Skoči na vsebino

MOTO oprema - Cordura ali Goretex


mat

Priporočene objave

dajte mi kakšen naslov windstoperja prosim :D

Sam imam spodaj pod Dainese Gore-Tex jakno (X-Tech) za mrzle dni namesto originalne snemljive podloge še čisto navadno Windstoper jakno MayaMaya, s snemljivimi rokavi. Se fenomenalno dobro obnese tako za motorizem kot še za druge aktivnosti. Tako da se investicija še bolj splača.

Kupu v Ljubljanskem BTC-ju, kjer imajo ogromno štacuno in res priporočam.

Drugač na splošne pa goretex fino špila tja do 25 stopinj. Potlej pa postaja vroče. Za naslednjo sezono razmišljam o perforiranem usnju, oziroma nekje sem prebral o neki novi firmi ETECH ki naj bi naredila nako revolucijo na ohlajevanju. Kdo kaj več ve o tem ?

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat kolko si dal za jakno in kje si kupo? v grazu bi me prišla cca. 60.000 z vrnjenim davkom, pri nas pa 79.000 če se ne motim????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko motorator tale post zbrise - se mi je nekja ponesrecilo :(

Upam, da mi ga counter ipak steje, da mal nabijem poste (sindrom cycis andrazicus PRESS)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o perforiranem usnju za poleti. Kakšne izkušnje ?

busa

Sam imam na kombinezonu na prednji (prsni koš) strani "naluknjano usnje! Zadeva se fenomenalno obnese nad 15°C, sicer pa das pod kombinezon Windstoper majčko, al pa kr mal cajtng papirja. Glede na izkušnjo, bi zdaj kar sam naluknjal kobinezon, če ne bi bil že tovarniško naluknjan. Brez tega si sigurno skuhan nad 30°C. :lol: 8)

lp

Bladzo, kateri cajteng pa das? A Delo ali Playboy, da te tolk greje potem med voznjo? :-)

katero perforirano obkeo pa imas to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat kolko si dal za jakno in kje si kupo? v grazu bi me prišla cca. 60.000 z vrnjenim davkom, pri nas pa 79.000 če se ne motim????

Ce se ne motim so te jakne v HMC-ju v Ljubljani po cirka 65 jurjev .Ravno zadnjic sem kupil dva komada - v bistvu ti dajo na osnovno ceno 20-odstotni popust. Oba - jaz in Tejka - sva z jaknami izredno zadovoljna.

je pa odlicna adeva - kevlarski vlozki po celi jakni skoraj, nastavljivi scitniki EC na komolcih, podlahteh in ramenih... Dve podlogi, ki sta ful zajebani za not in ven dajat, pa se da zivet - jih pac ne dajes vsak dan not pa ven, pa je... na komolcih so tudi jermencki za fiksirat scitnik, da se v primeru padca ne odpelje iz obcutljivega mesta, tudi pod pajzduho so kumbki za nastavljanje tesnosti rokava, prav tako pasovi nad boki in seveda ježki na koncih rokavov. Jakni manjka samo se integrirana podkapa :-) V hrbet lahko vstavis trdo zelvo, po defaultu pa je notri ena mehkejsa zascita za hrbet.

Kolikor sem gledal jakne drugih izdelovalcev (Dainese, IXS...) nikjer ne dobis toliko jakne za toliko denarja... Vsem drugim nekaj manjka...

Aja - izredno zadovoljen sem tudi z rokavicami izdelovalca Clover RS-3...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat kolko si dal za jakno in kje si kupo? v grazu bi me prišla cca. 60.000 z vrnjenim davkom, pri nas pa 79.000 če se ne motim????

Dal mi je nekaj popusta, koliko sem pa plačal se pa ne spomnim, nekje od 60 -70.000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu hvala za info, takoj ko bo možnost grem po njo :D V kaki barvni kombinaciji te maš?

jaz sem vzel velikost XXL, ker v manjšo ne spravim vampa, pa je bla samo še rumena na voljo... tejka pa je vzela modro - ta kombinacija je meni osebno najbolj všeč tudi..

aja, glavnina jakne je pri obeh črna, barvni tekstil pa je samo nekaj malega na rokavih in v bokih. Sicer pa so zl olepe črne...

Aja - ta štacuna mi je pri srcu tudi zato, ker popravijo karkoli v primeru, če se strga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo zdaj sem kupo pa še hlače...corudra itak...ma kdo kake izkušnje s firmo Orina (z neko NIBO membrano)? Kupljeno v AURNERU za 99 EUROV, majo res neverjetne popuste :D Edino CLOVER ni znižan skoraj nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Aha zdaj pa eno vprašanje glede teh hlač...majo vgrajene ščitnike za koleno in golenico, nimajo pa tiste "harmonike" kot Clover in so zato neraztegljicve in me v kolenih kar fajn tiščijo. Se cordura zadeve čez čas kaj raztegnejo al nima smisla čakat na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Belstaff!?

Brez zamere, ne vem kam to vprašanje vtaknit :oops:

Iščem in ne najdem nič o Belstaff jaknah!?

Me zanima kje, koliko itn...Na netu sem našel

samo neko Italijansko stran brez cen in kje kupit.

Po moznosti kje v Trstu če kdo ve? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: Ja ja! Belstaff is alive an' kickin'! Menda se malo manj bavijo

z usnjem, delajo pa fantastične Hi-tech zadeve z aluminijastim podlagam,

termos efekti itn...Se pa nič kaj dosti ne reklamirajo!

Kaj več ne vem, zato tudi sprašujem. Upam, da ne bom

dobil spet samo "White Noise"! Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!