Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

VENDAR če lahko invalid prehodi ali prevozi na vozičku cel BTC, ker je v šopingu bi lohk tudi tisto pot iz navadnega parkinga....

Če invalidom tako hudo zavidaš njihove parkirne prostore, pa si koleno prevrtaj - si boš lahko kupila svoj voziček, pa se boš še ti vozla po BTC gor in dol - in morda celo ugotovila, v čem je bistvo parkirnih prostorov za invalide...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, ti zagotovo to veš (če pa kdo drug, pa tudi dobrodošlo) - jaz sem zdaj še mal invalid, pa bi rad legalno koristil te zadeve .. .a je za kripla z berglami, kot sem jaz, sploh možno to dobiti začasno? Ni mi glih recimo čez pol BTC-ja pešakat do neke prodajalne, če je direkt pred njo invalidski parkirni box...

Torej?

Po stari zakonadaji zagotovo ne. če jaz nisem bil upravičen do nje, dvomim, da boš ti!

Se je pa spomladi nekaj spreminjalo in ne vem natančno kaj soi spremenili. Baje pa stare nalepke ne bodo več "veljavne" in bodo prišle ven bolj "primerne" nalepke". Težja zloraba :angry2:

cca 50 novih invalidov se je "našlo" :doze:

tkole: NIOLI še nisem parkirala na mestu invaldov pa čeprav sem zaradi tega parkirala kar daleč stran sredi navečjega naliva. Da o mojem koničnem burzitisu, ko se komaj skopljem iz postelje pa moram pakirati na običajnih parkplacih in odšepati po kruh ne govorim.

..Nimam nič proti prostorom za invalide pred zdravstvenimi domovi, lekarnami in podobnimi inštitucijami, NUJNO mora imeti vsaka javna zgradba, pločnik urejen tudi vstop za invalide...VENDAR če lahko invalid prehodi ali prevozi na vozičku cel BTC, ker je v šopingu bi lohk tudi tisto pot iz navadnega parkinga....poleg tega iz avtomobilov z ozanko ,,invalid,, dostikrat izstopi človek za katerega ne morem uganiti kaj ga dela invalida. Tko da nehite že jamrat zaradi teh parkingov pred nakupvalnimi centri...saj se vsi trudimo da bi ljudje sprejeli invalide kot običajne ljudi...vi pa jih tretirate kot totane fogl obnemogel osebe.

Simon tebi bi pa prepovedala sploh uporabljati parkplac trgovine...baje morš nogo razgibavat...torej parkiraj najmanj 500metrov stran od vhoda in razgibavaj... revček samopomilovanja vreden bi sedaj še invalidsko značko...pa najbrž bi tut predelan avto s subvencijo države...al pa kar limuzino s šoferjem in rotacijskimi lučmi.

Danes je prečudovit dan...škoda, da so nakupovalan središča zaprta...bi lahko res kakšna dobra fotka napačno parkiranega osebka ratala. :doze:

lina ni štos parkirnih mest zainvalide samoto da so blizu vhodom ampak tudi....

ne želim ti da bi sama kdaj občutila, jaz še vedno kdaj rabim invalidski parking kljub temu da precej "lahko hodim"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo mi je nekoc nekje zabrusil kaj jokcam z neko astmo (o cem si BTW kot vedno narobe prebrala, samo naj ti bo)..... :whistle:

In kaj jest jočem?....samo povem, da včasih tudi jaz težko stopam na okoli pa nič ne cvilim kdo je za to kriv (pri tvoji astmi so to kadilci) in nisem nikjer napisala, da bi zaradi trega morali vsi lokali imeti tekoče stopnice....jast vem zakaj jo imama...in kriv ni nihče drug kot JAZ.

Moja omemba burzitisa je bila namenjena zgolj za to, da ne bi kasirala postov kot so tile spodaj...en si gleženj polomi pa bi rad imel ,,začasni,, status invalida....namesto, da bi bil vesel da tega ne potrebuje.

e, Lina, tu se pa motiš. REcimo, da imam na dan tenutno kondicije za precapljat cirka 2 kilometra ... če grem v štacuno al pa kaj, recimo, da bi tisto kilometražo raje ponucal v štacuni, ne pa že pri hoji od avta do štacune in od štacune do avta ...

Je pa res, da morm razgibavat... bom šu jutr peš v mesto :P

Viš 30 let si imel čas vsaj nekaj kondicije nabrat pa si jo nisi....sedaj bi pa državno protekcijo...Sym obadva veva, da je celotna reč več ali manj tvoja lastna krivda. Skuhal si si, sedaj pa z dostojanstvom pojej.

Če invalidom tako hudo zavidaš njihove parkirne prostore, pa si koleno prevrtaj - si boš lahko kupila svoj voziček, pa se boš še ti vozla po BTC gor in dol - in morda celo ugotovila, v čem je bistvo parkirnih prostorov za invalide...

D.

Nikoli nisem rekla da jim zavidam parking place (preberi moj post še enkrat...pa še enkrat...če želiš ti ga lahko pretipkam v VELIKE tiskane črke).....le tole blejanje kdo je mentalni invalid mi gre mal na živce....konckoncev mogoče je na tistem placu parkiral nekdo, ki ima zlomljeno nogo, strašno migreno al nekaj...ampak, ker nima značke je idiot...dejte no mir kot da je tisti kartonček nezmotljiv...še enkrat...videla sem že ljudi s tako oznako, ki jim ni nič falilo....najbrž so sorodniki in HANZI jih ne bo slikal.

Ti kaj pa mamice z otroškimi vozički...tudi te nimajo ,,večjih,, prostorov pa bi jih rabile, ko vlečejo iz avtov vozičke...v tujini jih imajo...kaj pa tu?...Ko enkrat bojo..kako jih boste prepoznali ali so nevzgojena tesla ali so dejansko mame z vozom...mogoče nalepka zadaj ,,otrok v avtu,,? :slap:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po stari zakonadaji zagotovo ne. če jaz nisem bil upravičen do nje, dvomim, da boš ti!

Se je pa spomladi nekaj spreminjalo in ne vem natančno kaj soi spremenili. Baje pa stare nalepke ne bodo več "veljavne" in bodo prišle ven bolj "primerne" nalepke". Težja zloraba :angry2:

no, to se mi pa sploh zdi čist mimo, če ti nisi mogel :BUA: a pol so res samo paraplegikom namenjeni? Vsi drugi, ki so mal občasno polomljeni, so pa pičkin dim, ali kaj?

Viš 30 let si imel čas vsaj nekaj kondicije nabrat pa si jo nisi....sedaj bi pa državno protekcijo...Sym obadva veva, da je celotna reč več ali manj tvoja lastna krivda. Skuhal si si, sedaj pa z dostojanstvom pojej.

:doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

53. člen ZVCP

(4) Na označenem parkirnem prostoru za invalida sme parkirati vozilo:

– oseba, ki ima zaradi izgube, okvare ali paraliziranosti spodnjih ali zgornjih okončin ali medenice priznano najmanj 60% telesno okvaro, osebe z multiplo sklerozo in osebe z mišičnimi in živčno mišičnimi obolenji z ocenjeno najmanj 30% telesno okvaro,

– težko telesno prizadeta oseba, ki ji je zaradi tega priznana invalidnost po predpisih o varstvu telesno in duševno prizadetih oseb,

– spremljevalec, ki vozi in spremlja osebo iz prve ali druge alinee tega odstavka, ki sama ne more ali ne sme voziti motornega vozila, težko duševno prizadeto osebo, ki ji je zaradi tega priznana invalidnost po predpisih o varstvu telesno in duševno prizadetih oseb ali osebo, ki je slepa,

– spremljevalec, ki vozi in spremlja mladoletno osebo, ki je težko telesno ali duševno prizadeta oziroma je zaradi izgube, okvare, paraliziranosti spodnjih okončin ali medenice ovirana pri gibanju.

Symru, nič od tega nisi. :P

@Hanzija

Parkirna karta

Pravilnik o parkirni karti

post-640-1155721742_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj jest jočem?....samo povem, da včasih tudi jaz težko stopam na okoli pa nič ne cvilim kdo je za to kriv (pri tvoji astmi so to kadilci) in nisem nikjer napisala, da bi zaradi trega morali vsi lokali imeti tekoče stopnice....jast vem zakaj jo imama...in kriv ni nihče drug kot JAZ.

seveda. tvoji argumenti so vedno merodajni.

lep pozdrav v indijo koromandijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo s temi novimi kartami malo manj ''lažnih'' invalidov. Prejšnjo se je pač enostavno dalo prekopirati. Pa ne verjamem, da bodo možje postave preverjali številke na kartici.. Tisto par postov nazaj, ko sem zapisal, da je večina avtov na ''invalidskih'' parkingih dražjih znamk, povprečna starost voznikov pa okoli 25 let.. SymRu se je brž oglasil, da si invalidi lahko z odškodnino kupijo novejše avte. Res. Ampak ti avti na slikah so brez nalepk.... Zdaj veš, kaj sem mislil s tem? Ven pa skočijo mladci, ki so prej pripadniki kakih strogo vojaških enot, kot pa invalidov. BDW Lina, zakaj bi nekdo z migreno lahko parkiral tam? Potemtakem bi lahko tudi jaz, če me kdaj boli zob.. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@master: hvala za link,

so pa očitno spet tako naredili, da brez odločbe IK ne bo nič karte! Odločbo pa dobiš ko je končano zdravljenje :? . Sicer so mi na zavarovalnici priznali 70% invalidnost na nogi (če bi seštevali poškodbe bi morali več, pa je to maximum kar lahko dobiš za eno nogo) koliko mi bodo (ko) pa na IK je pa še ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogu, da je potrebna odločba IK, saj drugače bi vsak po svoji presoji o invalidnosti parkiral na invalidskih placih. Saj vidiš, da eni bi že z migreno, žuljem na nogi, kamnom v čevlju, zobobolom in še čim parkirali na omenjenih prostorih in to z začasno invalidsko parkirno karto. .) Ti bi res rabili omenjene karte, vendar zato, ker so invalidi v glavo. To je tudi moj komentar vedno, ko koga vidim brez karte parkirati na placu za invalide, pa še tako na glas rečem, da slišijo. :D .)

@lina: Kar se tiče parkirnih prostorov za starše z malimi otroci in otroškimi vozički, pa se strinjam s tabo, da bi bilo to potrebno tudi pri nas. Iz prakse. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta...,ne razumi me narobe. Praviš, da rad večkrat parkiraš na mestih za invalide, in bentiš da je teh mest že tako preveč. Upam, da ne boš enkrat upravičen do takega prostora.. Upam. Ti je res težko se peljati par deset metrov naprej, in poiskati prostor za parkirat?

1. Sem že napisal, da ne parkiram na mestih za invalide, vse skupaj je bila le blaga provokacija.

2. Mislim da jih je preveč mest, tako kot tudi vsi uporabniki modrega znakca, niso upravičeni do njega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom pa čisto :topic: povedal, po mojem mnenju, absurdno anekdoto.

Od punce fotr, je avtoklepar in avtošlepar. Letos je doživel blažjo kap v očesu. Posledica je, da na polovico očesa sedaj vidi megleno. Dohtarji so seveda bili mnenja, da več ni sposoben za vožnjo tovornjaka, zato mu bodo vzeli izpit. Po drugi strani pa mu ne pripada naziv invalida in s tem 4 urni delavnik. Je nesposoben za delo, ampak nima pa statusa delni invalid :?

Se opravičujem za :topic: :blush:

@brihta: to misliš te parkinge ki so pred Baumaxom in Hervisom, tukaj ob Šmartinski :? (slabih 10)

Recimo s tele slike

Ja te sem imel v mislih.

Povej mi kdaj je to slikano, ker po sliki sodeč, so kapacitete napol nezasedene. Se pravi je parkirnih mest za invalide, po fotografiji sodeč, vsaj zadosti :)

P.s.: Pa še tadva avtomobila, verjetno nista opremljena z modrim znakcom .)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa morali po BTC-ju postaviti dodatne napise k tablam (namenjene debilidom na Hanzijevih fotkah), kot so to storili v lijepi njihovi.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@master: začasne karte sem imel v mislih nekoliko drugače. Recimo jaz sem bil upravičen do sposoje invalidskega vozička tri leta, hkrati pa nisem bil upravičen do karte. In nekjakrat bi mi preklemansko prav prišla. Na srečo nisem dobil nobene kazni, če pa jo bi dobil , bi jim pa že napisal.

Enostavno nisiupravičen do kart e dokler ni zdravljenje zaključeno. In kako naj nek Invalid pet let ali več funkcionira brez karte, čepprav bo po 6 letih brez pomisleka upravičen do nje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič sem se zlajal nad enim parkirnim "invalidom"..

matr je pasal.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo pazi, so nevarni.. Jaz se ne bi upal kar tako, nikoli ne veš kako bo odreagiral :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut sam sem že prakticiral zgražanje nad kao "invalidi", pa sem js potem izpadu čudn <_< Vsak dan gledam pred lokalno trgovino, kako folk veselo parkira na mestu za invalide. Ljudje pa so potem še čisto ponosni nase v stilu; "Glej mene, dons sm pa js pr vratah parkiru" :BUA: No pred kakim mescom so pa hvala bogu policaji začel kazni pisat :OK: Lokalni heroji, ki redno parkirajo tam so že dobil kakšno kazen in sedaj je mir :D Očitno zaleže samo to, da takšne debile, ki se ne zavedajo, da so lahko že čez pet minut tudi sami invalidi, pošteno udari po denarnici. Za tiste, ki so jih ujeli že večkrat, pa bi jaz osebno predlagal javno koristno delo v kakšni Soči :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No poslikal sem še dodatnih 80 invalidov, tako da jih je sedaj že preko 200. Ko jih dobim 500, grem pa v ponovno akcijo za medije. MOgoče se bodo kaj vprašali?

prva, druga in trejta stran so slikani v drugi polovici avgusta in septembra. Zamislimo se, če pa koga prepoznamo ga pa lahko opomnimo :roll:

http://www.moj-album.com/album/4048048/?stran=2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi.....sem preveril vse številke.....mater....nisem ziher, da tut jaz nisem kdaj narobe parkiral......sicer pa........a če si II ktg....tut dobiš nalepko?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut sam sem že prakticiral zgražanje nad kao "invalidi", pa sem js potem izpadu čudn <_< Vsak dan gledam pred lokalno trgovino, kako folk veselo parkira na mestu za invalide. Ljudje pa so potem še čisto ponosni nase v stilu; "Glej mene, dons sm pa js pr vratah parkiru" :BUA: No pred kakim mescom so pa hvala bogu policaji začel kazni pisat :OK: Lokalni heroji, ki redno parkirajo tam so že dobil kakšno kazen in sedaj je mir :D Očitno zaleže samo to, da takšne debile, ki se ne zavedajo, da so lahko že čez pet minut tudi sami invalidi, pošteno udari po denarnici. Za tiste, ki so jih ujeli že večkrat, pa bi jaz osebno predlagal javno koristno delo v kakšni Soči :devil:

SE PODPIŠEM :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki so jih ujeli že večkrat, pa bi jaz osebno predlagal javno koristno delo v kakšni Soči :devil:

Isto bi jaz predlagal za tiste, ki vozimo prehitro, in za tiste, ki vozimo pijani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par tednov nazaj sem brala Večernji list in zasledila:

Od lani 2005 do sedaj so na Hrvaškem trije ljudje umrli zaradi spora okoli invaldiskih prostorov za parkiranje...na zadnje je invalid 1.kat, ustrelil invalida (pozabila katere katere kategorije) ker mu je stalno zasedal parking plac pred blokom....baje je nesramnež lažje hodil kot on in je tam parkiral le, da bi ga jezil. :lol:

Ko sem to prebrala sem se prec na Hanzija spomnila :fredy:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!