Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

pozdravljeni!

 

Tako,sedaj tudi jaz vozim ducati monstera 620 :).

 

Zanima me pa sledeče : ali je kaj narobe, ker je ta del, katerega sem postal sliko (nism se pogruntal cemu sluzi). masten. v petk sem naredil 100km in to zadevo opazil. Bil bi vesel predlogov, rešitev, in podobno :)

hvala!

 

 

post-39561-0-54561000-1363021569_thumb.jpg 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti pušča tam kjer se tisti plastičen del dotika aluminija ? (na spoju ?) Če pušča na spoju razdri očisti daj novo tesnilo in je.

Čemu služi boš pa ugotovil če boš sledil žici do drugega konca (kjer letnik je motor)

 

VS800 Če si packon in te ne briga za svoj motor narediš kot si predlagal ;) pol se pa klapa pizdi čez italjane in nasplošno čez vse motorje kako je vse u kurcu in da crkuje seveda če ne odpravljaš napak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep, to je ta del, ki je prisravfan z imbus srauvfi, bom pogledal, pa zadevo zamenjal, kje pa tesnila kupim (e bay mogoce, ali kje drugje, link ce je mozno :) ..motor je letnik 2003...

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšraufi in poglej če je ploščato tesnilo (kar dvomim) greš kupit tesnit in ga narediš sam lahko je o-ring ki ga dobiš skoraj povsod ali pa je vmes tesnilna masa ki se jo tudi dobi brez problema še vedno pa obstaja uradni servis kjer tesnilo ne more bit glih velik strošek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z imbus ključem odšraufaj, vzami dol O-ring pojdi v trgovino kjer imajo semeringe, ležaje, o-ringe itd. kupiš in zamenjaš. 

Ni pa to nič takega če tam spušča.

Sploh pa meni iz te slike ne zgleda da bi tam kaj puščalo.

Ducatijeve zračne mašine so nasplošno ene bolj usranih mašin, ki jih je zelo težko res spucati.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pa sledeče : ali je kaj narobe, ker je ta del, katerega sem postal sliko (nism se pogruntal cemu sluzi). masten.

 

Ko boš imel mašino zunaj suho, brez oljnih flekov, takrat veš, da je skrajni čas, da naliješ noter olje, ker ti ga je zmanjkalo.... meni se to ne zdi da bi kaj spuščalo ;)

Popravljeno . Popravil orcus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvete  :OK:  bil sem v petek v lj. na uradnem servisu... jutr bom su po tesnilo, kr v petk ga nism mel s seboj :) . pa se olje in filter sem mu narocil naj prpravi (je dost drazji ,ce ga vzamem na uradnem servisu,ve kdo?)...ceprav je majstor od katerega sem motor kupil rekel, da je prpravlen na sezono, bom zaradi mojega boljšega pocutja zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ti pušča tam kjer se tisti plastičen del dotika aluminija ? (na spoju ?) Če pušča na spoju razdri očisti daj novo tesnilo in je.

Čemu služi boš pa ugotovil če boš sledil žici do drugega konca (kjer letnik je motor)

 

VS800 Če si packon in te ne briga za svoj motor narediš kot si predlagal ;) pol se pa klapa pizdi čez italjane in nasplošno čez vse motorje kako je vse u kurcu in da crkuje seveda če ne odpravljaš napak.

 

Ne vem, še nisem meu italjana, res pa da moj japonc, še nikol ni bil tkole usran...mogoče pa to kej pomen :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere gume bi priporočali za na Monsterja? Glede na to, da sem začetnik pa še nisem preveč vešč zalaganja ne bi ciljal glih na najmehkejše gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere gume bi priporočali za na Monsterja? Glede na to, da sem začetnik pa še nisem preveč vešč zalaganja ne bi ciljal glih na najmehkejše gume...

Po mojem mnenju Roadsmart ali pa Sportsmart mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odšraufi in poglej če je ploščato tesnilo (kar dvomim) greš kupit tesnit in ga narediš sam lahko je o-ring ki ga dobiš skoraj povsod ali pa je vmes tesnilna masa ki se jo tudi dobi brez problema še vedno pa obstaja uradni servis kjer tesnilo ne more bit glih velik strošek

Zanima me kakšno tesnilno maso uporabljate od konkurence ?  Da mi ni treba hodit na uradni servis od Ducatija kjer je najbrž dražja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od loctita ne vem točne oznake je pa rdeče barve in zdrži do 200 stopinj. Zadnje čase pa uporabljam neko črno kupljeno v italiji pride tuba v črno beli škatlci vendar se ne spomnim imena. Z nobeno od tegh nisem imel problemov pri rdeči pazi da jo naneseš lepo na tanko da ti ne bo špricnio povsod okrog ko boš zategnil stvar nazaj na mesto. Pa fajn razmasti obe površini jaz uporabljam nitro razredčilo. In če ti bo kaj mase stisnilo ven je ne obriši ampak počakaj toliko časa da bo en tolk trda da jo boš lepo stran pobral in ne bo nikjer nič videt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od loctita ne vem točne oznake je pa rdeče barve in zdrži do 200 stopinj. Zadnje čase pa uporabljam neko črno kupljeno v italiji pride tuba v črno beli škatlci vendar se ne spomnim imena. Z nobeno od tegh nisem imel problemov pri rdeči pazi da jo naneseš lepo na tanko da ti ne bo špricnio povsod okrog ko boš zategnil stvar nazaj na mesto. Pa fajn razmasti obe površini jaz uporabljam nitro razredčilo. In če ti bo kaj mase stisnilo ven je ne obriši ampak počakaj toliko časa da bo en tolk trda da jo boš lepo stran pobral in ne bo nikjer nič videt

Hvala za odgovor. :) A si mehanik Ducatijev? Če smem vprašat kje kupuješ v Italiji tisto črno v beli škatlici? Ker sem tudi jst iz Nove Gorice...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

utensili beta nasproti caudka prodaja tudi ležaje tesnila, skratka ima vse kar ti srce poželi kupujem tam vse stvari za generalke pri motorjih. Ima pa rdečo in črno

črna je samo za olje rdeča pa za olje in bencin. Jaz uzamem črno ker itak pri pokrovu od statorja, sklopke,... ni bencina.

 

Ulica je pa via Duca D'Aosta

 

Drugače mi je pa hobi motorje šraufat nisem noben uradni serviser :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

utensili beta nasproti caudka prodaja tudi ležaje tesnila, skratka ima vse kar ti srce poželi kupujem tam vse stvari za generalke pri motorjih. Ima pa rdečo in črno

črna je samo za olje rdeča pa za olje in bencin. Jaz uzamem črno ker itak pri pokrovu od statorja, sklopke,... ni bencina.

 

Ulica je pa via Duca D'Aosta

 

Drugače mi je pa hobi motorje šraufat nisem noben uradni serviser :D

Hvala, mi je jasno kje je to. :)

 

Sej to sem mislu, da ti je v hobi šraufat. Jst se komaj učim teh stvari. :)  Če mi kaj ne bo jasno te bom vprašal oz. prosil, če lahko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,kje v lj.  lahko kupim olje od ducatija in filter? kr sm bil ze drugic na uradnem servisu in skos nekj mutijo, da ga bodo jutri prpravili in podobno?

 

 

hvala!lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,kje v lj.  lahko kupim olje od ducatija in filter? kr sm bil ze drugic na uradnem servisu in skos nekj mutijo, da ga bodo jutri prpravili in podobno?

 

 

hvala!lp

 

Pri Boštjanu v Tomačevem, poklič na 041-510-993. On je bil 8 let seviser za Ducatije pri bivšem uvozniku, zdej ima pa svoj servis.

Popravljeno . Popravil BIZIXXX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!