Skoči na vsebino

Priporočene objave

:worship:

Odlično!!!!

Ta cesta bo svetovna za voizt po njej.

Že McAdam je bil prav luštkan ... :whistle: :naughty: !

Sem včeraj poslušala telefonsko poročilo mojega dobrega frenda, ki se je sicer po službeni dolžnosti, a vsekakor z motorjem, pred nekaj dnevi podil po švicarskih, avstrijskih in nemških visokoležečih cestah.

In ni mogel prehvalit bajnega pogleda na Grossglockner, cesta totalno kopna, okoli sneg in božansko doživetje! Uffffff, ... komaj čakam komaj čakam!

:worship:

Kje točno pa je ta cesta ?? Letos je najbrž že dokončana .

Gremo pogledat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to slučajno povezava Mallnitz - Badgastein :O

p.s. Ah, sem videl da ni. To je ta Greifenburg - prelaz Kreuzberg - Hermagor

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje točno pa je ta cesta ?? Letos je najbrž že dokončana .

Gremo pogledat :whistle:

A je to slučajno povezava Mallnitz - Badgastein :O

p.s. Ah, sem videl da ni. To je ta Greifenburg - prelaz Kreuzberg - Hermagor

:yes:

Lani sva se z Godyjem tam valila preko, ko so še traso razkopavali, ...

Če ne bi bilo pred tem tiste naše "hudourniške avanture" po Toskani, ko smo se vozili tam, kjer le še bagerji pridejo, bi verjetno težko prevozila delovišče na cesti ... jaaaa, bmwslo, treba bo it pogledat!

:worship:

Pa ne še zdaj.

Glede na hudo zimo, predvsem pa na poročanje tistih, ki so že bili tam (@traktor, hvala za obvestilo) ... junij? Julij? Avgust?

Ziher letos. Pa ne enkrat! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Takole pravijo:

Großglockner Hochalpenstraße

Länger als in den Vorjahren, hatte die Großglockner Hochalpenstraße heuer Wintersperre. Schlechtwettereinbrüche und große Schneemengen (ca. 600.000 m3) haben die Dauer der Schneeräumung verlängert. Aber jetzt ist es so weit am Freitag, 8. Mai 2009 kann die Durchfahrt Salzburg - Kärnten für den Verkehr freigegeben werden. Auf die Besucher wartet dann ein besonderes Erlebnis. Seit vielen Jahren gab es keine so hohen Schneewände mehr am Straßenrand. Im Bereich Fuscher Törl bis zum Hochtor sind die Schneewände 8 - 10 m hoch.

Die Öffnung der Straße zur Edelweiß-Spitze wird in einigen Tagen folgen. Die Gletscherstraße zur Kaiser-Franz-Josefs-Höhe wird frühestens gegen Ende der nächsten Woche befahrbar sein.

Nockalmstraße und Goldeck Panoramastraße

Auch diese beiden beliebten Kärntner Panoramastraßen sind mittlerweile vom Schnee geräumt.

Die Goldeck Panoramastraße wird am Samstag, 9. Mai 2009 für die Besucher freigegeben.

An der Nockalmstraße sind für morgen noch Lawinensprengungen vorgesehen, die Freigabe der Nockalmstraße wird höchstwahrscheinlich ebenfalls am Samstag, 9. Mai erfolgen können.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo. Me mika da bi v sledečem tednu obiskal Großglockner ker mam lih dopust pa me zanima, od kje naprej treba plačat 18€ vstopnine<-- toliko me skor pride bencin do gor!

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Me mika da bi v sledečem tednu obiskal Großglockner ker mam lih dopust pa me zanima, od kje naprej treba plačat 18€ vstopnine<-- toliko me skor pride bencin do gor!

Lep pozdrav!

Če me spomin ne vara, je potrebno plačati 18EUR za kar neverjetnih 48km of "world's famous alpine road". Če se ne motim, je plato Franca Jožefa (običajen postanek z lepim razgledom na Grossglockner) nekje na pol poti te "bajne" ceste.

Čisto po mojem mnenju- je Grossglockner za pogledat samo enkrat. Sicer pa sam raje obiščem Dolomite, kjer se lahko en teden vozim po gorskih cesticah.. in to brez prenapihnjenih cestnin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara, je potrebno plačati 18EUR za kar neverjetnih 48km of "world's famous alpine road". Če se ne motim, je plato Franca Jožefa (običajen postanek z lepim razgledom na Grossglockner) nekje na pol poti te "bajne" ceste.

Čisto po mojem mnenju- je Grossglockner za pogledat samo enkrat. Sicer pa sam raje obiščem Dolomite, kjer se lahko en teden vozim po gorskih cesticah.. in to brez prenapihnjenih cestnin.

Te cestnine so pravzaprav "dovolilnica" lastnikov privatnih zemljišč, da se lahko horde podimo po teh cestah.

Meni je bilo tako všeč, da bi šla še enkrat.

Ne bi pa šla tolikokrat kot v Dolomite, recimo ... :worship: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.grossglockner.at/en/preise/

Pred samim izletom se je dobro pozanimati o samih kartah: na ceniku je že kar precej variant: zanimiva je tudi ta, da ko enkrat plačaš in spraviš karto, ob naslednjem "plezanju" doplačaš samo 4€ in si čez (to velja za celo koledarsko leto). Mislim, da na karti natiskajo tvojo reg.številko in to pač velja potem samo za ta motor - so pač natančni ...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Me mika da bi v sledečem tednu obiskal Großglockner ker mam lih dopust pa me zanima, od kje naprej treba plačat 18€ vstopnine<-- toliko me skor pride bencin do gor!

Lep pozdrav!

Na južni strani je cestninska postaja nad Heiligenblut-om, na severni strani pa pri Ferleiten-u. Več si lahko pogledaš tu: http://www.grossglockner.at/en/hochalpenstrasse/.

Za cestnino drži: 18 eur (račun shrani), pri naslednjem obisku v istem letu le 4 eur (preverjeno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre skupaj večja skupina, lahko uveljavljaš še skupinski popust. Vsaj pri nas je bilo tako. En je šel do blagajne in se zmenil, potem je pa stric stopil ven in preverjal reg. številke, da se ne bi še kakšen jodlar ali lah z nami švercal, hehe.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

S prijatelji se nameravamo konec junija odpraviti na turo proti Grossglocknerju. V istem šusu bi nekako zavili še do Orlovega gnezda...Prosim če mi nekdo pove ta glavne orientirne točke poti od Lj. naprej(smo iz Kp.do Lj.bomo že nekako našli :lol: ) da nebi lutali po kakšnih manj zanimivih in predvsem luknjastih cestah.hkrati prosim še za kakšen praktičen nasvet, za katerega menite da ga je dobro upoštevati na tej poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orlovo gnezdo oziroma dvigalo, s katerim te zapeljejo na vrh se nahaja na tej lokacijia: N47 36.751 E13 02.536 (v nemških Alpah jasno)

http://www.kehlsteinhaus.de/en/kehlsteinhaus.php?navid=1

Od kraja Zell am Zee, kjer se konča na severu alpska cesta "preko" Velikega Kleka (Grossglockner) je do orlovega gnezda še 87km.

screenshot448.jpg

Torej smer Zell Am See-Saalfelden-Berchtesgaden oziroma si poglej v google maps ali drugje točno ruto.

Iz Kopra do Velika Kleka pa je bližje čez Italijo kot čez Lj.

screenshot450.jpg

Čez Udine je 224km do Lienza.

screenshot451.jpg

Čez LJ pa malo čez 300km do Lienza, kjer se potem vstopi nacionalni park na jugu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

Z mojo se za vikend okrog 19.6. obpravljava cez Grossglockner, verjetno se malo do orlovega gnezda, pol pa cez Dolomite nazaj.

Zanima me, ce je cesta cez Grossglockner ze odprta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Z mojo se za vikend okrog 19.6. obpravljava cez Grossglockner, verjetno se malo do orlovega gnezda, pol pa cez Dolomite nazaj.

Zanima me, ce je cesta cez Grossglockner ze odprta.

ja je. vse lahk prebereš tuki Vreme je te dni preslabo za uživat. gledam usak dan, pa se neč ne štima. :( upam de se vama bo do takrat izbolšalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vreme je bilo odlično,... mi smo bili gori z VESPA GTSie ,... res pa da nismo bili edini :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... je bilo tako lepo vreme, da si ne morem kaj, da ne bi naredil še malo skomin tistim, ki jih ni bilo ta vikend tam ...

post-1569-1245101822_thumb.jpg

post-1569-1245102004_thumb.jpg

post-1569-1245102094_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zanimivost: ves vikend se je Kaprunu dogajal mednarodni zbor recimo mu Vespa 2009 : do nedelje so se preganjali okoli Zell am See - ja, v nedeljo pa je glavnina napadla še GG:

post-1569-1245102648_thumb.jpg

post-1569-1245102738_thumb.jpg

post-1569-1245102860_thumb.jpg

post-1569-1245103082_thumb.jpg

post-1569-1245103176_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tednom se odpravim gor v kolikor bo vreme dopuščalo.

kontaktiraj me prej ene dva dni pa se ti mogoče pridružim :naughty: ....se že več ko en mesec spravlam gor :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kontaktiraj me prej ene dva dni pa se ti mogoče pridružim :naughty: ....se že več ko en mesec spravlam gor :whistle:

Se slišiva, za začetek tedna kaže vreme bolj tako tako, upam da bi v sredo četrtek bilo o.k.

PS: šele si bil v Dolomitiv in bi šel spet v višave :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!