Skoči na vsebino

V for Vista


Priporočene objave

Kolikor vem, se rad igraš, torej Vista. Lahko pa ostaneš na XP 32-bit in nekako preživiš dejstvo, da ti sistem ne bo zaznaval kakih 0,7Gb rama - tudi z manj rama bodo XP še vedno hitrejši od Viste.

Linux je, s sedanjo razvitostjo uporabniškega vmesnika, že čisto dobra alternativa za povprečnega uporabnika vendar ne za gamerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje..

ker prehajam na nov računalnik (duo 3.16, 4 gb rama) me zanima na kak OS naj prešaltam...zdaj imam xp-je in sem zelo zadovoljen, vista mi enostavno ne sede....vendar mi 4 Gb rama Xp-ji ne bodo več zaznali, zato moram menjat OS...

na voljo imam: Vista, XP 64bit, Windows 7

katerega naj izberem?

-prvo - zakaj sploh rabiš/ti 4GB rama na desktopu ?? Tudi v primeru kompajlanja, editinga ipd. ne rabiš tulk keširanja/bufferinga, ker ti ga itak northbridge prepočas hendla al pa je sam ram prepočasen-ponavadi slednje. Zato-zakaj že ?? Če si gamer, pol si pa itak v twistu in imaš svoj "holy grail"... :rolleyes:

Kar se pa Viste tiče, imaš pa spet veliko nekorist danes z ponujeno pasovno širino a.k.a. 64b. Kaj ti to pomeni-tega ne vem. Kaj pomeni današnjim ~95+% uporabnikom računalnikov - nič.

Pa da ne govorim o rezultatu pod črto, ko se Vista še prjela ni in je na pragu že vonj po W7. To samo govori, da so naredil še en strel v stopalo kot npr. pred ravno desetletjem z WinME, če se kdo tega spomne... Support, popravki na popravke, nikol nobeden (ne ti ne M$) ne bo zadovoljen,...,do zadnjega dne. Pa ne pozabi, da že za XP danes čakaš na popravke po nekaj mesecev minimalno, na SP pa 1 do 2 leti. Kaj bo z visto ti svetujem, da pa počak do vsaj 2011.

Kupovati eyecandy pa nima smisla. To je pol pa tako, kot z žensko tipa "manekenka"-ponavad ima čist svoje muhe,zadeve laufajo le tolk koker se sam lahko prilagodiš, vse kar ti bo "zveza" shendlala pa je tvoja denarnica. :oops:

Odločiš se pa na koncu itak sam. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, se rad igraš, torej Vista. Lahko pa ostaneš na XP 32-bit in nekako preživiš dejstvo, da ti sistem ne bo zaznaval kakih 0,7Gb rama - tudi z manj rama bodo XP še vedno hitrejši od Viste.

Linux je, s sedanjo razvitostjo uporabniškega vmesnika, že čisto dobra alternativa za povprečnega uporabnika vendar ne za gamerja.

Hvala za odgovor. Baje da se dobijo neki popravki za boot.ini (win xp), ki pomagajo pri distribuciji rama. Bom še malo premislil, verjetno bom kar na Xp-jih ostal z primarnim pogonom, pa potem windows 7/vista imel na drugi particiji za malo testirat....

-prvo - zakaj sploh rabiš/ti 4GB rama na desktopu ??

Tak ram je pač v mašini katero kupujem, ne mislim komplicirat in ga menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega boš imel, če boš šel na XP. Nič ne boli in čisto lepo dela ;)

post-1019-1238704276_thumb.jpg

hvala ti, bom probal z xp-ji, pa na drugo particijo windows 7 naložil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Poskusi 7-ico pa poročaj o razliki :D

Vista je, baje, z zadnjimi Service Packi spodobno spedenana. Je pa res redko kdo od Win uporabnikov čakal na to, ker je bilo lažje prestopiti na 7-co, saj se je ta po začetnem fiasku z Visto, zelo hitro pojavila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Z obema OS imam nekaj izkušenj, podobna sistema. Vista nujno potrebuje nameščen zadnji servisni paket (SP2), sicer rada ponagaja (in to kar precejkrat). Windows 7 je že "iz škale" bolj stabilen. In, čisto subjektivno mnenje, meni je 7 vizualno bolj všeč, čeprav sta oba sistema vizualno precej podobna.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Všeč mi je pri Visti in 7ki, ker same zaznajo hardware in poiščejo driverje. Drugače pa glede preglednosti bi pa raje imel XP :=

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Všeč mi je pri Visti in 7ki, ker same zaznajo hardware in poiščejo driverje.

Žal ne vedno (problem je starejša strojna oprema, razni čitalci prstnih odtisov, printerji, skenerji ipd.) Se pa strinjam, XP so takole na prvi pogled preglednejši. Na srečo se tudi sedemke človek kar hitro navadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!