Skoči na vsebino

Priporočene objave

Kje plačaš cestnino za gorsko cesto?
Ali plačaš če se pelješ po glavni cesti od Dolsach do Bruck-a?

Uradna stran je polna lepih fotografij in različnih tur samo nisem našel podatka za katero cesto plačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Bostjan Lapajne pravi:

Kje plačaš cestnino za gorsko cesto?
Ali plačaš če se pelješ po glavni cesti od Dolsach do Bruck-a?

Uradna stran je polna lepih fotografij in različnih tur samo nisem našel podatka za katero cesto plačaš.

Tule https://goo.gl/maps/8yAzSnYsYsk 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cartman a ti bi rad prou na goro pršu z derezami :)

 

pot je do tja skoz lepa..  korensko sedlo.... pejt do willach ...spittal an der drau ... muhldorf.... flattach ...winklern ...tuki pa desno  zaviješ gor za veliki klek ... sila preprosto , brez avtoceste in skoz hitra  široka cesta... nmorš falit

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj kurac se odpravlam če še na gugl maps ne znam najdet....Scarabeo hvala za takojšen popravek. Zajeb je bil na dosegu roke haha. Vandrovec, jaz ponoči ne morem vozit, preslabo vidim, nujno moram bit blizu Postojne pred 20:00. Če ob 6.00 startam, imam 14 ur za dobrih 600km. Vsaka komplikacija bi me samo nervirala. Podobno kot Rogerjev jinx....sej ne morš falit mi je reku..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

časa več kot dovolj, če startaš ob 6h si ob 10-11 gor, potem imaš gor 5 ur časa za oglede in fotografiranja...

Meni ni problem tema, raje grem zjutraj ob 4h od doma, da imam potem več časa...pa skozi Udine bi bilo zjutraj verjetno malo topleje, kot po severni poti, vsaj začetni del poti. Najhladnejši je del doline, ko se začneš vzpenjati proti prelazu, dokler je še v senci.

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, vandrovec pravi:

točno tako, isto sem jaz ubral, on pa ima dobrih 35km več, če se mudi, pa lah v Udinah celo na AC skoči

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Cartman said:

kaj kurac se odpravlam če še na gugl maps ne znam najdet....Scarabeo hvala za takojšen popravek. Zajeb je bil na dosegu roke haha. Vandrovec, jaz ponoči ne morem vozit, preslabo vidim, nujno moram bit blizu Postojne pred 20:00. Če ob 6.00 startam, imam 14 ur za dobrih 600km. Vsaka komplikacija bi me samo nervirala. Podobno kot Rogerjev jinx....sej ne morš falit mi je reku..... 

Glej jest te čist razumem.

Midva skup bi mogla it na Veliki Klek. Pršla bi pa v Dolomite. (če bi jz bil vodja)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 25. 4. 2014 at 8:37 AM, krucymucy said:

Ko sem bil prvic, sem rekel da sem prvic, zadnjic in nikoli vec. Pa sem sel se v drugo in rekel da je pa res zadnjic. 

 

Zdej me pa spet gor vlece, kljub mocno zasoljenim cenam. Letos je ze 24€ cestnina.

Mi smo bili gor in smo namesto cestnine v neki gostilni kupili kupone. 4 kuponi za 33 evrov. Za gg porabiš 2. Torej 2 motorja za 33 evrov je bolje kot 48 :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti so imeli trojno karto: Veliki Klek, Nockalm in Gerloss Pass, cena pa je bila cca 1,5 cene samega Kleka. Kupili pa smo jo na blagajni pri začetku Nockalm strasse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Rogerg said:

25 € je drgac... avto 35...

Tok?

Bil dvakrat na Grossglockner-ju in ni vredno 2,5€ 

samo za primerjavo . . . 14 dni nazaj sem dal za trajekt Livorno-Olbia motor+voznik 37€ (enosmerna). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk bo cena cez 5 let ce bo porast obiskovalcev...? Bols da ne vemo :D

 

Hja, zame k sm bil prvic in mi je blo res lepo mi ni žal niti centa... sploh ce primerjam npr. jez maltatal in cesto na dobrač kjer nism vidu tolk kot na gg.... pa vseeno placal kr dost zakar ponuja... dons nic ni zaston

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Rogerg pravi:

25 € je drgac... avto 35...

Prav je tako..če bi bilo manj bi vsak kurac rinu gor..tko se pa vsaj malo selekcije naredi. 

Tis k kej ceni naravo, itd. bo plačal toliko..če je pa vredno toliko je pa drugo vprašanje.

Sej če je pa komu preveč pa naj gre na Vršič :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, HyperJack said:

Prav je tako..če bi bilo manj bi vsak kurac rinu gor..tko se pa vsaj malo selekcije naredi. 

Tis k kej ceni naravo, itd. bo plačal toliko..če je pa vredno toliko je pa drugo vprašanje.

Sej če je pa komu preveč pa naj gre na Vršič :)

Meni osebno je Vrsic s kaksno krivino po Trenti veliko lepsi od Grossglockner-ja. 

 

Al smo spet pri tem, da je sosedova trava bolj zelena in kar je domace itaq nic ni vredno?

:smoke:

PS:

pravzaprav je naravnost neverjetno, da kranjskogorcem in trentarjem se ni potegnilo, da bi lahko z skoraj nic dela fajn sluzili s pobiranjem prelaznine.  

aaaaaajjjjaaaaaa . . . jeba je, ker bi moral prej za rihtanje ceste placat  

razumljivo

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Nearrain pravi:

Tok?

Bil dvakrat na Grossglockner-ju in ni vredno 2,5€ 

samo za primerjavo . . . 14 dni nazaj sem dal za trajekt Livorno-Olbia motor+voznik 37€ (enosmerna). 

Boš pa nazaj stotaka odštel, to je finta, da te "gor" spustijo džabe, ker itak moraš nazaj...

 

pred eno uro, Darko3g pravi:

Pred leti so imeli trojno karto: Veliki Klek, Nockalm in Gerloss Pass, cena pa je bila cca 1,5 cene samega Kleka. Kupili pa smo jo na blagajni pri začetku Nockalm strasse.

saj je še vedno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snecer said:

Boš pa nazaj stotaka odštel, to je finta, da te "gor" spustijo džabe, ker itak moraš nazaj...

sem se sel ze parkrat v obe smeri in se da tudi nazaj it za male pare...vse je odvisno od termina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnjo soboto ni bilo možno parkirati motorja, sem moral čakati, da nekdo odide. Ja, je veliko 25€, zgleda, da je to bolj avstrijska varijanta.

Koliko lepi in še nekaj lepših prelazov je v švicarskih, francoskih, italijanskih Alpah - pa se ne spomnem, da bi se kje plačevalo.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Pred leti so imeli trojno karto: Veliki Klek, Nockalm in Gerloss Pass, cena pa je bila cca 1,5 cene samega Kleka. Kupili pa smo jo na blagajni pri začetku Nockalm strasse.

7) Vorzugs-Tourenticket beinhaltet je ein Tagesticket Großglockner, Gerlos- und Nockalmstraße und berechtigt zum Bezug einer preisreduzierten Karte zum Preis von EUR 7,00 (anstatt 10,00) für die Villacher Alpenstraße. Erhältlich zum Preis von EUR 34,00 an den Kassenstellen der einzelnen Straßen und im Vorverkauf zum Preis von EUR 30,00 bei den ÖAMTC-, ARBÖ- und ADAC-Geschäftsstellen. 

Za 30 evričev GG, Gerlos in Nockalm... Za Beljaško cesto pa gratis aprila, ko še ne kasirajo, če dopušča vreme :) isto Goldeck

pred 12 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Prejšnjo soboto ni bilo možno parkirati motorja, sem moral čakati, da nekdo odide. Ja, je veliko 25€, zgleda, da je to bolj avstrijska varijanta.

Koliko lepi in še nekaj lepših prelazov je v švicarskih, francoskih, italijanskih Alpah - pa se ne spomnem, da bi se kje plačevalo.

Scarabeo

narava je morebiti tam lepša, ne pa tudi ceste :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!