Skoči na vsebino

Priporočene objave

Danes je blo gor vroče za popizdit.. vsaj men.. gužva pa na polno na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

@morfin... verjetno se šališ... To, če se da konec JULIJA prepeljati Grossglockner v leder kombinezonu, da je hladno....? Hladno? S čim pa bi.... menda ne v trenirki.... V soboto sem bil gor in je na Hochtoru bilo 5 stopinj. Leder in multifunkcijsko perilo (iz Lidla), pa nisem čutil hladnega, kaj šele mraza. Celo moja, ki jo rado zebe, ni nič tarnala, da bi bil mraz. Aja, na vrhu sem srečal Čehe, ena je imela minico oblečeno.... Ampak, to so Čehi, ti celo na Mangart rinejo v opankih....

Ko sem pisal post (29.6.15) je bilo presneto hudo vreme, če si spremljal. Dež, še kar nekaj snega in veter. Stopinje okrog 5 stopinj, ko je snežilo pa še nižje. Zato sem povprašal, če se da v takem vremenu prevozit prelaz, ker sem se bal, da bi bilo premrzlo in bi potreboval tekstilno obleko in ne ali če jo lahko prevozim v trenirki in tangicah. Človek vpraša in vidim,da so takšna ali drugačna vprašanja za določene nesprejemljiva, ker sem hotel le dostojen odgovor dostojnemu vprašanju. Pa brez zamere. Lp

Popravljeno . Popravil morfin
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem pisal post (29.6.15) je bilo presneto hudo vreme, če si spremljal. Dež, še kar nekaj snega in veter. Stopinje okrog 5 stopinj, ko je snežilo pa še nižje. Zato sem povprašal, če se da v takem vremenu prevozit prelaz, ker sem se bal, da bi bilo premrzlo in bi potreboval tekstilno obleko in ne ali če jo lahko prevozim v trenirki in tangicah. Človek vpraša in vidim,da so takšna ali drugačna vprašanja za določene nesprejemljiva, ker sem hotel le dostojen odgovor dostojnemu vprašanju. Pa brez zamere. Lp

a je kdo bil na GG v teh dnevih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da Gloßglocner prepeljat v leder kombinezonu? Imam namen iti ampak je letos vreme kar hladno ( konec julija)..

Hvala, lp.

js sem ga septembra v ledru...res pa da je blo lepo vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... danes 588 kilometrov. Zakaj pa ne bi šlo - SG-Beljak-Hermagor-Greifenburg-Linz-Edelweisspitze in nazaj. Pa je bil kofetek in okrepčilo.

gre, gre. sg-gg-sg...zjutraj ob sedmih start ob sedmih zvečer nazaj...ogledov na ggju za cca 2h..ostalo vožnja (dokaj dinamična) in postanki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da ugodno prespati v okolici GG, v enem dnevu se mi ne da po tej vročini, bi prespal nekje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi kdo rabu za gg kakega sotrpina, bi se lahk za kak vikend kj zmenil, lahko tudi kar za dnevno furo. Ampak ta vikend zarad vremena zgleda odpade :).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Evo še par mojih slik. 6.8.2015 -  Grossglockner - Edelweissspitze - Zell am See pa nazaj.
 
V enem dnevu nekaj čez 700 km. Vreme idealno. Na Kaiser-Franz-Josefs-Hohe je blo prijetnih 15 stopinj, na Zell am See pa peklenskih 31  :sleep2:
 

Še album:

http://www.motosvet.com/album/13479-grossglockner-edelweissspitze-zell-am-see.html

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek grem prvič na Gross. Kakšen nasvet?

dougih gat ne rabiš s sabo vozit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooo jeb****, jz sm pa lih une ta črtaste z naramnicam kupu.... Ah, jih bom pa za na jadranko imel...

 

 

A še kej druzga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roparska cena je edino, 24,50 EUR za motor.

Drugače pa ni kaj, lepa cesta (ni čudno za tako ceno), je pa gneča tudi med tednom. Veliko prometa, turistov.

Obstaja pa tour ticket, če gledaš iz cenovnega vidika.

TOUR ticket: the special TOUR ticket includes a day ticket for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm Road and entitles the holder to a reduced ticket for the Villach Alpine Road (EUR 6.50 instead of 9.50). Available for EUR 32.50 at the individual cashpoints and in advance for EUR 28.50 at ÖAMTC, ARBÖ and ADAC offices.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem uspel prebrat objav, pa bom direktno vprašal:

prepeljal sem traso z juga na sever leta 2008 in je bila južna stran ena sama drsalnca od asfalta.

Na severni strani je blo v redu.

A so severni sosedje na južni strani kaj naredili v smislu izboljšanja oprijema, recimo preplastili kritične dele?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem uspel prebrat objav, pa bom direktno vprašal:

prepeljal sem traso z juga na sever leta 2008 in je bila južna stran ena sama drsalnca od asfalta.

Na severni strani je blo v redu.

A so severni sosedje na južni strani kaj naredili v smislu izboljšanja oprijema, recimo preplastili kritične dele?

Sem bil letos dvakrat z obeh strani pa ni nikjer drsel,ene konce so na novo asvaltiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plan je takle: h_1439373804_1885457_2a88a33a31.png

 

 

Če se kdo pridružu, z veseljem sprejmem, da ne bo dolgčas in da mi mogoče še kaj pokaže..grem prvič gor :). Plan pa imam štartat nekje ob osmih, devetih zjutraj :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z prijateljem štartava ob 06:30 iz Škofje Loke. Greva tudi prvič na G. Lahko se pridružiš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!