi te rad vidu...

Ne pali to pri vseh...

In kaj vi mislite,da če se vam vizualno nekdo vidi,da naj ne bi bil opravičen do parkiranja na invalidskem mestu,da potem tudi res ni???

Verjamem pa,da se najdejo tudi taki lenuhi,ki jim je težko malo prepešačit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso upravičeni do parkiranja na tistih mestih le invalidi, ki so gibalno omejeni? Pa s tem ne mislim oslov, ki so omejeni na način, da se jim ne ljubi hoditi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si itak čudak

Bi te rad vidu...

Ne pali to pri vseh...

In kaj vi mislite,da če se vam vizualno nekdo vidi,da naj ne bi bil opravičen do parkiranja na invalidskem mestu,da potem tudi res ni???

Verjamem pa,da se najdejo tudi taki lenuhi,ki jim je težko malo prepešačit!

Ja to so tisti, ki so invalidi le za to, da so v penziji. Taki mi gredo še bolj na živce. Takemu naj kar zaparkirajo...:trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso upravičeni do parkiranja na tistih mestih le invalidi, ki so gibalno omejeni? Pa s tem ne mislim oslov, ki so omejeni na način, da se jim ne ljubi hoditi...

Invalidski znak "dovolilnico" lahko dobijo samo tisti,ki imajo 70 ali več procentno telesno okvaro!Kar pa nikakor ne pomeni,da se to mora opazit s prostim očesom!

Seveda pa lahko ima takšna oseba tudi šoferja!In,če jo šofer nekam pripelje ali pride iskati ima tam pravico parkirati.

Se pravi ne morš biti nikoli prepričan,da mogoče....zato sem jaz proti tem vašem "agresivnem" pristopu in sem tudi napisal,da bi rad videl kako bi meni osebno prišel eden z tako debilno idejo kot jo ima @mashina

Ja to so tisti, ki so invalidi le za to, da so v penziji. Taki mi gredo še bolj na živce. Takemu naj kar zaparkirajo...:trance_33_sleep:

70% telesne okvare glih ne gre zaigrati pred zdravniki!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si še zelo mlad, ali pa rahlo naiven... Precej je takih, ki do invalidske penzije pridejo po vezah... Pa zdaj ni tema o tem.

V zgornjem postu sem mislil ''gibalno omejene'', na način onega ženščeta, ki se je pripeljalo v visokih petah in pelcmantlu.

Pa saj ni važno, enim ne moreš dotrobiti v bučo... Mimogrede, kolega ima precejšnjo okvaro na spodnjih okončinah, pa noče imeti znaka. Da ne bi mesta zasedal pravim invalidom...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si še zelo mlad, ali pa rahlo naiven... Precej je takih, ki do invalidske penzije pridejo po vezah... Pa zdaj ni tema o tem.

In kakšno vezo ima invalidska penzija z "invalidskim znakom"??????

Kot sem napisal!Zate še enkrat!

DOVOLENJE PARKIRANJA NA PROSTORU NAMENJENEM INVALIDOM LAHKO PRIDOBI LE OSEBA,KI IMA VEČ KOT 70% TELESNO OKVARO!SEVEDA PA LAHKO IMA ŠOFERJA!

In ne vsi,ki so tako ali drugače upokojeni!

Še mimogrede!Prav takšen primer poznam!Visoke pete in dovolilnica!Seveda opravičeno!Tako,da ne preveč pametovati!

Verjamem,da določeni parkirajo na teh mestih in zanje niso opravičeni...vendar se lahko to opozori oziroma vpraša,če te pač tako moti!

P.S

A si še zelo mlad, ali pa rahlo naiven,da misliš,da so vsi invalidsko upokojeni zaradi nad 70% telesne okvare

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima smisla, debata gre v neko svojo smer... Šešir, če hočeš, ti kar parkiraj tam. Jaz sem srečen, da lahko hodim sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, če policija in redarstvo nima pooblastil ukrepati na teh parkingih velikih trgovskih hiš, potem pa tako ni čudno da se noben bebec ne boji parkirati kjer hoče. Se res ne bi dalo narediti nek kompromis: last trgovine, red pa vzdržuje policija. Ker nek red pa, hudiča, ja mora biti... Ne vem kako je to v tujini (čigava last so parkingi), ampak nobeden ne parkira na mestih za invalide. Razen invalidov. Strah pred kaznimi, ali pa enostavno drugačna prometna kultura...? In ti novodobni tajkunčki in japiji, v tujini tudi parkirajo povsod?

parkirisca so v veliki vecini privatna last trgovin/centrov. vendar..... lepo pise, da se uposteva StVO (aut.zakon o redu na cesti). in tako ima policija vse pristojnosti, ki jih ima na cesti tudi na parkiriscu. plus trgovina lahko da odstraniti vozilo na lastno zahtevo brez rezloga (privatno zemljisce). veliki centri imajo redarje, ki skrbijo tudi za parkirisca za invalide.

@tedybear: me je moja nazaj držala, drugače imam kakšen komentar za povedat. Je bila stroga: ''Tiho bodi in mi ne delaj sramote...'' Ja, sva že toliko let skupaj, da že vnaprej ve, kdaj bom kaj bleknil...

ocitno je zelo podobna moji najboljsi tretjini. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Torej, tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega na parkirišču. Starejša soseda mi je udarila avto in sedaj me zanima ali lahko iz svoje police uveljavljam škodo za nezgodo na parkirišču, brez kakršnekoli odbitne franšize in ali se mi bo to uveljavljanje 2. leto poznalo na bonusih (nimam nobenega bonusa in ne bi rad padel še nižje)? Imam popolni kasno (Premium - ZM).

Ali naj preprosto raje vse delam kar iz njene police?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega na parkirišču. Starejša soseda mi je udarila avto in sedaj me zanima ali lahko iz svoje police uveljavljam škodo za nezgodo na parkirišču, brez kakršnekoli odbitne franšize in ali se mi bo to uveljavljanje 2. leto poznalo na bonusih (nimam nobenega bonusa in ne bi rad padel še nižje)? Imam popolni kasno (Premium - ZM).

Ali naj preprosto raje vse delam kar iz njene police?

iz njene police !!! razen če ti stisne 200€ v roke ..potem koristiš svoje parkirišče ( pa ne podpisuj prejema denarja ker ga lahko gospa prijavi zavarovalnici , prav tako vzemi vse izvode evropskega poročila!!! ti in jih uniči!! ) ker ni nobene izgube bonusa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz njene police !!! razen če ti stisne 200€ v roke ..potem koristiš svoje parkirišče ( pa ne podpisuj prejema denarja ker ga lahko gospa prijavi zavarovalnici , prav tako vzemi vse izvode evropskega poročila!!! ti in jih uniči!! ) ker ni nobene izgube bonusa ...

Škode imam za okoli 300€ (tako je na ogled povedal avtoličar). Gospe sem to povedal in mi je kot bivša zav. agentka predlagala tako, da jaz to uveljavljam na svojo polico ona pa mi dá neko poljubno vsoto (omenjala je 100€). Mislim, da če ne izgubim bonusa in ničesar se mi to splača, če sem že moral biti jaz ta oškodovanec.

Izpolnjevala nisva nobenega poročila, saj me je na avtu čakal le listek s številko. Jutri grem na zavarovalnico, kjer moram baje izpolniti neke papirje in avto pregleda cenilec. Kaj pa, če se potem odloči, da mi ne da nič? Najbrž ji nič ne morem in se gladko obrišem pod nosom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se sedaj ti je... in svoj kasko uveljavljal res ne razumem. Pač ti naj da polico in pika, tukaj je konec zgodbe za tebe in daš avto uradnemu ličarju in je to to. Nič druga se ne splača in ne dovoli, da te okoli prinese! Prisili jo, da ti da polico in pika.

Nikoli svojega kaska ali dodatkov koristit če veš kdo je kriv! (sicer pa se ti ne bo na boniteti nič poznalo, če boš koristil dodatek za parking, a tudi tu so omejitve, zato tega ne koristiš če ni treba!)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi se sedaj ti je... in svoj kasko uveljavljal res ne razumem. Pač ti naj da polico in pika, tukaj je konec zgodbe za tebe in daš avto uradnemu ličarju in je to to.

Nič svojega kaska ali dodatkov koristit če veš kdo je kriv!

ajd

Fora je, da ne bom koristil kaska, ampak parkirišče, kjer se bonitete naj ne bi štele. In v tem primeru se splača meni in njej. Njo bo prišlo le 100€, mene pa nič, le tistih 100€ bom v plusu. Če je le to tako kot si jaz zamišljam. Zato pa sprašujem, da vidim, če ima kdo že kakšne izkušnje. Navsezadnje pa lahko tudi jutri žensko pokličem in narediva z njeno polico in je zadeva zaključena.

--Kakšne pa so omejitve?

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je, da ne bom koristil kaska, ampak parkirišče, kjer se bonitete naj ne bi štele. In v tem primeru se splača meni in njej. Njo bo prišlo le 100€, mene pa nič, le tistih 100€ bom v plusu. Če je le to tako kot si jaz zamišljam. Zato pa sprašujem, da vidim, če ima kdo že kakšne izkušnje. Navsezadnje pa lahko tudi jutri žensko pokličem in narediva z njeno polico in je zadeva zaključena.

--Kakšne pa so omejitve?

Govorim na pamet a takole nekako je - 2x na leto ga lahko koristiš, prav tako ni nujno, da ti bodo jutri na zavarovalnici priznali parking nesrečo in odobrili tvojo zavarovalno polico "dodatek k kasku" in se boš spet lahko pod nosom obrisal. In ne bo več stare koke, ki ti bo dala polico in ne zavarovalnice, ki bi odobrila tvoj kasko in niti ne 100€. Pač najbolj negativen scenarij, ki se lahko pripeti in se je že.

Jz za 100€ ne bi tega počel in bi od stare koke vzel polico in je rešeno.

ajd

p.s. sicer pa razmišljaš prav :)

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je, da ne bom koristil kaska, ampak parkirišče, kjer se bonitete naj ne bi štele. In v tem primeru se splača meni in njej. Njo bo prišlo le 100€, mene pa nič, le tistih 100€ bom v plusu. Če je le to tako kot si jaz zamišljam. Zato pa sprašujem, da vidim, če ima kdo že kakšne izkušnje. Navsezadnje pa lahko tudi jutri žensko pokličem in narediva z njeno polico in je zadeva zaključena.

--Kakšne pa so omejitve?

Če je garantirano škode res samo za 300€ potem naj ti da keš 300€ in pika.Če pa ti ponuja SAMO 100 na si je.e mater avto pelji na cenitev na njeno zavarovalnico z njeno prisotnostjo cenilec naj oceni škodo in avto pelji na tvo izbrani poblaščen servis,ki ga sam izbereš in NE KAR TI PREDLOŽI zavarovalnica saj te vedno hočejo poslat k njihovem poblaščencu ti pa delajo v prid zavarovalnici nekvalitetno in pod ceno v tvojo škodo !!!

Če res nisi kri nesedat zje.at naj ti plača keš ti pa daš pozneje lahko popravit-upam,da KAPIRAŠ na čigave stroške !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja škode bi naj bilo okoli 300€. Po novem pogovoru z gospo, mi je le-ta ponudila le 50€, popravljal pa bi s svojo polico. Tako, da sem ji kar rekel, da bova delala iz njene police. Sicer me je potem še trikrat klicala in prepričevala, da naj raje vzamem 50€ in bom na profitu, pa sem odklonil.

Bojim se samo, da bo v ponedeljek (takrat sma zmenjena, da vse urediva) na to svojo nesrečo kar pozabila. Me lahko tako nate*ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja škode bi naj bilo okoli 300€. Po novem pogovoru z gospo, mi je le-ta ponudila le 50€, popravljal pa bi s svojo polico. Tako, da sem ji kar rekel, da bova delala iz njene police. Sicer me je potem še trikrat klicala in prepričevala, da naj raje vzamem 50€ in bom na profitu, pa sem odklonil.

Bojim se samo, da bo v ponedeljek (takrat sma zmenjena, da vse urediva) na to svojo nesrečo kar pozabila. Me lahko tako nate*ne?

Tipična koka, ki hoče najceneje čez pridet, se mi je zdelo že od tvoje prve izjave. Če bo karkoli poizkušala ji zagrozi s policijo, poslikaj njen avto kjer se 100% kakšna odrgnina vidi, s čemer je potegnila po tvojem, če še te grožnje ne zaležejo kar na telefon in klicat policijo in naj oni nadaljujejo postopek. Povej ji, da lagat policajem ni lepo :evilgrin: in da je kaznivo!

Sicer pa ne razumem kaj se "morata dobivat", k njej pojdi, naj izpolne polico in greš sam na zavarovalnico, to je to.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipična koka, ki hoče najceneje čez pridet, se mi je zdelo že od tvoje prve izjave. Če bo karkoli poizkušala ji zagrozi s policijo, poslikaj njen avto kjer se 100% kakšna odrgnina vidi, s čemer je potegnila po tvojem, če še te grožnje ne zaležejo kar na telefon in klicat policijo in naj oni nadaljujejo postopek. Povej ji, da lagat policajem ni lepo :evilgrin: in da je kaznivo!

Sicer pa ne razumem kaj se "morata dobivat", k njej pojdi, naj izpolne polico in greš sam na zavarovalnico, to je to.

ajd

Pravi, da nima časa. Drugače pa imam vse njene podatke, vem kakšen avto vozi, kje je odrgnjen,... Tako, da tudi, če se poskuša rešiti, jo najbrž s temi podatki lahko zašijem, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi, da nima časa. Drugače pa imam vse njene podatke, vem kakšen avto vozi, kje je odrgnjen,... Tako, da tudi, če se poskuša rešiti, jo najbrž s temi podatki lahko zašijem, kajne?

Ja, pa poslikaj res če bo karkoli poizkušala. Pa dobro jo daj, take koke si zaslužijo!!! :P

Javi kako si uredil.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko mi je sosed malo oplazil avto na parkingu (res samo malo podrsal, ko je šel tesno mimo), je ličar tudi rekel nekje 300 evrov, da bo popravilo. Na koncu je bilo 980 evrov -nov blatnik in ličenje celega boka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko mi je sosed malo oplazil avto na parkingu (res samo malo podrsal, ko je šel tesno mimo), je ličar tudi rekel nekje 300 evrov, da bo popravilo. Na koncu je bilo 980 evrov -nov blatnik in ličenje celega boka.

Uf to pa je dosti. No saj zdaj me niti ne zanima kolikšno bo popravilo, saj bo šlo iz njene police. To sem se šel zanimat, ker je najprej izjavila, da če bo manjša škoda, bo plačala sama, brez zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res mi ni jasno kaj se imaš za zajebavat z njo. poslikaj svoj avto, tudi njenega če lahko (preden ga popravi ali ne bo več sledi), dobi še kakšno pričo, ki bo potrdila da je videla trk ali vsaj bila zraven ko je priznala in to je to.

če ne bo hotela dati njene police ali "ne bo imela časa" pokliči policijo in daj prijavo. čeprav gre za prasko se to obravnava kot pobeg z kraja nesreče, kazen pa je minimalno 1000€. ravno zadnjič je eden dobil 3500€ kazni ker je z tovornjakom opraskal avto in odpeljal.

meni ena krava že nebi jemala časa in živcev če je njena krivda.

iz svoje police pa nebi črpal, saj res da zavarovalnica pravi da lahko ampak nikoli ne veš kdaj se bodo spomnili te tvoje škode in ti kaj zakasirali.

eni pa ste res strpni in prijazni!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res mi ni jasno kaj se imaš za zajebavat z njo. poslikaj svoj avto, tudi njenega če lahko (preden ga popravi ali ne bo več sledi), dobi še kakšno pričo, ki bo potrdila da je videla trk ali vsaj bila zraven ko je priznala in to je to.

če ne bo hotela dati njene police ali "ne bo imela časa" pokliči policijo in daj prijavo. čeprav gre za prasko se to obravnava kot pobeg z kraja nesreče, kazen pa je minimalno 1000€. ravno zadnjič je eden dobil 3500€ kazni ker je z tovornjakom opraskal avto in odpeljal.

meni ena krava že nebi jemala časa in živcev če je njena krivda.

iz svoje police pa nebi črpal, saj res da zavarovalnica pravi da lahko ampak nikoli ne veš kdaj se bodo spomnili te tvoje škode in ti kaj zakasirali.

eni pa ste res strpni in prijazni!

Ja zdaj je tudi meni žal, da sem se sploh pustil pregovoriti. Hotel sem ženski kakor se da stvar olajšati, saj nikoli ne veš kdaj se lahko isto zgodi tebi! Vendar je bilo zame to prvič in nisem vedel kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zdaj je tudi meni žal, da sem se sploh pustil pregovoriti. Hotel sem ženski kakor se da stvar olajšati, saj nikoli ne veš kdaj se lahko isto zgodi tebi! Vendar je bilo zame to prvič in nisem vedel kako in kaj.

Tudi,če si ji želel olajšati...Prvo izpolnita euro obrazec!Potem pa,da v recimo 3dneh ugotoviš,da je škode res malo in ti,da ves denar za popravilo sprejmeš to in strgaš euro obrazec v nasprotnem primeru neseš na zavarovalnico...Ne pa,da "kao" komu olajšaš to pa tebi prinese cel kup problemov in nepotrebnega sekiranja...

P.S

Vprašaj,če za policiste bo našla čas...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja škode bi naj bilo okoli 300€. Po novem pogovoru z gospo, mi je le-ta ponudila le 50€, popravljal pa bi s svojo polico. Tako, da sem ji kar rekel, da bova delala iz njene police. Sicer me je potem še trikrat klicala in prepričevala, da naj raje vzamem 50€ in bom na profitu, pa sem odklonil.

Bojim se samo, da bo v ponedeljek (takrat sma zmenjena, da vse urediva) na to svojo nesrečo kar pozabila. Me lahko tako nate*ne?

Vprašaj,če se zaveda,da te napeljuje na kaznivo dejanje-tudi to je kaznivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!