Skoči na vsebino

Grossglockner???


spidy

Priporočene objave

Danes ob 12:00 7 st. C malo oblakov, cesta suha. GO go Miha Z.

Zdajle pa 9st. dež in megla,če kamere ne lažejo :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo me doma(pred pol ure no)FENOMENALNO

Vreme super :OK: na vrh se sprehaju u kratkih rokavih-pa ne sam jest :P

tko je blo:

iz Grgarja sem štartu ob 6.15 pol pa N.G.,na mejnem prehodu v Vrtejbi sem šel na AC mimo Palmanove,Udin dol z AC-ja(hvala bogu) mimo Tolmezza na Plockenpass (1360m),pa še na en mini prelaz Gailbergsattel (982m)

pred Lienz-om na težko pričakovani Grossglockner :010 prek Grossglocknerja mimo jezera Zell am see(do tam sjal sonček)

skozi Mittersill in tist tunel pol se je tako uscal da joj :cry: pral me je do Lienz-a. višinsko-globinsko opran nazaj prek Gailbergsattel-a proti Hermagor-ju,čez prelaz Nassfeld, Travisio,Predel,Bovec, N.G. Grgar :P

skupaj okoli 600km :blink:

gor je res lepo,ogromno za videt (en dan je premalo)vreme je blo kot že rečeno super-toplo :devil: megla se je pojavla šele popoldne :D

še neki slikic.... pa ne sline cedit :devil: :P

[attachmentid=79333][attachmentid=79334]

[attachmentid=79335][attachmentid=79336]

[attachmentid=79337][attachmentid=79338]

[attachmentid=79339][attachmentid=79340]

[attachmentid=79341][attachmentid=79342]

[attachmentid=79344][attachmentid=79343]

PERO bom dal za eno mašo za vreme ;)

zdej pa na en zaslužen pir(z avtom) :whistle:

post-10693-1156441643.jpg

post-10693-1156441650.jpg

post-10693-1156441657_thumb.jpg

post-10693-1156441664.jpg

post-10693-1156441673.jpg

post-10693-1156441682.jpg

post-10693-1156441692.jpg

post-10693-1156441699.jpg

post-10693-1156441714.jpg

post-10693-1156441721.jpg

post-10693-1156441731.jpg

post-10693-1156441741_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo me doma(pred pol ure no)FENOMENALNO

Vreme super :OK: na vrh se sprehaju u kratkih rokavih-pa ne sam jest :P

tko je blo:

iz Grgarja sem štartu ob 6.15 pol pa N.G.,na mejnem prehodu v Vrtejbi sem šel na AC mimo Palmanove,Udin dol z AC-ja(hvala bogu) mimo Tolmezza na Plockenpass (1360m),pa še na en mini prelaz Gailbergsattel (982m)

pred Lienz-om na težko pričakovani Grossglockner :010 prek Grossglocknerja mimo jezera Zell am see(do tam sjal sonček)

skozi Mittersill in tist tunel pol se je tako uscal da joj :cry: pral me je do Lienz-a. višinsko-globinsko opran nazaj prek Gailbergsattel-a proti Hermagor-ju,čez prelaz Nassfeld, Travisio,Predel,Bovec, N.G. Grgar :P

skupaj okoli 600km :blink:

gor je res lepo,ogromno za videt (en dan je premalo)vreme je blo kot že rečeno super-toplo :devil: megla se je pojavla šele popoldne :D

še neki slikic.... pa ne sline cedit :devil: :P

[attachmentid=79333][attachmentid=79334]

[attachmentid=79335][attachmentid=79336]

[attachmentid=79337][attachmentid=79338]

[attachmentid=79339][attachmentid=79340]

[attachmentid=79341][attachmentid=79342]

[attachmentid=79344][attachmentid=79343]

PERO bom dal za eno mašo za vreme ;)

zdej pa na en zaslužen pir(z avtom) :whistle:

Čestitam ti na podvigu pa nazdravje :beer2: Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pravte da gor še ni snega? Ker tudi jaz planiram en odhod na GG in pa Edel...spitze v roku 14 dni, no verjetno nasledniji vikend če bo vreme dal. :)

Kako je z spanjem je dosti frej al je precej zasedeno? Cene nočitev so baje ukoli 25EUR, cesta pa 17EUR če mam prave podatek?

Popravljeno . Popravil Misek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočitve v ličnih privat sobah (s tušem in TV) v dolini (proti Zell am See) so zunaj večjih naselij 16-17 EUR, zajtrk vključen. Prostora več kot dovolj.

Če se ne boš vračal isti dan bo cestnina nekaj EUR višja. Moraš pa to povedati že ob vstopu na postaji.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidena pot je približno takale

[attachmentid=79693]

Zdej kar se cestnine tiče. Zdej če grem za 2 dni, bo prvi dan pač do GG in nazaj dol in pol spanje nekje pri Zell am See, drugi dan pa naprej po zarisani poti.

Ali ta cesta spada pod plačljivo? Ker se nisem bil gor in ne vem kako zgleda mogoče sprašujem kako neumnost. Katere ceste so tam ukoli plačljive? Verjetno to kar si ti omenil kao dvodnevna karta za cestnino. Zakaj bi vzel dvodnevno ker iz GG bomo sli itak se isti dan dol, zdej razen če je vsa okolica tm plačljiva oz, tudi cesta po kateri se bomo vračali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidena pot je približno takale

[attachmentid=79693]

Zdej kar se cestnine tiče. Zdej če grem za 2 dni, bo prvi dan pač do GG in nazaj dol in pol spanje nekje pri Zell am See, drugi dan pa naprej po zarisani poti.

Ali ta cesta spada pod plačljivo? Ker se nisem bil gor in ne vem kako zgleda mogoče sprašujem kako neumnost. Katere ceste so tam ukoli plačljive? Verjetno to kar si ti omenil kao dvodnevna karta za cestnino. Zakaj bi vzel dvodnevno ker iz GG bomo sli itak se isti dan dol, zdej razen če je vsa okolica tm plačljiva oz, tudi cesta po kateri se bomo vračali?

Tole, kar si predvidel, po moje ne bo šlo :nono: Na GG prideš preko Haljigenbluta (pišem kot govorim). Plačljivi del ceste pa je nekaj više od Hajligenbluta pa gor do točke 5 na tvojem zemljevidu. Smer proti Zel am Ze-ju. tisti dostop do GG iz Peizclah-a pa po moje lahko pozabiš .

Seveda se lahko tudi motim. :hmm:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta vikend (2 dni) tudi mi2 planirava nekaj podobnega ...

Cenik 1: http://www.grossglockner.at/preise/

Cenik 2: http://www.felbertauernstrasse.at/frameset.asp

Za ogled tega parka pa na tej strani ni nič govora o kakšni "cestnini", ampak ne veš pa nikoli .... :?

http://www.tiscover.at/at/guide/5,de,SCH1/...,home/home.html

Vse je pač odvisno od vremenske napovedi; zaenkrat je še kar ugodna :hmm:

:yea1:

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole, kar si predvidel, po moje ne bo šlo :nono: Na GG prideš preko Haljigenbluta (pišem kot govorim). Plačljivi del ceste pa je nekaj više od Hajligenbluta pa gor do točke 5 na tvojem zemljevidu. Smer proti Zel am Ze-ju. tisti dostop do GG iz Peizclah-a pa po moje lahko pozabiš .

Seveda se lahko tudi motim. :hmm:

In zakaj ne bi šlo?? Pred sabo imama avto karto samo tega področja in bi mogl it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta vikend (2 dni) tudi mi2 planirava nekaj podobnega ...

Cenik 1: http://www.grossglockner.at/preise/

Cenik 2: <a href="http://www.felbertauernstrasse.at/frameset.asp" target="_blank">http://www.felbertauernstrasse.at/frameset.asp</a>

Za ogled tega parka pa na tej strani ni nič govora o kakšni "cestnini", ampak ne veš pa nikoli .... :?

http://www.tiscover.at/at/guide/5,de,SCH1/...,home/home.html

Vse je pač odvisno od vremenske napovedi; zaenkrat je še kar ugodna :hmm:

:yea1:

Od Mittersilla proti Lienzu je še ena cestnina. Mislim da je okol 5 E - nisem sigurn o višini cestnine.

Ja kje pa običajno folk gor hodi? Tukej iz te strani k sem jaz predvidu al iz druge?

Po želji. Jaz grem tko k si ti predvidel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misek,

cesta naprej od Zell am See je Gerloshochalpenstrasse in je prav tako plačljiva, vendar manj kot GG. Se pa menda splača zaradi ogleda Krimskih slapov (Wasserwunderwelt).

Za spanje povprašaj pri označenih hišah (zimmer frei) v vasi Bruck pred Zell am See (kmalu po "cestninski postaji"), boš spal precej ceneje kot v Zellu. Sploh pa se Zell am See lahko izogneš, ker ni mesto nič posebnega, raje pri Zellu zavij levo, se drži planirane poti in si vzami več časa za ogled drugih stvari. Pri Kaprunu je zanimiv vintgar (slapovi), če se boš ustavljal.

LP.

Predvidena pot je približno takale

[attachmentid=79693]

Zdej kar se cestnine tiče. Zdej če grem za 2 dni, bo prvi dan pač do GG in nazaj dol in pol spanje nekje pri Zell am See, drugi dan pa naprej po zarisani poti.

Ali ta cesta spada pod plačljivo? Ker se nisem bil gor in ne vem kako zgleda mogoče sprašujem kako neumnost. Katere ceste so tam ukoli plačljive? Verjetno to kar si ti omenil kao dvodnevna karta za cestnino. Zakaj bi vzel dvodnevno ker iz GG bomo sli itak se isti dan dol, zdej razen če je vsa okolica tm plačljiva oz, tudi cesta po kateri se bomo vračali?

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej, saj če si gledal plan Miška ne gre čez Gerloss, ampak že v Mittersillu zavije levo proti Lienzu. Tam pa se plačajo tuneli in je izredno lepa cesta z dolgimi ovinki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andrej, saj če si gledal plan Miška ne gre čez Gerloss, ampak že v Mittersillu zavije levo proti Lienzu. Tam pa se plačajo tuneli in je izredno lepa cesta z dolgimi ovinki.

jep tist tunel(dobrih 5000m) stane 8 euru cesta je pa res lepa :OK: :OK:

sam jest sm mel smolo (dež) :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj ne bi šlo?? Pred sabo imama avto karto samo tega področja in bi mogl it.

Potem pač gre če ti tako praviš :fredy:

Sem pa pripisal, da se lahko tudi motim. :whistle:

Vendar kot se spomnim izpred 30 let, ko sem bil na vrhu GG, takrat ni bilo ceste gor, kot je na tem zemljevidu pocahnjena in se mi zdi da je tudi še niso zgradil. :slap:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pač gre če ti tako praviš :fredy:

Sem pa pripisal, da se lahko tudi motim. :whistle:

Vendar kot se spomnim izpred 30 let, ko sem bil na vrhu GG, takrat ni bilo ceste gor, kot je na tem zemljevidu pocahnjena in se mi zdi da je tudi še niso zgradil. :slap:

Mislim, da ima bmwslo kar prav... Samo za vas, vse navdušene nad GG, sem pozno ponoči naredil sken avtokarte Avstrije. Če dobro pogledamo zgoraj začrtano pot, je zarisana s tanko rumeno črto do Kals am GG, od tam dalje pa tanka rumena črta s pikicami. V legendi (na drugi sliki) je taka cesta okarakterizirana kot cesta, neprevozna za motorna vozila... Skratka, menim, da je pot na GG klasična: skozi Heiligenblut vstopiš v nacionalni park, plačaš 17€ za motorno kolo in se povzpneš do Franz-Josefs Höhe oziroma do Gletschers panorame. Od tam tudi lepo vidiš sam vrh GG in ledenik. Zgoraj predvidena pot (predvidevam, da je izrisana iz ene touring route, morda Motorrad Tourenplaner) pa predvideva celo dostop z motornim vozilom do samega vrha GG :grrr . Mislim, da tako pa le ne bo šlo.

LP in lahko noč,

Bojan.

post-9629-1156900891_thumb.jpg

post-9629-1156900902_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil V-strom650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepsa hvala za te podatke. Pot je zrisana z Avtoroutam 2002 in je podana relacija Kranj - GG in je tko narisal, tko da čisto možno da tam ni prevozne poti, saj do vrha sigurno ni možno priti.

Se pravi če se se vedno malce orientiram na mojo karto, morem jaz jit tja po desni strani zarisane poti (št.6), se povznem do te razgledne točke, kamor hodi večina turistov oz. motoristov, po isti poti nazaj dol in pol naprej proti Zell am See, tam nekje prespim. Kje se pa potlej vi vračate po isti poti ali kaki drugi?

Ta cesta ki naj bi bila tudi lepa in je treba plačat tunele je pa kje? Mogoče cesta od GG pa do Zell am See? (5, 6, proti Zell am See)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Misek: Evo našo ruto za soboto in nedeljo: čez mejo potem pa Beljak, Hermagor, Oberdrauborg, proti Lienzu (pred mestom zaviti desno - jaz se ne spomnim, da bi bil smerokaz za GG, ampak za Winklern, pa potem čez hrib proti Zell am See-ju, spanje v okolici, v nedeljo pa Mittersill, Kitzbuhel, zopet Mittersill, pa preko Felbertauern tunnela do Lienza in domov.

Vremenska danes pravi, da bo suho, le shladilo se je kar precej :xx:

LP in srečno!

PS: Tista pot iz okolice Huben-a proti vznožji GG preko Kals-a je pa zglada samo ena dolina proti vznožju hriba in pač zanimiva kot taka (vertjetno s smučišči in hotelčki) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes web cam kaže nekaj cm svežega snegeca na GGju.

Pišuku očitno nam neki ni usojena zadeva, razen če se bo to kej stopil do sobote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Tista pot iz okolice Huben-a proti vznožji GG preko Kals-a je pa zglada samo ena dolina proti vznožju hriba in pač zanimiva kot taka (vertjetno s smučišči in hotelčki) ...

Ja, se splača it tudi tja. Zelo lepa dolina iz katere se lahko povspneš do vrha desno in levo. Če greš levo moraš na vrhu hriba parkirat in potem cca 5 min hodit peš do razgledne točke (prva slika), če greš desno, ki je označena s rdečimi pikicami, pa je cesta do koče, za katero je potrebno plačat cca 4 EUR. Ker sem v tistih dveh dnevih plačal en kup cestnin, tunelov, itd, sem tu obrnil in si to cestico prišparal za drugič. Še dve sliki te doline in sicer Kals am Grossglockner in Grossdorf .) Slikano ravno iz ceste, ki je označena z rdečimi pikicami :)

Upam, da sem kaj pomagal za lažjo odločitev ali se splača še malo do te doline skočit :)

P.S.: Slikano pred dvema letoma .)

post-106-1156949943_thumb.jpg

post-106-1156949958_thumb.jpg

post-106-1156949973_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tisti k grete ta vieken na GG Boste meli pa fenomenalno vreme :OK: , upam da je tako tudi pri naših sosedih!

Mejte se skrajno lepo pa prhrante se kej sonca za tiste k gremo nasleden teden al pa čez 14 dni. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!