Skoči na vsebino

V for Vista


Priporočene objave

Jebes microsoft!

powerlogo.gif

Se strinjam, ampak tudi dotaknem se ga ne, se pravi, da od te jebe ne bo nic :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Visto že odkar je uradno zunaj. Najprej sem jo imel na mojem 20' IMacu z 512MB spomina, zadeva je delala samo ni bilo ravno za uporabljat, premalo spomina seveda. Ko pa sem dal notri še 1GB spomina, je bila zadeva popolnoma drugačna, vse je delalo SUPER, edino driverji za Maca so bili podn (BT ni delal, ISight štekal...), ko so par tednov nazaj prišli ven novi driverji (Bootcamp 1.3) je pa še to vse urejeno, ne zamenjam nikoli več za XP-je :worship: .

Če je v računalniku več kot 1GB spomina in vsaj kak spodoben dual core procesor potem je zadeva super, par fint moraš izklopit, par nastavitev popravit in to je to.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20070702222426_Evil.JPG

In kje je tu M$?????

INCEST!!!!! :whistle:

Tole je boljše

Tux%20Drink.jpg

Popravljeno . Popravil Triiik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pri Visti je narobe? Lahko bi reku, da vse, pa bi me kdo pol zajebavou, da sem pristranski. Torej:

-M$ zbira podatke o uporabnikih, še bolj kot prej in v WGA... http://news.softpedia.com/news/Forget-abou...oft-58752.shtml

-VIsta je Windows Millenium 2.0

http://www.microsoft-watch.com/content/vis...dows_me_ii.html

Skratka, ne splača se imet,problemi z gonilniki, požrešnost... Windows Vista je v bistvu najboljša reklama za Windows XP. Dell je že ukinil prodajo Windows XP s svojimi PCji, pa je zaradi protestov strank ponovno dodal Windows XP kot možnost.

Katera verzija Viste pa je? Razne Home verzije ponavadi ne delajo za kaj več kot film pogledat ali pa mail napisat... Been there, done that. Na žalost. Hipotetično, ampak res samo hipotetično, bi se recimo dalo naložiti drugo, malo manj legalno verzijo Windows op. sistema. Recimo XP. Ampak to je samo hipoteza in ne 'vzpodbujanje' k piratstvu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno, da je sploh kaj narobe. Mene pač moti, da podjetje zbira podatke o uporabnikih (ne tako, kot na Win XP pred SP2, ko je bilo tega zelo malo, pa še to so bili ponavadi dumpi aplikacij), potem se pa nič ne zgodi. Microsoft rad reče, da je zbiranje podatkov zato, da "bomo še boljši". Ne vem sicer v čem, ampak trenutno jim to še kar uspeva na monopolističnem področju. Zakaj meni SUSE deluje že 3 leta, pa ne zbira informacij? Očitno se to da, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni nujno, da je sploh kaj narobe. Mene pač moti, da podjetje zbira podatke o uporabnikih (ne tako, kot na Win XP pred SP2, ko je bilo tega zelo malo, pa še to so bili ponavadi dumpi aplikacij), potem se pa nič ne zgodi. Microsoft rad reče, da je zbiranje podatkov zato, da "bomo še boljši". Ne vem sicer v čem, ampak trenutno jim to še kar uspeva na monopolističnem področju. Zakaj meni SUSE deluje že 3 leta, pa ne zbira informacij? Očitno se to da, kajne?

še dobro, da na susetu ne uporabljaš Worda, photoshopa, indesigna, kake videomontaže in podobnega .... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to pa zna biti problem...

Največja težava zame je nedelovanje iger, vsaj tistih par, ki jih igram. Glede ostalih aplikacij pa nimam težav, res pa je, da nobene ne uporabljam na zahtevnem nivoju (pisarniške, grafične ipd.)

Zanimiva stvar je CrossOver Office, ki omogoča uporabo Windows aplikacij in podpira skoraj vse "profi" aplikacije, ampak tudi stane nekih 40$.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še dobro, da na susetu ne uporabljaš Worda, photoshopa, indesigna, kake videomontaže in podobnega .... :D

Le zakaj bi, ko pa imaš OpenOffice Writer, Gimp, Scribus, Cinelerro in podobno... :P

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Viste - Se je kdo že prijavil kot Administrator - ne kot uporabnik, ki ga določiš

V Dos-u, obstaja opcija, kaj pa na začetku v XP (ctrl-Alt_Del), ki v Visti ne dela ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj bi, ko pa imaš OpenOffice Writer, Gimp, Scribus, Cinelerro in podobno... :P

D.

Zato, ker na žalost svet včasih deluje po neracionalnih kriterijih... Včasih se je preprosto lažje prilagoditi, kot pa biti pionir. Uporaba za svoje potrebe je pa nekaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj bi, ko pa imaš OpenOffice Writer, Gimp, Scribus, Cinelerro in podobno... :P

Na wordu mi laufajo posebni prevajalski softveri, rabim tudi adobe acrobat pro, da o delovnih procesih, ki pogojujejo photoshop, indesing in illustratorja sploh ne govorim :whistle:

ja, za res nezahtevno domačo rabo ali manj specifične rabe je pa verjetno res vseeno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na wordu mi laufajo posebni prevajalski softveri, rabim tudi adobe acrobat pro, da o delovnih procesih, ki pogojujejo photoshop, indesing in illustratorja sploh ne govorim :whistle:

ja, za res nezahtevno domačo rabo ali manj specifične rabe je pa verjetno res vseeno :D

Ti bi recimo če bi hotel, lahko uporabljal CrossOver Office. Vsi ti programi tečejo normalno pod Linuxom z COO. Preverjeno. Samo licence se mi pa ni dalo kupovat pol...

Programske opreme je sicer na Linuxu dost, tudi za profesionalno rabo ampak v poslu je ponavadi tako, da se moraš po svoji stranki orientirat, ker je to tvoj kruh. Tudi če ti programska oprema ni všeč. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš zmeraj razmislit, zakaj ti ni všeč... in tudi, zakaj ti je.

Office 2007 mi je super recimo, le Outlook 2007 ima veliko težav - takih ,da ga je domala nemogoče normalno uporabljati. Ampak - bodo že poštimali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za frfljot

---------------

Glede počasnosti Viste -

1- izklopi nadzor diskov

2- povečaj navidezni pomnilnik

3- izklopi - učinke grafike

lep večer še naprej - čao

Popravljeno . Popravil AtaSmrk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Kaj pri Visti je narobe? Lahko bi reku, da vse, pa bi me kdo pol zajebavou, da sem pristranski. Torej:

-M$ zbira podatke o uporabnikih, še bolj kot prej in v WGA... http://news.softpedia.com/news/Forget-abou...oft-58752.shtml

-VIsta je Windows Millenium 2.0

http://www.microsoft-watch.com/content/vis...dows_me_ii.html

Skratka, ne splača se imet,problemi z gonilniki, požrešnost... Windows Vista je v bistvu najboljša reklama za Windows XP. Dell je že ukinil prodajo Windows XP s svojimi PCji, pa je zaradi protestov strank ponovno dodal Windows XP kot možnost.

Katera verzija Viste pa je? Razne Home verzije ponavadi ne delajo za kaj več kot film pogledat ali pa mail napisat... Been there, done that. Na žalost. Hipotetično, ampak res samo hipotetično, bi se recimo dalo naložiti drugo, malo manj legalno verzijo Windows op. sistema. Recimo XP. Ampak to je samo hipoteza in ne 'vzpodbujanje' k piratstvu...

bližajo se... in bližajo se... in bližajo se...

DELovi laptopi in PCji z prednaloženim Ubuntu sistemom

Fora o linuxu:

ena tipica je kkupla laptop in uprašala, če bo ubuntu edgy-eft delal

pritrdili so ji,ztu ga je uzela

...

čez 1 mesec je bla mehanska okvara tipkovnce in je nesla škatlo na servis

serviserji so ji rekli da bo mogla winse naložit, ker kompjuterju z linuxi ne serveisrajo

...

zkaj pa tu dobru ?? :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
hmm....kako pa to nardim lahko?

računalnik je nov, z enim 120gb diskom, in brez particij, tko, da u windowsih itak nič ne morem, ker je samo en samcat disk in še ta aktiven....

Tale članek bi ti lahko bil v pomoč :yes:

http://www.cveka.com/formatiranje_trdega_d..._xp-t461.0.html

Popravljeno . Popravil sputnikkk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 9 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

eno vprašanje..

ker prehajam na nov računalnik (duo 3.16, 4 gb rama) me zanima na kak OS naj prešaltam...zdaj imam xp-je in sem zelo zadovoljen, vista mi enostavno ne sede....vendar mi 4 Gb rama Xp-ji ne bodo več zaznali, zato moram menjat OS...

na voljo imam: Vista, XP 64bit, Windows 7

katerega naj izberem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker prehajam na nov računalnik (duo 3.16, 4 gb rama) me zanima na kak OS naj prešaltam...zdaj imam xp-je in sem zelo zadovoljen, vista mi enostavno ne sede....vendar mi 4 Gb rama Xp-ji ne bodo več zaznali, zato moram menjat OS...

na voljo imam: Vista, XP 64bit, Windows 7

tux-vs-msn.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!