Skoči na vsebino

Pomoc med motoristi ???


šoško

Priporočene objave

Poleg tega je pa tudi res, da dandanes vsakdo pričakuje, da ima prizadeti s seboj mobitel in da je že zavrtel svoje kanale.

Če ima trpeči mobitel lahko itak pokliče in se zmeni s kolegi in pri tem sploh ne izobeša rutice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede pomaganja motoristom ob cesti bi iz svojih pripetljajev povedala naslednje:letim po dolenjki AC in ob strani stoji motorist,ki ga na videz poznam,preden ga opazim sem že mimo njega,kako mu naj pomagam,še celo pot me je pekla vest ker ga nisem opazila prej oz ker sem vozila prehitro,res da se na šravfanje ne spoznam najbolj a če mu je zmanjkalo benza bi lahko priskočila na pomoč.Skratka povedat hočem to da je velikokrat prevelika hitrost,da bi se ustavil in pomagal,žal.

   Glede pozdravljanja jaz pozdravim vedno,pa če sem v jakni ali kratkih hlačah in majci.Če pa drugi ne odzdravijo ali pozdravijo pa je to njihov problem res pa je da se včasih zgodi prehitro in ne utegneš.Opažam pa to da se enduraši pozdravljajo bolj med sabo,tako kot cestaki med cestaki,in kromarji med kromarji.Harleyi pa so itak klasa zase.

No, ja Sanda7, ce imas imas postanek dvesto metrov naprej in gres nazaj pes verjetno tud ni tolk hudu, verjamem pa da marsikdo prav zaradi tega ne ustavi....pa sej ves mudi se mu na morje itn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja Sanda7, ce imas imas postanek dvesto metrov naprej in gres nazaj pes verjetno tud ni tolk hudu, verjamem pa da marsikdo prav zaradi tega ne ustavi....pa sej ves mudi se mu na morje itn...

Hm, kolikor jaz vem na AC ne smeš lih obračat pa se pelat 200 m nazaj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sosko, meni je crknila elektronika v Mariboru, pa so mi moji zlati Motsvetovci pomagali 100 na uro (bolje receno: 300 na uro...) Torej nimam slabih izkusenj, je pa res, da imas vse zivo po cestah. Ko smo sli z Bladzom in Easyriderjem na Golico, je enega slovenca vkipalo na cesti, pa smo se sredi polaganja ustavili in povprasali, ce je vse v redu, pa je rekel, da je, pa smo sli dalje. Ga je pa tako ali tako fotr hitro prisel iskat s kombijem. Skratka: ce je kdo v tezavah, ustavim, povprasam, ce ne rabi pomoci, grem dalje, drugace ukrepam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ko smo sli z Bladzom in Easyriderjem na Golico ...

... da se ne bo kdo počutil "prikrajšanega" ... takrat sicer nisem bil jaz zraven, vendar v dani situaciji vsekakor nebi odpeljal mimo, pač pa bi se prav tako ustavil ter poskušal pomagati ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja Sanda7, ce imas imas postanek dvesto metrov naprej in gres nazaj pes verjetno tud ni tolk hudu, verjamem pa da marsikdo prav zaradi tega ne ustavi....pa sej ves mudi se mu na morje itn...

Hm, kolikor jaz vem na AC ne smeš lih obračat pa se pelat 200 m nazaj!!!

Vidim da ste se vrgli na AC, ok! moja napaka :lol: slabo odgovoril, velja in misljeno je bilo za ostale ceste, vseeno pa vidim pa da je med nami res nekaj motoristov, ki so pripravljeni pozreti kaksno uro na racun pomoci. kul :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sporoči še kaj je bilo narobe, ko boš zvedel ( madona so te Aprilie - no vsaj Pegaso - res tako zanič, povsod same graje, cena pa dokaj ugodna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ko smo sli z Bladzom in Easyriderjem na Golico ...

... da se ne bo kdo počutil "prikrajšanega" ... takrat sicer nisem bil jaz zraven, vendar v dani situaciji vsekakor nebi odpeljal mimo, pač pa bi se prav tako ustavil ter poskušal pomagati ...

Ups... pomota... Hanzi je bil tisti takrat zraven... :oops: :o :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mislim, da ima vsaj nekaj takih, ki niso tako spretni motor opremljen z onim salterom na katerem pise: PASS. Tud to je pomoje ok. Al se motim ????

Pomoje tudi ne pozdravljajo tisti,ki nimajo toliko spretnosti,da bi za moment spustili krmilo.

pozdrav :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosko,ne vem če se je pametno ravno na avtocesti sprehajati sem pa tja ter vzbujat pozornost mimoidočim,pa tudi motor ni varno pustit stran od sebe,da ti kakšen norc še razbije makino pol pa maš delo.No ja vsak se znajde po svoje sicer pa je GSM super rešitev.Jaz pa kar mislim da so motoristi itak dobričine in pomagajo če lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nov primer motoristicne (NE)solidarnosti:

peljem iz lendave domov in v blizini mojega kraja zagledam motorista z LJ registracijo, ki se nekaj sklanja k motorju. seveda ustavim in moje slutnje se potrdijo - motor mu je crknil :x . z mobitela cloveka (tudi bivsega motorista), ki stanuje 50 m naprej in je prisel sam pogledat kaj se dogaja, poklicem pupo (midva sva oba imala prazne batarije :? ), ki se z klimbro ravno pelje proti nam in nesrecnik je saj dobil prevoz v LJ (zahvala klimbri in pupi). :lol: motor je ostal v garazi tistega tipa, ki je prisel na pomoc in bo v naslednjih dneh prepeljan domov. vse lepo in prav ampak pazi:

tip je rekel da je poskusal ustavit par motoristov, ki jih je bilo res dosti (nonstop so vozili mimo - vsi na poti iz lendave), ker ni vedel niti kako se rece kraju kjer je ostal - AMPAK VSI SO LEPO VOZILI MIMO KOT DA GA NI!!!!!! pa se ga je lepo vidlo in tudi hitrost tam ni velika.

toliko o solidarnosti na cesti!!!!!! :x :evil:

PS: ko smo zadevo ze razpletli so se pripeljali mimo trije firestarters-i, ki so po vseh pravilih ustavili brez da bi jim mahali. ko so videli da je vse OK so odpeljali naprej. :D - pohvalno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečko po tvoji zaslugi v klimatiziranem avtu dostavljen u LJ.

....pozabil si še v dobri družbi MDSR in motosveta.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena dobra izkušnja s pomočjo med motoristi!!! :D

Me na podmeji na enem pesku zbriše ko zajca in bum - z glavo v štango od prometnega znaka... :(

Deset minut teme - pol pa naslednje, česar se spomnim sta dva motorista... Menda sem samo narahlo pomahal in onadva sta seveda ustavila, čeprav nista videla mopeda v jarku... Bila je naša forumašica KAJA in njen mož DADO, oba iz Trbovelj. Nudila sta mi vse kar je treba in še več... Moped sta s kombijem prepeljala v svojo garažo, mene pa v bolnico na slikanje glave... Tako da lahko rečem isto kot Gregs: MOTOSVET JE ZAKON!!!

Vse se je končalo brez hujših posledic (beri: le podrsana plastika in malo glavobola), dobil pa sem dva nova, res dobra prijatelja... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj zdi se mi, da je nekako najvec "motoristicne" zavesti sevedno med clani razlicnih klubov in neformalnih zdruzenj, ki se gojijo taksno miselnost in seveda na motsvetu, ki je itak zakon, saj ni tako lokalen kot klubi ampak slovensko globalen tako da imas povsod se na koga za obrnit.

we rule!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: ko smo zadevo ze razpletli so se pripeljali mimo trije firestarters-i, ki so po vseh pravilih ustavili brez da bi jim mahali. ko so videli da je vse OK so odpeljali naprej. :D  - pohvalno!

To je za nas normalno. Ker smo vsi bikerji po srcu ne pa motoristi po okraskih na motorju, nam je cisto samoumevno ustaviti, ce ima kdo tezave. Dogajalo se je tudi ze, da smo ustavili, ker je nekdo samo pocival ob cesti... Mi pa k horda vikingov:" A je kej narobe? Je treba kej pomagat?"

Sicer pa je se huje bilo to, da je Grega (ta mozakar s HD-jem) bil pri nas na zboru (v nasem koncu sotorisca).

Kakorkoli ze - JE*ITE se tisti, ki pustite motorista ob cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se lahko zanesem na motosvetovce, če bom imel "srečo", da me mašina pusti na cesti.Do zdaj se mi to še ni zgodilo,ampak nikoli se ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star sem 45 let in kupujem svoj prvi motor. Do sedaj nisem imel cekinov in možnosti kljub veliki želji. A to sedaj pomeni, da, ker sem starejši bom nedeljski voznik in niti pozdravljal ne bom ? Že mesec dni prebiram forum in se učim navad motoristov, tudi kulture pozdravljanja in pomoči, ki je samoumevna ne samo pri motoristu.

LP vsem

Oto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že mesec dni prebiram forum in se učim navad motoristov, tudi kulture pozdravljanja in pomoči, ki je samoumevna ne samo pri motoristu.

LP vsem

Oto

Oto, dobrodošel! Ne dvomim, da se kmalu vidimo in skupaj popeljemo na kakšno easy furco. Stare kante mormo skupaj držati, a ne!?

:) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otog, ti čim preje nabavi ropotuljo, potem pa se staroste namontiramo na svojo ropotijo in se zapodimo po Sloveniji mladince pozdravljat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star sem 45 let in kupujem svoj prvi motor. Do sedaj nisem imel cekinov in možnosti kljub veliki želji. A to sedaj pomeni, da, ker sem starejši bom nedeljski voznik in niti pozdravljal ne bom ? Že mesec dni prebiram forum in se učim navad motoristov, tudi kulture pozdravljanja in pomoči, ki je samoumevna ne samo pri motoristu.

LP vsem

Oto

kaksen voznik bos ali ne se bo izkazalo s casom.na vsak nacin pozdravljen v asfaltnem divjem gozdu. 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otog, lepo pozdravljen med nami. Star ali mlad, to sploh ni pomembno. Pomembno je tisto kar si že sam ugotovil, kultura, ki je za vsakega pravega motorista samoumevna.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soško, žal je tako. Tudi meni se je to zgodilo dober mesec nazaj. Nisem mogel verjet, da je to mogoče. Nedelja zjutraj iz Lj. na Krk. Jasno zadnjo pumpo na naši strani je treba obiskati. Tempiram, da bom ob 6.00, ko odprejo pumpo v Kočevju tankal. Ob 5.40 mi 500m pred pumpo zmanjka zadnje kaplje goriva (priznam sem trot). Ker je do pumpe manjši vzpon lepo sedim na motorju in ga z eno nogo porivam po prazni cesti. V jutranji tišini za seboj zaslišim glas dvovaljnika. Zapeljem na sredino pasu in iztegnem palec, v popolnem prepričanju, da mi bo motorist ustavil in mi prodal liter bencina po cevi, ki jo imam za namen pretakanja vedno pod sedežem. Velika zmota. Voznik temno rumene Honde Varadero Lj reg. tablice sicer spusti gas, pomaha in odpelje dalje. Koliko sem pa takrat preklel, pa ne zaradi, tega, ker sem rinil, ampak, da so motoristi take pizde. Vedno se ustavim, če vidim motorista ob cesti in bom to tudi še naprej prakticiral. No benz mi je dobesedno vsilil prijazen varnostnik, ki se je z avtom vračal iz službe.

En izredno lep spomin imam na starejšega voznika in voznico motocilka BMW 1200 LT nemške registracije. Smo zopet takole zjutraj na isti cesti vozili skupaj, no ja po ravnini sta mi malo uhajala, čez ovinke smo bili zopet skupaj. Za Kočevjem se pa razume, da je treba robove gum ponucat in sem odpeljal naprej. V ovinkih nad Crikvenico, se za enim ovinkom na pesku ustavim, grem scat in občudujem morje. Pripelje mimo omenjeni par in ustavi. Oba me prestrašeno in vljudno vprašata, če je vse OK. Potolažim ju in se jima zahvalim za njuno skrb. V bistvu sta se samo ustavila, spregovorila toplo besedo in odšla. Koštalo ju ni skoraj nič, meni pa je dogodek pustil izredno lep spomin. Ali je to tako težko storiti tudi ostalim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah fantje in dekleta ... stvar je na žalost takšna, da se je (za čuda) resnično standard v Sloveniji dvignil... motorji so IN, kar pomeni da so danes že modni dodatek in statusni simbol... tako da je pravih motoristov po duši vsak dan manj :cry: (vsaj v razmerju s tistimi, ki imajo mopede zgolj zaradi postavljanja in frajerije)... zato se nikar ne čudite (vsaj sam sem se nehal) če vam nasproti vozeči novo pečeni motorist (po možnosti na novi xx-i, ki je njegov prvi motor) ne odzdravi ali pa vas celo začudeno pogleda zakaj mu mahate in žmigate, saj ni nikjer nobenega policaja :evil: ... kaj šele da bi vam v težavah priskočil na pomoč ali pa ustavil ob cesti (k je glih not padu in špara na bremzah)

:evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!