Skoči na vsebino

Priporočene objave

Za vse "planince": vremenska napoved za jutri:

Morgen

12.07. Temperatur

6 bis 11 °C Höhe

2.369m Es bleibt stark bewölkt und im Laufe des Nachmittags ist mit Regen zu rechnen.

sem prebrala...plan bova obrnila najprej nockalmstrasse potem pa v nedeljo grossglockner, če bo vreme lepo, drugače pa kam drugam :rolleyes:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem prebrala...plan bova obrnila najprej nockalmstrasse potem pa v nedeljo grossglockner, če bo vreme lepo, drugače pa kam drugam :rolleyes:

dr.looney :alien1:

Lastovke letijo na jug.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil prejšno soboto na nedeljo na Grossglockner-ju!!! Vreme je blo kot naročeno. Ja je treba kr mal prej pogledat na njihovo stran kako je z vremenom, kajti se hitro spreminja. Na vrhu je blo 8-10 stopinj, tko da če bi bil še dež....pol vsak sam ve, kak bi bil občutek.

Res pravi užitek in razgled, je pa dobro da greš za 2 dni, da je vožnja lepa in umirjena (se ti ne mudi)

Prespali smo v dolinci (Fuchs), kjer te že ob cesti čaka napis hotel za motoriste.

V vednost - nudijo nočitev z zajtrkom, soba lepa in urejena, imaš še možnost bazena in savne in cena 30e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za grossglockner je napovedano slabo vreme tako danes kot jutri...sprememba plana.

danes nockalmstasse, jutri maltatal :OK:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner osvojen !

skupaj smo bili Igorr :worship: , Žk in moja malenkost, predvsem vsaka čast Igorju, ki je bil gor s svojim Mz 125 in je suvereno vozil vseskozi ravno dovolj, da v hrib sploh ni zaostajal preveč, navzdol in po ravnem pa je enakovredno vozil z nama, še enkrat fanta hvala za družbo in prijetno vožnjo, zame je bilo ravno prav vsega sonca, vetra in tudi dežja, če vzameš vse v zakup gre vse tako kot treba, pure pleasure ! vsem bojazljivcem, ki mislijo, da imajo prešvoh motorje naj s seboj vzamejo Igorr- ja, da jim pokaže kako se vozi z Mz 125 in s svojimi sedemnajstimi leti !!! :worship:

Tole smo prevozili včeraj ;

start Brezovica 6:00 - Kranjska gora - Korensko sedlo - na pol poti proti Hermagorju nas je začel prati dež in v smeri proti cilju je bilo črno kot hudič in po kratki kavi smo odšli nazaj do Louisa, ravno dovolj smo bili v štacuni, da smo zopet videli sonce v smeri Kleka, zato smo skupno odločili, da gremo po planu nazaj - Greinfenburg - Oberdrauburg - Iselsberg - Groskirchheim - Heiligenblut - plato Franc Jožef - Edelweisspitze 2571m - Zell am see - Mittersil - Felben tunel - Matrei - Lienz -

Oberdrauburg, tu sem se odločil za plan B - Plockenpass o katerem mi je pred časom govoril Giovani iz Udin, kot zanimivost so cestne galerije, ovinki v tunelih in verjetno najbolj ostri ovinki kar sem jih prevozil ( za tale plan B sem se odločil sam, me je pač še kar držalo za polaganje ovinkov, Igorr in Žk sta seveda šla za menoj kamor sem pač šel, prvotni plan je bil Nasfeld prelaz - Ponteba - Trbiž in domov po želji ) - Tolmezzo, tu nekje pri Chiusaforte smo se z Igorjem razšli, midva po hitri cesti proti Trbižu, Igor pa čez Predil domov skozi Trento do Vrhnike, naju je še čakala Kranjska gora in lepa Slovenska avtocesta, ki je bila od Jesenic do odcepa za Tržič polna pločevine in seveda z vinjeto prijetno prevozna :headbang:, na tej poti in gneči sva se z Žkom nekje razšla, vsak po svoji strani kolone kjer mi je vztrajno Novomeščan z belim master kombijem namerno zapiral pot enkrat levo, drugič desno, tako da sva do najinega domačega kraja prišla vsak zase, seveda takoj po prihodu domov ob 21:30 smo se po stari navadi takoj poklicali, če je vse v redu in ali smo vsi prišli srečno domov ! prevozili smo cca 700 km verjetno tudi kakšnega več, bilo je zanimivo in veliko levih in desnih ovinkov !

ps. milke nismo kupili, ker so svizci na kolektivnem dopustu in so se raje kot zavijanju čokolade lotili pojanju po in okoli platoja Franca Jožefa, verjetno pa tudi na kakšnih skritih kotičkih povečevanju svoje številne družine !

hvala vama Igorr in Žk, se priporočam še za kakšno furco !

slike še sledijo,pozdrav vsem!

Dadi

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner osvojen !

skupaj smo bili Igorr :worship: , Žk in moja malenkost, predvsem vsaka čast Igorju, ki je bil gor s svojim Mz 125 in je suvereno vozil vseskozi ravno dovolj, da v hrib sploh ni zaostajal preveč, navzdol in po ravnem pa je enakovredno vozil z nama, še enkrat fanta hvala za družbo in prijetno vožnjo, zame je bilo ravno prav vsega sonca, vetra in tudi dežja, če vzameš vse v zakup gre vse tako kot treba, pure pleasure ! vsem bojazljivcem, ki mislijo, da imajo prešvoh motorje naj s seboj vzamejo Igorr- ja, da jim pokaže kako se vozi z Mz 125 in s svojimi sedemnajstimi leti !!! :worship:

Tole smo prevozili včeraj ;

start Brezovica 6:00 - Kranjska gora - Korensko sedlo - na pol poti proti Hermagorju nas je začel prati dež in v smeri proti cilju je bilo črno kot hudič in po kratki kavi smo odšli nazaj do Louisa, ravno dovolj smo bili v štacuni, da smo zopet videli sonce v smeri Kleka, zato smo skupno odločili, da gremo po planu nazaj - Greinfenburg - Oberdrauburg - Iselsberg - Groskirchheim - Heiligenblut - plato Franc Jožef - Edelweisspitze 2571m - Zell am see - Mittersil - Felben tunel - Matrei - Lienz -

Oberdrauburg, tu sem se odločil za plan B - Plockenpass o katerem mi je pred časom govoril Giovani iz Udin, kot zanimivost so cestne galerije, ovinki v tunelih in verjetno najbolj ostri ovinki kar sem jih prevozil ( za tale plan B sem se odločil sam, me je pač še kar držalo za polaganje ovinkov, Igorr in Žk sta seveda šla za menoj kamor sem pač šel, prvotni plan je bil Nasfeld prelaz - Ponteba - Trbiž in domov po želji ) - Tolmezzo, tu nekje pri Chiusaforte smo se z Igorjem razšli, midva po hitri cesti proti Trbižu, Igor pa čez Predil domov skozi Trento do Vrhnike, naju je še čakala Kranjska gora in lepa Slovenska avtocesta, ki je bila od Jesenic do odcepa za Tržič polna pločevine in seveda z vinjeto prijetno prevozna :headbang:, na tej poti in gneči sva se z Žkom nekje razšla, vsak po svoji strani kolone kjer mi je vztrajno Novomeščan z belim master kombijem namerno zapiral pot enkrat levo, drugič desno, tako da sva do najinega domačega kraja prišla vsak zase, seveda takoj po prihodu domov ob 21:30 smo se po stari navadi takoj poklicali, če je vse v redu in ali smo vsi prišli srečno domov ! prevozili smo cca 700 km verjetno tudi kakšnega več, bilo je zanimivo in veliko levih in desnih ovinkov !

ps. milke nismo kupili, ker so svizci na kolektivnem dopustu in so se raje kot zavijanju čokolade lotili pojanju po in okoli platoja Franca Jožefa, verjetno pa tudi na kakšnih skritih kotičkih povečevanju svoje številne družine !

hvala vama Igorr in Žk, se priporočam še za kakšno furco !

slike še sledijo,pozdrav vsem!

Dadi

Evo, da še tukaj pokomentiram... :)

Hvala obema za odlično kompanijo in veliko mero potrpežljivosti ter prilagajanja moji kubaturi. :worship:

Bilo je odlično- ambient in ovinki fejst dobri, družba še boljša :worship: ... Vreme nam sicer ni služilo najbolje, ampak kot je že rekel Dadi, je treba to pač vzeti v zakup.

Tudi jaz se priporočam za repete take družbe in kakšne podobne fure. :)

Ja, MZ je priklepal gor, na avtocesti blizu Jesenic se je sicer malo upuntal, ampak sem ga hitro spravil v red. :D

... nekaj slik za pokušino, ostalo pa upam, da bo dodal še Dadi, ki je malo več slikal ...

post-15712-1215952961_thumb.jpg

post-15712-1215952974_thumb.jpg

post-15712-1215952987_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super!!! Midva bova šla kdaj drugič ko bo lepše vreme.

Sva jo pa mahnila čez nockalmstrasse, vreme je bilo lepo sončno, vsake toliko časa pa se je malo pooblačilo, dežja ni bilo nikjer.

Relacija: Žalec - Tuhinjska dolina-Ljubelj-Celovec-Feldkirchen-Nockalmstrasse-Gmund-Millstatt-Beljak-Korensko sedlo in proti domu. nabralo se je 500 km.

Maltatal sva pustila za drugič, ker pač za danes ni bila ugodna vremenska napoved.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner osvojen !

skupaj smo bili Igorr :worship: , Žk in moja malenkost, predvsem vsaka čast Igorju, ki je bil gor s svojim Mz 125 in je suvereno vozil vseskozi ravno dovolj, da v hrib sploh ni zaostajal preveč, navzdol in po ravnem pa je enakovredno vozil z nama, še enkrat fanta hvala za družbo in prijetno vožnjo, zame je bilo ravno prav vsega sonca, vetra in tudi dežja, če vzameš vse v zakup gre vse tako kot treba, pure pleasure ! vsem bojazljivcem, ki mislijo, da imajo prešvoh motorje naj s seboj vzamejo Igorr- ja, da jim pokaže kako se vozi z Mz 125 in s svojimi sedemnajstimi leti !!! :worship:

Dadi

brez zamere, ampak si pa mogel pošteno jajcat da ti je en z 4T 125-ko brez problema sledil, pa tut če je on rossi ti pa voziš normalno ti ne more sledit, ni teorije, preizkušeno že večkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere, ampak si pa mogel pošteno jajcat da ti je en z 4T 125-ko brez problema sledil, pa tut če je on rossi ti pa voziš normalno ti ne more sledit, ni teorije, preizkušeno že večkrat...

no poglej, če se držiš omejitev 100,80,70 kakor je večina cest tam izven avto ceste, navzgor je normalno zaostajal, navzdol pa po ovinkih mu ne uideš kar tako mi lahko verjameš, nismo pa vsaj jaz ne srečali takih kot pri nas, ki zamenjajo cesto za dirkališče, vseeno je to komu ki ni bil poleg razložiti težko, sploh ker sem bil tudi sam skeptik, pa sem se zmotil, Igorr bo še kdaj v moji družbi na furci ali pa jaz v njegovi, ker je pokazal veliko več zrelosti kot pa velika večina dirkačev pri nas ! znam pa biti pa tudi hiter, nisem pa tak da bi se drugim dokazoval, v glavnem je vozil odlično napram temu na čem je sedel, sploh pa nam ni bil cilj hitrostni ampak ogledovalno užitkarski !

Lp Dadi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no poglej, če se držiš omejitev 100,80,70 kakor je večina cest tam izven avto ceste, navzgor je normalno zaostajal, navzdol pa po ovinkih mu ne uideš kar tako mi lahko verjameš, nismo pa vsaj jaz ne srečali takih kot pri nas, ki zamenjajo cesto za dirkališče, vseeno je to komu ki ni bil poleg razložiti težko, sploh ker sem bil tudi sam skeptik, pa sem se zmotil, Igorr bo še kdaj v moji družbi na furci ali pa jaz v njegovi, ker je pokazal veliko več zrelosti kot pa velika večina dirkačev pri nas ! znam pa biti pa tudi hiter, nisem pa tak da bi se drugim dokazoval, v glavnem je vozil odlično napram temu na čem je sedel, sploh pa nam ni bil cilj hitrostni ampak ogledovalno užitkarski !

Lp Dadi

no ja sej če ste se pa držali omejitev pol pa itak da ni panike...zgleda da imamo različne predstave o tem kaj je normalna vožnja, kaj hitra in kaj je na nož...vsekakor pa se mi normalna vožnja ne zdi po omejitvah, ker jih kaj hitro z močnejšim motorjem presežeš... pa o tistih ovinkih navzdol, zrelosti, itd... bi se tud dalo diskutirat, ampak dobro...

drugače pa, pošten odgovor :worship:

Popravljeno . Popravil chunga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem primeru se splača vsakomur enkrat it v tisto smer, nikar se ne bojte ne boste razočarani, pokrajina je tistemu ki mu hribi dišijo preprosto rečeno lepa, ceste napram našim odlične, dovolj široke, prometni znaki in omejitve smiselno postavljene, če bi tu veljala naša ablast bi verjetno do vrha bila 50 omejitev(naši prometni bizgeci bi se morali tu kaj ogledat in naučit !!!) vsaj jaz nisem opazli niti enega policista nikjer ob cesti oprezovat in preventivno-kontrolno ustavljat kot pri nas.

prenočišč s tablami welkome bikers je v vsakem kraju dovolj, vsaj po reklamnih tablah tudi cenovno zanimivih -dvopostejna soba, zajtrk- po osebi 16 eur ! spiš -garaža za motor- lahko tudi na Edelweisspitze. stroškovno tak izlet nas je vsakega koštal cca 35-45 litrov goriva, 18 eur vstop na območje Grossglocknerja, 8 eur Felben tunel, vinjete nismo potrebovali, pijača in jedača pa je tako ali tako po želji, vsekakor ceno za enodneven izlet ne boste presegli 100 eur, vsaj jaz nisem !

spremljajte vremensko napoved pa bo in ne ustrašite se vsakega temega oblak in kapljic dežja ! žal nisem uspel planirat dva dni, ker mi zmanjkuje časa, se pa splača vsakomur ob bolj podrobnih ogledih vsega zanimivega ! nikar ne mislite, da boste kaj bistveno hitrejši od nas, zaradi nepoznavanja zavitih cest pred sabo ne boste ravno podirali hitrostnih rekordov, vsaj dolgo ne, ker tura 700-750 km nepoznanih cest v enem dnevu ni mačji kašelj !

Lp Dadi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem primeru se splača vsakomur enkrat it v tisto smer, nikar se ne bojte ne boste razočarani, pokrajina je tistemu ki mu hribi dišijo preprosto rečeno lepa, ceste napram našim odlične, dovolj široke, prometni znaki in omejitve smiselno postavljene, če bi tu veljala naša ablast bi verjetno do vrha bila 50 omejitev(naši prometni bizgeci bi se morali tu kaj ogledat in naučit !!!) vsaj jaz nisem opazli niti enega policista nikjer ob cesti oprezovat in preventivno-kontrolno ustavljat kot pri nas.

prenočišč s tablami welkome bikers je v vsakem kraju dovolj, vsaj po reklamnih tablah tudi cenovno zanimivih -dvopostejna soba, zajtrk- po osebi 16 eur ! spiš -garaža za motor- lahko tudi na Edelweisspitze. stroškovno tak izlet nas je vsakega koštal cca 35-45 litrov goriva, 18 eur vstop na območje Grossglocknerja, 8 eur Felben tunel, vinjete nismo potrebovali, pijača in jedača pa je tako ali tako po želji, vsekakor ceno za enodneven izlet ne boste presegli 100 eur, vsaj jaz nisem !

spremljajte vremensko napoved pa bo in ne ustrašite se vsakega temega oblak in kapljic dežja ! žal nisem uspel planirat dva dni, ker mi zmanjkuje časa, se pa splača vsakomur ob bolj podrobnih ogledih vsega zanimivega ! nikar ne mislite, da boste kaj bistveno hitrejši od nas, zaradi nepoznavanja zavitih cest pred sabo ne boste ravno podirali hitrostnih rekordov, vsaj dolgo ne, ker tura 700-750 km nepoznanih cest v enem dnevu ni mačji kašelj !

Lp Dadi !

repect vsem vpletenim, kot mi trenutno kaže, bo prej smučišče u portotrožu kot jez na GGju. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se tud spravlam gor za dva dni pa me zanima, če pozna kdo kakšno ugodno varianto za prenočit?? Sem bil za en dan že gor pa je blo ful lepo, zdaj pa bi si še malo privoščil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Kaj pa 21.7., bi šel kdo na to pot? Zaenkrat sva dva, vsak s svojim motorjem in se dodatne družbe ne bi branila. Lahko pa pot podaljšamo tudi na dva dneva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj slik kot sem obljubil !

Ostale bodo v albumih, ko zrihtam kišto, ki štrajka!

post-3412-1216281453_thumb.jpg

post-3412-1216281530_thumb.jpg

post-3412-1216281594_thumb.jpg

post-3412-1216281667_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, fajn...

Se nam vidi po frizurah da je blo kar vetrovno. :)

pizda bi kmalu mi še malo tistih las, ki jih imam odpihnilo :lol1:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Klek je potrebno imeti srečo z vremenom in včeraj je bil happy day:

Potek cele fure je opisan v Vtisih dnevnih voženj

Slikice iz Grosglockner Hochalpenstrasse:

post-11137-1216540772_thumb.jpg

A Kleka pa niste videli, al si ga pozabil fotografirat :whistle:

post-5391-1216545009_thumb.jpg

Tale je od lani

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Kleka pa niste videli, al si ga pozabil fotografirat :whistle:

Skoz je bil v meglicah......

Pa si res super vreme ujel. A je blo kaj vetra?

Ma skoraj nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima morda kdo kakšen naslov od prenočišča na ali pod vrhom. Doslej sem vedno prespal nekje pod hribom, tokrat bi pa na Biker pointu ali pa malo nižje. Iščem, iščem, ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima morda kdo kakšen naslov od prenočišča na ali pod vrhom. Doslej sem vedno prespal nekje pod hribom, tokrat bi pa na Biker pointu ali pa malo nižje. Iščem, iščem, ..

Restaurant Edelweishutte

Familie Lederer

Edelweisspitze

06545-7425

18€/dan B&B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!