Skoči na vsebino

menjalnik: avtomatski


Žarko G.

Priporočene objave

avtomatski je za penzioniste.

Zelo inteligenten in argumentiran odgovor. He,he,he...tudi prav. Raje vidim, da me imajo taki, kot si ti za penzionista, kot pa, da imam nepotrebno delo s prestavljanjem in se zaradi tega samemu sebi zdim pravi dirkač in hud frajer z roko stalno na šaltkeblu.

Me pa preseneča, da je popravilo aut. menjalnikov za EU avtomobile res tako drago. To so totalni oderuhi. Za amreiške aut. menajlnike je popolni "repair kit" (to vse naročiš, če je menjalnik res popolnoma fuč) za katerikoli avto cca 400-500$ + delo. vse skupaj nikakor ne more presečt 1000 eur, prej manj. Za približno 1.800$ dolarjev pa dobiš že popolnoma novi menjalnik!!

Seveda pa je najbolj pomebno vzdrževanje. Redna menjava olja (pravega) in filtra!! Preverjanje nivoja olja in po potrebi doliti. Če ga ponesreči doliješ preveč obvezno ven povlečt. To ti lahko naredijo na vsakem petrolu kjer imajo tisto pumpo za olje črpat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oilpower je napisal skoraj vse, kar je šlo napisati. Sam imam automatika s 160KM, 140.000km in nobenega problema ni z menjalnikom. Avtomatiki so pač občutljive zadeve in potrebujejo res čisto in ustrezno olje zato olje in filter raje menjam še kakih 10+kkm pred predvideno menjavo. To ni nujno a sam pač tako počnem. Popolnoma nov menjalnik bi me stal okrog 2000€, če bi ga moral zamenjati (Volvo V70, menjalnik je japonski - Aisin).

In ja, automatik je zakon. Lahko ti ga le priporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oilpower je napisal skoraj vse, kar je šlo napisati. Sam imam automatika s 160KM, 140.000km in nobenega problema ni z menjalnikom. Avtomatiki so pač občutljive zadeve in potrebujejo res čisto in ustrezno olje zato olje in filter raje menjam še kakih 10+kkm pred predvideno menjavo. To ni nujno a sam pač tako počnem. Popolnoma nov menjalnik bi me stal okrog 2000€, če bi ga moral zamenjati (Volvo V70, menjalnik je japonski - Aisin).

In ja, automatik je zakon. Lahko ti ga le priporočim.

no, saj vem da je avtomatik zakon..

pa tudi če sem "penzionist"

no, se mi je zdelo da bom tu dobil bolj nevtralno mnenje kot na avto-forumih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mel avtomatika MB 230E, pa mi je še vedno žal za njim in to predvsem zaradi menjalnika, ker ko si ga 1x lastiš in ne samo da se naganjaš kaki tedn z njim ti pride pod kožo in se pol težko spet navadiš na šalthebl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, saj vem da je avtomatik zakon..

pa tudi če sem "penzionist"

no, se mi je zdelo da bom tu dobil bolj nevtralno mnenje kot na avto-forumih :D

Če slučajno kupuješ Peugeot 607...automatic 6 stopenjski tiptronic je bogovski...in kot vem, je bil razvit s strani Porscheja ;) (od leta 2004 naprej)

Popravljeno . Popravil MarduK
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi mavo x5-ko. je automatik. ko menjalnik crkne maš 3000e stroška. ne kupvt. bol je ročni menjalnik.

lp

ko boš dejansko naredil kak kilometer z avtom in imel svoj avto se pa javljaj..zakaj je pol fotr kupu sploh avtomatika? aja..ker ni na MS prijavljen in ni mogel te teme prebrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko boš dejansko naredil kak kilometer z avtom in imel svoj avto se pa javljaj..zakaj je pol fotr kupu sploh avtomatika? aja..ker ni na MS prijavljen in ni mogel te teme prebrat

zato ker je hotu bit car z x5 ko. x5 so pa vsi avtomatiki. kaj me koj napadaš no?? sam povem da če bi se mene kej uprašal bi kupl nekaj z ročnim menjalnikom.

fotr pa itak nobenga ne posluša v kar se zapič to bo naredu, in ga ne briga nč druzga.

lp

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato ker je hotu bit car z x5 ko. x5 so pa vsi avtomatiki. kaj me koj napadaš no?? sam povem da če bi se mene kej uprašal bi kupl nekaj z ročnim menjalnikom.

fotr pa itak nobenga ne posluša v kar se zapič to bo naredu, in ga ne briga nč druzga.

lp

vsaj letnik 2006 je še bil z ročnim menjalnikom..

fotr tebe ne posluša..jest pa tudi ne..bi pa te če bi imel kaj konkretnega za povedat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj letnik 2006 je še bil z ročnim menjalnikom..

fotr tebe ne posluša..jest pa tudi ne..bi pa te če bi imel kaj konkretnega za povedat

tut prou...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmer nisi kupu auta?

no, jez sm automatika sam vozil, Biu presenečen de bl neb mogu bit. navdušen. navadu sm se taaakoj.

Avto je bil chiptunan, mel ga je zelo neskrben in objesten lastnik, avto je bil redno zlorabljan po srbiji črni gori albaniji romuniji, same "lepe ceste", motorr je storil milo smrt in je vn pogledala ojnica, sledila je transplantacija, zdej ga je kupil starejši in mal manj objesten možak, avto spet zelo lepo pele in dela super.

če si opazil, avtomatskega menjalnika nisem nikoli omenil, ker je delal in še vedno dela brezhibno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmer nisi kupu auta?

no, jez sm automatika sam vozil, Biu presenečen de bl neb mogu bit. navdušen. navadu sm se taaakoj.

Avto je bil chiptunan, mel ga je zelo neskrben in objesten lastnik, avto je bil redno zlorabljan po srbiji črni gori albaniji romuniji, same "lepe ceste", motorr je storil milo smrt in je vn pogledala ojnica, sledila je transplantacija, zdej ga je kupil starejši in mal manj objesten možak, avto spet zelo lepo pele in dela super.

če si opazil, avtomatskega menjalnika nisem nikoli omenil, ker je delal in še vedno dela brezhibno.

pa ne moreš kr od dons na jutr..

sej mam avto..sam se prej pozanimam kako je s tem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne moreš kr od dons na jutr..

sej mam avto..sam se prej pozanimam kako je s tem..

se popolnoma strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne moreš kr od dons na jutr..

sej mam avto..sam se prej pozanimam kako je s tem..

Jest mam tud avtomatika oz tiptronica in je zakon :worship: Je pa res, da če ne vzdržuješ redno, zna bit zadeva kar draga, ko crkne (DSG za Golf GTI, okoli 6000€). Kater avto pa to gledaš z avtomatskim menjalnikom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tud avtomatika oz tiptronica in je zakon :worship: Je pa res, da če ne vzdržuješ redno, zna bit zadeva kar draga, ko crkne. Kater avto pa to gledaš z avtomatskim menjalnikom?

kaj te briga :P

na povem dokler ne bo doma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi mavo x5-ko. je automatik. ko menjalnik crkne maš 3000e stroška. ne kupvt. bol je ročni menjalnik.

lp

3000 e za menjalnik pri avtu , ki ima nabavno ceno novega 60.000 e je zate veliko?????? a ti misliš ,da stane navaden menjalnik pri avtu ki stane 12.000e samo 600e???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3000 e za menjalnik pri avtu , ki ima nabavno ceno novega 60.000 e je zate veliko?????? a ti misliš ,da stane navaden menjalnik pri avtu ki stane 12.000e samo 600e???

ne. nov menjalnik tud pomislt ne upam kok stane. 3000 smo dal za obnovo menjalnika ker je crknu. je reku(mehanik) da se ga še splača obnovit. če se ga nebi dal popraut(oz. nebi splačal) bi pa moral nouga kupt. kok je pa cena nouga pa nevem. jest sm samo povedal moje mnenje o avtomatikih. in mislim da nikoli ne bom kupil avtomatika že zaradi tega neljubega dogodka. se da menjalnik tud cenej popraut ampak mehanik je reku da je on zamenu tud tiste dele ka bi še delal ampak so bili že dost obrabljeni. tko da mamo zdej za nekaj cajta mir.

lp

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, kot ti!!

zakaj pa to?? to sklepaš iz postov? sem mu dosti podoben ja, ampak še približno vem kje je meja. jabolko ne pade daleč od drevesa:)

lp

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pravm sam, da je nemc... :D

si nor al kaj? ne ga srat :D

ne. nov menjalnik tud pomislt ne upam kok stane. 3000 smo dal za obnovo menjalnika ker je crknu. je reku(mehanik) da se ga še splača obnovit. če se ga nebi dal popraut(oz. nebi splačal) bi pa moral nouga kupt. kok je pa cena nouga pa nevem. jest sm samo povedal moje mnenje o avtomatikih. in mislim da nikoli ne bom kupil avtomatika že zaradi tega neljubega dogodka. se da menjalnik tud cenej popraut ampak mehanik je reku da je on zamenu tud tiste dele ka bi še delal ampak so bili že dost obrabljeni. tko da mamo zdej za nekaj cajta mir.

lp

še povej kolk kilometrov je mel tale vaš tiptronic ko ga je blo treba obnovit..večina laufa 300.000+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si nor al kaj? ne ga srat :D

še povej kolk kilometrov je mel tale vaš tiptronic ko ga je blo treba obnovit..večina laufa 300.000+

ma 150.000 letnik 2003(možnost da so ga prevrtel ampak se mu ne vidi-notranjost in zunanjost v super stanju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. nov menjalnik tud pomislt ne upam kok stane. 3000 smo dal za obnovo menjalnika ker je crknu. je reku(mehanik) da se ga še splača obnovit. če se ga nebi dal popraut(oz. nebi splačal) bi pa moral nouga kupt. kok je pa cena nouga pa nevem. jest sm samo povedal moje mnenje o avtomatikih. in mislim da nikoli ne bom kupil avtomatika že zaradi tega neljubega dogodka. se da menjalnik tud cenej popraut ampak mehanik je reku da je on zamenu tud tiste dele ka bi še delal ampak so bili že dost obrabljeni. tko da mamo zdej za nekaj cajta mir.

lp

Pa kaj so te evropski automatiki res taka jajca??? Res mi ni jasno zakaj se tako pogosto kvarijo, še manj pa mi je jasno zakaj so tako draga popravila. Z ameriškimi aut. menjalniki imam kar nekaj izkušenj, poznam veliko ljudi, ki imajo U.S. avto z aut. menjalnikom in še nobeden ni imel kakšnih velikih problemov in stroškov z njimi. Nazadnje je prijatelj moral obnoviti menjalnik, ker ni prestavljal v tretjo pri 60 let starem oldsmobilu!! Popravil je sam v domači garaži dele pa je dobil za piškavih 300eur s poštnino in carino vred!Pa še enemu drugem znancu ni deloval overdrive pri dodgeu letnik okoli '99, popravilo je stalo okoli 100eur. Ostali še nikoli niso imeli nobenih problemov pa ni važno ali je avto star ali pa skoraj nov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!