Skoči na vsebino

Pomoc med motoristi ???


šoško

Priporočene objave

Tole temo bi lohk spet mal ožvel ker se mi zdi d je zanimiva d vsak pove svoje izkušnje s pomočjo motoristov na cesti!!!! jst mam zaenkrat dobre izkušnje s tem: zadnč se peleva s frendem po Litij in frendu vrže ketno iz zobnika pa mu jo skrivi uglavnem to ni važn zgodil se je pa to lih v križišču! jst sm kuj parkuru tm zrevn d sva motor spravla hkraj ceste pa sva začela šraufat nakar se prpeleta dva človeka z avtam ustavta pa sta pomagala midva prašava kdo sta in kakšn je biu odgovor "motorista" motorja sevede nismo mogl popravt zato smo ga zulekl do njihovga kluba kjer so nama vsi lepo pomagal in motor sva lh pustila pr njih čez noč in sva ga pršla drug dan popravt!! tk d se morm zahvalt tem motoristom pa upam d se bo u naprej vsak motorist ustavu č bo vidu nesrečnga motorista ob cest stat!!! aja pomagal so nama pa GREMIUM MC :yea2: hvala jim!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem se odpravil na Satane in mi je pred Litijo odtrgalo feder .Ob cesti se je ustavilo veliko število motoristov in me spraševali ,če rabim pomoč. Problem sem rešil sam, toda zahvaljujem se vsem tistim poznanim in nepoznanim motoristom,ki so dokazali da solidarnost na cesti še ni umrla.

HVALA :D :D

A ti si bil tut en izmed tistih, ki so šli na zbor MC Satans Brothers v Trbovlje?!

Sem slišu, da je folk kr hodu dol?! :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Vceraj na poti proti Bledu mi crkne motor-pegaso. Motor star 4 leta, pravkar redni servis, tako, da sem bil prav presenecen nad izidom. Motor mi sredi voznje cukne in ugasne in revez ne prizge vec. Bencina dost, na sveco se nisem zanasal saj naj bi bila zamenjana pri servisu, vendar motor nikakor ne kresne. Sledi pa vprasanje; motor smo pustili seveda na stranski tacki in lej zacudenja tece iz odtocne cevi bencin. Bencina seveda ni prevec, tako da sem posumil na edino varianto, da je verjetno crknila bencinska pumpa, polnim ga z euro95, ali je to vzrok mojim tezavam ? Motor ima 19k km tako da je kar koli crknilo me nadvse cudi.

Kaksne izkusnje in predlogi ! Hvala. 

No, po nekaj minutnem zacudenju se le odlocim zaustavit kaksnega od motoristov, vendar ob mahanju naj mi kdo ustavi tega nisem dozivel.  :cry: Zacuden kako vsi radi ponavljamo kako si moramo motoristi pomagat tega nisem dozivel,....no da ne bom krivicen mi je na koncu ustavil starejsi mozakar coperist in zrihtal prikolico.

Kaj to pomeni, da ti ustavi samo tisti, ki se kej spozna na motorje oziroma moras naleteti na mehanika na motorju ? pomoc od motoristov ? :(  za razliko od enega coperja.

Mogoce bi moral mahati z belo zastavico, da bi mi kdo ustavil......vsem, ki ste motoristi in vas motor se ni pustil na cedilu verjetno ne veste kako to je, no ja bodimo realni in pravi motoristi in pomagajmo svojim, ki to potrebujejo v pravih trenutkih in ne samo z hvaljenjem na forumu vsaj tako naj bi vsa zadeva tekla. :wink:

Mogoce sem vso zadevo mal skritiziral vendar zadeva je resnicna in boleca. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kaj je to narobe.

SRČNOSTI MANJKA!!!!

To je le dokaz, koliko je pravih motoristov.Zaradi takšnih in podobnih stvari sem včasih že razmišljal, da bi šel med ribiče. Morda tudi med jagre.

Pa sem se zaradi srčnosti premislil in naredil red v svoji glavi.

Motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem enkrat srečal nekega avstrijca na križišču ki je gledal kam naj zavije na zemljevid in po tablah. Ker znam nemško sem se obrnil in šel nazaj in mu vse razložil. :grim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja žalostno to,da ti motorist ne ustavi,če rabiš pomoč <_<

jaz vem,da bi sigurno ustavil in tudi enkrat sva že s pečotam pomagala ob eni prometni nesreči skuterista, ne moreš se kar odpeljat naprej kt da nč ni blo .)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem enkrat srečal nekega avstrijca na križišču ki je gledal kam naj zavije na zemljevid in po tablah. Ker znam nemško sem se obrnil in šel nazaj in mu vse razložil. :grim  :rolleyes:

Tok se mi dober zdi, da bi te najraje povabil na pijačo!

takšnih se manjka!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ste pa pomolovanja vredni......"je treba ustavit so-motoristu", kaj a mislite da nekomu v avtomobilu je pa kaj manj prijetno če ma nesrečo ali okvaro, ravno tako je človek in tako bi lahko od vseh udeležencev v prometu pričakovali da drug drugemu pomagamo (tudi motorist avtomobilistu in kontra :angry: ). Da se tu delimo na motoriste in nemotoriste se mi res zdi glupo, saj smo vsi krvavi pod kožo in nikomur v takšni situaciji ni prijetno; da bi vam vsaj avto zakuhu :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S prijateljem bmw-jem sva lansko leto na trzinski obvoznici na nasprotni strani zagledala ob strani motor s snetim sedežem in zraven motorista z nesrečnim izrazom na obrazu. Obrneva, se ustaviva in povprašava kaj je narobe. Šle so mu varovalke in ker je bmw mojster B) , mu je vse zrihtal. Šli na pijačo v OLPa, vsi odšli srečni in zadovoljni.

Ločen dogodek.

Letos, 30.7. sem imel nesrečo, na ovinku mi je zdrsnilo in sem priletel v varnostno ograjo. Motor sesut, jaz dobro odnesel glede na vse skupaj. Mimo so se pripeljali štirje motoristi s katerimi smo se pred minuto še videli na bencinski črpalki in se pozdravili. Enega od njih celo navidez poznam (znana faca). Peljali so se mimo, prvi je skomignil z rameni, ostali zdolgočaseno buljili vame in se lepo odpeljali naprej na morje...

Nauk basni:

- karma ne obstaja

- pomagaj drugim le, če tako čutiš (in ne misli, da boš zaradi tega kdaj kaj dobil nazaj)

- motoristi so ljudje in ljudje so takšni in drugačni

- ne zameri nikomur

- vedno si vzami pravico, da si pri sebi misliš "ko te jebe..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ste pa pomolovanja vredni......"je treba ustavit so-motoristu", kaj a mislite da nekomu v avtomobilu je pa kaj manj prijetno če ma nesrečo ali okvaro, ravno tako je človek in tako bi lahko od vseh udeležencev v prometu pričakovali da drug drugemu pomagamo (tudi motorist avtomobilistu in kontra :angry: ). Da se tu delimo na motoriste in nemotoriste se mi res zdi glupo, saj smo vsi krvavi pod kožo in nikomur v takšni situaciji ni prijetno; da bi vam vsaj avto zakuhu  :SS

ja sej normalno,da se pomaga vsakemu, ne glede ali je motorist,skuterist,avtomobilist,traktorist,kolesar,pešec...

sej ni noben nč reku,da avtomobilistu pa ne bi pomagal .)

sam je pa res,da nas motoristov že tko eni ne marajo in bi lahko vsaj med seboj skupej držal, ne pa da se dogaja včasih ravno nasprotno ( mustangov primer zdrsa) :BUA:

lp cagiva

p.s brez zamere :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud nasplošno večina ljudi ne pomaga :BUA: . Ko sem se jaz obrnil z motorjem so vidli padec štirje ljudje ko so stali nad cesto na nekem travniku. Ne da bi mi kdo prišel pomagat ali vsaj vprašat če je kaj narobe. Motor sem mogel sam pobrati ga peljati za cesto in sam odstraniti ostanke. Potem je še šla neka teta mimo mene pa nič, jaz sem jo še celo pozdravil ona pa <_<

Nesrečo bi opazovalo večina ljudi in še razpravljali o njej, da bi pa kdo pomagal, to pa ne :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse manj motoristov se ustavlja za pomoč,vse manj jih pozdravlja,to sem že enkrat omenil na tem forumu pa ste me spluval da se sam okrog bajte vozm,očitno se nas več sam okol bajte voz.po moje je to nevednost novopečenih motoristov ki se obnašajo tako kot v avtu.pa roko na srce kolkrat ste z avtom ustavl pomoči potrebnem šoferju starga opla ob cesti?pozdrav?včas ni cajta,malkrat,včas kdo tud ne odzdrav pa si mislš ma ko vas jebe šminke.jst pozdravlam odkar so me prvi motoristi pozdravl ko sem se pelu iz velenja s taprvim motorjem domov.mal čudn mi je blo ampak zakaj pa ne,lepa gesta da se med sabo pozdravljajo.dostkrat bebec izpadem ko mi ne odzdravjo ali ipak.

spoštuj ostale in ostali bodo tebe,neki bebčku bo pa itak zmer se najdl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse manj motoristov se ustavlja za pomoč,vse manj jih pozdravlja,to sem že enkrat omenil na tem forumu pa ste me spluval da se sam okrog bajte vozm,očitno se nas več sam okol bajte voz.po moje je to nevednost novopečenih motoristov ki se obnašajo tako kot v avtu.pa roko na srce kolkrat ste z avtom ustavl pomoči potrebnem šoferju starga opla ob cesti?pozdrav?včas ni cajta,malkrat,včas kdo tud ne odzdrav pa si mislš ma ko vas jebe šminke.jst pozdravlam odkar so me prvi motoristi pozdravl ko sem se pelu iz velenja s taprvim motorjem domov.mal čudn mi je blo ampak zakaj pa ne,lepa gesta da se med sabo pozdravljajo.dostkrat bebec izpadem ko mi ne odzdravjo ali ipak.

spoštuj ostale in ostali bodo tebe,neki bebčku bo pa itak zmer se najdl.

Hja, res da se pri motoristu vedno ustavim, ce izgleda da je kaj narobe, po drugi strani se pa prav dobro spomnim, ko sva z Ixsom na eni pumpi enmu atatu (cist lahko da v oplu) pomagala neki posraufat, ker ni imel nobenega orodja pri sebi, jaz pa osnovno, kar pac rabis na motorju (v tem primeru navaden izvijac)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo motoristi in "motoristi"!

Med njimi je bistvena razlika. Einherjer in njegovi prijatelji FireStartersi so Motoristi!

(PaTudSoloRidersiSoTaPraviPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... šoferju starga opla ob cesti?

ne ti men "šoferju starga opla" :angry:

:D :D :D :D mam doma starga oplna :D :D

ne drgač se pa men tud ful neumen zdi, da eni ne odzdravijo, če jih pozdraviš <_<

Letos se mi je pa to kr velikokrat naredil. Jaz odzdravim še mopedistu al pa skuteristu, če me le ta pozdravi, ne pa eni kreteni, ko te pogleda z očmi in se obrne naprej kokr da te ni :angry:

@HHV: jaz pa motoriste bl delim na bikerje (firestartersi in podobni..), solo motoriste in turistične motoriste oz. take ki majo preveč denarja in si kupijo motor .)

lp cagiva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vedno pomagam ljudem v stiski, tako motoristom kot avtomobilistom, če le lahko. Že trikrat sem naletel na padec motorista in kljub temu, da nikoli ni bilo hujših posledc, se je opazila hvaležnost nesrečneža, ki je padel, da je nekdo ustavil in mu poskušal pomagati.

Lepo pa je tudi, da se predvsem v zimskem času pokaže vsaj toliko solidarnosti, da se pomaga ljudem, ki obtičijo v snegu - teh je kar veliko. Presenetljivo malo pa je tistih, ki so v snežnem metežu pripravljeni stopiti iz toplega avta na prepih in mraz in nekomu ponuditi pomoč..

Drugače pa tudi jaz opažam, da čedalje manj motoristov pozdravlja in odzdravlja.. V mojem primeru je bil mogoče razlog tudi to, da sem se letošnjo sezono vozil okoli še s 125ccm(kljub temu se spodobi vsaj odzdraviti), vendar mislim, da ta navada ni več tisto kar je bila. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HHV:  jaz pa motoriste bl delim na  bikerje (firestartersi in podobni..), solo motoriste in turistične motoriste oz. take ki majo preveč denarja in si kupijo motor .)

zmer je najbolj prikladno vzpostavit eno lestvico z elitnim razredom in se v njega uvrstiti tudi sam ...

jaz se ne uvrščam med "Motoriste. pa ne zato, ker sem trenutno brez motorja, ali ker mi zadeve ne bi bile všeč in ne bi bili riderji dobra družba... enostavno se mi zdi bebasto izjavljat take in določit ,da eni drugi folki pa niso nekaj (tako svetlega), kot sem jaz... vsak pač po svoje. jaz tut ne ustavljam, ker enostavno ne znam šraufat motorjev, pa tut kjerkol v sloveniji si, je dost bliz do najbližiga servisa ali pa kaj ... drugo je sred puščave - tam ustavim tut, če vem, da naum mogu pomagat - da bom le lahko družbo delal unmu, k ne more naprej ...

skratka - vse skupi brezveze. kdor ustavi, ustavi, kdor ne, pa ne. nihče ni zato kaj bolj ali kaj manj "motorist" ali karkol druzga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, pa tut kjerkol v sloveniji si, je dost bliz do najbližiga servisa ali pa kaj ...

Sym tut 10km do najbližje pumpe je pr 30.stopinjah zuni ni prijetn opravek,če te pa lohk zategnem do tja pa nazaj mi boš pa verjetn kr hvaležen,sploh če maš še neki prtlage navezane pa ne veš a bi jo sabi vleku al tm pustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym tut 10km do najbližje pumpe je pr 30.stopinjah zuni ni prijetn opravek,če te pa lohk zategnem do tja pa nazaj mi boš pa verjetn kr hvaležen,sploh če maš še neki prtlage navezane pa ne veš a bi jo sabi vleku al tm pustu.

Jap, ce mas sreco in ga bo kak bajkr mim prkuru, pol si z dreka ven!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Neprijetna izkušnja včeraj, ko sem se vračal iz Turčije. Počila cev za dovod bencina. Motor podrl na črpalki v Zagrebu. Prišel motorist iz Švice pogledat, a žal mi ni moral pomagati.

Pred cestninsko postajo v Krškem sem moral znova podreti motor, ker mi prvi cilinder ni vžgal ( svečka ). Mimo se je pripeljal motorist na BMW kranjskih tablic s sopotnico. Ni imel niti toliko časa, da bi prišel pogledat zakaj sem moral snet rezervoar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!