Skoči na vsebino

Pomoc med motoristi ???


šoško

Priporočene objave

...Mimo se je pripeljal motorist na BMW kranjskih tablic s sopotnico. Ni imel niti toliko časa, da bi prišel pogledat zakaj sem moral snet rezervoar.

*****

...Temu pravimo "SODOBNI MOTORIZEM"!!!

///////////

Na zadnji furi (3.600 km), sem imel defektov, kot še nikoli do sedaj.

Z menoj so bili Jure, Alenka, Štefa in Janez.

"SLAVA JIM"!!! (smo rekli včasih).

Že pri prvem sranju sem jim rekel:

"Pojdite naprej, da vas ne bom nadlegoval z svojimi problemi".

"VSI, ALI NOBEDEN"!!! ...Je bil soglasni odgovor.

***

Poznamo pa še eno zgodbo s te poti, nekih drugih motoristov, ko so pustili v tujini punco z motorjem za cesto in odšli naprej!!!!!!!!!!!!

Jebiga, tudi to je "Sodobni" motorizem!

***

Pa se bomo kaj iz tega naučili???!!!

Čist navaden (hvaležen) motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimo se je pripeljal motorist na BMW kranjskih tablic s sopotnico. Ni imel niti toliko časa, da bi prišel pogledat zakaj sem moral snet rezervoar.

Nič bat,tud BMW zna obstat na cest (mam že za sabo tako izkušnjo) :blush: In takrat se bo ta "motorist" morda spomnil tega,da je nekoč pogledal stran :grim

Men se je namreč strgala pletenica za sklopko... Se je takrat,ko sm ves nebogljen čepel ob nepremičnini,ustavil en starejš možak z avtom... Ko sm mu pojasnu v čem je problem,je skoču domu po eno staro pletenico (jo je baje s pony expresa snel),nekaj sponk za električne kable in orodje... Na konc sm ga prašal,kolk sm mu dolžan,pa je reku: "Tud jst bom lohk kdaj ostal na cest pa se mi bo hudirjevo fajn zdel,če mi bo kdo pomagal" in je pomežiknu.

Mislm,da je jasno,kaj je hotu možakar povedat,ane? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da smo ljudje različni...Eni pozitivno naravnani, s srčno kulturo, eni žal brez...In očitno so(smo) taki tudi motoristi...eni z :OK: , eni brez :BUA:

Ker tega ne moremo spremeniti, lahko upamo le, da bo čimmanj 'prisilnih postankov...ali pa vsaj to, da se nam nasmehne sreča v nesreči in da v nerodni situaciji naletimo na 'ta prave' motoriste :friend1:

Pozdravček

p.s.

mi pa na kraj pameti ne pade, da bi se odpeljala mimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi, ki rijemo po terenu, smo složni, pomagamo si, vlačimo mopede, popravlamo skupaj na terenu..tisti, ki tega ne počne, nima kej počet z nami.. pozdravlanje..hm, v 10 letih sem srečal samo enga na offroadu... tako sva se pozdravla, da cva še ene parkrat skupaj šla na furco..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prvi post :OK:

ravno zanimiva tema pa morem tole povedat

se mi zdi, da se ljudje tud ne upaja kaj preveč ustavljat kar nekomu, ki stoji ob cesti

sam sem na poti proti domu v tko v eni gmajni vidu golf 2, ki je stal ob cesti imel odprto havbo in neki šranfu. ko je začel mahat in ko je še ena ženska prišla zravn se je hitr vidl kolk je ura. cigani so spet kradl :BUA:

no ampak to je blo vse iz avta, z motorji je verjetno drugače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Enkrat sem šel ene sto kilometorv od Narvika za grmovje scat, pa je ustavil Švaba in me vprašal, če kaj potrebujem? :hmm:

To je tista prava, motoristična pomoč!!! - Tudi ko je ne rabiš, ti je ponujena!

Je morda kdo z avtomobilom, kaj tac'ga doživel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To res težko doživiš z avtom; jaz še nisem ne z motorjem ne z avtom doživel česa podobnega, če pa bi videl nekoga z motorjem, za katerega bi se mi zdelo da potrebuje pomoč, bi se definitivno ustavil in mu skušal pomagati, če bi bilo potrebno ( razen če bi zgledal kot frizer al pa pop pevec in bi vozil vespo :P ); z avtom? no ja, če bi bil prepričan da je nekaj narobe in da lahko pomagam, sicer pa drive - by :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To res težko doživiš z avtom; jaz še nisem ne z motorjem ne z avtom doživel česa podobnega, če pa bi videl nekoga z motorjem, za katerega bi se mi zdelo da potrebuje pomoč, bi se definitivno ustavil in mu skušal pomagati, če bi bilo potrebno ( razen če bi zgledal kot frizer al pa pop pevec in bi vozil vespo :P ); z avtom? no ja, če bi bil prepričan da je nekaj narobe in da lahko pomagam, sicer pa drive - by :whistle: .

Ejga, hajoktejn!

Ti si pa faca! :OK:

Hoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enkrat mi je mal pred Planino (Kačje ride) zmanjkalo bencina in sm stal ob cesti. mimo se je peljal ceč kot 100 motoristov, le edn pa je pomahov, če je vse v redu (Jurij iz foruma), ampak takrat sm že naroču bencin, tko da so mi ga pol prpelal (Dimmni burek pa Dolfe, k smo bli na ridah zmenjeni). no Takrt se je dobr končal, tko da res ne vem kaj bi blo če ne bi poznov dimmnega bureka. no mogoče bi se kkšn ustavu pa prašov kaj je, drugač bi še zdej tm stau :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da še jst nekaj povem, enkrat sem enmu Avstrijcu pomagal k se mi je zložil pred bajto, ker živim med mejnima prehodoma, vidim kaj se dogaja. Tip je pokazal osebno, speljal in pol mu je osebna spodletela izpod prstov, ker je hotel nekaj lovit ga je zneslo in je padel. Motor BMW GS 1150. Pa padal je dež. Sem mu pomagal pobrat motor in sva ga odpeljala do mene da pogledamo če je vse ok. Pogovor je bil v moji polomljeni nemščini :D Na srečo je mel tipo roll bare okrog cilindrov, tako da ni blo nč narobe, sam malo mu je zalilo svečke, da ni hotu takoj motor užgat. Smo spili en čaj, da se je pomiril, pol pa je šel svojo pot :OK: :OK:

Ta drugič, sem pa ene srečal pr Uncu, k so nekaj stali ob cesti, je zgledalo ko da je eden padel, pa se ustavim, so pa samo motor šraufali, enga starga suzukija, k mu ni hotel delat, oz. sta mu delala sam dva cilindra. Dva sta bla pa še z svojima motorjema. Sem povprašal če kaj rabjo in ker niso nč rabli, sem pač odšel svojo pot. Se pa spomnim kako se mi je eden full zahvaljeval k sem se ustavil :D :OK:

No to so moje take bl pomembne za omenit izkušnje kr sem pomagal na cesti, sicer pa pomagam če se da oz če je potreba.

No upam da mi vas ne bo treba pobirat, pa tut upam da me ne boste vi. Lepo se vozite še naprej :OK: :OK:

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da še jst nekaj povem, enkrat sem enmu Avstrijcu pomagal k se mi je zložil pred bajto, ker živim med mejnima prehodoma, vidim kaj se dogaja. Tip je pokazal osebno, speljal in pol mu je osebna spodletela izpod prstov, ker je hotel nekaj lovit ga je zneslo in je padel. Motor BMW GS 1150. Pa padal je dež. Sem mu pomagal pobrat motor in sva ga odpeljala do mene da pogledamo če je vse ok. Pogovor je bil v moji polomljeni nemščini :D Na srečo je mel tipo roll bare okrog cilindrov, tako da ni blo nč narobe, sam malo mu je zalilo svečke, da ni hotu takoj motor užgat. Smo spili en čaj, da se je pomiril, pol pa je šel svojo pot :OK: :OK:

Ta drugič, sem pa ene srečal pr Uncu, k so nekaj stali ob cesti, je zgledalo ko da je eden padel, pa se ustavim, so pa samo motor šraufali, enga starga suzukija, k mu ni hotel delat, oz. sta mu delala sam dva cilindra. Dva sta bla pa še z svojima motorjema. Sem povprašal če kaj rabjo in ker niso nč rabli, sem pač odšel svojo pot. Se pa spomnim kako se mi je eden full zahvaljeval k sem se ustavil :D :OK:

No to so moje take bl pomembne za omenit izkušnje kr sem pomagal na cesti, sicer pa pomagam če se da oz če je potreba.

No upam da mi vas ne bo treba pobirat, pa tut upam da me ne boste vi. Lepo se vozite še naprej :OK: :OK:

Lp Burnout

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma tud pomagal smo že kdaj ane

Pečo .)

sicer ni bla prov prijetna izkušnja,namreč šlo je za nesrečo skuterista med Lancovim in Radovljico,...nesrečnež je zletu čez ograjo v breg in pristal med dvema drevesoma...ko sva se pripeljala s Pečotom tja so bli že rešilci tm pa policaji,sam sva vseen vprašala če je kej za pomagat,in je blo res,ker ga je blo zlo težko brez da bi ga velik premikali spravit iz tistega brega :(

drugač pa ja,če je treba pomagat ni panike .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :OK:

Sicer :topic:

Huh fičo sej midva se pa poznava :D

Mogoče se me še spomniš, leta 2003 smo šli skupaj (no jst sem prštulil k vaši skupini) na Jesensko MS srečanje v Brda. Pol smo šli pa skup nazaj domov jst, ti pa še en na KLE 500. Jst sem bil na ER-5 Rdeč. Jst sem se odcepil pol kmalu za Postojno.

No da ne bo čist mimo:

Svoj motor sem mogu tut že pobirat pa sam sebi pomagat :P :slap:

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je morda kdo z avtomobilom, kaj tac'ga doživel?

Nisem sicer jaz dozivel, sem pa pomagal. Enkrat sva na pumpi (z Ixsom, ce se ne motim) enmu atatu pomagala posraufat avto, ker tudi orodja ni imel - midva pa (chopperisticni casi, ko si rabil orodje).

Sicer se ne spomnim, kaj je bilo, vem pa da je bil mozakar po zacetnem strahu (dva crna na crnih motorjih s 3x preglasnimi auspuhi) bil neizmerno hvalezen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če izgleda, da je nekaj narobe, že ustaviš in pobaraš. Če drugega ne, mogoče rabijo wc papir, ker ima eden v grupi diarejo in se muči za drevesom, medtem ko drugi zgubljeno gledajo naokoli. Doživeto!

No, hotel sem reči, da morajo tisti, ki žele pomoč, to nekako nakazati. Včasih je bila lepa in jasna manira, da si privezal ruto ali šal za balanco. Danes jih imajo šminke vedno privezane, :angry2: ker so to nekoč nekje videli in je fino izgledalo. :slap:

Zatorej vsaj pomahati je treba, sicer se peljem naprej, ker vsakemu, ki gre scat za grmovje pa res ne bom ustavljal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večkrat že ustavil če je kdo zgledal kot da rabi pomoč, tudi že motosvetovca tako spoznal ko je ostal brez bencina, pa še kdaj kako garažo za harleya, ki je odpovedal poslušnost zrihtal, pa kake tujce usmerjal po SLO, le letos nama ni z zdrawcem ratalo v logarski R1 pošraufat enemu - jebi ga je bla elektronika oz. prazen akumolator brez katerega ne dela nič :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večkrat že ustavil če je kdo zgledal kot da rabi pomoč, tudi že motosvetovca tako spoznal ko je ostal brez bencina, pa še kdaj kako garažo za harleya, ki je odpovedal poslušnost zrihtal, pa kake tujce usmerjal po SLO, le letos nama ni z zdrawcem ratalo v logarski R1 pošraufat enemu - jebi ga je bla elektronika oz. prazen akumolator brez katerega ne dela nič :glare:

hehe japonski kojni so na elektriko ne pa na bencin :) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz skor vedno ustavim in ponudim pomoč,če se le da.

najbl mi je pa ostalo v spominu na AC ko se peljem cca 180 pa vidim zadi v špeglu eno zeleno ninjo ki se približuje z nenormalno hitrostjo in sam zagrmi mimo mene,pol pa se ji jaz začnem prebližavat in zavije ninja na odstavni pas ravno pri izhodu AC za center,itak zapeljem zravn in se smejem vedoč da mu je zmanjkalo bencina,tip ves živčen ko se mu je mudilo na morje,tko da mu ponudim pomoč in ga naložim na svoj motor in zapeljem do pumpe po benci,pa sva bila oba vesela jaz ko sem mu pomagala on pa k je dobil full hitro pomoč :D

fičo pa kaj si jeleni iskal v grmu pri Narviku al te je na nordkapp neslo,se mi je zdelo da nekaj smrdi grm,k sem se mim peljala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer :topic:

Huh fičo sej midva se pa poznava :D

Mogoče se me še spomniš, leta 2003 smo šli skupaj (no jst sem prštulil k vaši skupini) na Jesensko MS srečanje v Brda. Pol smo šli pa skup nazaj domov jst, ti pa še en na KLE 500. Jst sem bil na ER-5 Rdeč. Jst sem se odcepil pol kmalu za Postojno.

No da ne bo čist mimo:

Svoj motor sem mogu tut že pobirat pa sam sebi pomagat :P :slap:

Lp Burnout

Ej, lejga, faca!

Ko bi ti vedel, kako smo te že mi iskal'! Vsi so govorili, kolk fejst fant si! Da je to res, si pa dokazal, ko si sam sebi na cest' pomagal! :D

Takrat si pri Postojni mrknil in izginil kakor kafra. Potem pa ne duha, ne sluha o tebi!

Se kaj pokontaktiramo! O.K.

Sicer pa na PM!!!

Drž se! Pa še ostali te pozdravljajo!

Čao

fičo pa kaj si jeleni iskal v grmu pri Narviku al te je na nordkapp neslo,se mi je zdelo da nekaj smrdi grm,k sem se mim peljala .)

Imel sem vizijo in ga "zacahnal", ker sem vedel, da bo tja nos prislonilo, najbolj erotično, žensko bitje Motosveta! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat ustavil ko je kdo rabil pomoč na cesti ( a ni mel ključa za rez. kolo, prazn telefon, zdrs s ceste ,...), kajti ko sam rabiš kakšno pomoč na cesti, je zlo dobro da se najde kakšna dobra duša da ti ustavi in pomaga rešit nastalo situacijo.

Zato če ustaviš in vprašaš, če je kaj za pomagat (ne ŠKODI). Potem pa lahko greš svojo pot :OK:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem šel ene sto kilometorv od Narvika za grmovje scat, pa je ustavil Švaba in me vprašal, če kaj potrebujem? :hmm:

To je tista prava, motoristična pomoč!!! - Tudi ko je ne rabiš, ti je ponujena!

Je morda kdo z avtomobilom, kaj tac'ga doživel?

To se je tudi meni, enkrat v Avstriji, zgodilo. Le da so bile vloge obrnjene. Videl sem pač dva motorja in enega motorista, ki je okoli motorja mal čudno gledal, drugega pa nikjer. Zato sem za vsak slučaj ustavil in vprašal, če je kaj narobe. Potem mi pa ta pokaže na kolega, ki je enih 10 metrov stran delal svojo potrebo :D Nč, mal smeha pa smo šli naprej :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še povem svoje izkušnje.

Bilo je na izvozu iz avtoceste na obvoznico v Mariboru. Ob strani oziroma na notranjem pasu se je vžgal oz. bolje netil ogenj v stari ladi, ljudje so bili že na cestišču in mahali, eni trije so bli malo bolj črni ali zame to ni bilo pomenbno. Jaz sem bil z kombijem in ker je tam gasilni aparat obvezna oprema sem ga na tisti ladi spraznil. So pa gasilci dokaj hitro za menoj prišli, takrat se je še nekaj ljudi ustavilo, ampak pred menoj nihče, pa sigurno se je peljalo nekaj ljudi mimo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!