Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

Ob 23. 5. 2021 ob 10:44, Buschi pravi:

Tri avte mam pri hiš, in čist vsak je začel pit vodo !

Fajn, fajn u pi..ko materno.

 Na Fiatu počena glava na 4. mestih, počena odmična gred,...Ko mamo vse narazen, bomo še jermen menjali, pa turbino obnovili, polosovino menjali, pa neki spet javlja napako depolušn filtra...

Sine pravi več ko jurja...

Če še jaz kdaj kupim Pežoja...proklete jajce francoske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, schwantz pravi:

Na, zdaj sem pa jaz tudi slabe volje...

ma ni problem, ti dam jaz lepšo sliko :P

Untitled.thumb.png.758615866aa2fce64a1e00ca2c84e91f.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Buschi said:

Fajn, fajn u pi..ko materno.

 Na Fiatu počena glava na 4. mestih, počena odmična gred,...Ko mamo vse narazen, bomo še jermen menjali, pa turbino obnovili, polosovino menjali, pa neki spet javlja napako depolušn filtra...

Sine pravi več ko jurja...

Če še jaz kdaj kupim Pežoja...proklete jajce francoske.

Torej fijata sj sjebau, qrcaš pežoja...? 

Kako pa odmična poči? Glava rada gre tam med ventili, dokler je gor drži, ko se enkrt sname je jajc. Drugače za fiata dobiš za jurja drug motor, menjalnik in počitnice.. ? 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cca 1k nazaj narejen veliki servis... Vceraj dopoldne zalaufam, uzgem klimo... Začne smrdet po urinu... Pridem na stalni naslov, odprem haubo... Strgana steklena volna. Danes posljem sliko na servis (kolega)... Prau miš ?? da ne bom slabe volje... Dej ga srat! 

 

IMG_20210607_151323.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Buschi pravi:

Fajn, fajn u pi..ko materno.

 Na Fiatu počena glava na 4. mestih, počena odmična gred,...Ko mamo vse narazen, bomo še jermen menjali, pa turbino obnovili, polosovino menjali, pa neki spet javlja napako depolušn filtra...

kaj maš to neka jajca?? 

uno turbo in punto gt nista imela teh problemov..

dizli so za ladje , lokomotive, kamione in delovne stroje.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Ninč. said:

Cca 1k nazaj narejen veliki servis... Vceraj dopoldne zalaufam, uzgem klimo... Začne smrdet po urinu... Pridem na stalni naslov, odprem haubo... Strgana steklena volna. Danes posljem sliko na servis (kolega)... Prau miš ?? da ne bom slabe volje... Dej ga srat! 

 

IMG_20210607_151323.jpg

Ma pol je stau auto neki cajta... Ja če nardujinpodgane gnezo nekje, prau neko kislo scanje majo in smrdi ful. 

Srečno! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, smasher pravi:

Torej fijata sj sjebau, qrcaš pežoja...? 

Kako pa odmična poči? Glava rada gre tam med ventili, dokler je gor drži, ko se enkrt sname je jajc. Drugače za fiata dobiš za jurja drug motor, menjalnik in počitnice.. ? 

Fiat, Pežo in Citroen so imeli isti model avta, samo značka na kilerju in na volanu je bila drugačna.

Odmična kako poči? Ni počla na sredi, ampak na koncu, ko gre nek zob naprej na neko pumpo.

Sreča v nesreči je, da je sestrič od žene uradni pežo serviser in sem za ceno kave dobil drugo glavo, že pofrezano, pa odmično, pa neke drobnarije.

In ja, s temi PSA 2.0 Power 140 motorji je sam pizdarija...kakor berem na netu.

Qurc, brez avta pač ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, thumper pravi:

kaj maš to neka jajca?? 

dizli so za ladje , lokomotive, kamione in delovne stroje.. 

Pa, Scudota

Dokler se bo dizel in jedilno olje dalo dobit, bom vozil dizla.

In, ladije so na mazut ! Kar ni dizl, ki ga kupiš na pumpi.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Buschi said:

Fiat, Pežo in Citroen so imeli isti model avta, samo značka na kilerju in na volanu je bila drugačna.

Odmična kako poči? Ni počla na sredi, ampak na koncu, ko gre nek zob naprej na neko pumpo.

Sreča v nesreči je, da je sestrič od žene uradni pežo serviser in sem za ceno kave dobil drugo glavo, že pofrezano, pa odmično, pa neke drobnarije.

In ja, s temi PSA 2.0 Power 140 motorji je sam pizdarija...kakor berem na netu.

Qurc, brez avta pač ne gre.

A, ja, ni več stari JTD, tudi 2.0 bencinar ulisse je bil neuničljiv.. 

Ti citroen 2.0, se delajo bolj francoze, bo treba predelat na 1.9 JTD ? (ali 2.4 iz crome 200 z oslou moči ?

Sej tudi ta novejši renojevi, sicer kar delajo ampak jim nebi zaupal da boji delali več kot 10let, 1.6 twin turbo dizl za kombi... Ne zdi se mi to pametno. 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

Ma pol je stau auto neki cajta... Ja če nardujinpodgane gnezo nekje, prau neko kislo scanje majo in smrdi ful. 

Srečno! 

O ne, to se je zgodilo cez noc. V soboto s popoldanske, v nedeljo k materi. Avto dela dnevno 60km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Buschi pravi:

Pa, Scudota

Dokler se bo dizel in jedilno olje dalo dobit, bom vozil dizla.

In, ladije so na mazut ! Kar ni dizl, ki ga kupiš na pumpi.

že sedaj mešajo dodatke za manjše izpuste ladij - ladijski "mazut" sploh ni več to kar je bil pred 20 leti..

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-17/ship-giant-maersk-bids-farewell-to-new-fossil-fuel-only-ships

še malo in bodo dizli na cestah bolj škodljivi kot ladje.. 2023 se začne .. že sedaj nekatere ladje uporabljajo LNG kot pogonsko gorivo.. 

https://www.dnv.com/maritime/insights/topics/lng-as-marine-fuel/index.html

saj mi je jasno da da je cestno dizlarstvo malo zaplankano - in to izključno s številkami litrov ki so res manjše od ostalih goriv - samo takih reakcij pa se v teh časih interneta nisem več nadejal..

(ps-brez zamere imam pač mojo ki dela v branži pa se spotoma malo nalezem..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dizel je zakon. Kaj nižja poraba....navor. 

Doma mamo 120 konjskega dizla in 100 konjskega bencinca. Smo bolj skromni, pa nas 150 konjev+ niti najmanj ne impresionira. 20 konjev razlike, navora pa na dizlu 3x več. Ko grem na Pokljuko, pri dizlu samo tretja in četrta občasno,  bencinar pa prva, druga, tretja, druga, tretja, druga, druga  tret.!!!! druga, tretja, druga......???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 6. 2021 ob 19:56, thumper pravi:

 

dizli so za ladje , lokomotive, kamione in delovne stroje.. 

Še en lep čas bo dizel prisoten na cestah. Predno bodo tovorni program (tudi železniški) spravili na "alternativne" pogonske vire. Bencin naj ostane za motorje!

Če delaš 50k km na leto, s porabo 6,8 l/100km s skoraj 2t težkim avtom, potem je dizel zakon. In še nekaj časa bo. Edino ureo moraš redno ulivati, da ti elektronika ne zablokiram motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Dizel je zakon. Kaj nižja poraba....navor. 

Doma mamo 120 konjskega dizla in 100 konjskega bencinca. Smo bolj skromni, pa nas 150 konjev+ niti najmanj ne impresionira. 20 konjev razlike, navora pa na dizlu 3x več. Ko grem na Pokljuko, pri dizlu samo tretja in četrta občasno,  bencinar pa prva, druga, tretja, druga, tretja, druga, druga  tret.!!!! druga, tretja, druga......???

absolutno!! podpišem 120 konjev pri dizlu je 180 pri bencinu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2021 ob 12:36, Buschi pravi:

Fiat, Pežo in Citroen so imeli isti model avta, samo značka na kilerju in na volanu je bila drugačna.

Odmična kako poči? Ni počla na sredi, ampak na koncu, ko gre nek zob naprej na neko pumpo.

Sreča v nesreči je, da je sestrič od žene uradni pežo serviser in sem za ceno kave dobil drugo glavo, že pofrezano, pa odmično, pa neke drobnarije.

In ja, s temi PSA 2.0 Power 140 motorji je sam pizdarija...kakor berem na netu.

Qurc, brez avta pač ne gre.

Misliš na Qubo, Bipper in Nemo? Agregate pa niso imeli enake in Fiatovi dizli niso slabi.

Novejši dizli so celo bolj čisti od bencinarjev samo so bolj delikatni...egr, dpf, psg... Poraba in samo vožnja je pa še vedno v prid dizlom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Tedybear pravi:

Dizel je zakon. Kaj nižja poraba....navor. 

Doma mamo 120 konjskega dizla in 100 konjskega bencinca. Smo bolj skromni, pa nas 150 konjev+ niti najmanj ne impresionira. 20 konjev razlike, navora pa na dizlu 3x več. Ko grem na Pokljuko, pri dizlu samo tretja in četrta občasno,  bencinar pa prva, druga, tretja, druga, tretja, druga, druga  tret.!!!! druga, tretja, druga......???

 

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

absolutno!! podpišem 120 konjev pri dizlu je 180 pri bencinu

zdej vam bom nekej povedal.. 

gužva na cestah je samo "zaradi majhne porabe dizlov" ..en od 100 dizlov normalno pospeši in vozi z nekimi normalnimi hitrostmi.. 

dizlaši pri speljevanju šaltajo zaradi "velikega navora" ali pa celo zaradi klinčeve zelene pušcice na armaturi pri 1100 obr/min pol pa dajo 10% gasa pa se skor ustavijo  ker ne potegne nikamor.. nevarno k hudič za enega normalnega zadaj.. 

moja xsara porabi 9.9 na 100..  razen katrce ki je imela porabo od 8.8 pri najbolj nežni vožnji do 6.24 pri vožnji po 3 kolesih s 3 mi noter so mi vsi avti nad 1200ccm porabili 10+ .. 

ampak mene dizel nebi zdržal.. 5,5km v eno stran ..kratke.. to bi ropotal vse po par 10 tkm.. 

ko pri dizlu nekaj pokne je veliko dražje kot pri bencinarju.. verjetno je še luč dražja...

enako močen motor 1.6 benz proti 1.6 hdi 16v - vodna črpalka za dizla 46% dražja :

benz - https://www.autodoc.si/ridex/8095262

dizl - https://www.autodoc.si/ridex/8095188

46% dražji kos za enak avto ??? nabavna cena novega l.2008 :

bencin 109 konjev - 13600e

dizl 1.6 109 konjev - 17189e

poraba dizla mal pod 7l ..bencinar pri normalni vožnji - ne moji - 8.7l

cenejš pa full navora ..majes ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Tedybear said:

Dizel je zakon. Kaj nižja poraba....navor. 

Doma mamo 120 konjskega dizla in 100 konjskega bencinca. Smo bolj skromni, pa nas 150 konjev+ niti najmanj ne impresionira. 20 konjev razlike, navora pa na dizlu 3x več. Ko grem na Pokljuko, pri dizlu samo tretja in četrta občasno,  bencinar pa prva, druga, tretja, druga, tretja, druga, druga  tret.!!!! druga, tretja, druga......???

primerjaš morda turbo dizla in atmosferskega bencinarja? Moj oče prešaltau iz 1.6 Hdi na 1.4 T-Jet oba držita celo avtocesto od KP do LJ baje na tempomatu na 140 :D Jaz sem na plinskem atmosfercu pa  šaltam kot na motorju, za vsak ovinek in za vsak klanec :D

54 minutes ago, vandrovec said:

Misliš na Qubo, Bipper in Nemo? Agregate pa niso imeli enake in Fiatovi dizli niso slabi.

Novejši dizli so celo bolj čisti od bencinarjev samo so bolj delikatni...egr, dpf, psg... Poraba in samo vožnja je pa še vedno v prid dizlom. 

Ta mali dizli in bencinarji so/bili Fiat, torej 1.4 švoh bencinar in 1.3 JTD

 

PS: Ja trenutno je šparanje na račun dizla brezveze, od 2010, z ad-blu, dpf, in drugimi jajci, in slab maketing.. tudi za električne avte se bomo tepli po glavi čez nekaj let.

Kamjonm, kombi, avto ki vozi dosti km so lahko dizl,

Majhni dostavniki, mestni avti, vozniki ki naredijo manj kot 15 000km letno.. je bolj smiselno met bencinski motor

Za posebne ase ki nam dizl smrdi in smo škrti najdemo atmosferskega taljana in ga damo na plin :D 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, thumper pravi:

 

zdej vam bom nekej povedal.. 

gužva na cestah je samo "zaradi majhne porabe dizlov" ..en od 100 dizlov normalno pospeši in vozi z nekimi normalnimi hitrostmi.. 

dizlaši pri speljevanju šaltajo zaradi "velikega navora" ali pa celo zaradi klinčeve zelene pušcice na armaturi pri 1100 obr/min pol pa dajo 10% gasa pa se skor ustavijo  ker ne potegne nikamor.. nevarno k hudič za enega normalnega zadaj.. 

moja xsara porabi 9.9 na 100..  razen katrce ki je imela porabo od 8.8 pri najbolj nežni vožnji do 6.24 pri vožnji po 3 kolesih s 3 mi noter so mi vsi avti nad 1200ccm porabili 10+ .. 

ampak mene dizel nebi zdržal.. 5,5km v eno stran ..kratke.. to bi ropotal vse po par 10 tkm.. 

ko pri dizlu nekaj pokne je veliko dražje kot pri bencinarju.. verjetno je še luč dražja...

enako močen motor 1.6 benz proti 1.6 hdi 16v - vodna črpalka za dizla 46% dražja :

benz - https://www.autodoc.si/ridex/8095262

dizl - https://www.autodoc.si/ridex/8095188

46% dražji kos za enak avto ??? nabavna cena novega l.2008 :

bencin 109 konjev - 13600e

dizl 1.6 109 konjev - 17189e

poraba dizla mal pod 7l ..bencinar pri normalni vožnji - ne moji - 8.7l

cenejš pa full navora ..majes ..

 

na dizlu lah odojka obrnem, pa bo laufal. 500 in več konjski bencinar še čevapu ne zmore :P

ps. mal te šalim. Razen porabe so turbo bencinarji in. Cenejši, cenejše vzdrževanje, manj okvar..itd

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, thumper pravi:

 

zdej vam bom nekej povedal.. 

gužva na cestah je samo "zaradi majhne porabe dizlov" ..en od 100 dizlov normalno pospeši in vozi z nekimi normalnimi hitrostmi.. 

dizlaši pri speljevanju šaltajo zaradi "velikega navora" ali pa celo zaradi klinčeve zelene pušcice na armaturi pri 1100 obr/min pol pa dajo 10% gasa pa se skor ustavijo  ker ne potegne nikamor.. nevarno k hudič za enega normalnega zadaj.. 

moja xsara porabi 9.9 na 100..  razen katrce ki je imela porabo od 8.8 pri najbolj nežni vožnji do 6.24 pri vožnji po 3 kolesih s 3 mi noter so mi vsi avti nad 1200ccm porabili 10+ .. 

ampak mene dizel nebi zdržal.. 5,5km v eno stran ..kratke.. to bi ropotal vse po par 10 tkm.. 

ko pri dizlu nekaj pokne je veliko dražje kot pri bencinarju.. verjetno je še luč dražja...

enako močen motor 1.6 benz proti 1.6 hdi 16v - vodna črpalka za dizla 46% dražja :

benz - https://www.autodoc.si/ridex/8095262

dizl - https://www.autodoc.si/ridex/8095188

46% dražji kos za enak avto ??? nabavna cena novega l.2008 :

bencin 109 konjev - 13600e

dizl 1.6 109 konjev - 17189e

poraba dizla mal pod 7l ..bencinar pri normalni vožnji - ne moji - 8.7l

cenejš pa full navora ..majes ..

 

to so večinoma le predsodki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

primerjaš morda turbo dizla in atmosferskega bencinarja? Moj oče prešaltau iz 1.6 Hdi na 1.4 T-Jet oba držita celo avtocesto od KP do LJ baje na tempomatu na 140  Jaz sem na plinskem atmosfercu pa  šaltam kot na motorju, za vsak ovinek in za vsak klanec :D

xsara na plin ne pade pod 130 do morja in nazaj ..razen tuneli od črnega kala gor ko zmanjšam na 100.. pa me veliko dizlov z megalomanskim navorom ne prehiti ko pospešim iz zadnjega tunela ... povprečna poraba pod 11l plina po 0.683e .. 

bear that ..

pred eno uro, vandrovec pravi:

to so večinoma le predsodki...

tvoji mogoče..jaz jih nimam ..imam razčiščeno in dodelano ..

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

na dizlu lah odojka obrnem, pa bo laufal. 500 in več konjski bencinar še čevapu ne zmore :P

ps. mal te šalim. Razen porabe so turbo bencinarji in. Cenejši, cenejše vzdrževanje, manj okvar..itd

 

ok ..a se gremo zares ?

jst kupim bencinarja za 300e ti pa dizla za 300e ..

jih dava vzporedno , vžgeva in ciglo na gas .. pa da vidimo rezultat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tedybear pravi:

Dizel je zakon. Kaj nižja poraba....navor. 

Doma mamo 120 konjskega dizla in 100 konjskega bencinca. Smo bolj skromni, pa nas 150 konjev+ niti najmanj ne impresionira. 20 konjev razlike, navora pa na dizlu 3x več. Ko grem na Pokljuko, pri dizlu samo tretja in četrta občasno,  bencinar pa prva, druga, tretja, druga, tretja, druga, druga  tret.!!!! druga, tretja, druga......???

Jest sem prej imel 1.6 bencinar 120 KM atmosferc. Sem ga moral priganjat kr visoko, da je kej dal od sebe. Familija 4. 2 majhna otroka, clo 1-2 na pokljuko tisti večji klanci.

Zdej imam 1.5 bencin turbo. 150 KM. Navora noro. Na Pokljuko še nisem šel, ampak vem, da 1. prestave ne bom uporabljal. 

Bolj bi rekel, da je turbina važna, kot pa bencin-dizel.

 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!