Skoči na vsebino

Pomoc med motoristi ???


šoško

Priporočene objave

Vceraj na poti proti Bledu mi crkne motor-pegaso. Motor star 4 leta, pravkar redni servis, tako, da sem bil prav presenecen nad izidom. Motor mi sredi voznje cukne in ugasne in revez ne prizge vec. Bencina dost, na sveco se nisem zanasal saj naj bi bila zamenjana pri servisu, vendar motor nikakor ne kresne. Sledi pa vprasanje; motor smo pustili seveda na stranski tacki in lej zacudenja tece iz odtocne cevi bencin. Bencina seveda ni prevec, tako da sem posumil na edino varianto, da je verjetno crknila bencinska pumpa, polnim ga z euro95, ali je to vzrok mojim tezavam ? Motor ima 19k km tako da je kar koli crknilo me nadvse cudi.

Kaksne izkusnje in predlogi ! Hvala.

No, po nekaj minutnem zacudenju se le odlocim zaustavit kaksnega od motoristov, vendar ob mahanju naj mi kdo ustavi tega nisem dozivel. :cry: Zacuden kako vsi radi ponavljamo kako si moramo motoristi pomagat tega nisem dozivel,....no da ne bom krivicen mi je na koncu ustavil starejsi mozakar coperist in zrihtal prikolico.

Kaj to pomeni, da ti ustavi samo tisti, ki se kej spozna na motorje oziroma moras naleteti na mehanika na motorju ? pomoc od motoristov ? :( za razliko od enega coperja.

Mogoce bi moral mahati z belo zastavico, da bi mi kdo ustavil......vsem, ki ste motoristi in vas motor se ni pustil na cedilu verjetno ne veste kako to je, no ja bodimo realni in pravi motoristi in pomagajmo svojim, ki to potrebujejo v pravih trenutkih in ne samo z hvaljenjem na forumu vsaj tako naj bi vsa zadeva tekla. :wink:

Mogoce sem vso zadevo mal skritiziral vendar zadeva je resnicna in boleca. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?: Kaj bi bilo narobe ,ne bom ugotavljal in modroval,ker nisem tega foha.

Me pa ravno zato skrbi, kaj bi bilo če se meni to zgodi??? :arrow:

Kajti večini se ne da niti odzdravit kaj šele če se kaj pokvari in obstaneš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že ustavljal, četudi sem samo videl, da motorist nekaj prčka po mašini in vprašal če je vse v redu in če rabi pomoč. Do sedaj ni bilo treba še nikomur pomagati. Dve, tri besede, pa adijo, imej se.

To kar se je pa tebi zgodilo, je pa sramota. Izgleda, da je vedno več nogavičkarjev med nami. Tudi ob pozdravljanju v mestu imam tak občutek. Ampak mi, kolikor nas je bomo ostali isti in bomo motoristu vedno pomagali. Imaš pa lahko to nesrečo, da pelje mimo tebe 100 nogavičkarjev na motorjih, pa noben motorist!

Upam, da si/boš mofo spavil v red, in še veliko km brez okvar ti želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosko, a nisi ti odpru teme kaj se zgodi, če ti motor crkne na poti. Seveda, če kupiš Pegaso, mora bit človek navajen na vse (žal) :oops: . Upam, da si si odgovore prebral, ali pa tudi ne, je pa malo čudno, da si imel tako smolo, ali pa da se ni pripeljal momo kakšen motosvetovec, ker, kot si najbrž opazil, smo motoristi takšni in "takšni", No, konec dober vse dobro, upam, da te popravilo ne bo stalo preveč cekinčkov, in da se boš kmalu spet lahko vozil. Vseeno naj bo današnji dan lepši od včerajšnjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Lojzi, kot zakleto kajneda-Mrfijev zakon. :lol:

Ja ga imam zal ze na servisu bomo pa videli kaj je bilo narobe. Nisem pa se zasledil, da bi imel kdo podobne tezave z Pegasotom, tako da ne morem rect da je to sranje od Pegasota oziroma napaka Pegasa, ker drugace sem z motorjem prav zadovoljen. No siguren pa javim in povem kaj je bilo narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz ne bom pameten o napaki, ampak je pa sramota, da ti noben ni ustavil. med motoristi ki jih jaz poznam (pa jih ni malo) ni niti enega takega, ki bi peljal mimo. ocitno si imel "sreco" da so bli na cesti sami nedeljski ateki ki so sli na pijaciko in si niso hteli roke mazat z sraufanjem ali zasvicat pri pomoci. SRAMOTA!!!

jaz ne samo da ustavim ce vidim motorista ob cesti in da zgleda da rabi pomoc, tudi kake zgubljene tujce, ki ob cesti ali v kriziscih z zemlevidom telovadijo ustavim in jim povem pravo pot.

vec srece prihodnic, sicer pa se ne gre temu za cudit ker je trend pac taki da mladi nimajo denarja za motor in si jih vecinoma pac kupujejo zreli moski v midlife krizim ki o motorizmu nimajo pojma (seveda ne velja za vse, da me ne boste zdaj napadli). harlay ze ugotavlja da se je povprecna starost njihovih kupcev povzpela ze krepko prek 40 let, hmmm toliko o motoristih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, ni lepo, da ne ustaviš pomoči potrebnim, ampak "Harleyaše", ki si po 40-tem kupijo motor pa tudi ni treba za vse obdolžit. Pust ga, da uživa po svoje, se bo že naučil ščasoma kaj in kako je z motorizmom, al pa tudi ne ... jebat ga. Jaz ne vidim v tem nič slabega, mogoče bi pa še več škode naredil, če bi se ustavil in probal kaj popravljat, pa gre rajš naprej :twisted: :) .

Niso vsi šraufal mopedov in ne poznajo ljudi s prikolcami in se ne družijo z ostalimi, ker scene pač ne poznajo. Tudi jaz sem se vsega sam naučil --- pozdrav na cesti (je prišlo samo od sebe, ko so me trije pozdravil v prvih 50 prevoženih km, sem si reku, a tako to gre), na zbore sem začel kar sam hodit in ker sem dovolj zgovoren sem tudi dost ljudi spoznal in mi družbe ni nikoli manjkalo ...

Da bi se morali čisto vsi, ki imajo motor, enako obnašat in reagirat pa tudi ne gre, ker 100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje da mi vsi pomagate na cesti ko koga vidite v težavah ce ne bo pela Udijeva roka in od koga rit !!! Dejmo bit pravi motoristi ne samo za šankom ampak tudi na cesti ko gre za pomoc !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje da mi vsi pomagate na cesti ko koga vidite v težavah ce ne bo pela Udijeva roka in od koga rit !!! Dejmo bit pravi motoristi ne samo za šankom ampak tudi na cesti ko gre za pomoc !!!

Itak da. Čeprav do sedaj še nisem srečal motorista v težavah ... hmmm ... ko pa pride ta dan, mu pa zakleneva motor in na pivo, če ne bo šlo drugač, pa še šotor zravn za prespat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje da mi vsi pomagate na cesti ko koga vidite v težavah ce ne bo pela Udijeva roka in od koga rit !!! Dejmo bit pravi motoristi ne samo za šankom ampak tudi na cesti ko gre za pomoc !!!

Bravo :D Upam, da se bo koga tole prijelo in da bo razmislil o zadevi. Fantje gre tudi zato, da je lahko motoristu pac slabo, prazen mobitel ali ostal brez bencina :lol: ali kar koli drugega, saj nobeden v taki situaciji ne pricakuje, da bos dobil na cesti mehanika in se bos odpeljal po dveh minutah naprej, no ja skodval ne bi, pa vendar tudi dobra beseda ali dve ko se kdo zaustavi ali odpelje tega motorista po pomoc ne bo kodovala. :lol:

Bodimo pravi motoristi in spodbujajmo to nepisano pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebat ga eni se majo za nekaj več dokler se ne znajdejo sami v težavah.

Sploh po Lj. opažam da recimo 2/3 motoristov ne odzdravlja.

Zame so to pozerji in ne motoristi.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pozdravljanja sem opazil da ne pozdravljajao ˝motoristi˝, ki se vozijo v kratkih hlacah in kratkih rokavih z visoko dvignjeno brado.

Sej vrjamem da marsikomu odzdravljanje mulcu na 125-ki ni zivljenjski cilj, ampak se pac pocutim kot bedak ko nekoga pozdravim on me pa le debelo gleda kaj se grem da mu maham.

Ce bi se mi pa pripetilo da bi ostal kje na cesti (tok, tok) bi pa vseeno pričakoval da nekdo ustavi.

Ce ne drugega vec glav vec ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em... jest sem tud še VEDNo zvisu, kadar sem koga pozdravu...

Matr, dobr, sj je res da se vozm okol z rumenim sesalcem pa - yebiga. Jest bi tud mel močnejšo zver, če bi bil dost star, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje tudi ne pozdravljajo tisti,ki nimajo toliko spretnosti,da bi za moment spustili krmilo.

pozdrav :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pomaganja motoristom ob cesti bi iz svojih pripetljajev povedala naslednje:letim po dolenjki AC in ob strani stoji motorist,ki ga na videz poznam,preden ga opazim sem že mimo njega,kako mu naj pomagam,še celo pot me je pekla vest ker ga nisem opazila prej oz ker sem vozila prehitro,res da se na šravfanje ne spoznam najbolj a če mu je zmanjkalo benza bi lahko priskočila na pomoč.Skratka povedat hočem to da je velikokrat prevelika hitrost,da bi se ustavil in pomagal,žal.

Glede pozdravljanja jaz pozdravim vedno,pa če sem v jakni ali kratkih hlačah in majci.Če pa drugi ne odzdravijo ali pozdravijo pa je to njihov problem res pa je da se včasih zgodi prehitro in ne utegneš.Opažam pa to da se enduraši pozdravljajo bolj med sabo,tako kot cestaki med cestaki,in kromarji med kromarji.Harleyi pa so itak klasa zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče obstaja kakšen neuraden gib, s katerim motorist motoristu sporoči, da potrebuje pomoč. Tako kot denimo dvignjen palec pri štoparjih ali dvignjena roka pešca pred prehodom čez cesto.

Samo v toliko, da se ne ustavljaš pri vsakemu, ki je šel odtočit, opravit kakšen telefonski klic, ali pač čaka kolege za sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vcasih je bil uzus,da se priveze rutica ali sal na balanco.to je signaliziralo,da potrebuje motor ali motorist pomoc.danes pa niti ne pricakujem vec,da se kdo ustavi (sminkarulzpress :roll:).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, nam ne preostane nič drugega, kot da začnemo ponovno uvajati privezano rutico.

Ker tega foruma res ne berejo ravno vsi, bi bilo dobro tozadevno poročilo objaviti kot "novico/članek" na prvi strani motosveta. Tudi opremiti s sličico privezane rutice.

Poleg tega je pa tudi res, da dandanes vsakdo pričakuje, da ima prizadeti s seboj mobitel in da je že zavrtel svoje kanale.

Po drugi strani pa trpeči itak išče stik z očmim in je že to dovolj dober znak, da rabi pomoč in da ne čaka zaostalih tovarišev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sramota res. Tudi če nisi šraufal mopedov v mladosti se lahko ustaviš in povprašaš če lahko kako pomagaš. To mora biti med nami zakon.

Sem pa sam hvalabogu že doživel nasprotno izkušnjo, ko sem obstal na avtocesti in kot zakleto sem pozabil v jakno dati GSM. Po kakšnem kilometrskem porivanju motorja na "bližnje" parkirišče (beri bodybuildanju), se je prvi motorist, ki je prišel mimo ustavil in me skupaj s svojo sopotnico nesebično prenašal ko sem z njegovim GSM-jem naokoli poskušal priklicati kogarkoli, saj kot zakleto nihče ni bil dosegljiv.

Absolutno bi tudi sam isto reagiral in verjemite mi, lep je občutek, ko ti kolega motorist pomaga !

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!