Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

Če bi vse tele fotografije imele še kakšen represivni učinek bi bilo super. So pa okrov Interšparov in BTC-ja v Lj vedno zasedena parkirišča za invalide.

Je pa tu še druga reč, če imaš male otroke v lupinicah. Če se stlačiš med dva avtomobila na par placu malega z lupinico vred (sploh ženske) nikakor ne dobijo ven iz avtomobila, ker ga je potrebno najprej postrani in nato še nad avto dvigniti. Prenesti čez cel avto in to je to :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne samo z lupinico,- tudi ko že sedi v sedežuI-II, zna biti problem malega pripasat, ker rabiš popolnoma odprta vrata... Pa to ni nobeno opravičilo, da se potem parkira na mestu za invalide... Pač najdeš ustrezen parking ''malo'' dlje. Meni ni težko z malim v naročju pešačit par sto metrov, če je treba. Vedno si rečem ''srečen sem, da lahko hodim''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat sem se vprašal kako se ti ljudje, ki parkirajo na mestih za invalide neupravičeno, obnašajo doma do svojih? Ali jih tudi tako ignorirajo? Ali tudi svoje potomce tega s svojim početjem učijo? Ali tudi v prometu na tak način izsiljujejo nekoga, ki jim ne pomeni nič npr. motoriste ?

Žal ne pomaga nič, ne denarne kazni, ne znaki prepovedano, in zakaj ? ZATO, KER TI BEBCI NARCISOIDNI NIMAJO NIČESAR MED UŠESI in sploh ne vedo zakaj se gre !

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm...Poreden jaz...nikoli se nisem ravnal po zakonih...vendar imam osnovno moralo in sočutje...tako da ne takoj po meni in lomit kolena...vendar sem parkiral na invalidnem prostoru kadar sem se zdravstveno počutil "invalidnega" in tudi kakšni mamici z vozičkom in otrokecom nebi solil pameti...no moje skromno mnenje je,da je upravičen do posebnega parkinga tud marsikdo,ki mu pač ušiva država ni ugodila...In Hanzi le tako naprej čeprav redno spremlam tvoje slike...strah in javna sramota je lepa stvar :OK: za "streznitev".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne samo z lupinico,- tudi ko že sedi v sedežuI-II, zna biti problem malega pripasat, ker rabiš popolnoma odprta vrata... Pa to ni nobeno opravičilo, da se potem parkira na mestu za invalide... Pač najdeš ustrezen parking ''malo'' dlje. Meni ni težko z malim v naročju pešačit par sto metrov, če je treba. Vedno si rečem ''srečen sem, da lahko hodim''.

Verjetno sem pozabil napisati, da zato ker nismo oziroma še sedaj ne dobimo dokaj normalno frocov iz avta na vsakem parkirišu nikoli parkirali na parkirnem mestu rezerviranem za invalide. Bi se pa lahko tudi v tej smeri kaj razmišljalo, da bi parkirne prostore malo razširili za vsaj 20cm. Opažam, da je moderno imeti terenca in če te na srečo obkrožita dva na parkirišču sploh ne moreš v avto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, da je z otroki in "podobnimi" zadevami tudi težko se spravit z avta na preozkih parkingih. Pravilnik o širini parkinga je vsaj pred časom veljal še globoko iz Jugo časov, ko je bila že stoenka "široka", fičo pa normalne širine.

Sicer obtaja rešitev za "otroke" ampak je malo "nerodna"sploh če si sam z njim. Otroka pač vzameš iz avta preden zapelješ v "preozek" boks.

Sicer pa kolikor opažam pri "mojih" invalidih jih je zelo malo z otroki in če vidim takega in v bližini vse zaparkirano potem ga tudi ne slikam. Večina je takih ki so v visokih petkah, ki so prišli ravno s fitnesa, ki se jim "mudi" na več urno nakupovanje... in taki niso upravičeni (po mojem) do invalidskega parkinga (čeprav marsikdo ima invalidsko nalepko, kako pa je do nje prišel pa ne sprašujem osebno, se pa sprašujem) Veliko je tudi "džipov" (Land Cruiserce, Discovery, X5, ML) v katerga gibalno omejen zelo težko pride. Seveda za metalno omejenega pa ni ovire (in to sem videl na lastne oči večkrat-imel je nalepko, iz njega pa je izstopil poslovnež na katerem na zunanjost ni bilo videti kake invalidnosti)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, pozdravljen! Mislim, da tisto, da vzameš otroka iz avta preden zapelješ "v" parking in ga pustiš na sredi divjine, ne bo šlo skozi. Verjetno se strinjava, da govoriva o otroku, ki "ga moraš vzeti iz avta".

Druga zadeva, ki me je zmotila in na katero bi te opozoril, pa je, da se ugrizni v jezik in ne prevzemaj razsojanja, kdo je upravičen do nalepke, v svoje roke. Pravno ne bo zdržalo. Če ima avtomobil, ki je parkiran na invalidskem parkingu, veljavno nalepko, ima pravico stati tam. Moralna vprašanja pa niso vprašanja redarstva oz. prekrškovne politike. Preprosto tvoje doslednosti ne bo nihče vzel resno, če boš na policijo (oz. drug pristojni organ) prišel s fotografijo vozila z nalepko, a jim boš razložil, da je ven prišel "en v športnih copatih in odskakljal na fitness".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in taki niso upravičeni (po mojem) do invalidskega parkinga (čeprav marsikdo ima invalidsko nalepko, kako pa je do nje prišel pa ne sprašujem osebno, se pa sprašujem) Veliko je tudi "džipov" (Land Cruiserce, Discovery, X5, ML) v katerga gibalno omejen zelo težko pride. Seveda za metalno omejenega pa ni ovire (in to sem videl na lastne oči večkrat-imel je nalepko, iz njega pa je izstopil poslovnež na katerem na zunanjost ni bilo videti kake invalidnosti)

No vidiš. To sem večkrat poizkušal dopovedati. Da ni nadzora na tem. In nekateri to pridoma zlorabljajo.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi leti je moja žena v Kamniku parkirala tik ob parkirnem mestu in deloma zaparkiral en velik uvoz v samostan. Namreč, doma je zmanjkalo plenic. Naložila štiri mesece starega dojenčka in 15 mesecev starega malo večjega dojenčka v avto. Se odpeljala in parkirala na omenjenem mestu. Odmontirala voziček iz avta, ga sestavila. Posadila enega otročjka v voziček, drugega otroka v naročje in odšla v trgovino po plenice. Po 8 minutah se je vrnila in na avtomobilu dobila listek za napačno parkiranje. V avtomobilu je bila na spredjen sedežu lupinica na zadnjem pa avtosedežek. Prokleta pizda redarska je vse to iz eneka kota opazovala in čakala, da je odšla v trgovino. Če bi bil jaz takrat zraven bi ga po vseh vogalih poiskal in ga tako skurcal, da me ne bi nikoli pozabil. Namesto, da bi usrane pomagal, če ne drugega otroke v avto popaziti je raje šepglal in čakal, da bo korak bližje normi za ta dan. Tipično Kamniško, pizde zahojene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da je bla tvoja žena pizda, ker je zaparkirala uvoz... Pa ne zamerit, če je to povedano preveč slikovito. Lahko bi ji šel tudi ti po plenice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da je bla tvoja žena pizda, ker je zaparkirala uvoz... Pa ne zamerit, če je to povedano preveč slikovito. Lahko bi ji šel tudi ti po plenice...

Nekdo mora delati, da se lahko plenice kupijo, ker imajo študentke sila nizko porodniško! Kar se pa tiče tistega uvoza sem pa napisal, da ga je zaparkirala le delno, ker je dovolj širok za dva avtomobila prestižnejših znamk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, pozdravljen! Mislim, da tisto, da vzameš otroka iz avta preden zapelješ "v" parking in ga pustiš na sredi divjine, ne bo šlo skozi. Verjetno se strinjava, da govoriva o otroku, ki "ga moraš vzeti iz avta".

Sem napisal da je "nerodna" :blush: , če pa sta dva odrasla v avtu je pa to že precej lažje "izvedljivo".

Druga zadeva, ki me je zmotila in na katero bi te opozoril, pa je, da se ugrizni v jezik in ne prevzemaj razsojanja, kdo je upravičen do nalepke, v svoje roke. Pravno ne bo zdržalo. Če ima avtomobil, ki je parkiran na invalidskem parkingu, veljavno nalepko, ima pravico stati tam. Moralna vprašanja pa niso vprašanja redarstva oz. prekrškovne politike. Preprosto tvoje doslednosti ne bo nihče vzel resno, če boš na policijo (oz. drug pristojni organ) prišel s fotografijo vozila z nalepko, a jim boš razložil, da je ven prišel "en v športnih copatih in odskakljal na fitness".

Mislim da sem samo na začetku en ali dva avtaposlikal ki sta imela invalidsko nalepko, pa še v tem primeru sem videl da voznik ni zapustil v kakšnem "invalidnem "stanju (se pa strinjam da nisem invalidska komisija, ampak nje tudi jaz nimam za "objektivne" (ali ap slo zakonodaje, ki sej baje letos spremenila). Namreč 3 leta sem bil opravičen do sposoje inv. vozička, imam papir na katerem piše da moram voziti avtomatika zaradi "noge" pa kljub temu nisem upravičen do nalepke: Vidiš kje tukaj "logiko"? :headbang:

Veljavne nalepke "ni" oziroma takih "veljavnih" nalepk ki imajo poleg nalepke še potrdilo izdajatelja poleg, je mogoče 5% tistih ki imajo nalepke! Samo oboje skupaj na vidnem mestu pa je veljavno (po stari zakonodaji, po novi pa itak stare nalepke niso več "veljavne"

ne boš verjel: največ je takih, ki jim leži nalepka na sredi armature in je očitno da so jo potegnili iz predala in vrgli tja. Sicer se jim v prvem ovinku odpelje "med noge"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj v BTCju locijo parkirisca za invalide in neinvalide?

Tako ali tako moras biti mentalni invalid,

ce imas zeljo po BTCju. :headbang:

Buying too much stuff for no reason :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi pametujemo, cepci pa neovirano parkirajo na prostorih za invalide... Kakšna bi bila kazen za parkiranje na teh prostorih? Ne vem. Nekaterih nič ne izuči, ne denarna, ne kakšna druga kazen. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi pametujemo, cepci pa neovirano parkirajo na prostorih za invalide... Kakšna bi bila kazen za parkiranje na teh prostorih? Ne vem. Nekaterih nič ne izuči, ne denarna, ne kakšna druga kazen. :headbang:

PONAVAD TAM PARKIRAJO INVALIDI BERI /(KI NISO INVALIDI) Z MERCEDESI da nimajo predaleč do trgovine k so zmatrani :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje na prostorih za invalide vedno parkirajo samo invalidi.

Eni so ,žal,fizični, eni pa MENTALNI !!

Itaq :doze:

To, da se slovenci raje vozijo okoli ovire na cesti, namesto da bi jo odstranili, da nonstop trobijo brezveze, arogantno izsiljujejo, kažejo fakiče, divjajo v naseljih.... to ni panike. Če pa kdo parkira na rumenem parkirplacu. Ta je pa mentalni invalid. V arest z njim. Prasc!!! :angry:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem videl 2 zanimiva dogodka na cesti. Videl sem gospoda (zrela leta-50+) in gospo v terencu, kateri se je ustavil na invalidskem parkir placu pred kolosejem. Bila je tema in mogoče je gospod spregledal napis na tleh. Mogoče ga ni spregledal, ampak je vseeno parkiral tam. Zdelo se mi je ne fer od njega, da je zaparkiral ravno tisto mesto. Ampak, še vseeno ni primerjave z dogodko, katerega sem videl dopoldne. Avto je na roški izsilil neki drugi avto, katerega je upravljal starejši gospod. Ker je bil gospod izsiljen jue potrobil. Na semaforju sta ga pričakala 2 mladca in mu vsak z ene strani zbrcala avo (vdrtine na vratih). Možak je moral zbežati čez rdečo luč.

Kdo je zdej mentalni invalid :doze:

Ne pretiravajte z resnostjo te tematike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry,Brihta...

Prav je, da vsi parkirajo na rumenem. Saj tudi drugje delamo pizdarije, zakaj pa ne bi še na invalid-placih.

Sicer pa sem hotel dati samo prispodobo.Ki je samo en del SLO vozniške folklore.Drugih nekaj si opisal ti..

Problematika pa postane resna za invalide, ko nimajo kje parkirati. Invalidu npr. z vozičkom se je težko "izvleči" iz avta na normalnem parkingu. In ravno tak bo po "Petrovem pravilu" najraje ostal kje zaparkiran...

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še nekaj iz prve roke.(sem namreč invalid,na invalidskem vozičku itd...) Nič,prav nič nimam proti,da neinvalidi parkirajo na označenih prostorih za invalide,kajti zakon mi dovoljuje parkirati tudi tam,kje parkiranje ni dovoljeno,ne smem pa ovirati in ogrožati prometa.Problem rešen. :OK:

Tudi če me kdo zaparkira,da z vozičkom ne morem do vrat (zato so parkirna mesta za invalide širša) oz v avto,poprosim mimoidoče,da mi potegnejo avto ven.Veliko dobrih ljudi je vsepovsod,ki rade volje priskočijo na pomoč.Še en problem rešen :OK:

Najraje pa vidim,da na "rumenem" parkira kašen lepo oblečen mlad (beri tudi napihnjen-sam sebi všeč itd...) poslovnež (z načičkano spremljevalko,ki je prav tako sama sebi všeč),avto v razredu nad 10 mio itd...Takrat postanem zloben :naughty: , ga zaparkiram zlezem iz avta in kar naenkrat se mi nikamor več ne mudi :evilgrin: Nakupovanje postane takooo lepo in koliko novih trgovin se je odprlo,uh,uh pa še žejen postanem :beer1: Spet rešen problem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka jaka :grrr že tako ste prikrajšani za najlepše stvari :hmm:

ampak to kar praviš o hudobiji je pa res :grim

hudičevo nesramni znate biti :BUA: (no ne bom rekel da prav vsi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka jaka :grrr že tako ste prikrajšani za najlepše stvari :hmm:

Niti ne,posebej v vročih dneh,kajti ni se mi potrebnobno sklanjati,da vidim pod :xx: (cenzura s strani žene) O:-)

Hudobijo pa sem v teh 3 letih prakticiral samo 2x :lol1: Tko, da ne se bat.

Želel pa bi si več strpnosti in razumevanja pri zasedenih označenih parkiriščih,tudi s strani invalidov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!