Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 1 uro, sesir pravi:

Iii.jz bi tud....

Ponavadi pises pravilno o svojih izkusnjah...tle pa zal...

Opletati in podrsavati je velika razlika....ce bi bila pnevmatika tako zelo prazna bi obcutil ze ko bi se gor vsedel,da neki ne stima...

Pri mrzlem tlaku cca 1.9 je grip ok in ne opleta ali motor tezje podira....pri vasih 2.9 mrzlih 3.2 vrocih pa ja glih ok za driftat...

ja, pridem na tečaj

 

vožnje s skuterjem in mitas gumami :P

 

pred 1 uro, maus pravi:

Lahko med vožnjo guma spusti ... če tebi še ni ... meni je ..

isto, šele po par ovinkih sem ugotovil kaj je narobe...pol pa čist u izi do pumpe

ps. pa prekurjena se tut slabo obnaša (no tega zihr ni fasal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma letnik 2013 je že popolnoma plastik fantastik, je glede na to, koliko profila ima.

Koliko je bila napumpana, verjetno ne veš, vem pa, da je kolegu v zimskem času tlak padel na 1,2............

Izkušen motorist bi to takoj zaznal, ko bi speljal, najkasneje pa med vožnjo. Vedel bi tudi, da bi moral najprej gume menjati, pa tudi to, da se praviloma tlak preverja pred vsako vožnjo. Jaz, ki sem na motorju skoraj vsak dan, tudi pozimi, ga preverjam tedensko ali na 14 dni.

Sem pa v nedeljo @DAMI34 omenila, da se mi je zdelo, da sem med vožnjo začutila rahel zdrs v enem ovinku.

Kaj je bilo, ne bi vedela. Gume so nove, pravilno napumpane, edino kar me je zmotilo, je bila vsa cesta bela in to ne od soli, ampak od tistih kemikalij, ki jih škropijo.............

Glede na to, da vozim vso zimo in so zame sedaj temperature že skoraj visoke, me je to vseeno malo presenetilo.

 Kar pa se rebounda tiče, mi je Tomaž na servisu vijak zmehčal za pol obrata, ker mi je zaradi nizkih temperatur in moje ne prevelike teže motor preveč zabijalo.

Ko se bo otoplilo, ga bom sama nazaja privila, na trše.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, KARMEN1 said:

Guma letnik 2013 je že popolnoma plastik fantastik, je glede na to, koliko profila ima.

Odvisno od modela. Kakšno športno gumo se še brez težav zradira v eni sezoni. Jaz sem 5 let staro BT16pro zvozil brez zdrsov. Sport touring je bila pa po štirih letih trda kot kamen. Očitno je popuščala že na poligonu (pri vaji zaviranja v sili). Načeloma pa ja, so za v kanto.  

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakršnekoli so gume, krivi smo si na koncu sami :( (evo to me spraula u slabo volo), pa posledice plačujemo tudi sami.

je pa čisto prav gumo zamenjati, če se človek na nji ne počuti najbolje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, KARMEN1 said:

Guma letnik 2013 je že popolnoma plastik fantastik, je glede na to, koliko profila ima.

Lani sem ContiSportAttack letnika 2014 brez vsake plasticnosti, pa z veliko fantasticnosti, zradiral po bokih do minusa (ocitno je prejsnji lastnik gume razen po sredini sparal za mene :P), in jih nadomestil z novim kompletom Michelin Pilot Power, ki je nudil precej manj oprijema od Conti. Po kakem tisocaku so letele dol, sedaj so gor nove ContiSportAttack. :jezik:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

kakršnekoli so gume, krivi smo si na koncu sami :( (evo to me spraula u slabo volo), pa posledice plačujemo tudi sami.

je pa čisto prav gumo zamenjati, če se človek na nji ne počuti najbolje

Neverjetna modrost ali preveč dunje? :lol1::jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahhh jst sm meu na avtu 10 let stare BF goodrich zadi in 6 let stare spredi, nikoli zdrsnu al pa splavau, samo ko sem 1x zavirau bolj v sili na suhem je samo kadilo in žgalo gumo ustavlo se pa ni kaj dosti :D 

Drugače pa so sedaj katere koli gume za avto z oznako Eko za nikamor ki so delane za manjšo porabo, posledično imajo manjše trenje in je skoraj nuja met v avto dosti elektronike da ga drži na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo zdaj sklep, da so bile gume krive. Po moje še ni navajen na vožnjo po slovenskih kolovozih, kjer te skoz nekaj premetava - zapelješ v kolesnico ali na rob zaplate in te malenkost prestavi / zdrsneš. Po nekaj tisoč kilometrih motoriranja začneš to ignorirati in uživaš v rodeo vožnji po slovenskih cestah. Na začetku pa probaš popravljati in bolj popravljaš, večjo štalo delaš.

Disclaimer: Sem velik kritik slovenskih kolovozov. Ja, šofer marsikdaj ne reagira primerno, ko se spopada s cesto in povzroči nesrečo, ampak to je posledica, vzrok je pa za en kurac cesta, zaradi katere je šofer sploh moral reagirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 14 urami, Arzen pravi:

2013 je ja. Čeprav profil je ok, sam zgleda bo šla v smeti. Jebeš tako gumo k ji ne zaupam več.

Jah, saj jaz zdaj tudi vem. Čeprav kot rečeno, v ta ovink sem šel max 30-40. Ne bi me smel nest ampak glede na to da mi že 2-3x prej zdrsnil, bi moral bit bolj pameten.

Opletal ni, je pa zdrsaval ja. Bom, pogledal ob priliki. 

30-40 si imel verjetno na obratomeru.

izhod iz tistega ovinka in naslednji levi je že dolgo znana kritična točka- verjetno splet kvalitete asfalta in nagnjenosti površine . tam je največ normalno hitrih končalo v jarku ..

naj ti mehanik pregleda vpetje zadnje vilice in okvir spodaj .

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

ps. pa prekurjena se tut slabo obnaša (no tega zihr ni fasal)

stara se zelo hitro pregreje v notranjosti / karkasi. površina pa je hladna in trda..ko jo spodvije zaradi trenutne preobremenitve zdrsne.sem veliko napisal o tem pri metzeler lasertec z obeh motorjev.

pred 13 urami, KARMEN1 pravi:

Kaj je bilo, ne bi vedela. Gume so nove, pravilno napumpane, edino kar me je zmotilo, je bila vsa cesta bela in to ne od soli, ampak od tistih kemikalij, ki jih škropijo.............

ta mučefit ki ga špricajo je veliko bolj "masten" od soli.. bljak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Vin said:

Sem velik kritik slovenskih kolovozov.

To so poligoni za testiranje nastavitev vzmetenja. :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Neverjetna modrost ali preveč dunje? :lol1::jezik:

preveč dunje spada u temo "dobro voljo" :P

kakorkol smešno izgleda, tut s staro in plastično gumo, ali prepuščano si bom sam kriv ko bom v malinah.

Zakaj, ker nisem zaznal sprememb.

Tudi ko sem mal pred Senjem izvajal 50% Markeza sem si bil sam kriv. zakaj, ker nisem pazil na podlago. Ne pa guma.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

50% Markeza

A si sam z eno gumo naenkrat drsel? :huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zok pravi:

To so poligoni za testiranje nastavitev vzmetenja. :P

Rebernice bi počasi lahko vključili med off road ali TET :D

 

Pravkar, Zok pravi:

A si sam z eno gumo naenkrat drsel? :huh:

obema, čez cel ovinek potem pa naravnost po voznem pasu. (v kamionskem utoru je bilo vlažno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se vozil med Ponikvo in Hotunjami, po cesti navzdol je glodan asfalt in je bil občutek prav neprijeten.

Zok to prevozi vsak dan večkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 3. 2019 ob 16:24, Arzen pravi:

Naj gre vse v 3pm. Pa tako lep izlet je bil. Jaz trenutno izgledam kot da sem odigral fuzbal tekmo. Malo sem pretresel maline. Motor pa ima dve polomljeni plastiki, dve počeni in posoda za hladilno je počena na vrhu. Vikend bo namenjen lizanju ega in poslušanja babjih molitvic. 

D4769610-AF68-4C60-9726-9BF6ACC9BFAC.jpeg

ni hudega, motor z minimalno škode, telo pa pa tudi

smola za popiz... na drugi furi... ni kaj za pametovat, kaj je blo in kaj ni bilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Snecer pravi:

ni hudega, motor z minimalno škode, telo pa pa tudi

smola za popiz... na drugi furi... ni kaj za pametovat, kaj je blo in kaj ni bilo

itak.. daš polimat s steklenimi vlakni, mal brusnega papirja in črn mat sprej pa bo še nekako zgledalo.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Darko3g said:

Včeraj sem se vozil med Ponikvo in Hotunjami, po cesti navzdol je glodan asfalt in je bil občutek prav neprijeten.

Zok to prevozi vsak dan večkrat.

 

Tistega, ki je dal lansko jesen pofrezati tiste karpate, bi za jajce obesil na neko javno mesto.

edit: prej je bilo celo pogojno prevozno: klik

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

 

Tistega, ki je dal lansko jesen pofrezati tiste karpate, bi za jajce obesil na neko javno mesto.

edit: prej je bilo celo pogojno prevozno: klik

teb se vidi da si na pogojni ..:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

..... da moram zdle ustat iz tople postle..... :(

kako ženska kača segreje svojo postlo .. to mi ni jasn :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

kako ženska kača segreje svojo postlo .. to mi ni jasn :huh: 

... men se postla sama greje ..... :twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Arzen pravi:

A je (te) drug noce?

 ... mam tu grelec na dveh nogah..... in me z veseljem greje.... :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

 ... mam tu grelec na dveh nogah..... in me z veseljem greje.... :ras:

ta dvonožni bojler zna tut iz tega bojlerja kakšn nepijeten vonj spušćat :huh:

in pol te v slabo volo sprau :huh: 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!