Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

To je "navadna".

sis.jpg

Jaz te žarnice uporabljam že ca 1-leto razen, da rade crknejo drugega problema ni in kot je bilo že rečeno postojijo dva modela za canbus in navadne,če daš v cambus instalacijo navadne te opozarja, da zaradi premajhne porabe toka(manj kot 1,2W) gori na armaturi opozorilna lučka, da je žarnica defektna.

Lahko pa daš brez problema žarnico za canbus v navadno instalacijo zaradi samega dodatnega upora,ki poveča porabo za par desetink W-ata se žarnice segreje minimalno.

Sicer pa ni ledice(dijodne)žarnice,da bi gorela brez predupora in pravilne polaritete zato pazi na + pri vgrafdnji !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, vendar raje dam navadne, ker pač ne bi rad tvegal s toploto, so tudi drugi podobno pisali.

 

Glede poralitete: če je narobe obrnjena ne sveti, možnosti sta samo dve, al kako si mislil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je "navadna".

sis.jpg

Zadnji odstavek nad sliko si prebral? Podobno velja namreč tudi za Slovenijo... :whistle: 

 

Pa lahko bi vzel kakšne 'warm white' LED-ice, tvoje so preveč 'modrikaste'.

 

whitesm.jpg

 

Jaz imam 3000k 'warm white' za pozicije in barva svetlobe je dejansko zelo podobna svetlobi, ki jo oddajajo glavne luči.

 

Lahko pa daš brez problema žarnico za canbus v navadno instalacijo zaradi samega dodatnega upora,ki poveča porabo za par desetink W-ata se žarnice segreje minimalno.

Upor ima 240 Ohmov, kar pri 13,8V pomeni 0,8W.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral vse in je jasno, da zadeva kliče položnico, ampak to me ne zanima :)

 

Kaj pa glede polaritete + - kot piše Bremzer? če daš narobe ne sveti, če daš prav sveti, al sem kaj pomešal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa glede polaritete + - kot piše Bremzer? če daš narobe ne sveti, če daš prav sveti, al sem kaj pomešal.

Drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži.

Ok,kul, kaj pa trpeznost? Vibracije hitro zdrmajo?

Glede barve pa sem vzel bolj hladne, ker pozicijska je sicer bolj rumena napram h7, ker ma samo plasticni pokrovcek, bomo videli. Kje pa ti kupis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok,kul, kaj pa trpeznost? Vibracije hitro zdrmajo?

Glede barve pa sem vzel bolj hladne, ker pozicijska je sicer bolj rumena napram h7, ker ma samo plasticni pokrovcek, bomo videli. Kje pa ti kupis?

LED so precej trpežne zadeve, če le niso Kitajci goljufali in svetilnosti dosegli s prevelikim tokom (tok se določa s preduporom).

 

eBay, dealextreme.com, aliexpress.com - odvisno od trenutne ponudbe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En mi je pisal, da se zaradi tresljajev odlotajo čipi sčasoma da pa jih je ojačal z lepilom :)

 

Bom videl, kaj bo uporaba pokazala.

 

Sicer led poznam (kuhinja, avto), a tisto je druga zgodba, tam špila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, vendar raje dam navadne, ker pač ne bi rad tvegal s toploto, so tudi drugi podobno pisali.

 

Glede poralitete: če je narobe obrnjena ne sveti, možnosti sta samo dve, al kako si mislil?

če ne sveti, jo pač obrneš. Js mam celo une k majo 9 ledic, barvo isto kot ti, svetijo pa že nekih 30kkm, zdrmane so tut bile po makedamu, pa položnice še nism vidu. Tok na kratko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj zato sem pa vprašal, kak še drugače polariteto ugotovim, ker nimam nobenih aparatur razen faznpriferja :)

 

Malo hecno bi bilo, da bi mi dal položnico za led lučko za tablico in za parking luč, drugo je glavna luč, tam pa ni prave alternative kot menjava celotnega sistema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj zato sem pa vprašal, kak še drugače polariteto ugotovim, ker nimam nobenih aparatur razen faznpriferja :)

 

Malo hecno bi bilo, da bi mi dal položnico za led lučko za tablico in za parking luč, drugo je glavna luč, tam pa ni prave alternative kot menjava celotnega sistema.

Pa kaj ma Versys tolk slabe luči,da treba potem vse zamenjat..........sej ni čudn,da je tok pocen ta bicikl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj ima pozicijsko in štop luč SERIJSKO led (od Z1000), navadna je pa za tablico, zakaj ne bi menjal, a ne, da je lepša barva.

 

Enako velja tudi za sprednjo parking-pozicijsko, saj na fotki vidiš da je preveč "rumena" in to sem pač spremenil.

 

Kratki žaromet in ločen dolgi žaromet pa izvrstno svetita.

 

Verjamem, da je tvoj motor v celoti opremljen z LED tehnologijo :) popravi me. če se motim glede GSA. 

 

p.s.

Ne bi rad nagajal prijatelju in prilepil videa, ko mu je na bmwflu šla žarnica in sem mu osvetljeval. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj ima pozicijsko in štop luč SERIJSKO led (od Z1000), navadna je pa za tablico, zakaj ne bi menjal, a ne, da je lepša barva.

 

Enako velja tudi za sprednjo parking-pozicijsko, saj na fotki vidiš da je preveč "rumena" in to sem pač spremenil.

 

Kratki žaromet in ločen dolgi žaromet pa izvrstno svetita.

 

Verjamem, da je tvoj motor v celoti opremljen z LED tehnologijo :) popravi me. če se motim glede GSA. 

 

p.s.

Ne bi rad nagajal prijatelju in prilepil videa, ko mu je na bmwflu šla žarnica in sem mu osvetljeval. :)

Tud jaz ti ne bom nagajal,ker je vseeno lepa tema in da ne serjem tukaj se dobiva tukaj.....http://www.motosvet.com/tabla/topic/37393-zakaj-ne-bi-imeli-kawasaki-motocikla/page-111 :yes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Te stare linke smo ze videli. Vsepovsod je zmagoval v testih in kot best buy. Moraš pa razumeti, da je že 8 let na trgu in da se čaka na posodobitev.

Če bi mene vprašali, poleg posodobitev izgleda, bi menjal agregat in sicer za 4 valje. Ne zaradi moči, ampak uglajenosti, tresljajev.

Majo dovolj v ponudbi. Koncept pa je vrhunski, potreb po pravem kle je vedno manj v civilizaciji.

In spet bi bil daleč pred konkurenco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mene vprašali, poleg posodobitev izgleda, bi menjal agregat in sicer za 4 valje. Ne zaradi moči, ampak uglajenosti, tresljajev.

 

 

 

No, to je subjektivno. Če bi mene vprašali, pa bi obvezno ostal na dveh valjih. Meni je Versys izjemno zabaven motor (pa čeprav brez milijon konjev), tudi zaradi odziva motorja, ki ni prav uglajen. Meni je uglajenost na motorju dolgočasna. Kot rečeno pa je to stvar osebnega okusa.

Se pa strinjam, da je Versys izjemen best buy paket.

Btw, jaz svojega prodajam. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je tudi subjektivno, a vendar malo tudi objektivno. Vibracije so problem 2 valjnikov, nonstop jih zmanjšujejo, z gredjo proti vibracijam, drugačno vpetje ipd..

 

A nekje se zgodba konča, zato pa pravim, da se temu izognejo s 4 valjnikom, imajo ga v hiši. Če dajo not 750ko, se motor ne bo kaj dosti razširil, ker če gledaš sedanji okvir, je še na levi in desni dovolj placa za dodatnih 100kubikov oziroma večji blok motorja.

 

Glede na trenutne cene in sicer da versys pri nas sedaj stane z absom 8.863,00 pa zelo težko rečem, da je to bestbuy.

 

Cena do 7 jurjev bi bila korektna, tako pa je 2 jurja predrag.

 

p.s.

In zakaj prodajaš? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede mojega boš odgovor dobil na zs, ker ni lepo smetiti teme. :)

Res je, da so cene ravnokar šle gor (sveža informacija). Ampak mislim, da V-ja brez absja pa dobiš za mnogo manj, po mojem. Z osebnim obiskom pri kakšnemu zastopniku. Prodaja je namreč hudo padla.

Glede vibracij se strinjam, v tistih ne uživam :) Ampak prevaga mi karakter mašine in če moram vzeti v zakup tudi vibracije, jim pač vzamem zraven. Ker ne govorimo o nekem tourerju za okoli sveta, bolj o vsestranskem zabavnem in hassle-free motorinčku za vsak dan. Čeravno ne dvomim, da bi tudi okoli sveta prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede mojega boš odgovor dobil na zs, ker ni lepo smetiti teme. :)

Res je, da so cene ravnokar šle gor (sveža informacija). Ampak mislim, da V-ja brez absja pa dobiš za mnogo manj, po mojem. Z osebnim obiskom pri kakšnemu zastopniku. Prodaja je namreč hudo padla.

Glede vibracij se strinjam, v tistih ne uživam :) Ampak prevaga mi karakter mašine in če moram vzeti v zakup tudi vibracije, jim pač vzamem zraven. Ker ne govorimo o nekem tourerju za okoli sveta, bolj o vsestranskem zabavnem in hassle-free motorinčku za vsak dan. Čeravno ne dvomim, da bi tudi okoli sveta prišel.

Brez ABS-a dobiš"poceni" s popustom samo stere modele,kajti vsi motorji po letošnjem letu uvoženi in izdelani v EU bojo morali imeti ABS ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

No, danes sem prejel pošiljko iz Nemčije, ki se je nekje zataknila od 29.10. :) (tudi pri švabih čakaš in to pri priznanem prodajalcu moto opreme).

 

Naročil sem "stock" 12V vtičnico in rele (el. stikalo al kako je po naše) brez katerega zadeva na predpripravljeno inštalacijo ne deluje (predpripravo imajo samo versysi od 2010 dalje, na prvi seriji tega ni).

 

Isti rele je tudi za ogrevanje ročk, katerega pa ne bom nabavil.

 

Zadeva je zasoljena, 122 EUR, res pa je, da paše ko ata na mamo in si jo lahko zmontira "vsak". 

 

img20131223153555109.jpgimg20131223153936581.jpgimg20131223154104014.jpg

img20131223154812467.jpgimg20131223154833372.jpgimg20131223160447295.jpg

img20131223163209663.jpgimg20131223165015282.jpgimg20131223165043256.jpg

img20131223165142335.jpgimg20131223165150013.jpgimg20131223165359024.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!