Skoči na vsebino

Priporočene objave

Midva bova verjetno šla po isti poti nazaj. Gor greva na Jesenice, nekje čez IT, da se izogneva predoru, potem pa po avtocesti. Vodil bo kolega z Garminom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se izogneš predoru, je najhitreje čez Korensko sedlo, na Beljak in Špital. Čez IT je opcija nazaj (tako kot je predlagal Gasperr) ali pa čez Nassfeld. Uporaba Garmina za tako turo je pa, vsaj meni, že mal smešna. Orientacija je  približno tako zahtevna, kot pa Od Škofje Loke do Kranja. Ampak...ko voli, nek izvoli.

 

 PS.  Če pa vama slučajno Garmin odpove, pa glejta oznake. Verjemi, tudi Stevie Wonder s sopotnikom Rayem Charlesom jih ne bi zgrešil.

 

Pa lep izlet želim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karavanke so placljive :D

js bi tud ful sou ..sam mi je mal predalec k nism vajen tolk dolgih enodnevnih fur.... bom pocaku na vajine vtise kako bo :P uzivajta

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno eno najlepših motorističnih potovanj odkar sem na motorju....  :blush:  Ne moreš ostati ravnodušen, kurja polt vsaj 90% časa in nasmeh do ušes  :blush: wonders of the nature

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...

Zdravo, ker imate nekateri že izkušnje s tirolskimi hribi, bi se priporočal za kakšen secret advise. prvi dan čez gg do zell am see. drug dan mam pa 2 opcije.. oz se tretja preko innsbrucka. prilagam slike. 3 dnevna turca. lani smo šli na p. stelvio, pa se do livigna obrnt.. 3 dni je blo super za ovinkastih 1400km :) 

prvi dan1.jpg

drugi dan 1-2-1.jpg

drugi dan 2-2-1.jpg

tretji dan.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si že v Zell am see, se splača še pogledat slap Krimll

https://www.google.si/maps/place/Krimml+Waterfalls/@47.2212349,12.1594239,13z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x9f2090b56d7c0a9d!8m2!3d47.2076745!4d12.1707916?hl=sl

v okolici je pa spet en kup prelazov. Jaz sem sicer iz Zelamsee ubral Obertauern cesto, ki je skor autocesta, se da fino pičit, pa še na Maltatal sem skočil

1147585_526639874072236_1628941551_o.jpg

1116091_526640560738834_1007390835_o.jpg

1149433_526640690738821_1240987057_o.jpg

Je bil pa 2 dnevni izlet cca 1000km

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Špica pot. sam jz sm moji oblubu da jo za nazaj čez dolomite peljem, k jih mam u mezincu :P pa za na sežano nazaj, je dost bolj idealno. se javim v nedeljo kako je blo. vidm da si biu tudi ti s sopotnico (2 čeladi na z- sx) kolk maš velk zadni kufr? as meu tud tank boršo? da vidm jz mal kok se bo dal uzet , k ti maš še stranske. lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Andro Asgaard pravi:

Špica pot. sam jz sm moji oblubu da jo za nazaj čez dolomite peljem, k jih mam u mezincu :P pa za na sežano nazaj, je dost bolj idealno. se javim v nedeljo kako je blo. vidm da si biu tudi ti s sopotnico (2 čeladi na z- sx) kolk maš velk zadni kufr? as meu tud tank boršo? da vidm jz mal kok se bo dal uzet , k ti maš še stranske. lp

 

Ruto lahko tudi obrneš. Maltatal, Obertauren, Zellam see, Kriml pa prespat v Kaprun, naslednji dan pa čez GG v dolomite.

Kufr 42 litrov, ter dva stranska 2x15 litrov. Pa kufr je bolj prazen kot ne. Not je ponavadi 2x dežjak, kozmetika, pa pixna spreja. Sva se navadila skromno pakirat. Ker v bistvu za dan ali dva rabiš zelo malo. 1x štunfi, 1x spodnjice, 1 ali 2 t shirt, dolge in kratke hlače, majica dolgi rokavi, natikači in superge. To vse gre v 15 litrsko torbo.

1091033_526639630738927_1177191156_o.jpg

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo predelali še to varianto do srede.. :) no jz mam pa 56 l kufr pa 26l tank borša. tk da bo lih prou se men zdi. hvala za info.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je ta ruta od Plockenpassa po navadnih cestah, ali je vmes kaksna avtocesta ?

Ker je nekje na modri B100 oznaka E66 z zeleno...

Hvala in LP Andrej

Heligenblut.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, dreja_123 said:

Je ta ruta od Plockenpassa po navadnih cestah, ali je vmes kaksna avtocesta ?

Ker je nekje na modri B100 oznaka E66 z zeleno...

Hvala in LP Andrej

Heligenblut.JPG

ni avtoceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikii. Kje je ordinacija gorskega zdravnika?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Scarabeo 500 pravi:

Nikii. Kje je ordinacija gorskega zdravnika?

Scarabeo

Ordinacija je nad vasico Ellmau. Čez celo vas so puščice, ki te pripeljejo do ordinacije. 

Zdravnika in sestre ni bilo, firbcev s fotoaparati pa ogrooooomno :)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Scarabeo 500 pravi:

Nikii. Kje je ordinacija gorskega zdravnika?

Scarabeo

V gorski pokrajini Wilder Kaiser, kjer so prizorišča idilične nadaljevanke Gorski zdravnik. Ordinacija je v  vasici Ellmau, kjer si lahko ogledaš medicinsko prakso dr. Gruberja in se sprehodiš skozi idilično vasico.  Lahko si ogledaš še vasico Going, katere glavni vaški trg je srce serije. Tam je tudi vaška cerkev s pokopališčem, gostilno, vodnjakom kjer se lahko sprehodiš po vaškem trgu.

Naj bi se v tej vasici crkveno poročila smučarka Maria Höfi Riesch (nisem 100 odstotno prepričan).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DL650 pravi:

V gorski pokrajini Wilder Kaiser, kjer so prizorišča idilične nadaljevanke Gorski zdravnik. Ordinacija je v  vasici Ellmau, kjer si lahko ogledaš medicinsko prakso dr. Gruberja in se sprehodiš skozi idilično vasico.  Lahko si ogledaš še vasico Going, katere glavni vaški trg je srce serije. Tam je tudi vaška cerkev s pokopališčem, gostilno, vodnjakom kjer se lahko sprehodiš po vaškem trgu.

Naj bi se v tej vasici crkveno poročila smučarka Maria Höfi Riesch (nisem 100 odstotno prepričan).

 

Jaz to - preventivno. Če me bo začelo zdravje basati - tam vse rešijo - razumeš :lol1:. Ja so pa lepi kraji, letos sva šla tam skozi, ustavila se bova pa kdaj drugič, zdaj ko vem kako pomemben kraj je to.:) Jebala, tudi cene imajo nadpovprečne. V planu na jesen - malo po tej okolici. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Jaz to - preventivno. Če me bo začelo zdravje basati - tam vse rešijo - razumeš :lol1:. Ja so pa lepi kraji, letos sva šla tam skozi, ustavila se bova pa kdaj drugič, zdaj ko vem kako pomemben kraj je to.:) Jebala, tudi cene imajo nadpovprečne. V planu na jesen - malo po tej okolici. 

Hahaha ...... okolica je res prečudovita. Prvič sem včeraj gledal slučajno to serijo in sem se čudil vsej panorami. Človek pomisli, da imajo foto tapeto. Res je lepo, pa ni tako daleč. Po tej seriji včeraj sem tudi sam šel malo raziskovat, kje to je, danes pa je Nikii dal slike gor, da je bil tam. Kakšno naklučje.

Ja, jodlarji so odkrili, da lahko od tega tudi veeeeliko pokasirajo, zato pa so cene nadpovprečne.  Jaz sem gledal, da bi prespal v Bischofshofnu, ter se naslednji dan zapeljal na Zell Am See, čez Kitzbühel v Ellmau. Potem pa čez GG pa domov ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva sva slučajno naletela na doktorjevo ordinacijo :) V Ellmau sem kupovala razglednice, pa zagledam celo steno polepljeno s plakati iz serije. Ker sva bila že tam in ker nikoli ne veš, kdaj te zvije :hmm: sva skočila (na mojo željo :)) še do ordinacije. Serijo sem gledala parkrat, okolica te res fascinira in v živo je še lepše.

Nameravala sva se ustaviti v Zell Am Seeju, pa je bila taka gneča, da sva se peljala mimo. Pa drugič. 

Spala sva pa v Fuschu pod Grossglocknerjem. Nočitev z zajtrkom 35€/osebo.

Popravljeno . Popravil Nikii
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Nikii pravi:

...

Nameravala sva se ustaviti v Zell Am Seeju, pa je bila taka gneča, da sva se peljala mimo. Pa drugič...

.

 

pred 15 urami, DL650 pravi:


....fnu, ter se naslednji dan zapeljal na Zell Am See, čez Kitzbühel v Ellmau. Potem pa čez GG pa domov ...

Maaahhhh, nič ne zamudite, če preskočite tole destinacijo! No, mogoče samo na hitr en ogled, drugače pa :? - kot da bi prišel v.....no, z drugimi besedami -  SAME NINĐE!!!

V četrt ure sem jih videl več kot, npr. v Ljubljani cel dan! Pa še to - to je bilo že nekaj let nazaj. Kako mora biti šele zdaj !? :hmm:

IMG_0510.jpgIMG_0511.jpg

 

 

 

pred 15 urami, Scarabeo 500 pravi:

Jaz to - preventivno. Če me bo začelo zdravje basati - tam vse rešijo - razumeš :lol1:. Ja so pa lepi kraji, ....

A veš, da sem jaz tudi že pomislil na Grubarjevega Martina....:rolleyes: - a organizirava en avtobus....(pa še mal zaslužva zraun :whistle:)?

Popravljeno . Popravil kaca1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!