Skoči na vsebino

Jankovič za ljubljanskega župana


Broj Jedan

Priporočene objave

...

NLB smo zaradi takšnih kreditov že dvakrat dokapitalizirali (beri..pokrili izgube z davkoplačevalskim denarjem). Če Grep in Energoplan potoneta, ostanejo bankam stadion, dvorana in nezaključene trgovine. Torej so davkoplačevalci de facto plačali za projekt, katerega je Janković prodajal kot finančno minimalno obremenjujočega za MOL.

...

Ja.

...

Jasno, da nima Zoki s temi trupli (samomorilci) nič. ...

:yawn:

Menda tudi daljnega leta 1920 pa še nekaj sistem ni imel nič z delavci na Zaloški, ki jih je postrelil (samomorilci :grrr ).

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.

:yawn:

Menda tudi daljnega leta 1920 pa še nekaj sistem ni imel nič z delavci na Zaloški, ki jih je postrelil (samomorilci :grrr ).

:wallbash::wallbash:

:surrender: :surrender: :surrender: :surrender: :surrender: :surrender:

:beer1: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.

:yawn:

Menda tudi daljnega leta 1920 pa še nekaj sistem ni imel nič z delavci na Zaloški, ki jih je postrelil (samomorilci :grrr ).

Mislim, resno: kaj pa je s teboj, da pišeš takele.

Se v redu počutiš?

Drugače ... mislim.

Te dajejo kaki glavoboli zadnje čase?

Te obhajajo črne, težke misli?

Strahovi morda?

Želodec - te morda prebadajo nenadne bolečine?

Kako se počutiš v mraku WCja, če so zaprta vrata?

Utesnjeno?

Resnično (brez zajebancije!!) me skrbi za te.

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, resno: kaj pa je s teboj, da pišeš takele.

Se v redu počutiš?

Drugače ... mislim.

Te dajejo kaki glavoboli zadnje čase?

Te obhajajo črne, težke misli?

Strahovi morda?

Želodec - te morda prebadajo nenadne bolečine?

Kako se počutiš v mraku WCja, če so zaprta vrata?

Utesnjeno?

Resnično (brez zajebancije!!) me skrbi za te.

:huh:

no comment...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no comment...

No saj mi lahko pišeš tudi na PM,

če ti ni do tovrstne javne razprave.

Gotovo, iz srca rad ti bom nekako pomagal.

:unsure:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wallbash::wallbash:

:surrender: :surrender: :surrender: :surrender: :surrender: :surrender:

:beer1: :yea2:

Kaj pa to pomeni, da si obupal .. da izgubljam sobroce?

:rolleyes:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa to pomeni, da si obupal .. da izgubljam sobroce?

:rolleyes:

:rolleyes: To ravno ne. Je pa po mojih izkušnjah nemogoče "prepričanemu", dopovedati - tudi z realnimi dokazi podprto - da je "zmotno prepričan". :slap:

Je popolnoma kontra-produktivno. :yea2:

Ta segment vedno ...... ampak res vedno ....... na vsako dejstvo ali argument, ki negira njihovo "globoko mnenje in prepričanje" najde 100 + 1 nov pomislek in izgovor ( od dedkov, babic, stricev - tja do Matije Gubca ) :lol1::lol1: da je njih "mnenje" edino in "basta". :eek:

Torej z nekom, ki VE - vse ( pa sploh ni bil zraven / kaj šele blizu ) in je v "Lady, Anteni, 24h ali drugje v "resni štampi" prečital vse "zveličavne resnice", je škoda polemizirati.

Bom pa rade volje in z velikim veseljem - podal še kak argument - ko bo potreba za tem. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: To ravno ne. Je pa po mojih izkušnjah nemogoče "prepričanemu", dopovedati - tudi z realnimi dokazi podprto - da je "zmotno prepričan". :slap:

Ja, prepričanim je res težko dopovedati. In kje so vajini dokazi proti trditvi, da je s tujim k..... lahko tolčt po koprivah? Recimo, da so podizvajalci sami krivi a če ne bi politika preko bank izpljunila najmanj 135 mio. €, bi največji Jankovićev projekt nasedel. Tako smo pa dobili delno uporabno dvorano, nogometni stadion za tistih 50 navdušencev (to je pravi Zokijev spomenik) in nedokončan trgovski center, no teh v Ljubljani res primanjkuje. Če bi meni tako dajali denar bi že začel s projektom podzemne železnice v Ljubljani. Z dovolj denarja in časa je baje vse možno...

V tej temi sem že pisal, da me v Ljubljani najbolj teži promet in v odgovor Justinu Biebru na njegov zapis kako smo Ljubljančani leni. Bicikelj je dobra ideja a kakor s parkirišči za motorje je tudi tukaj zadeva preveč ozko zastavljena. Mogoče je to samo začetek a zdaj pokrivajo z Bicikelj punkti premalo mesta. Če pa gremo gledati LPP, kjer sem že imel debato z nekom, ki me je obtožil, da ga kritiziram, čeprav ga sploh ne uporabljam..ga še kar uporabljam a če hočem kam priti hitro in pravočasno, potem moram iti z avtom ali motorjem ali pa kreniti pol ure do uro prej kot bi z avtom, ker je potrebno precej časa, da prideš iz enega konca Ljubljane na drugi konec pa še ta čas zelo varira glede na količino prometa.

In glede motornih koles, ker smo že na moto forumu, lahko bi se v mestu odločili ali podpirajo enoslednike ali ne. Nekaj parkirnih mest okrog starega mestnega jedra se mi zdi kot poceni izgovor v smislu: "Tam jih imate, vsepovsod drugje pa ste nezaželeni."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj res misliš, da je na tem Motoskretu dovolj prostora za resno debato o vseh teh projektih? Potrebnih in nepotrebnih.

Če česa, nam prostora za tekstualno debatiranje tu ne manjka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA še K zokitu mlajšemu, ki mu bodo zgleda sprešali Merčedeza :) Poroča Požar Report.

PS: res so nekam nizko ovrednotili avto, res stane ene 250+ jurjev: )

Kazni, vožnje brez izpita. Damijanu Jankoviću policija zaplenila mercedes!Ljubljana, 27.07.2011 07:00Objavljeno: NecenzuriranoKomentarji: 34Ocena:Galerija slik: 1 Damijan Janković, starejši sin ljubljanskega župana Zorana Jankovića in direktor ter solastnik Electe, krovnega prodjetja družine Janković, je včeraj popoldne ostal brez svojega mercedesa bele barve, modela CL 65AMG. Policisti so mu avto zaplenili okoli pol štirih popoldne, zaradi večkratnih ponovljenih prometnih prekrškov in vožnje brez izpita. Novico je na uredništvo časopisa Slovenske novice sporočil eden izmed bralcev, kasneje pa je vest potrdil tudi tiskovni predstavnik ljublljanske Policijske uprave Vinko Stojnšek.Slednji pravi, da so "policisti vozilo znamke mercedes zasegli v Kolezijski ulici, zoper kršitelja pa bo podan obdolžilni predlog."Damijan Janković zaplembe avtomobila sinoči za naš portal ni želel komentirati. Sicer pa Damijan Janković in njjegov mercedes slovita po številnih prometnih prekrških, predvsem po "legendarnem" napačnem parkiranju na pločnikih in prehodih za pešce. Po nekaterih informacijah mestni redarji njegov avto zelo dobro poznajo in mu raje ne lepijo kazni, medtem ko Damijan Janković trdi, da to ni res, in da kazni, če mu jih izrečejo, pošteno plačuje. Tako nas je vsaj prepričeval pred nekaj meseci. Ni pa znano, koliko časa in zakaj je Damijan Janković vozil brez vozniškega izpita. Mimogrede, nov mercerdes, model, kot ga vozi Damijan Janković, stane okoli 150 tisoč evrov.In zanimivo, policisti so Damijanu Jankoviću mercedes zaplenili v Trnovskem pristanu pred elitnim blokom, imenovanim Močerad, kjer Damijan Janković tudi stanuje. V tem bloku sicer stanujejo tudi nekateri drugi znani Slovenci, denimo zakonca Nevenka in Janez Pergar, nekdanji košarkaš, zdaj trener Slobodan Subotič Piksi, in poslovnež Matjaž Sattler.Pred časom smo že pisali, da Damijan Janković ponovno živi skupaj z občasno manekenko in gimnazijko ljubljanske Euro gimnazije Maxim Pikula (glej članekZveza se vrača, biznis tudi. Damjan Janković in Maxime Pikula spet skupaj).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA še K zokitu mlajšemu, ki mu bodo zgleda sprešali Merčedeza :) Poroča Požar Report.

PS: res so nekam nizko ovrednotili avto, res stane ene 250+ jurjev: )

Kazni, vožnje brez izpita. Damijanu Jankoviću policija zaplenila mercedes!Ljubljana, 27.07.2011 07:00Objavljeno: NecenzuriranoKomentarji: 34Ocena:Galerija slik: 1 Damijan Janković, starejši sin ljubljanskega župana Zorana Jankovića in direktor ter solastnik Electe, krovnega prodjetja družine Janković, je včeraj popoldne ostal brez svojega mercedesa bele barve, modela CL 65AMG. Policisti so mu avto zaplenili okoli pol štirih popoldne, zaradi večkratnih ponovljenih prometnih prekrškov in vožnje brez izpita. Novico je na uredništvo časopisa Slovenske novice sporočil eden izmed bralcev, kasneje pa je vest potrdil tudi tiskovni predstavnik ljublljanske Policijske uprave Vinko Stojnšek.Slednji pravi, da so "policisti vozilo znamke mercedes zasegli v Kolezijski ulici, zoper kršitelja pa bo podan obdolžilni predlog."Damijan Janković zaplembe avtomobila sinoči za naš portal ni želel komentirati. Sicer pa Damijan Janković in njjegov mercedes slovita po številnih prometnih prekrških, predvsem po "legendarnem" napačnem parkiranju na pločnikih in prehodih za pešce. Po nekaterih informacijah mestni redarji njegov avto zelo dobro poznajo in mu raje ne lepijo kazni, medtem ko Damijan Janković trdi, da to ni res, in da kazni, če mu jih izrečejo, pošteno plačuje. Tako nas je vsaj prepričeval pred nekaj meseci. Ni pa znano, koliko časa in zakaj je Damijan Janković vozil brez vozniškega izpita. Mimogrede, nov mercerdes, model, kot ga vozi Damijan Janković, stane okoli 150 tisoč evrov.In zanimivo, policisti so Damijanu Jankoviću mercedes zaplenili v Trnovskem pristanu pred elitnim blokom, imenovanim Močerad, kjer Damijan Janković tudi stanuje. V tem bloku sicer stanujejo tudi nekateri drugi znani Slovenci, denimo zakonca Nevenka in Janez Pergar, nekdanji košarkaš, zdaj trener Slobodan Subotič Piksi, in poslovnež Matjaž Sattler.Pred časom smo že pisali, da Damijan Janković ponovno živi skupaj z občasno manekenko in gimnazijko ljubljanske Euro gimnazije Maxim Pikula (glej članekZveza se vrača, biznis tudi. Damjan Janković in Maxime Pikula spet skupaj).

điiizaaas požarreporter hahaha :D A se da u članku večkrat uporabit Damjan Janković?

U soboto sm se čudil novemu kongresnemu trgu. fucking super. Garažna hiša pod njim=perfect. in na robu trga (res da le peščica) brezplačni parkplaci za motorje. AWSOME.

hudič je, ker Ljubljana bolš zgleda, in bolš funkcionira. In ko šetaš čez mesarski mostz si misliš, zakaj ga je blo treba čakat do sedaj? In po tem takem, je jasno, da bo na volitvah folk glasoval zanj.

Že predno je bil prvič izvoljen, je bilo jasno, da bo Županković izredno učinkovito reševal probleme mesta. In z enako vnemo denar usmerjal v "prave" kanale. Zgodba z Elekto je pač dobila več imen in nov pospešek. Da se bo to zgodilo je blo jasno vsem. prav vsem, Še najbolj desnici, ki je v prvem krogu proti njemu postavila izredno kompetentnega in kredibilnega kandidata, Franceta Arharja. Čufarski asket proti ljudskemu pop meneđerju, najboljšemu sosedu ni imel šans. And the rest is history.

s tem ne trdim da bi bilo v primeru Arharjeve izvolitve kaj boljše ali slabše. Gotovo bi bilo drugače. Skoraj gotovo za mandatarja nebi dobili pahorja .

Kako se je na funkciji okrepil, v samo nekaj letih, je na meji znanstvene fantastike. čist, brutalno nazoren primer je bil poskus protesta podjetja Leka, ob odprtju stožic. Na notranjem in prometnem ministrstvu so ga do besedice natančno ubogali. Prometno ministrstvo je zaprlo cesto, mnz je tovorna vozila izločal. horror. za fakin Grosmanov festival.

Problem. kamerad? v naši državi je vse gnilo, ali prepleteno.Včasih oboje. Koprski župan je obsojen zarad utaje davkov, pa mirno vlada naprej. Jankovićem sploh niso še ničesar dokazali? kako je to možno? Njegova pomoč je daleko bolj cenjena kot bi bila njegova glava na tnalu. full circle.

Glede Damjan Janković Damjan Janković Damjan Janković Damjan Janković Damjan Janković Damjan Janković

in če mu bodo res odvzeli CL, bo pač na sceno padu podobno prestižn stroj. Morda z arabsko registrsko tablico. da je redarji ne bodo mogli vnest v svoje terminalčke. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njegova pomoč je daleko bolj cenjena kot bi bila njegova glava na tnalu.

Ja, po moje je res to - človek dela lumparije ampak ob tem toliko dobrega za mesto, da slednje prevaga.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, po moje je res to - človek dela lumparije ampak ob tem toliko dobrega za mesto, da slednje prevaga.

:rolleyes:

:doze::nono:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, po moje je res to - človek dela lumparije ampak ob tem toliko dobrega za mesto, da slednje prevaga.

:rolleyes:

Ja, Janša je tudi naredil veliko dobrega..bil je abramba med vojno in po njej in še marsikaj..a štekaš logiko?

PA še K zokitu mlajšemu, ki mu bodo zgleda sprešali Merčedeza

Če prešajo takšne avte je to največja neumnost..potem pa kupujejo nove za prevoz VIP-ov. Upam, da tega res ne počnejo.

Off-topic seveda.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prepričanim je res težko dopovedati. In kje so vajini dokazi proti trditvi, da je s tujim k..... lahko tolčt po koprivah? Recimo, da so podizvajalci sami krivi a če ne bi politika preko bank izpljunila najmanj 135 mio. €, bi največji Jankovićev projekt nasedel. Tako smo pa dobili delno uporabno dvorano, nogometni stadion za tistih 50 navdušencev (to je pravi Zokijev spomenik) in nedokončan trgovski center, no teh v Ljubljani res primanjkuje. Če bi meni tako dajali denar bi že začel s projektom podzemne železnice v Ljubljani. Z dovolj denarja in časa je baje vse možno...

Ne razumi me napak, vendar kaj je tukaj narobe?

Zoki je imel idejo, katero so morali vsi podpreti (se strinjati z njo, saj Ljubljana ni samo Zoki, temveč tudi ostali člani kateri odločajo) zato jo je tudi udejanil (definitivno ni mogel sam tega speljati brez soglasja ostalih, ali pač?)....nekdo je naredil projekt (ni važno kdo), na podlagi katerega so pridobili investitorje (privatni, banke,kdorkoli....ni važno, samo da so pljunili denar in da se jim je zdel projekt vreden investicije). Če je politika pritisnila na banke za denar ne vem (in je tudi irelevantno),verjetno se jim je že zdelo vredno investicije v ta projekt....

Če se ne motim, Ljubljana pred novim štadionom ni imela primernega štadiona (res da nisem bil v življenju na štadionu, zato ne morem soditi kateri stadion je primeren...), vem pa da so se na veliko vodile polemike okoli obnove starega stadiona. Ampak samo polemike....in Zoki je uspel ta vozel presekati, zato kapo dol.

In podizvajalci SO sami krivi.Če so pristali na takšne pogoje in na takšne pogodbe, so sami prevzeli riziko.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim, Ljubljana pred novim štadionom ni imela primernega štadiona (res da nisem bil v življenju na štadionu, zato ne morem soditi kateri stadion je primeren...)

Ljubljana resnično ni imela primernega štadiona. Edini je bil ta za Bežigradom, katerega je načrtoval še Plečnik (1935!) in Hala Tivoli iz 1965ega. Oba veliko premajhna za število gledalcev. Da o prostorih za tekmovalce sploh ne začnem. Jasno je pa, da kritiki, ki se ne zavedajo starega gesla nezadovoljnih množic "Kruha in IGER!" ne morejo dojeti kako pomembni so taki stadioni v moderni družbi.

Če pa Zoki tega ne bi izpeljal, bi se pa seveda spet drli kot zmešani in ne bi pomagala nobena razlaga o krizi.

:wallbash::headbang::wallbash::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa Zoki tega ne bi izpeljal, bi se pa seveda spet drli kot zmešani in ne bi pomagala nobena razlaga o krizi.

:wallbash::headbang::wallbash::headbang:

Točno to. Pa stadiona sta lušna, uporabna in kar je najpomembneje polna.

@fritz: Saj te razumem da trpiš. Ker je "ta rdeč", je treba udrihat po njem. Ko si je una prejšnja (vika al ktera že) gradila resnični spomenik, ki pa je res popolnoma zgrešena investicija (beri: lift na grad) te pa ni čisto nič motilo, ane. Zihr si janševc-grem mal uno temo pogledat.

@bmw: Ne niso sami krivi. Kriv je ta jeb*ni gnil kapitalizem. Če nebi pristali na njihove pogoje, pa nebi dobili dela in bi šli glih tako u maloro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumi me napak, vendar kaj je tukaj narobe?

Zoki je imel idejo, katero so morali vsi podpreti (se strinjati z njo, saj Ljubljana ni samo Zoki, temveč tudi ostali člani kateri odločajo) zato jo je tudi udejanil (definitivno ni mogel sam tega speljati brez soglasja ostalih, ali pač?)....nekdo je naredil projekt (ni važno kdo), na podlagi katerega so pridobili investitorje (privatni, banke,kdorkoli....ni važno, samo da so pljunili denar in da se jim je zdel projekt vreden investicije). Če je politika pritisnila na banke za denar ne vem (in je tudi irelevantno),verjetno se jim je že zdelo vredno investicije v ta projekt....

Če se ne motim, Ljubljana pred novim štadionom ni imela primernega štadiona (res da nisem bil v življenju na štadionu, zato ne morem soditi kateri stadion je primeren...), vem pa da so se na veliko vodile polemike okoli obnove starega stadiona. Ampak samo polemike....in Zoki je uspel ta vozel presekati, zato kapo dol.

In podizvajalci SO sami krivi.Če so pristali na takšne pogoje in na takšne pogodbe, so sami prevzeli riziko.....

Ne razumem te napak, saj debatiramo :)

Narobe je to, da se je projekt začel in je bil tako tudi oznanjen, kot javno-zasebno partnerstvo (ta izraz je pogosto zelo problematičen kadar se uporablja za privatizacijo funkcij lokalne ali državne uprave a je tukaj popolnoma sprejemljiv). To javno-zasebno partnerstvo naj bi omogočilo, da bosta dvorana in stadion, skupaj parkirišči zgrajena na račun tega, da bo zasebni kapital dobil zemljišče in možnost zgraditi trgovski center, kot del projekta. Občina bi dala zemljišča in zagotovila vsa dovoljenja, priključke etc., zasebnik (tedaj Delta) pa bi zagotovil denar. Ko se je Delta umaknila so ostali na suhem. Banke, kar je bilo večkrat pojasnjeno skozi analize, ne bi nikoli dale kredit za takšno, čejih ne bi politika v to prisilila..ipaq je država njihov lastnik, z državo pa upravlja politična elita, ki je trenutno na oblasti. Ko so kasneje naleteli na nadaljnje težave je v pomoč priskočilo ministrstvo za šolstvo in zagotovilo proračunski in evropski denar z izigravanjem pravil EU, kar se je kasneje spet potrdilo.

Zakaj bi banke, v časih kot so, tvegale, da jim bo namesto denarja ostal nerentabilen stadion, pogojno uporabna dvorana in nedokončane trgovine. Dober bankir tega ne dela. Posledica slabega dela pa so izgube, ki se z dokapitalizacijo spremenijo v poplačilo s proračunskim denarjem. Torej..vsaj po mnenju nekaterih ekonomistov, je bil to za banke slab posel.

Polemike okrog štadiona gor ali dol, zame gre za napihnjeno zadevo. Glede na popularnost in množičnost nogometa pri nas ter do sedaj dosežene uspehe bi se lahko tisti mandeljci iz reprezentance komot peljali v Celje na tistih nekaj tekem. Liga pa je itaq druga vaška in bo stadion med tekmami bolj prazen kot ne.

Najbolj pohvalna zadeva pri celem projektu, če je to sploh del projekta je razširitev in ureditev tomačevskega rondoja in nova vpadnica v Ljubljano, ki se počasi zaključuje proti žalskemu rondoju, to pa je za pohvaliti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@fritz: Saj te razumem da trpiš. Ker je "ta rdeč", je treba udrihat po njem. Ko si je una prejšnja (vika al ktera že) gradila resnični spomenik, ki pa je res popolnoma zgrešena investicija (beri: lift na grad)

Sam sem bil blazno proti vzpenjači a.k.a. vlačugi, celo letake smo o tem delili po ljubljani (v okviru Ljubljanske kolesarske mreže), ampak zdaj mi je zadeva všeč in tudi vidim, da je koristna za turizem Ljubljane (tako domačine, kot tujce).

http://www.siol.net/slovenija/lokalne_novice/osrednja_slovenija/2010/12/vzpenjaca_na_ljubljanski_grad_z_milijontim_potnikom.aspx

Skratka, tukaj brcaš v temo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa vlačuga še zdaj ni všeč ... če bi naredili stopnice bi bilo bolj zdravo za vse. Je pa res, da bi bilo precej nerodno, če bi kdo na njih padel in se prikotalil do podnožja.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to. Pa stadiona sta lušna, uporabna in kar je najpomembneje polna.

@fritz: Saj te razumem da trpiš. Ker je "ta rdeč", je treba udrihat po njem. Ko si je una prejšnja (vika al ktera že) gradila resnični spomenik, ki pa je res popolnoma zgrešena investicija (beri: lift na grad) te pa ni čisto nič motilo, ane. Zihr si janševc-grem mal uno temo pogledat.

@bmw: Ne niso sami krivi. Kriv je ta jeb*ni gnil kapitalizem. Če nebi pristali na njihove pogoje, pa nebi dobili dela in bi šli glih tako u maloro.

me prav zanima kaj bi rekla neka neodvisna strokovna inšpekcija o tem zokijevem spomeniku ..

bojč ne žali tardečih ... ti , za katere danes trdite , da so tardeči - ne pri njih ni več sledu o tem - tudi toliko ne ,da bi bili blago roza - ampak samo bistvo čimveč denarja na kupček po možnosti nekje na kajmanskih otokih ..

in vsak , ki trdi , da zoki ni imel pri tem nič ...ta se laže sam sebi .. ideja projekta je bila njegova ..to je občinski svet sprejel .. obljubljeno javno-zasebno partnerstvo je med občino in med soinvestitorji , kar pomeni , da je imel zoki še kako prste zraven , saj je vrhovni poglavar taiste občine , ki je soiinvestitor projekta ... po vseh normalih pogojih kapitalizma in sodobne ekonomije bi moral ta projekt umreti takoj , ko se je zasebno partnerstvo delte umaknilo od izvedbe , novega zasebnega partnerja pa ni bilo ...

in na koncu se je zasebni del partnerstva prelevil v državno sofinanciranje prek državnih bank ... država je naša "last" , banke so njena lastnina in denar v teh bankah tudi ... in denar za poslovanje - beri dokapitalizacijo bank zaradi napačnih odločitev o odkupu ali poravnavi dolgov - dajemo davkoplačevalci od naših plač ... za katere se mora kar nekaj od nas pošteno potruditi , da jih zasluži in tako omogoči delovanje te gnile države , kjer se denar meče naokoli kot da je padel z neba ...

ja na koncu sem sam prišel do tega , da je ta isti zoki le prišel do tistega drugega dela ideje - do zasebnega partnerstva ..zna biti da je imel - tudi v kakem dogovoru z delto , saj ima močne veze tam doli - že v štartu izdelano proceduro natega države - in država smo mi ..baje .. - v natančnem načrtu "fake" vhoda delte v projekt zaradi samega štarta izgradnje , ko pa je bilo treba dati veliko količno denarja , pa se je delta lepo umaknila , zoki je pritisnil na politiko , ta je dala ukaz za izplačilo državnega - našega skupnega - denarja projektu in tako smo mi kot državljani te skorumpirane in ponižujoče države postali tisti zasebni del partnerstva v projektu ...

in kdo je tukaj sploh kaj kriv ?? ja res ne najdem nobenega drugega krivca dragi moji forumaši .. res ga ni kot ta , da smo to mi sami... a ni to tako lepo , da človek sploh ne more več verjeti , da se ti lahko kaj takega zgodi...

biti soinvestitor ter solastnik enega spomenika , ki je pa po tistem reku - cilj posvečuje dejstva , dejstva so pa lahko tudi trupla in ljudje , ki so ostali brez služb in zato po "svoji" krivdi zabredli v socialne težave ( saj so se sami spravili v partnerstvo in solastništvo takega projekta že s tem , da so ponosni delovni državljani ter imajo volilno pravico za katero so pa spet sami krivi , če so jo , če je niso ali če so jo napačno izkoristili ) - je možno samo v tej naši gnilobi od kvazi demokratične - in naj prosim nihče ne reče "socialne" - države ..

ja banda motoristična .. edini krivci za ta stadion in vse ostale napake sem jaz-bumbar in Vi bumbarji , ker nasedamo sami sebi ..kajti mi smo država in mi mečemo denar stran ker smo tako zelo vplivni ... (ja seveda ...včasih se tudi sebi malce zlažem ..)

kreganje okoli tega , ti si lev , ti si pa desen nam ne pomagajo ... kajti vsi naši vplivneži na visoki ravni so ISTI !!! loči jih samo barva strankarske zastave...droga pa je ista - denar ...

pa še vremena nam ne zrihtajo , da bi se lahko v miru fural z motorji ..saj pravim . navadna banda ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa vlačuga še zdaj ni všeč ... če bi naredili stopnice bi bilo bolj zdravo za vse. Je pa res, da bi bilo precej nerodno, če bi kdo na njih padel in se prikotalil do podnožja.

mnenja o estetiki in okoljskem urejanju ter umeščanju objektov v prostor s oseveda pravica vsakega posameznika in tako je tudi prav ..

o padanju po stopnicah mogoče v kaki drugi temi .. tukaj pa samo to - ali si res tako globoko prepričan , da lahko prav vsi nemoteno hodijo po stopnicah ?? nekateri "zdravje " in hodilno opravilnost za po stopnicah imajo...drugi pač ne ..in ti bi mogoče - napisal samo mogoče , ker dvomim da bi se spustil na tak osebnostni nivo - izločil vse tiste , ki te možnosti hoje po stopnicah ne morejo izkoristiti zaradi zdravstvenih ali fizičnih težav ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... - izločil vse tiste , ki te možnosti hoje po stopnicah ne morejo izkoristiti zaradi zdravstvenih ali fizičnih težav ??

Ej - a vidiš kakšni ste socialistični sovražniki našega župana?

Krenki naložiš, samo, da se sliši pametno in "humano".

Neeeverjetno, neeeeeeeeeeveeeeerjeeeeeeetnooooooo.

To je podlo, to je zahrbtno nakadanje.

:headbang:

Evo - recimo, da je Ljubljanski grad star 1.000+ let, zadnje leto in pol vozi vzpenjača in JAZ sem sedaj tavelika pizda, ker so mi bolj všeč stopnice.

:eek:

Kje si pa bil prej, tumper - materbožju - KJE... kje si bil tistih (1.000+)-1,5 let, ko so VSI hodili po cestici na grad? Cestici katera nenadoma več nima nobenega smisla, razen za prinašalca Dela, Snago in občasno rešilni avto, če kdo skoči iz stolpa zaradi razočaranja nad butalskimi arhitekti, ki so popolnoma iznakazili graščino.

Takole - ena zanimiva informacija ... ko že besedujemo o Lj. gradu.

A veste, da bruce iz fakultet za arhitekturo po celi EU vodijo na študijske exkurzije na Ljubljanski grad?

Tega GOTOVO niste vedeli.

Ja res jih. Celo iz Pariza, Dunaja, Barcelone itd.

Pripeljejo pa jih zato ...

No, kaj pravite zakaj?

ZATO ...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

da jim profesorji pokažejo ...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

kako se stara graščina

.

.

.

.

.

.

.

NE SME OBNAVLJATI!

O tem seveda nihče ne govori, saj bi tistega župana, ki je to dovolil in arhitekte, ki so iznakazili grad, verjetno bilo treba javno ustreliti na Kongresnem trgu, zapreti fax za arhitekturo (poglejte kaj so barabe naredile operi - tisto črno kocko zadaj, kateri bi se odrekel celo ljubljanski krematorij in lahko vsak dan znova na njej prešteješ koliko ptičev se je zadnji mesec posralo nanjo, ker se beli ptičji dreki svetijo na 100 km daleč)- torej, zapreti fax in profesorje sterati u gatah v najtemnejšo đunglo okoli Konga.

Ja, saj vem :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

br1 .. ma off topic ali pa ne ... saj navsezadnje teče beseda o lj županu ... če je lahko stadion postavil zakaj pa ni vzpenjače porušil????????????

pa atek naš .. si prepričan , da nisi v nevarnosti , da si boš vonj po cipresah izpahnil ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!